Jump to content

Български барак- твърдокосместо ловно куче

Recommended Posts

• Replies 11.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Снимка за спомен!

Специално за колегата mms ,качвам една сламена баракиня и му казвам все такива хубави и качествени кучета да произвежда и за напред!Поздрави

Един представител на 60 дни!

Posted Images

Асене кога направихте тази скачка и имали вече плодове ,дай малко инфо за кучката-работа,време на гонене,и т.н.

Асене кво стана,нямали отговор за кучката ?

Тези дни нямах свободно време, за да ти отговоря. Мъжкото куче на Бележков, от показаната скачка е Български барак. Кучето съм го виждал на живо 4 пъти. Над горната граница е с около 2 см за височина при холката, според стандарта. Така го преценявам окомерно. Него не сме го мерили с щок, когато измервахме,2012 г., бараци в Роман. Това, че е 2 см над горната граница в холката, не го прави Небългарски барак. Не казвам, че трябва да толерираме високоръстовите бараци, с височина при холката над стандарта, но не бива и с лека ръка да игнорираме добре работещи кучета, с правилни ъгли на крайниците и добър формат на тялото, заради това, че са с 1-2 см по високи.

Имам няколко въпроса:

1.Как преценихте, че мъжкото куче е с 2 см над горната граница, като твърдите, че не е замервано, окомерно аз преценям, че е доста повече съпоставяйки го с други кучета застанали до него?

2.Мъжкото и женското куче от скачката явявани ли са на екстериорна изложба и каква оценка са получили?

3.Защо пишем и наблягаме на мъжкото куче, а за женското нищо не казваме доколко е екстериорно то?

4.Какво се очаква от такива скачки и какъв потенциал има в тях?

5.Поколението от тази скачка с каква породна принадлежност ще е?

Рекси - расте саво на уши и на макари !!!

attachicon.gifP6250547.JPG

attachicon.gifP6250550.JPG

attachicon.gifP6250555.JPG

Колега,какъв дамазлък е това щене?

Има кръв от Боби на доктор Кънев , Рамбо от Търговище и е инбридно 2 - 3 на едно много ненормално куче чиито произход не знам .

Много ми хареса...ако му намериш кусур,ще чакам да се обадиш!! Пу пу...

Имам няколко въпроса:

1.Как преценихте, че мъжкото куче е с 2 см над горната граница, като твърдите, че не е замервано, окомерно аз преценям, че е доста повече съпоставяйки го с други кучета застанали до него?

2.Мъжкото и женското куче от скачката явявани ли са на екстериорна изложба и каква оценка са получили?

3.Защо пишем и наблягаме на мъжкото куче, а за женското нищо не казваме доколко е екстериорно то?

Карчо твоите номера край нямат!!!!

Мерси , колега , на 11 месеца е и тепърва ще хубавее . Дано и да стане работен колкото очаквам , че иначе едната убост нема да го спаси :drinks:

Асене кво стана,нямали отговор за кучката ?

Ако няма отговор това значи,че ?,ако искаш аз да ти кажа как работи кучката без да знам -само по снимката.

Карчо твоите номера край нямат!!!!

едно приятелче взе кученце от тихомир от розово от твоя мъжкар

За да се разбере това наистина съществено и изключително важно изследване, трябва четене и в известен смисъл разбиране.

Не е като да се гледа снимка и да се коментира колко е едро, дребно или кьосе. И мен ме озадачи, но не попитах.

Поздравявам Ви Д-р Кънев, Вас, УС на ББТЛК и всички ваши членове за стъпката напред.

Имам един въпрос относно анализа на ДНК на Бг барак.

Установи ли се някакво ниво на генетична изолация между отделните индивиди в България и\или популациите на барака в Босна или по скоро имат общ произход? Защото, извинявам се за дилетантността, но въпросът ми и интересът е продиктуван от това, че е възможно репродуциращ ген да се е преместил в друг локус на хромозомата, да е мутирал.

Поздрави още веднъж!

Петър Бонев

Здравей! Основната цел на направеното изследване бе да се установи има ли генетични разлики между Българския и Босненския барак. За да отговоря компетентно на въпросите, трябва да говоря с доц. Панчев, провел изследването. Мисля,че нашия барак не се е формирал вследствие на мутация. По задълбочени изследвания, изискват нов проект и ново финансиране. В България, до колкото знам, за първи път се правят подобни генетични изследвания на животни.

Имам няколко въпроса:

1. Мъжкото куче го преценявам окомерно на около 2 см над горната граница за височина при холката, както съм написал. База за сравнение ми е било, моето куче Петър на който знам точно височината при холката. Окомерната преценка съм правил на живо, не по снимки. А Вие с кои кучета го съпоставихте? На живо или по снимки?

2. И двете кучета са участвали на екстериорна изложба. Мъжкото има оценка отличен. Женското -много перспективен в клас подрастващи.

3. Женското куче ще се прецени, като се оцени на изложба при подходяща възраст за оценка.

4. Много вероятно е голям процент от малките от тази скачка да имат добре оформено седло, като пораснат с желана дължина на космената покривка. За височината при холката, е по-трудно да се прогнозира. Трябва да се направи и тогава да се вадят изводи. За това при развъждането освен по произход, екстериор, работни качества, се изисква и преценка на потомството, за да се разбере напр. дадено мъжко животно дали е подобрител или не на качеството на потомството. Дълъг процес, за който освен познания и усет е нужен и късмет.

5. С петият въпрос не знам какво целиш. Според мен породата на малките може да е само една- Български барак-ТЛК.

Имам няколко въпроса:

Господин Брястов ако може да качите поне една снимка на ваш личен български барак понеже гледам дооооооооооста добре сте запознат с породата и имате големи претенци и изсквания към доста кучета от форума!Да видим какво представлява българският барак?Благодаря предварително! Edited by Пламен Банков

Господин Брястов ако може да качите поне една снимка на ваш личен български барак понеже гледам дооооооооооста добре сте запознат с породата и имате големи претенци към доста кучета от форума!Да видим какво представляба българския барак?Благодаря предварително!

Абе и аз това чакам ама няма и няма сигорно е някаква таина :killmyselve:

едно приятелче взе кученце от тихомир от розово от твоя мъжкар

Да му е живо и здраво и много лов да ви изкара!

Ако няма отговор това значи,че ?,ако искаш аз да ти кажа как работи кучката без да знам -само по снимката.

Колега кажи на мен как работи кучката :cool: ,на мой приятел е които не влиза тук а аз няма да ти отговарям от негово име.

Колега кажи на мен как работи кучката :cool: ,на мой приятел е които не влиза тук а аз няма да ти отговарям от негово име.

Колега за съжеление това красиво животно нее пуснато от много дълго време .

И по какво позна , че не е пускано ?

Ооо той е професионалист...моля да не оспорвате,твърдението му!!!

Преди две седмици,за кучка,която не е спирана за по-дълго време от 2 седмици,същия експерт каза,че не е пускана с месеци... та за таз... не знам,сигурно от както се е родила!!! :D

Питам аз щото точно сега имам спор с един приятел който твърди , че куче дето гони яко не можело да има отворени лакти , с което аз не съм съгласен . Не съм съгласен също за изтритите нокти - моето лудогорче е през ден в гората а е пуснало нокти като орел - докато барака ми няма .

Питам аз щото точно сега имам спор с един приятел който твърди , че куче дето гони яко не можело да има отворени лакти , с което аз не съм съгласен . Не съм съгласен също за изтритите нокти - моето лудогорче е през ден в гората а е пуснало нокти като орел - докато барака ми няма .

При мен го има същото нещо...майка и син,лудогорци,редовно и заедно са в гората...мъжкия почти няма нокти,докато кучката има по-твърд нокът и не се изпилва,но някой хора не могат да направят разлика между твърд и просто израснал нокът, от липса на движение!А се пишат разбирачи... :)

Поздрави!

Господин Брястов ако може да качите поне една снимка на ваш личен български барак понеже гледам дооооооооооста добре сте запознат с породата и имате големи претенци и изсквания към доста кучета от форума!Да видим какво представлява българският барак?Благодаря предварително!

Това се иска на всеки привърженик,да види нещо ново,добро,а и ако работи извън двора на стопанина му наистина ще е от полза за развитието на тази "наша" порода която толкова дъвчете напоследък.При изказване на компетентно мнение го подкрепяйте с неоспорими доказателства.

Като критикуваш едно животно,покажи съпоставимо на него породно по-качествено до трети -четвърти пояс с родители и прародители.Въпреки всичко породата върви напред , а това само може да ни радва ако истинки радеем за нея .Поздрави и нищо лично.

Edited by Bate Nasko