Jump to content

ИЖ-27-цена

Recommended Posts

Бихте ли ме ориентирали колко би струвала на старо ИЖ-27 в добро състояние производство от СССР,защото съм решил да си купувам точно такава и да знак каква сума да глася.

колега цената на пушка втора ръка се определя наи вече от моментното и състояние луфтове язви и така на татък.Без да си я видял и пробвал не коментираи цена.иначе от 150 до 350лв. е нормално.

razgledai tuk www.oragie.net/huntr_baikal.htm

разгледай тук www.oragie.net/huntr_baikal.htm

пиши на кирилица

Edited by radoadvokat

Не мислете,че всеки прави разлика между пушка от СССР и Русия-преди месец пуснах във форума обява за подобна пушка (само,че ИЖ-54) на мой познат на приблизителна цена и се продаде бързо. През 50те - 70те години на миналия век също е имало много ловци,част от които вече се е преселила във вечните ловни полета и роднините им бързат да се отърват от пушките заради недалновидното ни законодателство.При добро търсене може да се намери добра стара руска пушка без язви, раздутини, ръжда, луфтове и други дефекти за цена от 150-250 лв.

защо да не е възможно иска се търпение и търсене не се хвърляи на първата срешната .аз моята ИЖ-58МА съм я вземал за 95лв.които иска да вярва в супер състояние от едно село да са изстреляни 50 пътрона с неяот стария собственик просто лова не му е бил в кръвта силен е на софрите след това.от хора мои близки в тази друцинка получих тази информация и се оказаха прави пушката е шес от всякъде.

Съгласен съм с вас, но ИЖ 27 е надцевка нали?

И доколкото съм запознат този модел пушка на СССР се търси и цени от Бг ловец.

Цената и е винаги над 300лв.

А за ИЖ 54, ИЖ 26, ИЖ 58 са успоредки и нещата стоят другояче. Незнайно защо младите ловци търсят надцевки и това допълнително вдига цената на пушките.

Новите руски дървета са освен с фабрични луфтове, ненапаснати дървени части и с кофти оксидация. Често се случва дори екстактора или ежектора да остане под венчето на гилзата при отваряне.

Но...........винаги може да се намери дори и Меркел от някой дядка за 300лв, но това незначи че това е пазарната и цена. Въпроса беше

Бихте ли ме ориентирали колко би струвала на старо ИЖ-27 в добро състояние производство от СССР

Така, че отговора би трябвало да бъде не по малко от 300лв. Останалото си е чист късмет. Дори и за 300 може да не се намери, но това е относително.

Edited by Конак

Бихте ли ме ориентирали колко би струвала на старо ИЖ-27 в добро състояние производство от СССР,защото съм решил да си купувам точно такава и да знак каква сума да глася.

...виж бай Иван,беше пуснал обява във форума то4но за такава в много добро състояние!!!

....ако все още е актуална....атака :cool:

razgledai tuk www.oragie.net/huntr_baikal.htm

Колега качеството на СССР /USSR/ спрямо това на Русия е в пъти занижено в полза на Русия. Новата пушка е много по калпава от добре съхранената, правилно използвана и още по добре ако е била Exportna стара съветска пушка. Няма две мнения по въпроса според мен, но всеки има право да мисли каквото иска. Все пак затова е форум за да споделяме мнение. ;)

Моята ИЖ 27Е е на повече от 18 години и все още се затваря като хладилник, няма грам петънце или язва. Ежекторите не са отказали до момента ни веднъж. На брат ми и вуйчо ми са същия модел, но са на над 23 години и също не са отказали ежектори, нямат язви /раковини/ и оксидацията им е в завидно състояние с изключение на част от цевната кутия, където се трие най много с ръце.

ИЖ 27 за 150лв при това СССР ??? Това не го вярвам или става въпрос само за ИЖ без 27цата ;)

Миналата година един мой роднина си купи ИЖ-27 в много добро състояние за 150лв.Всичко зависи на кой ще попаднеш.В провинцията цените са по добри,стига да знаеш кой да питаш,икъде да търсиш.

Покрай София няма да намериш такова оръжие под 200-250лв.

Колега качеството на СССР /USSR/ спрямо това на Русия е в пъти занижено в полза на Русия. Новата пушка е много по калпава от добре съхранената, правилно използвана и още по добре ако е била Exportna стара съветска пушка. Няма две мнения по въпроса според мен, но всеки има право да мисли каквото иска. Все пак затова е форум за да споделяме мнение. ;)

Тук напълно съм съгласен с теб защото имам ИЖ 27 Русия производство-оксидацията и падна, появиха се язви в долната цев независимо съхранението....Мисълта ми беше,че не всеки умее да прави тези разлики - има хора,които мислят като пушката е по-стара - трябва да е по- евтина (роднини на починали стари ловци) и затова все още може да се намери хубава но евтина стара пушка.

Истината е че трябва да се намери приятел в КОС, ако искаш добра пушка на старо. И много търпение. Иначе за цената, неинформираните хора са все по-малко и по-малко. Така че приготвиси поне едно 300 лв.

Миналият сезон си купих иж-27 надцевка без ежектори ,беше в много добро състояние,човекът се е грижел перфектно за нея,почти нямаше луфтове и патроните издухани през нея бяха много малко,

с една дума рядко ползване.Платих точно 300 гроша без пазърлък

Всички стари ижовки са на по стотина истрела...?Как ли пък не.Това ми звучи както на пазар Горубляне всяка кола втора употреба е била или на доктор или на пенсионер и не е карана и е била в гараж.Само дето като свалят кола от автовоза реалните километри на пет годишна кола са от порядъка на250-300 хиляди километра.Та така и със "новите" ижовки...?

Много ги плюете новите ИЖове, мисля че вече се спазва модна линия за това.Аз се сдобих с нова, РУСКА пушка марка ИЖ-27ЕЕМ през 2003 година и за тези 3 години съм издухал над 4000 патрона през цевите. Няма паднала оксидация,няма язви, няма паднал лак от приклада, няма луфтове, няма нито една засечка или проблем с ежекторите и на 60м. вкарва 10 куршума в 20см. цел. Ако някой не вярва - показвам!

Та в този смисъл нека пишат само тези, които имат конкретни и ЛИЧНИ впечатления, изказвания въз основа на нещо четено някъде са несериозни и объркващи.Говорих точно по този повод и с Илия Пешев, неговото мнение е, че руската стомана е непроменена от времето на СССР, лошото качество идва от не дотам прецизната сглобка и напасване и в крайна сметка ако знаеш какво да гледаш, можеш да си избереш съвсем прилична РУСКА пушка.

Edited by lama69

Всички стари ижовки са на по стотина истрела...?Как ли пък не.Това ми звучи както на пазар Горубляне всяка кола втора употреба е била или на доктор или на пенсионер и не е карана и е била в гараж.Само дето като свалят кола от автовоза реалните километри на пет годишна кола са от порядъка на250-300 хиляди километра.Та така и със "новите" ижовки...?

Ми че болшинството са по на толкова. Е не чак 100 ама примерно 500. Защото я си задай въпроса по какво гърмят пенсионерите, освен по дивеч. Колко от тях ходят на панички, или мишени или др. такива "излишни" стрелби.

През последните 7-8 години Ижовката, която ще ми се прехвърли на мен да е гръмнала най-много 100 патрона. И то половината аз :rofl:

Много ги плюете новите ИЖове, мисля че вече се спазва модна линия за това.Аз се сдобих с нова, РУСКА пушка марка ИЖ-27ЕЕМ през 2003 година и за тези 3 години съм издухал над 4000 патрона през цевите. Няма паднала оксидация,няма язви, няма паднал лак от приклада, няма луфтове, няма нито една засечка или проблем с ежекторите и на 60м. вкарва 10 куршума в 20см. цел. Ако някой не вярва - показвам!

Та в този смисъл нека пишат само тези, които имат конкретни и ЛИЧНИ впечатления, изказвания въз основа на нещо четено някъде са несериозни и объркващи.Говорих точно по този повод и с Илия Пешев, неговото мнение е, че руската стомана е непроменена от времето на СССР, лошото качество идва от не дотам прецизната сглобка и напасване и в крайна сметка ако знаеш какво да гледаш, можеш да си избереш съвсем прилична РУСКА пушка.

И аз това казах, инерцията е голяма в отричането на качеството на Русийското.

Владо,има и нещо друго-както бях писал преди във форума още при излизане от завода пушките се прострелват и окачествяват. Справка етоТУК.Моята горната цев е качество F а долната М и затова е нормално както бях споменал по-горе,че именно в нея се появиха язви.И от това заводско окачествявяне може би едни пушки са по - трайни, други - не. Приклада изхвърлих още при закупуването и смених с орехов,но на цевите оксидацията и падна тотално- ако не я смазвам редовно става като лисица,сега се готвя да я оксидирам отново.Като гледам други стари пушки на колеги - като нови са - затова личното ми мнение за моята е,че има повече кусури в сравнение със СССР пушките но иначе е точна, никога не ми е изневерявала (засичала) и ми е като мое дете - може да я критикувам но никога няма да се откажа от нея.

Аз също имам лично впечатление. С мой добър приятел ходихме до Варна през 2004г да си купи ИЖ 27 М преди откриването на ловния сезон. Първо избора бе само от три пушки, но и на трите дървениите не бяха никак напаснати. Как да е, избрахме една. През слезващите три седмици ловуване на три пъти естрактора преминава зад венчето на гилзата и не може да я затвориш повече, не може и да извадиш току така гилзата. След това през същия сезон продаде пушката на друг мой познат с който ловуваме в два съседни района. За две години резултата е опадала и на петна оксидация и появил се луфт в полуложата. Има и още два примера, но може би по късно.

lama69 незнам защо се обиждаш, просто пишем това което сме видели. За мен би било добре да не съм прав.

Поздрави!

Еи хора винаги може да се намери пушка на супер малка цена, един познат си купи от един старец някакъв ИЖ 16 с открити куроци за 30 лв. , и не неме лъже, а преди това си купи почти чистонова ИЖ 12/76 надцевка за 250 лв., и под почти нова имам в напредвид че човека си я купил предният сезон. Така че търсете по селата особедно тия които са отдалечени от големите градове намират се старци зоралии ( а гореспоменатите пушки са закупени от селата краи Дунава ).

Не се обиждам, Боже опази, просто давам пример за неправилно поставяне под общ знаменател, има лощо има и хубаво руско оръжие, явно въпроса е на късмет и подбор при закупуването.Аз въпреки нежеланието си взех моята с никелирана цевна кутия, просто само тя ми хареса като изработка, а и цената беше малко по-висока, но явно ми е била на късмет.

А относно буквените означения M , F , T и т.нт. , това са означения за шоковете, а не за качеството на цевите, имах някъде линк за това, ако се наложи ще го изровя.

Айде наслука!

Чоки импортных ружей 12 калибра

(как правило, но есть и исключения)

chokes.jpg

CYL - Cylinder (Цилиндр).

I.C. - Improved Cylinder (Улучшенный цилиндр),

MOD - Modified Choke (Модифицированный Чок),

I.M. - Improved Modified Choke (Улучшенный модифицированный Чок),

FULL - Full Choke (Полный Чок)

Edited by симеон

Обозначение маркировки на стволе

ДР - разтруб