Jump to content

Лов на гъски и патици с флоберка

Recommended Posts

Чакам някои колеги от форума да качат резултати от събота в тази тема. Щото ги видях , да не се скатават. :D

Голямо пълзене падна. :bira:

Чакам някои колеги от форума да качат резултати от събота в тази тема. Щото ги видях , да не се скатават. :D

Голямо пълзене падна. :D

Направо си те представям да пълзиш :D:wallbash:

Ще почерпя човека който пусне твоя снимка :wallbash::D

По тази логика и аз мога да си паля цигарата от маркуча на бензиностанцията :D:D

Това че, някой е стрелял с нарезно по хвъркати в полет или при плаване, не е основание да се практикува по - този начин !

Всеки който е получил оръжие за нещо, следва да разбере и отговорността си пред другите от използуването му !!!

Че може - може, .. но не ТРЯБВА !!!!

А дали .22 - ри е опасен ..... разправяли са ми случай от тоталитарните години, когато при такава стрелба нагоре има пробит корпус на въртолет и за малко да отнесе топките на пилота :D

Случаят е от 70 - те години, когато още имаше в Пловдив въртолетен полк :wallbash:

Ееебаси и двайсе и двето!!!!!!!!!!!!!!1

Добре, че не ударило хеликоптера в перката, че ше я скине одма!!!

И тогава ко прайм??? :rofl::rofl::D

И аз съм чувал, че 22 е най опасния калибър...))

Ами случката е точно по темата.Защо не кажеш на Колито от къде му прехвърчаха куршумите.Друг е въпроса че "колегите" бяха за гъски,пък гонеха зайци :wallbash: !Ама голям смях падна,3 заека ги направиха дели-диванета.Добре че накрая дойдоха към мен да ги оставят намира!

Направо си те представям да пълзиш :D;)

А аз несъм пълзял. Бях се маскирал на голяма снежна купчина с един чаршаф. :D

Само ,че когато колегите отсреща взеха да пълзят към нас и да стрелят с флоберките се изнесохме.

А аз несъм пълзял. Бях се маскирал на голяма снежна купчина с един чаршаф. :haha3:

Само ,че когато колегите отсреща взеха да пълзят към нас и да стрелят с флоберките се изнесохме.

То си е било чиста война.Сега трябва да запалите по една свещ в църквата че сте останали живи. :lol: ,а на колегите едно яко дърпане на ушите. :)

А аз несъм пълзял. Бях се маскирал на голяма снежна купчина с един чаршаф. :lol:

Защо се занимаваш с глупости и чаршафи :lol: те не са ли лятото за морето ?! :lol:

Едно такова и тези флобаркчиите нямат шанс с/у теб :haha3: нека си пълзят ...... послушай ме :)

post-21279-1265367273_thumb.jpg

Защо се занимаваш с глупости и чаршафи :lol: те не са ли лятото за морето ?! :lol:

Едно такова и тези флобаркчиите нямат шанс с/у теб :haha3: нека си пълзят ...... послушай ме :)

То това чудо,е за друг вид гъски :lol: .Сори за спама.

Ееебаси и двайсе и двето!!!!!!!!!!!!!!1

Добре, че не ударило хеликоптера в перката, че ше я скине одма!!!

И тогава ко прайм??? :D;);)

И аз съм чувал, че 22 е най опасния калибър...))

Истина е.Случи се през 199..г. над язовир Въча.Удареният коптер беше ми-8 и го показваха по ТВ-то.Впрочем,може ли някой да каже с точност,колко е опасен подащият куршум.По мене са падали сачми 6/0.Стрелях вертикално по гъски миналата неделя.Ако бяха да речем13/0,какво щеше да бъде?При положение,че една съчма има по-голяма маса от куршумче 22лр?Виждал съм проектил 9 мм пара забит до половината в тавана на л.а. Лада 1300С и казваха,че било от падащ куршум изстрелян по нова година.Слушал съм и легенди за случаен изстрел в небето и при падането на куршума един път скъсал презрамка на рокля на главната улица в Пловдив,втори път убил войник и т.н. и т.н.Не съм убеден,че падащият куршум може да нанесе поражения.Ако някой може да да ме убеди в обратното,но аргументирано ще се радвам да науча нещо ново.Иначе само ще си кълчим пръстите по клавишите без файда.

Edited by lobo2

удареният хеликоптер беше на язовир брягово беше селскостопански и куршумът го беше пробил

:eusa_think: Пак казвам че нее за подценяване

• 3 weeks later...
Истина е.Случи се през 199..г. над язовир Въча.Удареният коптер беше ми-8 и го показваха по ТВ-то.Впрочем,може ли някой да каже с точност,колко е опасен подащият куршум.По мене са падали сачми 6/0.Стрелях вертикално по гъски миналата неделя.Ако бяха да речем13/0,какво щеше да бъде?При положение,че една съчма има по-голяма маса от куршумче 22лр?Виждал съм проектил 9 мм пара забит до половината в тавана на л.а. Лада 1300С и казваха,че било от падащ куршум изстрелян по нова година.Слушал съм и легенди за случаен изстрел в небето и при падането на куршума един път скъсал презрамка на рокля на главната улица в Пловдив,втори път убил войник и т.н. и т.н.Не съм убеден,че падащият куршум може да нанесе поражения.Ако някой може да да ме убеди в обратното,но аргументирано ще се радвам да науча нещо ново.Иначе само ще си кълчим пръстите по клавишите без файда.

преди около месец гледах епизод от предаването "ловци на митове" по дискавъри.в епизода изследваха възможността да се нараниш от падащ куршум.изследваха всички възможни калибри и установиха нагледно и научно,че може да те поодраска,но не може да те нарани сериозно.

преди около месец гледах епизод от предаването "ловци на митове" по дискавъри.в епизода изследваха възможността да се нараниш от падащ куршум.изследваха всички възможни калибри и установиха нагледно и научно,че може да те поодраска,но не може да те нарани сериозно.

Добро утро свате, това нещо едно време се учеше в 9 или 10 клас по физика.

Браво на Ловците на митове ! Обаче пак ще има такива дето са на противоположното мнение по въпроса щото на някой Чичото,Лелята или на Баба Злата шурея казал че преди не знам си колко години един куршум от флоберка като падал към земята ударил слон и го раздробил на парчета(или подобна история) !!!

И това вече прави флоберката най-опасното оръжие на света !

Тези хора сигурно не се сещат какъв точно предмет е физика,камо ли пък нещо си за свободно падане на тяло,как може да бъде убеден такъв човек в нещо подобно - вероятно никак,абсурд!

Браво на Ловците на митове ! Обаче пак ще има такива дето са на противоположното мнение по въпроса щото на някой Чичото,Лелята или на Баба Злата шурея казал че преди не знам си колко години един куршум от флоберка като падал към земята ударил слон и го раздробил на парчета(или подобна история) !!!

И това вече прави флоберката най-опасното оръжие на света !

Тези хора сигурно не се сещат какъв точно предмет е физика,камо ли пък нещо си за свободно падане на тяло,как може да бъде убеден такъв човек в нещо подобно - вероятно никак,абсурд!

Разбирам шеговитият ти тон,но когато те повикат в КОС с предложение да отнесеш разрешителните за оръжие и оръжието което притежаваш и ти съобщят че има заведено дело с/у теб тогава кефът е пълен. Не ти го пожелавам това удоволствие. <_<

Разбирам шеговитият ти тон,но когато те повикат в КОС с предложение да отнесеш разрешителните за оръжие и оръжието което притежаваш и ти съобщят че има заведено дело с/у теб тогава кефът е пълен. Не ти го пожелавам това удоволствие. <_<

Може и теб да те повикат - даже не е необходимо да имаш оръжие,беля може да се направи и с въздушна пушка,с пушка за еърсофт,може с прашка или просто с камък (това обаче не означава че прашката или камъка са виновни ) .

Когато обаче се борави с оръжие,има значение какво е оръжието и какъв е боеприпаса,а най вече как се употребява.

Това което се опитвам да обясня е че когато става въпрос за нарезна карабина - няма по безопасна нарезна пушка от флоберката,заради използвания боеприпас.

Има обаче хора на които явно няма как това да се обясни - предполагам поради комплексни причини.

Може и теб да те повикат - даже не е необходимо да имаш оръжие,беля може да се направи и с въздушна пушка,с пушка за еърсофт,може с прашка или просто с камък (това обаче не означава че прашката или камъка са виновни ) .

Когато обаче се борави с оръжие,има значение какво е оръжието и какъв е боеприпаса,а най вече как се употребява.

Това което се опитвам да обясня е че когато става въпрос за нарезна карабина - няма по безопасна нарезна пушка от флоберката,заради използвания боеприпас.

Има обаче хора на които явно няма как това да се обясни - предполагам поради комплексни причини.

Мъча се да обясня,че няма безопасно оръжие.Едно време в казармата казвахме,,веднъж на сто години в казармата метлата празна гърми" което ще рече няма безопасно оръжие.Тази теория която развиваш създава предпоставки за отпускане и допускане на грешки за които после ще се съжалява.По-слаба или не спрямо другите нарезни оръжия тя е оръжие и грешките с нея могат да бъдат фатални. :angry:

Мъча се да обясня,че няма безопасно оръжие.Едно време в казармата казвахме,,веднъж на сто години в казармата метлата празна гърми" което ще рече няма безопасно оръжие.Тази теория която развиваш създава предпоставки за отпускане и допускане на грешки за които после ще се съжалява.По-слаба или не спрямо другите нарезни оръжия тя е оръжие и грешките с нея могат да бъдат фатални. <_<

Тази теория която развивам е че е по-лесно да обясниш на кокосов орех...

И като е опасно да се борави с оръжие,да караш кола,мотциклет,велосипед или просто да си вървиш по улицата, което е факт - дали ще е по безопасно да не правиш нищо такова ?

Една празна глава е много по-опасна от две заредени флоберки !

Добро утро свате, това нещо едно време се учеше в 9 или 10 клас по физика.

<_< добро и на теб свато :D и понеже явно съм присъствал на тези уроци и съм позапомнил нещичко скитащите кучета ги отстрелвам фронтално в главите,а не с пераболи в задниците :cray: .не съм имал за цел да споря на тема физика или телевизия.просто дадох пример с предаването,че който го мързи да прочете учебника по физика може да намери дадения епизод и да се убеди,че сериозна травма от свободно падащ куршум не може да има.

• 2 weeks later...
:bira: добро и на теб свато :p и понеже явно съм присъствал на тези уроци и съм позапомнил нещичко скитащите кучета ги отстрелвам фронтално в главите,а не с пераболи в задниците :) .не съм имал за цел да споря на тема физика или телевизия.просто дадох пример с предаването,че който го мързи да прочете учебника по физика може да намери дадения епизод и да се убеди,че сериозна травма от свободно падащ куршум не може да има.

Абе свато ,една и съща песен пеем , ама на различни гласове.......

Ако си беше спазил обещанието да не пишеш повече - нямаше да сбъркаш!

Все едно дали някой нещо харесва или не - законите трябва дасе спазват!

Затова са ни такива законите и сме на такъв хал...

И закона за лова,и другите закони.

Нека продължаваме тогава дружно "Да сме коне с капаци".

Edited by sakarski

удареният хеликоптер беше на язовир брягово беше селскостопански и куршумът го беше пробил

Кое му пробил??

И нанагоре или нанадоле, на отиване или на връщане??? Има малка разлика.. ;);)