Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Българско трицветно гонче

Recommended Posts

Българско трицветно гонче. Какво става с тази порода. Зщо не я виждам в последно време. Като дете прекарвах много време в Странджа и там имаше такива трицветни гончета красота. Знам, че сърбите пак ни изпревариха в регистрацията, но тяхните кучета са различни от нашите. Нашето трицветно гонче е по високо и по стройно от сръбското. Ако някъде още има такива кучета качете снимки да ги видим. Не е ли крайно време да се заемем да си ретистрираме нашата порода и да не се кланяме на сръбската.

• Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Едно куче което си заслужава да се види дори и на снимка. Чакала на бай Алекси от с.Правенци произлиза от кучетата на Ереджеб от с.Дренци

малко да повдигнем темата валтер 3 мес. и .

Posted Images

Малееее...Вече и такава порода ли има...Ще умра от смях....Що се излагате бре???

Къф е проблема да има такава порода?Между другото гледах филма ,лов на диви свине в с.Баня,впечатлих се от кучетата им-1 драдхар и едно трицветно.Имаш ли мнение по въпроса?

eii nike качи няккоя снимка на твоите кучета

Нямам приятел,по независещи от мен обстояелства остана само едно,това което е на аватара.А снимката с двамата колеги и месните гончета е от архива.

post-2856-1209498205_thumb.jpg

• 1 month later...
  • 2 months later...

Това беше на баба ми,тя е зад него.

post-30-1220367151_thumb.jpg

Българско трицветно гонче. Какво става с тази порода. Зщо не я виждам в последно време. Като дете прекарвах много време в Странджа и там имаше такива трицветни гончета красота. Знам, че сърбите пак ни изпревариха в регистрацията, но тяхните кучета са различни от нашите. Нашето трицветно гонче е по високо и по стройно от сръбското. Ако някъде още има такива кучета качете снимки да ги видим. Не е ли крайно време да се заемем да си ретистрираме нашата порода и да не се кланяме на сръбската.

168i.jpgНа 1 годинка.

Колега как според вас трява да изглежда това българско трицвето гонче ,че да се различава от сръбското?Искам само да допълня че понашия край има такива трицветни месни гончета от едно време който нямат общо със сръбските.Има хора който си подържат тези кучета още от едно време.Добре ще е според мен да се регистрира такава порода.

Ето и една снимка на скачка с такива месни кучета.Според мен е добре българското трицвено гонче да изглежда така.

post-372-1220376147_thumb.jpg

Ето и една снимка на скачка с такива месни кучета.Според мен е добре българското трицвено гонче да изглежда така.
ПРИВЕТ Боби,качи снимки на малките.

Качвайте смело снимки, който има куче с три цвята,което да гони дивеч и живее в България, спокойно може да го нарече Българско трицветно гонче ! Чрез своето многообразие ще създадем здрави генетично мастрагани, които ще учудят цяла България и две села в Сливенски окръг- Коньово и Кермен :unsure:

добре де имам въпрос... кучето ми (което показах по-горе) е българско трицветно гонче...но гледам снимки и на сръбските и откривам много прилики и с някои такива кучета...та въпросът ми е В кое е разликата м/у двете породи??? или просто сърбите са я регистрирали преди нас?!

много правилно регистрирана е от много време имат стандарт ходат по изложби и изпитания имат критерий

А има ли някаква съществена (наглед видна) разлика м/у двете породи.... ? Не само на външен вид,а и като гонка,отдалечаване,злоба.... знам ли още какво?