Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Скитащи кучета

Recommended Posts

Чел съм някъде, че не трябва да се убива куче, пред твоето собствено, щото то щяло да загуби вяра в теб...

Виждал съм на няколко пъти глутници от диви кучета, но не винаги сме имали възможност за отстрел. Последния път обаче, може би поради дълбокия сняг успях да убия 4, но две се измъкнаха...

Съгласен съм ама да гледаш как скитащите убиват твоето... Един колега имаше 2 мъжки гончета и когато набараха някое скитащо из гората му дръпваха гонка като на чакал.А като го хванеха(особено едното беше доста едро)го удушаваха или стопанина им помагаше само с "контролен" от упор. Около Търновското сметище има стотици и като убиехме някое и друго там , на следващата седмица от тях нямаше и кокалче. Какъв е извода-само подхранваме останалите от глутницата!

Аз имам в момента 2 ягдтериера и като знам каква е омразата им към други кучета въобще, сигурен съм че няма да имат нищо напротив да подърпат и малко кучешко кожухче...

Edited by gligan4o
  • Replies 502
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Днес към 10,30ч. ми звъни телефона, вдигам и чувам комшията с треперещ глас: Гледай през терасата, огромно куче е дошло и искаше да ми изяде стоката. Трябваха ми 3 минути и свършиха земните дни на пес

И още..

и последно

Posted Images

И най-добре, за да не се влиза в преразход на финанси, носете винаги няколко 4/0, казанлъшко прпоизводство. До сега съм нямал неуспешен изстрел по помияр с тези.

Може да съм радикален и да не мисля правилно,но за мен решението на проблема в българия с бездомните кучета е един.За няколко седмици ударни отряди от ловци и полицай та ако трябва и военни да отстрелват всички скитащи кучета по градовете,селата и горите. Този начин е най-евтин и ще даде най-бързи резултати. И след като се изчистят помиарите да има строг контрол от страна на общината и полицията за завъждане на кучета. Гражданин , който иска да си закупи или придобие по друг начин куче дори и ловните да подписва декларация,че е отговорен за кучето.Кучето да бъде маркирано и ваксинирано. Не като сега намират се малки кученца-помиарчета и оле колко е сладко оле колкое хубаво вземат го гледат го и като порасне и почне да яде повече и да прави бели хайде вън и ето ти бездомен помиар.

Така като си задължен да се грижиш и носиш отговорност за кучето сам решаваш каква ще е съдбата му,но ако го пуснеш да се скита хващат го по марката те намират и глоба. Друг начин не виждам поне според мен.

А природозащитниците ще вдигнат голямя врява,че ще бъдат безмилостно убити кучетата,че не хуманно и т.н.т. амя всяко чудо ще е за 3 дни.

Може и да не съм прав по въпроса,но е жалко да чуваш как в цевилизована държава в 21 век хората да бъдат нападани и УБИВАНИ от глутница подивели кучета все едно сме в джунглата.

Може да съм радикален и да не мисля правилно,но за мен решението на проблема в българия с бездомните кучета е един.За няколко седмици ударни отряди от ловци и полицай та ако трябва и военни да отстрелват всички скитащи кучета по градовете,селата и горите. Този начин е най-евтин и ще даде най-бързи резултати. И след като се изчистят помиарите да има строг контрол от страна на общината и полицията за завъждане на кучета. Гражданин , който иска да си закупи или придобие по друг начин куче дори и ловните да подписва декларация,че е отговорен за кучето.Кучето да бъде маркирано и ваксинирано. Не като сега намират се малки кученца-помиарчета и оле колко е сладко оле колкое хубаво вземат го гледат го и като порасне и почне да яде повече и да прави бели хайде вън и ето ти бездомен помиар.

Така като си задължен да се грижиш и носиш отговорност за кучето сам решаваш каква ще е съдбата му,но ако го пуснеш да се скита хващат го по марката те намират и глоба. Друг начин не виждам поне според мен.

А природозащитниците ще вдигнат голямя врява,че ще бъдат безмилостно убити кучетата,че не хуманно и т.н.т. амя всяко чудо ще е за 3 дни.

Може и да не съм прав по въпроса,но е жалко да чуваш как в цевилизована държава в 21 век хората да бъдат нападани и УБИВАНИ от глутница подивели кучета все едно сме в джунглата.

Фори, абсолютно си прав! Много от съфорумците не помнят времето преди ноември 1989, но аз си спомням дуо ловец-милиционер (тогава имаше милиция, а не полиция), обикалящо кварталите на София с пикап и ловна пушка. Помиярите даваха фира, товареха се на пикапа и заминаваха за екарисажа.

Не съм юрист и не претендирам, че мнението ми е меродавно, но мисля че има нормативни актове - закон за ветеринарното дело, указ за борба с бяса и др. в които е казано, че скитащи, бездомни кучета нямат право на живот. Да не говорим за ловците, в в чиито задължения влиза изтребването на скитащи кучета.

Когато изтребим тази неконтролируема пасмина, тогава трябва да мислим за закон за защита на животните, кучешки приюти и т.н

Нападенията на кучета са върха на пирамидата, което се вижда от всички, а какво да кажем за бяс, кучешка тения - от нея страдат и възрастни и деца, без да са претърпяли страховити нападения, просто хапвайки си домат или чушка.

Въпрос на политика - в нашата държава няма политическа воля за решаване на този проблем както и на още много други.

Наслука по помиярите!

Наслука по помиярите!

На мен ми е жал - ама при удобен случай ги изчешвам там дето не ги сърби.. с каквото дойде :good:

Хубавото на изчешването е, че не е противозаконно :D

Sir много добре си спомням как в село от кметсвото минаваха от къща в къща и заявявяха,че на еди коя си дата е определено всички кучета които не са ловни или пастирски да се доведат на "ямата" - извън селото има животинска яма и там ловците отстреляха всички кучета,включително и домашните които бяха вързани и никога не са били скитащи. Обясняваха,че има бяс по лисиците и може някое куче да се зарази и става опасно за населението. Та тогава в селото остаха само десетина кучета. Та щом в село са правили така какво остава за града.

Тогава когато се случи бях около 6 -7 годишен и ми беше жал на вуйчо зо кучето ама той каза,че може да се разболее и до ни зарази всички и затова са го гръмнали.

Как Ви се струва варианта добри стрелци ситни съчми и кастрация в движение /Природозащитниците нямат нищо против / Е ако някой не улучи ще си загине добичето но ще си посипем главите с пепел и на първата сбирка ще си направим самокритика Аиначе извън шегата от мен 4/0 при всяка среща на полето

А и на природо защитниците като толкова им е жал

за горките животинки защо не си ги хващат и да си

ги носят в къщи да си ги отглеждат? Така няма да

има бездомни кучета и хора нападнати от ТЯХ.

Въпрос на политика - в нашата държава няма политическа воля за решаване на този проблем както и на още много други.

Наслука по помиярите!

Проблема с помиярите може да бъде разрешен много бързо...

Но когато играе парата, всички по високите етажи си кротуват. И как иначе - толкова много финанси се "усвояват" покрай проблема с кучетата. Отделят се баснословни суми от общинските бюджети, отделно зелените дават по някои лев отгоре. На всички е ясно, че от сегашните мерки файда няма, но...както се казва "Куче влачи, диря няма"

Затова при всяка добра възможност :D .Учудващо за България, но закона в това отношение е доста либерален и добре измислен- щом куче в полето няма 30 см спъвачка на лакътната става, да се трепа :good:

Абе колеги, стрелбата и кефа си е на място като бием тези ,, отвъдници,, на дивеч.За да нямаме проблеми с кучезащитниците нека заедно да поискаме от парламента да внесат Виетнамци като евтина работна ръка и ............ нашият проблем за няколко месеца ще бъде решен.Това си е далавера бе! :good::D

А какво стана като бизнесмена разбра че си утрепал кучетата

Още не мога да прежаля моите! :good: А тези които гръмнах аз не бяха на бизнесмена а други скитащи, също собстеност на пишман бизнесмени. не че и неговите не дадоха фира , но............. не е там работата. По скоро вината според мен е негова, че ги е завъдил, а в последствие не им съзада нормали условия за живот, а най-лошото е че не ги е обучил и не може да ги контролира, нито той нито работниците му.

От тогава мина много време и вече нямаме проблеми с кучетата му. Нямя кучета няма проблеми :D

Когато бях малък по времето на социализма имаше (поне във Велико Търново) кампания за изтребване на скитащите кучета. Даваха се от ловното или от горското(не помня) по 5 лв за чифт уши. Понеже нашия район е около търновското сметище, кучета имаше бол. Един от нашите ловци се занимаваше с тази дейност и на сезон биеше по 150 кучета, от което си изкарваше добри пари. Тогава искаха само ушите, но сега някоя фирма ако започне да изкупува и кожите, т.е. да започнеш да си докарваш по около 15 лева на пес-много от нас ще се замислят дали да не си вземат отпуска и да надънят няколко помияра, за да изкарат някой лев или да чакат това да стане по време на ловния сезон, ей така между другото. Но това трябва да се регламентира с разрешителни и то за всеки, а не на определени хора. Защото има такива в моята дружина които вземаха такива разрешителни за хищници, а не са взели и една бележка досега. Аз и да искам да отида не мога защото ще съм в нарушение. Знам, че ще има и недобросъвестни, които ще стрелят и по други животинки, но ще има и доста такива, които ще вършат работа! Всяко зло за добро! Прекалени светци няма!

Мисля, че е крайно време да се заемем с този проблем лично и наистина да свършим нещо полезно,сега пък и му е времето снощи, до 2 :30 не можах да мигна от тез мастии, явно са почнали да се разгонват и покрай блоковете е голяма олелия.Нека всеки се замисли в какви кратки срокове, какви крупни нападения станаха от помияри над хора,аз също гледам кучета и ги харесвам, но-о-о-о,всичко си има граници,мисля си какво ще стане ако бъде нападнат примерно бащата на някой политик,''ами веднага ще се промени закона''От край време в България е така, не разбирахте ли вече, всеки се оправя както може.Нека възприемем факта че този дядо всякаш е наш дядо, какво бихме направили??? Но какво да се прави, както по горе колегата е споменал, сами сме си виновни за някои неща.

колеги според мен всички трябва да бъдат избити,при нас всяка една възможност да убием помияр се използва.тези помияри не оставиха дивеч по горите ни,та сега говорихме с кмета и тои ще вземе от общината патрони и разрешително и 2-3 ловци ще излизат когато си искат и ще ги убиват-естествено извън селото.аз когато няма лов си ги бия с въздухарката.утрепал съм над 10 кучета.

колеги аз несам спрял да ги стрелям,но те край нямат.

а и с този нов закон може и да ме осадят,започва да мее страх,че хора всякакви,

всеки може да те издаде.а това че ако нападнат на някой депотат роднина,нали нападнаха и мако дете,и големи хора,и англичанка обиха,и след това приеха новия закон за защита.

колеги според мен всички трябва да бъдат избити,при нас всяка една възможност да убием помияр се използва.тези помияри не оставиха дивеч по горите ни,та сега говорихме с кмета и тои ще вземе от общината патрони и разрешително и 2-3 ловци ще излизат когато си искат и ще ги убиват-естествено извън селото.аз когато няма лов си ги бия с въздухарката.утрепал съм над 10 кучета.

С каква въздухарка ги биеш? Аз имам Славия, но тя само ги почесва.

Довечера мятам нещто развалено под терасата и аз ги мятам с въздухарката и още преди разсъмване ако е паднало нещо, в джипа и за стръв за лисиците?

колеги аз несам спрял да ги стрелям,но те край нямат.

а и с този нов закон може и да ме осадят,започва да мее страх,че хора всякакви,

всеки може да те издаде.а това че ако нападнат на някой депотат роднина,нали нападнаха и мако дете,и големи хора,и англичанка обиха,и след това приеха новия закон за защита.

Верно че ''край нямат'' ама нейсе капка по капка да се намалят то е ясно че от един път нема да стане но пак казвам сега е 'активния' момент след два три месеца пак ще се навъдят приплоди и всичко пак от начало ;)

Най-разумното същество на планетата Земя е човека. Затова е и великодушен, защото живота на другите същества е в ръцете му. Той управлява популацията на видовете. За да има бездомни кучета- има причина за това, тя трябва да се елеминира. А сега- по моему- кастрация,излишните-умъртяване. И после да се държи строга сметка кой има женска кучка и като се окучи-къде отиват малките. За нарушения- максимални глоби без шуробаджанащина, ако може това да стане в Б-я.Ако не може-ще е като днес.

След новия закон за защита на животните нашите ръце започват все повече и повече да се връзват и ме съмнява, че убиването на скитащо псе ще стане подсъдно. Ха да видим!

юнаци,скитащите кучета са хищници като вьлк,чакал,котка,и т.н. та за това трябва да се изтребват и като тях.при нас ги имаше в изобилие,но благодарение на сьвестни ловци почти изчезнаха.самият аз сьм довьршил не едно,и не сажалявам.на слука :good: