Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

За какво се използва назъбения край на острието на ножа .Можете ли да ми кажете че в последно време е много модерно много от ножовете където се правят да имат такъв сектор както е на този нож .sw1.jpg

Зависи какъв тип назъбване има острието. В случая при твоя нож е за фино изрязванае, но не съм сигурен, от снимката не се вижда добре. Има ножове с големи трионообразни остриета в горната част, които служат за рязане на клони. Има за кости, за по-твърди предмети и т.н. Има и чисто декоративни назъбвания - да "хваща око".

здравей колега притежавам сащия нож и за да ти служи повечко време не дей режи нищо с назъбената част много лесно се чупи инече мнения мнодо за какво служи специално за лова с назубената част се режат сухожилия (уж де :) )

от: петър петров

колега тоя нож е за дране на сарни и расичане на сарни

с варха на ножа се изкормва дивеча и за дира дивеча, а с назъбената част на остието е за

разичане на граъдния кош на дивеча и извайдане на белия дроб и сарцето и отрязванване на краката.

които се е занимавал с такаф лов знаее

от: петър петров

колега тоя нож е за дране на сарни и расичане на сарни

с варха на ножа се изкормва дивеча и за дира дивеча, а с назъбената част на остието е за

разичане на граъдния кош на дивеча и извайдане на белия дроб и сарцето и отрязванване на краката.

които се е занимавал с такаф лов знаее

НАЗЪБЕНИЯТ КРАЙ НА ОСТРИЕТО - СЕРЕТИРАНИЯТ СЕ ПОЛЗВА ЗА РЯЗАНЕ НА СУХОЖИЛИЯ ВЪЖЕА, КОЛАНИ НА КОЛИ, И Т.Н.

ЗАВИСИ ОТ СРЕТАЦИЯТА И КАЧЕСТВОТО НА ИЗПЪЛНЕНИЕТО Й. И ЗАТОЧКОТА РАЗБИРА СЕ.

За какво се използва назъбения край на острието на ножа .Можете ли да ми кажете че в последно време е много модерно много от ножовете където се правят да имат такъв сектор както е на този нож .sw1.jpg

Колега, точно на тоя нож за нищо не служи, защото е много глупава серетацията. Виж на фирми като Бенчмеид и Спайдерко полусеретираните остриета са чудо и приказ(имам и на двете фирми такива) за рязане на каквото се сетиш. Режат по добре от гладката част на острието.

Колега, точно на тоя нож за нищо не служи, защото е много глупава серетацията. Виж на фирми като Бенчмеид и Спайдерко полусеретираните остриета са чудо и приказ(имам и на двете фирми такива) за рязане на каквото се сетиш. Режат по добре от гладката част на острието.

колега добря ловджия дере и с кремак какво остава ако има нож

гледаи по травелендливинг по булсата изгубен вав горите

колега добря ловджия дере и с кремак какво остава ако има нож

гледаи по травелендливинг по булсата изгубен вав горите

Вярно, ама кремъка не се изтъпява, а смотаният нож мн. бързо. Ходи дери с тъп нож на къра.

Вярно, ама кремъка не се изтъпява, а смотаният нож мн. бързо. Ходи дери с тъп нож на къра.

ма къра ям чорбата с вилица

колеги отклонихме се от темата

мом4ето питаше за кво служи такаф модел нож

а тва че ножа не струва е др впраос

налов без пушка да ама без нож никога

Edited by amxcs
ма къра ям чорбата с вилица

колеги отклонихме се от темата

мом4ето питаше за кво служи такаф модел нож

а тва че ножа не струва е др впраос

налов без пушка да ама без нож никога

Абе колега, с крака ли пишеш на клавиатурата.Хайде постарай се малко с граматиката.Възрастен човек си ставаш за смях.

Edited by manowar
Абе колега, с крака ли пишеш на клавиатурата.Хайде постарай се малко с граматиката.Възрастен човек си ставаш за смях.

Колега училище съм завършил преди 30г. а на клавиатурата съм от 24часа така, че може да имам проблем с правописа.

Темата е за ножове уважавам мнението на специалиста. Благодаря ВИ..........