Jump to content

Български барак- твърдокосместо ловно куче

Recommended Posts

Kире много пъшкаш бре няма да го стигнеш заека.

Коце пъшкам,защото се сетих да снимам след като кучето ми прекара заека на 5-6 метра пред мен и реших,че пак ще го пресеча ,ама уви -не успях :D Поздрави :)

• Replies 11.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Снимка за спомен!

Специално за колегата mms ,качвам една сламена баракиня и му казвам все такива хубави и качествени кучета да произвежда и за напред!Поздрави

Един представител на 60 дни!

Posted Images

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Bogdan Brqstov" data-cid="595136" data-time="1371040130">2011 г Роман не помня дата

Колега, не намирам въпросното куче в темата за изложбата, нито в класираните кучета, би ли пояснил?

Колега, не намирам въпросното куче в темата за изложбата, нито в класираните кучета, би ли пояснил?

и даго намериш се тая като не разбираш за теб е едно и също тека че ако имаш друга работа си я върши не дразни хората със своята некомпетентност боги

Edited by londoto

За повече инфо само собственика може да даде ако иска . Покажи едно твое куче да видим че нещо само на прекаски го ударихме а аз не обичам много да приказвам.

и даго намериш се тая като не разбираш за теб е едно и също тека че ако имаш друга работа си я върши не дразни хората със своята некомпетентност боги

Не е все тая, ще си дадем отговор на зададените въпроси.Не съм казал никъде че съм голям разбирач или че съм супер компетентен.

Какво ли трябва да означава това, че си се регистрирал заедно със сашо багера, митьо чука и другите просташки никове за да опорочите и гласувате в една анкета, да напишеш един единствен пост към мен и да са те посетили SHARKOV и БАЙ АСЕН?

За повече инфо само собственика може да даде ако иска . Покажи едно твое куче да видим че нещо само на прекаски го ударихме а аз не обичам много да приказвам.

Въпроса е че ти посочваш, че кучето има оценка от изложбата през 2011 година а там кучето не се открива, ако има нещо друго те помолих да го уточниш.

Специално за Асен и Наско и всички любители на породата Български барак.attachicon.gifIMAG0376 (Copy).jpg

attachicon.gifIMAG0378 (Copy).jpg

attachicon.gifIMAG0384 (Copy).jpg

attachicon.gifIMAG0388 (Copy).jpg

attachicon.gifIMAG0387 (Copy).jpg

attachicon.gifIMAG0385 (Copy).jpg

Страхотни палета показваш.

Не знам какво ,ще отговаряме сега боги като пита майка баща от къде са ?? хехх хеее

Модераторите колкото да трият постовете ми не помагат на самозабравилият се бракониер Асен Белешков !!! Никои от тех неси направи труда да провери това мое твърдение , прецениха че е по добре да го прикрият ! Но този наглец скоро пак ще се насади , защото придоби чувство за безнаказаност но това ще му изиграе лоша шега

Абе къв е тоя толкова важниат бре че ва е страх толкова от него и чак и моя пост изтрихте.Незнаех че модераторите прикриват и защитеват бракониери

Една тренировка,ама заекът бяга много бързо !! :D

Кире що не взе един камък и да се удариш силно по коляното и заека умира от болка и веднага спира :D:D:D:bira:

Кире що не взе един камък и да се удариш силно по коляното и заека умира от болка и веднага спира :D:D:D:bira:

:girl_cray2:

Да ти е живо и здраво личи си ,че ще стане елитно за породата.Кажи от кои родители е ако не е тайна?

Смятам че трябва сам да познаеш.

:rofl::rofl::rofl::rofl: Пеца ,като му свирнах после спря се ,погледна ме: аз си казах ех да ми беше сега пушката ти да видиш,обърна се и ми вика : " Като нямаш пушка,да ми земеш дядовия !! " :rofl::rofl:

Смятам че трябва сам да познаеш.

Подозирам нещо и затова питам.Но след като писа работата ми се изеснява.Харито има ли намеса тука?

Подозирам нещо и затова питам.Но след като писа работата ми се изеснява.Харито има ли намеса тука?

Никаква.

Наско все забравям да те питам този пес с какъв произход е ? Не ми прилича на никое познато куче , много е интересен .

Ако имаше възможност да се анализира генетично сходство или разлика с френските им братовчеди,мисля че нещата би били още по-ясни.

post-45155-0-74402700-1371650776_thumb.jpeg

Вече имаме резултат от молекулярно-генетичен анализ на породата Български барак, извършен в Геномния Център към Биологическия факултет. Проекта бе възложен от БРФК, като едно от най-важните условия за признаването на породата ни от FCI.

Целта на проведения молекулярно – генетичен анализ е установяване на достоверни различия между български барак и босненски барак, използвайки амплификация на вариабилни микросателитни локуси.

Целият отчет на анализа няма да качвам. Ще поставя само заключението от проведеното изследване.

Наличието на пет локуса, които генерират шест алела, характерни за породата Български барак и отсъстващи или слабо представени в контролната порода Босненски барак показват, че двете породи се различават генетично помежду си. Анализ по тези локуси може да се използва за доказване на произход по следния алгоритъм:

i) първоначален анализ по локусите ZuBeCa12 и ZuBeCa16, които генерират алели, срещащи се предимно в българския барак и с ниска честота в босненския барак.

ii) допълнително уточняване по локуси ZuBeCa3, ZuBeCa6 и ZuBeCa13, които генерират редки, но уникални за българския барак алели. Наличие на уникални алели по тези локуси ще идентифицира еднозначно дадения индивид като български барак, като положителна идентификация е възможна дори когато локуси ZuBeCa12 и ZuBeCa16 не генерират уникални алели.

В заключение считам, че установените генетични различия между българския барак и босненския барак позволяват да се твърди, че българския барак генетично се различава от близкородствения си босненски барак по пет от изследваните десет локуса и има основание да бъде обособен в нова порода.

……………………………..

/доц. д-р Ивелин Панчев/

Докторе виш на стр. 655.Асен е качил една скачка и си кажи мнението за мъжкия къв Барак е?Много ще ми е интересно да споделиш?

Дядо и по майчина линия.

Г-н Дарелов, това куче ме грабна страшно много. Имаш ли и други снимки? Живо ли е? Каква му е съдбата? Много държа на отговор, а ако не те притеснява бих ти звъннал и по телефон, стига естествено да ми го предоставиш.