Jump to content

Български барак- твърдокосместо ловно куче

Recommended Posts

• Replies 11.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Снимка за спомен!

Специално за колегата mms ,качвам една сламена баракиня и му казвам все такива хубави и качествени кучета да произвежда и за напред!Поздрави

Един представител на 60 дни!

Posted Images

Докторе виш на стр. 655.Асен е качил една скачка и си кажи мнението за мъжкия къв Барак е?Много ще ми е интересно да споделиш?

Няма да получиш отговор колега, както и аз.То голямо криене, големи лъжи, подмолности, шуробаджанащини от доктори, докторици, съдии и съдийки.Батака е пълен.

Няма да получиш отговор колега, както и аз.То голямо криене, големи лъжи, подмолности, шуробаджанащини от доктори, докторици, съдии и съдийки.Батака е пълен.

Никой не се крие господине колегата е прекалето зает и в момента оперира лично говорих с него!Ще получите тъй желания отговор като приключи операцията!

Никой не се крие господине колегата е прекалето зает и в момента оперира лично говорих с него!Ще получите тъй желания отговор като приключи операцията!

Те въпросите са зададени от преди повече от 10 дена ама както и да е.Ще чакаме отговор щом е обещал.

засрамете се.тези хора които хулите се бъхтят деноношно да бъде световно призната породата а вие само бълвате помия след помия и правите интриги.то май само това си можете.

засрамете се.тези хора които хулите се бъхтят деноношно да бъде световно призната породата а вие само бълвате помия след помия и правите интриги.то май само това си можете.

Тошко голям защитник се извъди бре.Не значи ,че кат казвам истината бълвам помия тия хора кат правят много за породата що правят скачки с не подобни кучета и експерементират с породата ?Аз гледам Бараци от малък и познавам хора дето са опазили до ден днешен породата и не знаят кво е клуб и кво е изложба и кучетата са си бая чистокръвни и са работари не манекени.Няма нищо лошо човек кат си знае стоката да си признава а не да се хваща като удавник за сламка.

Да те помоля да уточниш поста си, като конкретизираш: кой трябва да се засрами, кой хули, кой се бъхти денонощно, кой бълва пумия, кой прави интриги и кой какво може?

Ти от кои си, дай си ценз?

Да те помоля да уточниш поста си, като конкретизираш: кой трябва да се засрами, кой хули, кой се бъхти денонощно, кой бълва пумия, кой прави интриги и кой какво може?

Ти от кои си, дай си ценз?

пред кой да го дам тоя цинз.ти кой си.

Тошко голям защитник се извъди бре.Не значи ,че кат казвам истината бълвам помия тия хора кат правят много за породата що правят скачки с не подобни кучета и експерементират с породата ?Аз гледам Бараци от малък и познавам хора дето са опазили до ден днешен породата и не знаят кво е клуб и кво е изложба и кучетата са си бая чистокръвни и са работари не манекени.Няма нищо лошо човек кат си знае стоката да си признава а не да се хваща като удавник за сламка.

да разбирам че твоите кучета са 100% чистокръвни бараци.и това което казваш е 100%истина? може но само в твоите очи.

Колега, нито се крия, нито има какво да лъжа. Не съм и шуробаджанак нито с Бележков, нито с някой друг от нашия клуб. Тези дни не успях да отговоря на запитването на колегата за барака на Бележков, защото имах първо лични проблеми и после доста ангажименти във ветеринарният кабинет, където работя. Всеки, който иска може да се свърже с мен, като председател на УС на НК "Български барак- твърдокосместо ловно куче" и да ми каже или попита това което иска на тел. 0888 66 21 79 - Христо Кънев

Не видях коментари за това, че Българският барак се различава генетично от най-родствената му порода кучета, призната още през 1965г от FCI. Според мен това заключение от анализа на Геномния център и установяването на уникални локуси в генома на Български барак е една от най- важните новини за нашата порода.

Готин -за тези какво,ще кажеш??

Асене кога направихте тази скачка и имали вече плодове ,дай малко инфо за кучката-работа,време на гонене,и т.н.

Готин -за тези какво,ще кажеш??

Много добре знаеш кво ще кажа за тия.Харесват ми макар кучката ,че ми изглежда малко ниска но от снимка трудно може да се каже.

Тези дни нямах свободно време, за да ти отговоря. Мъжкото куче на Бележков, от показаната скачка е Български барак. Кучето съм го виждал на живо 4 пъти. Над горната граница е с около 2 см за височина при холката, според стандарта. Така го преценявам окомерно. Него не сме го мерили с щок, когато измервахме,2012 г., бараци в Роман. Това, че е 2 см над горната граница в холката, не го прави Небългарски барак. Не казвам, че трябва да толерираме високоръстовите бараци, с височина при холката над стандарта, но не бива и с лека ръка да игнорираме добре работещи кучета, с правилни ъгли на крайниците и добър формат на тялото, заради това, че са с 1-2 см по високи.

Сега разбирам ,значи в клубъ си има допуски за стандарта.Моята представа за Барак е много различна но щом се толирират такива кучета нямам повече кво да кажа.Поздрави

Сега разбирам ,значи в клубъ си има допуски за стандарта.Моята представа за Барак е много различна но щом се толирират такива кучета нямам повече кво да кажа.Поздрави

Позаинтересувай се от историите на формирането и утвърждаването на различини породи,описани в документите им и ще имаш какво да кажеш в повече. Никои не си е позволил на такъв етап да елиминира кучета с наличие на някакъв недостатък.

Не видях коментари за това, че Българският барак се различава генетично от най-родствената му порода кучета, призната още през 1965г от FCI. Според мен това заключение от анализа на Геномния център и установяването на уникални локуси в генома на Български барак е една от най- важните новини за нашата порода.

За да се разбере това наистина съществено и изключително важно изследване, трябва четене и в известен смисъл разбиране.

Не е като да се гледа снимка и да се коментира колко е едро, дребно или кьосе. И мен ме озадачи, но не попитах.

Поздравявам Ви Д-р Кънев, Вас, УС на ББТЛК и всички ваши членове за стъпката напред.

Имам един въпрос относно анализа на ДНК на Бг барак.

Установи ли се някакво ниво на генетична изолация между отделните индивиди в България и\или популациите на барака в Босна или по скоро имат общ произход? Защото, извинявам се за дилетантността, но въпросът ми и интересът е продиктуван от това, че е възможно репродуциращ ген да се е преместил в друг локус на хромозомата, да е мутирал.

Поздрави още веднъж!

Петър Бонев

Edited by П. Бонев

Позаинтересувай се от историите на формирането и утвърждаването на различини породи,описани в документите им и ще имаш какво да кажеш в повече. Никои не си е позволил на такъв етап да елиминира кучета с наличие на някакъв недостатък.

Ок.много работи ми се изясниха и затова цял живот ще съм с аборигени.Поздрави

Не се коси. Ти си прав за себе си.

Edited by П. Бонев

На този етап породата си е на аборигенна фаза.Рядко има индивиди документално оформени до 4-ти пояс. Аборигенния материал не е излишен или отпадък.А избора ти на позиция за живота си е личен.Поздрави.

На този етап породата си е на аборигенна фаза.Рядко има индивиди документално оформени до 4-ти пояс. Аборигенния материал не е излишен или отпадък.А избора ти на позиция за живота си е личен.Поздрави.

Ако това го беше написал 1 год. по рано можеше да се спестят бая кавги и обиди в форума и мисля ,че това е истинският отговор за породата към момента.Поздрави

Колеги до колкото знам французите извършват племенна работа още през 1949г с малкото останали представители на аборигени грифони в една провинция до признаването им от FCI.Нека всички обединим усилия и след време породата Български барак стане по-хомогенна по фенотип .

post-45155-0-84992900-1371991523_thumb.jpg