Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Изработка на приклад за СЛР ?

Recommended Posts

Мисля в петък от Казанлък да си взема един СЛР 95 с къса цев и дървен приклад .. интересува ме знае ли някой в София къде мога да си сменя приклада с такъв като старите АК в казармата от дърво (подобен на ловна пушка) и да ли мога и полуложата да сменя да речем със същият дървен материал,от който ще се направи приклада ?

Мисля в петък от Казанлък да си взема един СЛР 95 с къса цев и дървен приклад .. интересува ме знае ли някой в София къде мога да си сменя приклада с такъв като старите АК в казармата от дърво (подобен на ловна пушка) и да ли мога и полуложата да сменя да речем със същият дървен материал,от който ще се направи приклада ?

A не можеш ли да преработиш съществуващия?

Защо не си вземеш със синтетиката ? Нямаш никакви грижи !

Майче тоя с късата цев е само със синтетичен приклад. Иначе чаркове има за преработка в класически калашник.

Абе, Генерале,

Ти след Тика-та как ще стреляш с СЛР-а :rofl:

При СЛР закрепването на приклада е по-раллично от това на старите АК. Мисля, че при АК приклада се крепеше с болтове отгоре и отдолу, а при СЛР долният крепежен елемент е махнат и се закрепва направо с болна на дръжката.

Абе, Генерале,

Ти след Тика-та как ще стреляш с СЛР-а :p

Със СЛР-а си е най-готино, поне за мене, пък и не само !. :p Почти няма откат, като шевна машина е, и евтин боеприпас, пукай на воля !!! :rofl:

Edited by zkk
Със СЛР-а си е най-готино, поне за мене, пък и не само !. :p Почти няма откат, като шевна машина е, и евтин боеприпас, пукай на воля !!! :rofl:

ок-напълно съм съгласен

Приклада има 1 болт отгоре. Ръкохватката има болт ,който влиза отдоле. И това му е закрепването. Почти съм убеден ,че е същото като на стария АК 47

Толкова ли е по-евтин в Казанлък бе Борко? В представителния им магазин на Герена не вярвам да ти се върже много-по скъпо, ако сметнеш и бензина.

Приклада има 1 болт отгоре. Ръкохватката има болт ,който влиза отдоле. И това му е закрепването. Почти съм убеден ,че е същото като на стария АК 47

Малиии я елате при батко си на лекции. той DDD хубаво ви казва ама кой да чува. Я направо вижте тук и несе занимавайте с глупости http://slovari.yandex.ru/illustrations/gun...ures/260-01.jpg ами то ако беше така то аз преди всичкиви щях да си срожа армейски приклад от модела АК-47М1 .....

• 2 years later...

Колега...ето ти различни приклади за СЛР....там ще видиш и как е моя....тои е СА-93....на Смита...ще докарват и такива на Тапко....вече съм си поръчал :p ...има и други глезотиии...но утре ще ги кача.... http://trol4e.snimka.bg/?album;aid=520216;pid=19765504

Моя СА-93 е с дървен приклад и много ме дразнеше видът на оръжието с тази дупка (незнам коя умна глава е измислила дизаина на приклада),първоначално просто изрязах дървото между пистолетната ръкохватка и приклада но тоя тънък чеп за зеле трудно може да се оприличи на пистолетна ръкохватка,наскоро успях да се сдобия с оригинална дървена ръкохватка от стария тип (пластмасовите ръкохватки с които служехме в казармата ми са доста тънички)занесох приклада на майстор и той му направи отвор за централен болт като на ИЖ-27, отвътре в цевната кутия се поставя тънка стоманена планка с резба за болта при затягането на приклада тя се фиксира здраво и не е нужно да бъде заварявана или закрепяна по някакъв начин. В момента видът на оръжието е точно като на АК-47 и ме задоволява напълно.

Моя СА-93 е с дървен приклад и много ме дразнеше видът на оръжието с тази дупка (незнам коя умна глава е измислила дизаина на приклада),първоначално просто изрязах дървото между пистолетната ръкохватка и приклада но тоя тънък чеп за зеле трудно може да се оприличи на пистолетна ръкохватка,наскоро успях да се сдобия с оригинална дървена ръкохватка от стария тип (пластмасовите ръкохватки с които служехме в казармата ми са доста тънички)занесох приклада на майстор и той му направи отвор за централен болт като на ИЖ-27, отвътре в цевната кутия се поставя тънка стоманена планка с резба за болта при затягането на приклада тя се фиксира здраво и не е нужно да бъде заварявана или закрепяна по някакъв начин. В момента видът на оръжието е точно като на АК-47 и ме задоволява напълно.

Покажи го де ..... :p

Аз си ползвам оригиналния приклад на СЛР`а, но имам малко снимки от личния архив. Може да послужат за идея на някой...

post-2673-1284314160_thumb.jpg

post-2673-1284314171_thumb.jpg

post-2673-1284314188_thumb.jpg

post-2673-1284314204_thumb.jpg

post-2673-1284314213_thumb.jpg

post-2673-1284314227_thumb.jpg

post-2673-1284314244_thumb.jpg

post-2673-1284314254_thumb.jpg

post-2673-1284314284_thumb.jpg

Правени са с телефона, понеже обраха фотоапаратите на входа... :p

post-2673-1284314381_thumb.jpg

post-2673-1284314395_thumb.jpg

post-2673-1284314473_thumb.jpg

Edited by ORHi
Покажи го де ..... :D

ето го ваааааааааааааааааааааааа :p

post-4405-1284388678_thumb.jpg

Има ли щик към него за доубиване на прасета...

ще намерим :p

post-4405-1284396325_thumb.jpg