Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Скитащи кучета

Recommended Posts

Пускам тука темата защото и те са хищник,

Този уикенд докато се прибирахме от лов видяхме нещо изключително- как две кучета хванаха заек.

едното отнесе девятките но другото си отиде без да сварим да му гърмим.

Ако ми го бяха разказали това със сигурност нямаше да повярвам, но вече го видях с очите си.

няколко дена преди това на същото място опушихме пак едно куче, а то се оказа пазач на нам си кой, и човека се разсърди.

• Replies 502
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Днес към 10,30ч. ми звъни телефона, вдигам и чувам комшията с треперещ глас: Гледай през терасата, огромно куче е дошло и искаше да ми изяде стоката. Трябваха ми 3 минути и свършиха земните дни на пес

И още..

и последно

Posted Images

Пускам тука темата защото и те са хищник,

Този уикенд докато се прибирахме от лов видяхме нещо изключително- как две кучета хванаха заек.

едното отнесе девятките но другото си отиде без да сварим да му гърмим.

Ако ми го бяха разказали това със сигурност нямаше да повярвам, но вече го видях с очите си.

няколко дена преди това на същото място опушихме пак едно куче, а то се оказа пазач на нам си кой, и човека се разсърди.

Ами гледайте им табелките, то там си пише - скитащо, пазач и т.н.

имам ранче на 2км от къщи ,пьтя е черен преди месец патувайки на там с мотор,бях настигнат от 7 пумияра понеже е само коловози не може да се кара бързо и ме сабориха ,добре че бях с гумени ботуши и в близост имаше ларче от циментов кол та се отьрвах.Трябва да се вземат някакви мерки или :) ПП.ВИДЯХТЕ ОНАЗИ АНГЛИЧАНКА ЛЕКА И ПРЬСТ КАКВО Я НАПРАВИХА?

Само бой по помиярите! Вече няколко пъти съм правил предложение да направим една хайка от форума. :)

Само бой по помиярите! Вече няколко пъти съм правил предложение да направим една хайка от форума. :)
Съгласен на 100% нека да им честитим новата година!

За 2007, като се замисля и ги преброя наум имам най - малко 15, 16 "пуми". Всичките са на градското сметище с флоберката. Ако някй иска нека да пробва, излизат на групи от по няколко бройки. Само се оглеждайте каде и как стреляте, че да не артиса и някой Манго. Не че ще е кой знае каква загуба, но все пак да не похабите патрона напразно:)

Edited by ЕХО

Вчера гонихме две наши гори,които държат много и най-разнообразен дивеч.Оказа се,че няма абсолютно нищо и в двете,а причината беше глутница от десетина кучета,които набарахме в края на втората.Е погърмяхме малко,ама неможахме да ги свършим.Навсякъде бяха оръшкали и прогонили дивеча.Затова никаква милост към безстопанствените и скитащи кучета! ;)

На 29 -ти Събота с колегите като започвахме лова, още от тъмни зори, се оказа че 5-6 помияра бяха прегонили почти целия ни район! Водеше ги черна кучка която лаеше а другите пресичаха като вълци!

Лова автоматично се превърна в лов на скитащи кучета.

Паднаха 2 от кучетата и черната кучка беше пробита с един 30.06 така че май въобще няма да може да сформира друга глутница !

Считам че доста си помогнахме за пролетния лов на хищници, и свършихме добра работа !!!

;)

• 3 weeks later...

Скитащите кучета са голяма напаст не само за дивече, а и за нашите ловни кучета. Преди две годи преживях следната печална случка7 В нашия ловен район се засели пишман бизнесмен животновъд лапащ пари от разните там фондове. Същия закупи овчарник от бившето АПК и засели там елитно стадо от френски овце. Освен овцете към стадото завъди и 5-6 каракачанки. Но на същия толкова му пкаше за стадото и кучетата /явно бяхя застраховани/, че овцете непрекъснато мряха ,а кучетата бяхя пуснати без контрол и храна. Горното беше озверило кучетата и същите бяхя абсолютно безконтрнолни от страна на собственика и работниците му. Сформираха глутница и като чуеха наблизо кучешки лай озверели се пускаха на лов. Така аз загубих две елитни ловни кучета. Едното посавско гонче внесено от Сърбия и едно друго нашенско гонче също много добро куче. Когато открих разкъсано едно от двете ми падна пердето и едва не застрелях циганина овчар, но след това осъзнах, че шефа му е за пребиване, но както и дае останах без двама верни помощници в лова. Кучутата бяха 3 годишни и тъкмо бяхя почнали да работят добре на прасе.

Взех си естествено поуки и тази година при удобни случаи резултата е 2:0 за мен две подобни кучета дадоха фира.

Edited by axell73

Време е да се вземем в ръце и да ликвидираме тая напаст - помиярите. Интересно как разсъждават депутатите и министерския съвет. Значи за спасяването на 6-те медсестри от либийския съд се хвърлиха сума ти мангизи, опрости се дълг за близо 1 милиард, привлякоха се високопоставени лица от ЕС - евродепутати, еврокомисари, президенти. Това също означава хвърляне на милиони и милиони евро. В същия момент помияри разкъсват български граждани, унищожават дивеча, а последния закон за защита на животните им дава права, за които един пенсионер може само да мечтае.

Това е животното по което стрелям с най - голяма мъка щото си прилича на куче и това си е, а аз имам и ги гледам с много любов.

Но сте прави и аз ги пукам особено след като едвам отървах мойта кучка един ден от тях.

Един колега беше писал по-горе с какви патрони мре и му беше отговорено с какви и да е.

Кучето не е виновно за това че е гладно и безстопанствено, ние хората сме виновни. Така че ако ги трепем нека смърта им е бърза. Ако съм на пилешки лов винаги нося бренеке с мен, ако съм на едър там ги посрещам с 30-06.

УСПЕХ и НАСЛУКА и нека малко бъдем чевеци !!!

Отговорих му с всякакви понеже той пита за 10м., а на това разстояние и с "19" номер да го гръмнеш няма да мръдне. Ти пък ги стреляш с доста големи калайки :D, според мен нормално е 2/0 или 4/0.

Това е животното по което стрелям с най - голяма мъка щото си прилича на куче и това си е, а аз имам и ги гледам с много любов.

Но сте прави и аз ги пукам особено след като едвам отървах мойта кучка един ден от тях.

Един колега беше писал по-горе с какви патрони мре и му беше отговорено с какви и да е.

Кучето не е виновно за това че е гладно и безстопанствено, ние хората сме виновни. Така че ако ги трепем нека смърта им е бърза. Ако съм на пилешки лов винаги нося бренеке с мен, ако съм на едър там ги посрещам с 30-06.

УСПЕХ и НАСЛУКА и нека малко бъдем чевеци !!!

В двора ако го гръмна с едри съчми ще трябва да го нося да го изхвърлям, за това с по-дребни - да ходи да мре другаде :D

а по време на лов с това, което е заредено.

Edited by въоръжен турист
Какъв номер патрон за ловна пушка ще трябва, за да претрепя едно куче от 10-15метра?

От кучето по-издръжлив "дивеч" не съм виждал! Виждал съм простреляно с бренеке как се хапе по гъза да извади куршума и пак става и заминава. Но за най-подходящи се считат 8/0 и 13/0, да знаеш че като го удариш работата е сериозна. Е, убивал съм и с 4-ка, но се налага да го повтаряш.

Аз също едва отървах сетерката си от една глутница.Добре че чух лаенето им отдалеч и успях да презаредя с 13/0.Когато подгонената сетерка се насочи към мен гръмнах първото което бягаше след нея и зашлевих друго надалеч.

Edited by gligan4o
От кучето по-издръжлив "дивеч" не съм виждал! Виждал съм простреляно с бренеке как се хапе по гъза да извади куршума и пак става и заминава. Но за най-подходящи се считат 8/0 и 13/0, да знаеш че като го удариш работата е сериозна. Е, убивал съм и с 4-ка, но се налага да го повтаряш.

Аз също едва отървах сетерката си от една глутница.Добре че чух лаенето им отдалеч и успях да презаредя с 13/0.Когато подгонената сетерка се насочи към мен гръмнах първото което бягаше след нея и зашлевих друго надалеч.

Чел съм някъде, че не трябва да се убива куче, пред твоето собствено, щото то щяло да загуби вяра в теб...

Виждал съм на няколко пъти глутници от диви кучета, но не винаги сме имали възможност за отстрел. Последния път обаче, може би поради дълбокия сняг успях да убия 4, но две се измъкнаха...