Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

Kuchkar

кучета за лов на мечки

77 мнения в тази тема

В книгата си "На лов в тайгата" /автора е чех,не си спомням името му/ писателя описва истиски лов в който той участвува лично.И казва ,че най-трудно лайките се справяли с росомахата.Тя била по -голям враг за кучетата отколкото мечката.

А в клипа на колегата по-горе наистина кучето е обучено и личи ,че има опит в борбата с мечка.В реални условия резултата ще е съвсем различен:Кучета ще спрат мечката ,ще се завъртят около нея ,едното ще отвлече вниманието а другото ще нападне и мецаната ще отбие атаката .Но там ще има и ловец ,който в подходящия момент ще реши битката.

Нали така?

Точно така колега,лайките са много съобразителни и да не влезна в полемики с някои от сега ще вметна че има лайки и лайки и че не само лайката се справя в лова на мечка а и много други породни и безпородни стига да притежават комплекс от необходимите качества за този лов...

А отношението им на вързана и свободна мечка е коренно различен..както в случая с тази якутская.. на 99.9% съм сигурем че отношението и по време на лов няма да е по този начин...

Така е и в гатер с прасе отношението не е едно и също... това го знаят и са го виждали много от нас..

Но все пак мечката си е мечка набора и от ''инструменти'' в ключително и интелектуалното и ниво значително надвишават тези на прасето съответно и качествата които трябва да притежава и умело да използва кучето трябва да бъдат на доста високо ниво,ако говорим за цялостно отработване на мечката /а не само за намиране залайване и гонене/А лайката многократно се е доказала със своята умелост в лова на мечки..

stoiynov go6ovaleriev харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=2_qm6aTUlYc Якутская аборигенная лайка никога до сега не бях виждал толкова смело но разумно в атaките си куче.Това е истински Професор.

http://www.youtube.com/watch?v=2_qm6aTUlYc Якутская аборигенная лайка никога до сега не бях виждал толкова смело но разумно в атaките си куче.Това е истински Професор.

най вече(разумно) лаикаджий се правите а не знаете каде трябва да напада лайката-НЕ ИСКАМ ДА ОБИДЯ НИКОГО

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най вече(разумно) лаикаджий се правите а не знаете каде трябва да напада лайката-НЕ ИСКАМ ДА ОБИДЯ НИКОГО

Това клипче е за тълпата. Да се прави зрелище.

В един лов лайката не напада, нападат путбули, териери и т.н.

eger Джони харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това клипче е за тълпата. Да се прави зрелище.

В един лов лайката не напада, нападат путбули, териери и т.н.

това което съм чел за лайките е че трябва да атакуват дивеча отзади по този начин да го принудятда спре най-често до дърво или камък за да се отбранява и по този начин го задържат до идването на ловеца

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това което съм чел за лайките е че трябва да атакуват дивеча отзади по този начин да го принудятда спре най-често до дърво или камък за да се отбранява и по този начин го задържат до идването на ловеца

Здравей колега !

Значи, лайката е затова уникално куче, защото работи на всеки един вид дивеч, по различно!

-При лов на лос, кучето облайва в кръг, като се стреми да не е агресивно и се старае да бъде откъм предницата на лоса. Ако лосът понечи да тръгне, то, кучето моментално се вклинява пред него и със злобен лай се старае да го застави на място.( На едър дивеч, лайката в никакъв случай не бива да атакува, защото по този начин принуждава дивеча да напусне "ятака" си и да хукне из гората или да убие кучето, ако се влезе в бой.)

-При лов на глухар, кучето облайва птицата до "припълзяването "на ловеца и когато ловецът е на около 30, 40 метра, кучетосе премества в противоположната посока на ловеца, за да отвлече вниманието на птицата, до изстрела. (При този лов, кучето е недопустимо да се изправи на задни крака на свола на дървото и да задраще с лапи, защото прицата веднага отлита.)

–При лов на дивеч с ценна кожа (златка, бялка, катерица, норка и т.н), кучето облайва, като от време на време се изправя на сзадни крака и драска по стъблото! Така , то, проверява , че животинчето е на място и не е припълзяло на другото дърво.

- Ако се ловува на златка или норка и животинчето се шмугне в дупка на земята, или в някой полуизгнил пън, то кучето отива и започва да рови, като пролайва от време на време, за да даде ориентир на ловеца към мястото.( В този случай, кучето не бива да отива само да "вземе" ловеца, защото тези животинчета са доста чавръсти и в повечето случаи не остават в дупката, побягват, непосредственно след като кучето се е поотдалечило! –При лов на мечка , ако се използва само едно куче, то кучето при намиране на мечката, облайва на разстояние около 10 , 15 метра от звяра. Не бива да е "гладиатор", а само да облайва и прави къгове около звяра. При това положение, мечката не се чувства застрашена и стои на място или си чопли някой мравуняк, като "държи под око кучето", макар и да се прави на разсеяна. (Такова положение е най-подходящо за отстрел, стига ловеца да умее да се приближи до звяра неусетно.) Ако мечката понечи да тръгне, тогава кучето трябва да е по-агресивно и вече при опит за бягство, за използва зъбите си по бутовете на мечката, за да я застави да седне и да се отбранява, размахвайки лапи.

Ето, виждаш ли, как една добра лайка, трябва да сменя начина си на работа, според вида дивеч.

Лайките са многобойци, но и доста голяма роля играе авторитетът и възпитанието от страна на стопанина. Ако, стопанина не е компетентен, което е и враг номер 1 за лайката, то кучето се разваля и може да остане такова до края на живота си. Затова, всеки който е решил да пробва лова с лайка, трябва предварително да е подготвен, не само литературно, но и да се вслушва в съветите на ловците, имащи и ловуващи с тези чудесни кучета!!!

Поздрави !!!

Редактирано от eger
nachkovsk Nikolaishov gandur и 5 други харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hidden-23:

От тоя клип стана ясно,че от ретривъра пак става нещо но лаиката изобщо не е работна може би още не е виждала мечка за да се навре така в нея без да е злобна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тоя клип стана ясно,че от ретривъра пак става нещо но лаиката изобщо не е работна може би още не е виждала мечка за да се навре така в нея без да е злобна.

Абе те и ловците не са много стока.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тоя змеи,че не е лаика не е ама не му липсва смелост.

Редактирано от go6ovaleriev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Пускайте нещо нормално, пфу даже не ми се пише повече като коментар. Бих предпочел да бъде изтрито от форума.

Като пускате нещо пък гледайте го първо и помислете преди това.

Редактирано от Росен Генов

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мод извинявам се за клипа Георгиев и на вас просто исках да покажа кучета работещи на мечка нищо повече.

Пускайте нещо нормално, пфу даже не ми се пише повече като коментар. Бих предпочел да бъде изтрито от форума.

Като пускате нещо пък гледайте го първо и помислете преди това.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мод извинявам се за клипа Георгиев и на вас просто исках да покажа кучета работещи на мечка нищо повече.

Те кучетата не са виновни те са си за това но самият начин на лов които практикуват тия хора от клипчетата е грозна работа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязахте ли мечката колко е едра и добре охранена, за разлика от тези, които са по руските клипчета гледани на синджир за изпитания на кучета и после на пределна възраст пуснати в гората като жертва на някой с повечко пари.

eger хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязахте ли мечката колко е едра и добре охранена, за разлика от тези, които са по руските клипчета гледани на синджир за изпитания на кучета и после на пределна възраст пуснати в гората като жертва на някой с повечко пари.

Веско, и тези са "напудрени "доста ! :yes3: Но тука "пудрата" е много по-скъпа, отколкото на братушките .Рекламират се, не само порода кучета, а и марки оръжие, оптики , дрехи , обувки , ловен район и т.н.

Когато останеш малко по-свободен, отиди до един от ловните магазини и ще им видиш DVD -тата. (Мисля, че ги има на 3 езика преведени). А , ако се вгледа човек по-внимателно във видеото, мисля, че не е трудно да разбере, че мечките са 3.

Имах преди време честта да разговарям с Rasmus Boström - https://www.google.fi/search?q=Rasmus+B%C3%B6strom&hl=fi&client=firefox-a&hs=e8w&tbo=d&rls=org.mozilla:fi:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Q0saUejBOc704QSCqoHYDw&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1024&bih=614 , на един курс в Rovaniemi . На въпроса ми, "Защо, след като Плота е най-добрата порода, според Вас, за лов на мечки , използвате винаги Източносибирска лайка, (като централен нападател) в отбора???? :eusa_think: Е, поичерви се, позасмя се и......нищо повече. :pardon:

Защо ли, вече взех да не вярвам много на тези видеота???!!!

А , руснаците, не искам дори и да ги коментирам. :nea:

Поздрави!

nachkovsk gandur харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веско, и тези са "напудрени "доста ! :yes3: Но тука "пудрата" е много по-скъпа, отколкото на братушките .Рекламират се, не само порода кучета, а и марки оръжие, оптики , дрехи , обувки , ловен район и т.н.

Когато останеш малко по-свободен, отиди до един от ловните магазини и ще им видиш DVD -тата. (Мисля, че ги има на 3 езика преведени). А , ако се вгледа човек по-внимателно във видеото, мисля, че не е трудно да разбере, че мечките са 3.

Имах преди време честта да разговарям с Rasmus Boström - https://www.google.fi/search?q=Rasmus+Böstrom&hl=fi&client=firefox-a&hs=e8w&tbo=d&rls=org.mozilla:fi:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Q0saUejBOc704QSCqoHYDw&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1024&bih=614 , на един курс в Rovaniemi . На въпроса ми, "Защо, след като Плота е най-добрата порода, според Вас, за лов на мечки , използвате винаги Източносибирска лайка, (като централен нападател) в отбора???? :eusa_think: Е, поичерви се, позасмя се и......нищо повече. :pardon:

Защо ли, вече взех да не вярвам много на тези видеота???!!!

А , руснаците, не искам дори и да ги коментирам. :nea:

Поздрави!

Плотхаунда е отлично куче доказало се неведнъж. То е ясно, че видеото е това, което режисьора иска да видиш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко матрял за любителите на ''меката стъпка''

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко матрял за любителите на ''меката стъпка''

Е Роска я взимай тия дето са в къщи и мини през Нестур от там в Чепинци сто процента съм сигурен че ще направите по–добър материал.Не за друго ти добре разказваш Нестор добре снима па като знам как ви работят кучетата сто процента ще стане страшен филм.А мецок вярвам че ще се намери ....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото съм запознат наи-доброто куче за лов на мечка е лаиката но тя трябва да е обучена и винаги да напада отзад ,целта е да накара мечката да седне ......и като доиде ловеца.......

nachkovsk stoiynov харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото съм запознат наи-доброто куче за лов на мечка е лаиката но тя трябва да е обучена и винаги да напада отзад ,целта е да накара мечката да седне ......и като доиде ловеца.......

А аз бих казал,че такъв лов не трябва да има това животно не е за убиване.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз бих казал,че такъв лов не трябва да има това животно не е за убиване.

А бе аз да попитам ако имаш едно стадо например с овце или крави и им дойде на гости една красавица както на клипа и не вземеш мерки.Как ли бе се почувствал ако от това ти зависи прехраната.Стига с тия благи приказки.Или ако си пчелар и ти разтърти кошерите ще стоиш да и се радваш че е много красиво и мило животно.ДА АМА НЕ .100000000000000000000000000% съм сигурен че ще и пуснш един за здравей като поздрав за добре дошла.

sharo1 stoiynov харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе аз да попитам ако имаш едно стадо например с овце или крави и им дойде на гости една красавица както на клипа и не вземеш мерки.Как ли бе се почувствал ако от това ти зависи прехраната.Стига с тия благи приказки.Или ако си пчелар и ти разтърти кошерите ще стоиш да и се радваш че е много красиво и мило животно.ДА АМА НЕ .100000000000000000000000000% съм сигурен че ще и пуснш един за здравей като поздрав за добре дошла.

Разбирач нещо не си ме разбрал аз казвам,че не би требвало да се практикува лов на мечки като грозните истории по клиповете а срещу набези на мечки си се вземат определени мерки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване