Jump to content

Български барак- твърдокосместо ловно куче

Желю
 Share

Recommended Posts

Сега е модерно да се наричат Шарпланинци!!!! Хахх

Те нашие породи нагласи ха сега пък и чужди

А за моя Шарпланинец нищо не споменахте,сигурно не в стандарта.

Поздрави на всички.Живи и здрави и само така.

Всеки си има свое виждане Асене,но освен дължина на косъма,мисля че и костната система е важна за този вид гончета,тази тежка глава а тез тънки крачета незнам как ще прехвърли един два баира,че и връщане има.Показвал си и по читави кучета,смешно е да показваш точно това за пример !

Всеки си има свое виждане Асене,но освен дължина на косъма,мисля че и костната система е важна за този вид гончета,тази тежка глава а тез тънки крачета незнам как ще прехвърли един два баира,че и връщане има.Показвал си и по читави кучета,смешно е да показваш точно това за пример !

Не съм съгласен за костната система!

Кучето е на 11м, и има много още да се прави,мога да снимам само краката да се убедиш,че изобщо не са тънки ....

Също мога да покажа гонка,която продължава 3-4 часа....

Спор няма щом е на тая възраст животинчето,има какво да слага още.Между другото ще си призная,че ми харесват и по рошавите,но по нашия край са от тоя тип които показвам,не че не се срещат подобни и на твойте.Напразните ни спорове с теб тръгнаха когато казах че при нас несъм срещал в някое кучило да се роди някое с сив цвят,а повярвай ми че наблюденията ми са в сериозен мащаб,и вие вместо да обясните от къде идва вълчия цвят,то почнахте да нападате .Поздрави Асене

Пичове познавам ви и двамата,и понеже виждам ,че тоновете са смекчени смея да твърдя, че двамата бихте могли да сте си доста полезни един на друг!

Без да внасям раздори аз лично харесвам Бараците с по къс и твърт косъм тези двата от БАИ АСЕН ми допадат доста а защо не се поддържа тази линия не разбирам

Без да внасям раздори аз лично харесвам Бараците с по къс и твърт косъм тези двата от БАИ АСЕН ми допадат доста а защо не се поддържа тази линия не разбирам

Здравей Михов!

Аз също съм на твоето мнение,че косъма трябва да е твърд и груб,но това не е достатъчно за едно куче.

Тези фактори са много трудно постижими. Пример.. ( Ако едно куче притежава изброените фактори косъм,уши глава ако не работи както трябва то не е ценно,или по- добрият вариант е кучето да не притежава толкова силен екстериор но да работи . )

Аз съм заложил на това! На 1 во място са работните качества а после екстериора. ( Ако следиш темата,ще видиш ,че за работните качества съм доказал със снимков материал,а екстериора го докарвам още!

По-горе споменах,за късия и дългия косъм, като ги съберем се очаква нещо средно както показах снимката за пример !

На 2 м

Защо приятелите ми вземат кучетата където оставям на мен ..... ?

Харлия да е кучето . Живи и здрави бъдете и много слука пожелавам .,,,,,,,,,,,,!!!!

Защо приятелите ми вземат кучетата където оставям на мен ..... ?

Харлия да е кучето . Живи и здрави бъдете и много слука пожелавам .,,,,,,,,,,,,!!!!

Жив и здрав Асене ще се постарая да стане Добър помощник Edited by mms