Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

Tencho

Къртици

29 мнения в тази тема

Колеги имам голям проблем с къртиците на село.Постоянно ми исъшават зеленчуците и младите дръвчета които си засявам.

Някой можели да ми помегне с някое капанче или нешто което ги кара да бягат далече

Благодаря :pardon:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от няколко дена върви реклама по радио "вероника" за някакви капани, пробваи ги и кажи стават ли

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги имам голям проблем с къртиците на село.Постоянно ми исъшават зеленчуците и младите дръвчета които си засявам.

Някой можели да ми помегне с някое капанче или нешто което ги кара да бягат далече

Благодаря :pardon:

На изложението в НДК имаше щанд,на който продаваха електронни устройства за борба със подземни вредители ,но нямам никакви координати.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На изложението в НДК имаше щанд,на който продаваха електронни устройства за борба със подземни вредители ,но нямам никакви координати.

Много далече съм от София и нямам време да ходя по изложения :pardon:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Много далече съм от София и нямам време да ходя по изложения :pardon:

Виж в нета, може от някъде да ти изпратят с наложен платеж. Ето нещо като за тебе:http://www.tehnomag.net/eshop.php?body=shop&gr=5&pod=3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Виж в нета, може от някъде да ти изпратят с наложен платеж. Ето нещо като за тебе:http://www.tehnomag.net/eshop.php?body=shop&gr=5&pod=3

Това неми вдъхва довери с тези микро вълни :)

А нещо повече за тази реклама по радио Вероника.Чух че са били някакви традиционни англииски капани но рекламата несъм я чувал

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като чуя номера ще ти го кажа :) пък ти после ще дадеш една КОЖА :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви един изпробван метод

Необходимо ви е арматурно желязо нарязано на около метър и ПВЦ бутилки от безалкохолни напитки.

Желязото се забива в земята, като се оставя около 40 см да стърчар над земята.

На Пвц бутилката се отрязва дъното и се нанизва на стърчащото желязо.

Парцела се огражда по този начин, като трябва да има такива бутилка през 2-3 метра.

Когато духа вятър, бутилката се удря в желязото и създава вибраций, които карат къртиците да избягват очертания парцел.

Дано съм бил полезен, успех.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завода в който работя,мисля,че произвеждат точно такова нещо.www.zgpu.com

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре!!!

Ето и един изпитан метод и от мен/все пак сме ловен форум/!!! :o:) :)

Последната,най-прясна купка се разрява и дупката се оголва!!! <_<

Взема се столче и се сяда на около два метра СРЕЩУ отвора,пушката лежи на коленете с един патрон и

предпазителя на огън!!!Не се мърда с крака или говори,изрода регистрира всякакви шумове!!!

След няколко/5-30/мин. се започва бутане на пръст от дупката.Бавно цевите се насочват в средата на

пръстта и от около 50-80см. :angry:

От ударната вълна гадта умира мигновенно!!!

И не забравяйте:Най-силното оръжие на ловеца е ТЪРПЕНИЕТО.

НАСЛУКА!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мислех да предложа това. :) Иначе аз съм виждал хора дето ги дебнат и ги убиват с вила :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Добре!!!

Ето и един изпитан метод и от мен/все пак сме ловен форум/!!! :D:angry::D

Последната,най-прясна купка се разрява и дупката се оголва!!! :rofl:

Взема се столче и се сяда на около два метра СРЕЩУ отвора,пушката лежи на коленете с един патрон и

предпазителя на огън!!!Не се мърда с крака или говори,изрода регистрира всякакви шумове!!!

След няколко/5-30/мин. се започва бутане на пръст от дупката.Бавно цевите се насочват в средата на

пръстта и от около 50-80см. :drinks:

От ударната вълна гадта умира мигновенно!!!

И не забравяйте:Най-силното оръжие на ловеца е ТЪРПЕНИЕТО.

НАСЛУКА!!!

Точно това търпение е проблема защото и при най-малкото трепване с крак,рака или каквото и да е се осеща от гада и бяга :hi: Миналата година убих 2 по този начин, но се иска време за това

Благодаря все пак :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да питам форума е за лов без огнестрелно оръжие или как да се отървем от вредители аз да пусна тема тогава как да се отървем от землеровки

Редактирано от darkoooo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Благодаря ти много ми помогна :rofl:

За нищо, понеже ми стана интересно ще си взема по 1-2 от тези да ги пробвам за какво иде реч, че са ми малко страст капаните :drinks:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви един изпробван метод

Необходимо ви е арматурно желязо нарязано на около метър и ПВЦ бутилки от безалкохолни напитки.

Желязото се забива в земята, като се оставя около 40 см да стърчар над земята.

На Пвц бутилката се отрязва дъното и се нанизва на стърчащото желязо.

Парцела се огражда по този начин, като трябва да има такива бутилка през 2-3 метра.

Когато духа вятър, бутилката се удря в желязото и създава вибраций, които карат къртиците да избягват очертания парцел.

Дано съм бил полезен, успех.

Дъното и се отрязва !

С коя страна се нанизва на железата ? С гърлото надолу , или с отрязаното дъно ?

Сори ама питанье си требе !;)

Редактирано от Джони

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с което аз реших проблема с картиците е нещо което видях от приятел и си го направих с подръчни средства.

На гладко кръгло желязо с диаметър около 30мм и дължина 40 см. се монтира една планка с размери около 12 на 4 см, посредством две коленца така че да може да се движи планката във всички посоки при разхлабване. На планката се залепва със заварка или капчица тънка тръбичка която да служи като водач на един шиш за плетене! :D На върха се нанизва коркова тапа а над тръбичката с две болтчета едно шаубау ключе! :rofl: Свързваш ключето с кабела така че да дава контакт когато е натиснато и вадиш още едно парче кабел като го запоиш за жило за колело около 20 см! Разравяш къртичината и мушкаш жилото вътре, монтираш корковата тапа така че като почне да бута да бутне шиша който пък натисне бутончето на шау бау ключето и дългия кабел у фазата! ;) Рахатясах направо няма една а беше ужас........ :D

Гледай само да внимаваш много, щото къртиците се пържат направо, и ако не си дръпнал кабела кога проверяваш мойш да светнеш кат нея! Това работи безотказно но е много опасно, ако има малки деца или животни в двора просто не го прави, може да стане голяма беля!

Понеже не е тук при мен в момента, снимка не мога да ти кача сега, но при интерес бих го снимал! Ето една скица която драснах набързо, просто да добиеш груба представа

post-17748-0-89129900-1308580054_thumb.png

vodenskiq хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах дакел до зимата, като го пуснех из двора постоянно намираше къде са и ги унищожаваше, лошото е, че прави и някои бели когато е пуснат и затова единствено го пусках като стане нетърпимо откъм дупките на къртиците. Част от котките също ги ловят мислейки ги вероятно за плъхове, но където са ги хванали и убили там си стоят, никое животно не ги яде.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мислех да предложа това. smile.gif Иначе аз съм виждал хора дето ги дебнат и ги убиват с вила smile.gif

Аз съм такъв човек. :big_boss:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,

това което прави поразии по дворовете и градините не е къртица а сляпо куче

има доста голяма разлика между двете гадини,по размер,цвят, и с какво се хранят

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ако намеря време ще ти снимам тия дни от един приятел детайлно един капан

слага се на дупката и като дойде къртицата или сляпо куче няма значение и започне да бута земя на отвора бута спусъка и шиша я пробожда нема отказ

представлява една тръба около 30-40см. и от горе перпендикулярно планка с механизма със спусъка който се зарежда като химикалките дето гърмат с кабси ако се сещаш много е елементарно ударника е шиша който пробожда гада

от едната страна има решетка на тръбата за да усети течението и да дойде да зарива отвора и като влезе в тръбата бута механизма и освобождава шиша и край :dapriest:

щи снимам детайлите прави се много лесно

трябва ти шлайфа дрелка и телоподаващо или елекрожен

само да не забравя

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако позволите и от мен един съвет за капан.

Сляпото куче никак не обича да има някъде разрит вход към галериите му, затова е много уязвимо.

Разкривате хубаво входа на някой от тунелите и поставяте такъма.

Такъма е много прост. Материалите струват по-малко от левче.

Две добре подострени рибарски кукички "тройка" с големина (не съм сигурен за номера), но гледана срещу остриетата се събира в рамките на монета от 50ст. Взима се тънък телен повод (дължина 70-80см. най-добре е стоманизирана проволока). На единия край се прави халка (клуп) с диаметър 5-8см. На другия се фиксира здраво през ушенцето (но да не може да се клати) едната тройка, а 20см. по-близо към клупа се монтира дугата. Остриетата да сочат към клупа.

Такъма се пуска в къртичината така, че първата трйка е на дълбочина около 40-50см, а втората ще дойде на 20-30см. от отвора. Остриетата на куките да сочат навън (към изхода). В клупа се забива каквото и да е задраво колче или пачре арматура .

Сляпото куче когато усети, че има "пробив в системата" отива да затрупа освбодения от Вас отвор. Минава покрай тройките безпрепятствено, движейки се напред -назад се оптва да зарие отвора при което, включвайки на задна, най-често се закача за слабините и по-рядко някъде по корема. Остава си там и не може да се освободи.

Изваждаш го внимателно с проволоката и го халосваш по тиквата с каквото имаш по ръка.

Herzblock хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Збравих да добавя, че за по-сигурно трябва да се "минират" няколо входа едновременно. Все пак...знаеш ли я гадината. Може да е в другия край на двора в момента.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване