Jump to content

Hatsan 125 6.35мм Ili Hatsan 125 5.5мм

Recommended Posts

А с каква чашка я гръмна? С тъп или остър връх? Тежка или лека?

С тъпа тежка чашка.Очаквах повече от тези пушки,но не съм доволен.

Просто не си я уцелил :>Имал съм Хънтер 1250 -125цата на Хатсан му е копие при 270м/с с Хънтера 1 грам чашка (гамо промагнум) на дистанция 70м шише от каменица 2 литра пълно с вода пробива едностранно и остава вътре,със Гамо Рокет остава във второто шише.Освен ако Хатсана не е издухан не виждам как ще е жива котката :)

Малко от моя опит с Хатсан 135 /сравним по сила с Хатсат 125/ кал 5.5мм. При изстрел в главата по скитащ пумяр среден размер и растояние до към 10м.с "Гамо рокет "или сръбски сачми "Филд таргет" 0.94гр.-на място.Приритване с краче ,няколко тика и край.На 40м.-което е и най-далечния ми успешен изстрел /без оптика съм/ ,крилатите пакостници ги пробива двустранно и падат на място.При много близка стрелба и попадение в тялото без да е засегнат гръбнака,доста често крилатите вранови птички не падат на място със споменатите сръбски чашки.Предполагам не отдават достатъчно енергия..Кроу магнума на "HN"съм ползвал преди време и сврака ударена в тялото пада като отсечена на място.Сега съм взел ХолоуПоинт на HN.На хартия са добре,на свраки и врани все още не са пробвани..Най-важно е да е правилно пласиран изстрела.Но както всички знаем,точноста не е най-силната страна на Хатсан 125/135.

Ако говориш за тези нямат грешка лошото е,че не пише колко гр. са.

Сравнение с гамо прохънтър- ПДЧ 18мм. на 25м изходно отверстие с гамо около 2 см. с тези около 5 см.

прави си изводите колко енергия отдават при попадение. :drinks:

post-55024-0-26200500-1357334268_thumb.jpg

Edited by 4i4o 1989

4i4o 1989 ,тези от снимката ти ,вземи няколко бройки ,отиди при някой златар ,помоли го да ги притегли и така ще имаш достатъчно доволна средна тежина ,и то в сантиграмове.И после пиши да знаем и останалите.Чао!

Днес намерих от същите (кутийката е различна само) теглото им е 0,82 гр.

Утре ще бъдат тествани и на хвъркат добитък.

post-55024-0-69408100-1357400672_thumb.jpg

Edited by 4i4o 1989

Здравейте колеги,моята кутийка е различна,сачмите са същите.Премерих ги и аз на златарската ми везна и резултата е същия-0,82гр.Колега "4i4o 1989",ще чакаме информация от теста с хвъркатия добитък.

post-15338-0-00636500-1357459649_thumb.jpg

Резултати скоро няма да има! 4i4o излезе днес намери си място ,направи стървилище пусна и звуковата примамка и след първия изстрел пушката се счупи :( .

Днеска слука НЕМА.

Edited by 4i4o 1989

Малко от моя опит с Хатсан 135 /сравним по сила с Хатсат 125/ кал 5.5мм. При изстрел в главата по скитащ пумяр среден размер и растояние до към 10м.с "Гамо рокет "или сръбски сачми "Филд таргет" 0.94гр.-на място.Приритване с краче ,няколко тика и край.На 40м.-което е и най-далечния ми успешен изстрел /без оптика съм/ ,крилатите пакостници ги пробива двустранно и падат на място.При много близка стрелба и попадение в тялото без да е засегнат гръбнака,доста често крилатите вранови птички не падат на място със споменатите сръбски чашки.Предполагам не отдават достатъчно енергия..Кроу магнума на "HN"съм ползвал преди време и сврака ударена в тялото пада като отсечена на място.Сега съм взел ХолоуПоинт на HN.На хартия са добре,на свраки и врани все още не са пробвани..Най-важно е да е правилно пласиран изстрела.Но както всички знаем,точноста не е най-силната страна на Хатсан 125/135.

Всяка пушка може да се направи да стреля точно!Какво като е хатсан.Като му сложи майстора газова пружина,ако трябва и буталото ще улекоти.Спусъка също да се улекоти.Ако фаската е накриво направена да се направи наново и ще стане пушка като другите.

Поздрави!

Edited by sig_556

С тъпа тежка чашка.Очаквах повече от тези пушки,но не съм доволен.

Хатсан 135 може да убие много по-голямо животно от котка.;)

Заека без никъв проблем до около 50 метра.Лисица по-трудно защото трябва да ти е на 20 метра.

• 1 year later...

Здравейте аз съм нов ,искам да си сложа оптика на Hatsan-a модела му е 125 Само 5.5 . Може ли да ме опътите към някоя добра но и на прилична цена. Препоръчаха ми тази http://arms.bg/product/1350/opticheski-mernik-tasco-4x20-wa.html , но пък други ми казаха че пушката е прекалено мощна и ще я разбие.Благодаря предварително.

• 3 years later...
  • 3 months later...
На 3.07.2010 г. at 22:08, toto777 написа:

Миналата седмица си купих Hatsan 125 5.5мм от новата серия, просто нямам думи, до сега не бях стрелял с такова чудо. Само за статистиката на 40-50м. с чашки на Гамо-деструкктор, на една котка и скъсах задните 2 крака,други 2 заспаха на място и т.н. Това е невероятно пушкало, страхотно е.

Аве боклук.Да ти го туря в устата. Миндил. Да ти отрежат и на теб краката мършо.

• 1 year later...