Jump to content

Българско трицветно гонче

майора
 Share

Recommended Posts

Със специални поздрави за Роко!

Еталон за Българско трицветно гонче...лично на мен ми приляга на сърце!Да ти е живо и здраво! :good:

• 4 weeks later...

Еталон за Българско трицветно гонче...лично на мен ми приляга на сърце!Да ти е живо и здраво! :good:

давайте колеги че темата изостава малко пресни снимки

post-28077-0-79667900-1294773343_thumb.jpg

post-28077-0-32962300-1294773498_thumb.jpg

давайте колеги че темата изостава малко пресни снимки

И аз се присъеденявам към мнението на колегите: Страхотен екстериор :good:

• 4 weeks later...

Ето и бебетата на Берта 9 сладура---7 момчета и 2 момичета. Дано отраснат живи и здрави! Колеги споделете радостта ми :D

Този трябва да е от това кучило.Много здраво куче ,малко тромаво и поизостанал с обучението.

Този трябва да е от това кучило.Много здраво куче ,малко тромаво и поизостанал с обучението.

post-15398-0-89905000-1296836172_thumb.jpg

Трицветното гонче е една страхотна порода кучета.Във нашия край няма много трицветни гончета и след дълги усилия успях да си намеря женско трицветно гонче което не беше изкарвано никога на лов и беше страшно наплашено и много слабо :Х .С нетърпение очаквах да го изкараме заедно с баща ми който отглежда много добри кучета предимно гончета. След парвия излет със кучето просто бях изумен от неговата издражливост , интерисованост и характер.Сега мисля на пролет да окучим кучето но поради това че няма мъжко трицветно гонче ще го заплодим сас англо-франсе. Какво мислите ?

Здравейте колеги,

За първи път пиша в този форум до сега коментарите ми са в форума БТГ в ***.Като разгледах страниците видях много хубави кучета.Аз също гледам БТГ.Да са ви живи издрави и мнго ловни успехи.А сега да ви покажа мойто куче.post-44308-0-51695200-1297192609_thumb.jpg

post-44308-0-54706400-1297192546_thumb.jpg

Здравейте колеги,

За първи път пиша в този форум до сега коментарите ми са в форума БТГ в ***.Като разгледах страниците видях много хубави кучета.Аз също гледам БТГ.Да са ви живи издрави и мнго ловни успехи.А сега да ви покажа мойто куче.post-44308-0-51695200-1297192609_thumb.jpg

Колега хубаво и типичо ти е кучето ,харесва ми но има един сериозен проблем на който трябва да обърнеш внимание!Кучето ти отпред караката му са бъчвообразни и има меки стави на краката спред мен това е рахит и трябва да му обърнеш внимание докато не е станало по зле!Конслултирай се с някой ветеринар те зная какво да му предпишат!

Проблема според мен е само с левия крак,но нека собственика каже защо е така.Може и да е чупен.

Трицветното гонче е една страхотна порода кучета.Във нашия край няма много трицветни гончета и след дълги усилия успях да си намеря женско трицветно гонче което не беше изкарвано никога на лов и беше страшно наплашено и много слабо :Х .С нетърпение очаквах да го изкараме заедно с баща ми който отглежда много добри кучета предимно гончета. След парвия излет със кучето просто бях изумен от неговата издражливост , интерисованост и характер.Сега мисля на пролет да окучим кучето но поради това че няма мъжко трицветно гонче ще го заплодим сас англо-франсе. Какво мислите ?

little hunter ,ако заплодиш твоето женско БТГ с Англо-франсе,БТГ ли ще получиш????

Англо-франсета колкото щеш, няма Български Трицветни Гончета,ако заплодиш с Англо-франсе само ще помогнеш за изчезването на тези кучета.

Проблема според мен е само с левия крак,но нека собственика каже защо е така.Може и да е чупен.

Може и да е чупен ,а може и да се е родило така,но рахит няма,тежеста му пада на десниа крак(понеже има проблеми с левиа) и затова му се отварят пръстите.

Иначе като гонче ми харесва, ниско,дълго,широко,големи уши.Ниско да му е по лесно да си държи носът до земята,дълго да се движи по лесно в тръс,широко да има по голям гръден кош ,от там глас и въздух,а големите уши.....,те са друга тема.

здравей колега и аз съм се спрял на същия вариянт бтг със англо франсе, но мойта кучка има кръв и от англо франсе и гони много надалеч и е много издръжлива. Ако имаш възможност покажи снимка на мъжкаря

Здравейте колеги,

Значи нещата при мен стоят така.Първо снимката е от преди два месеца сега кучето е по добре значи проблема стана за една вечер.То пострада още на 3месечна възраст едно дете го беше стиснало на вратата и от тогава започна да криви.Веднага взех мерки един доктор го лекува нищо след това отидох при друг и скакво ли него лекувах хапчета инжекций даже и два пъти му слагах шини на краката.Абе цяло лято го лекувам и левият крак неможа да го оправи както трябва.Но сега е по добре.Иначе кучето е от СПАРТАК888 от Джаковата линия.

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Да си изплакнем очите,ето истински представител.За работата му не искам да говоря - с две думи куче мечта.

Колега от няколко години имам сръбски трицветни,а наши трицветни още от откакто се помня винаги е имало по моя край,по моето село и т.н-да си дойдем на думата в горния пост напълно те подкрепям за всяко изречение,за всяка дума ,което си писал си прав,но вече много рядко се срещаат такива екземляри,при повечето случаи при повечето кочила при малките излизат и тъмни кучета и някой път червени,шоколади и т.н

Казвам ти недей да правиш тази грешка да я заплодиш с друга порода,имах възможност да заплодя наше трицветно със сръбско трицветно ,но него направих защото те са две много различни породи,нашето гонче е много твърдо куче,много издръжливо куче,а сръбския трибоец е меко куче и другите му качества са противоположни на нашето гонче,затова ти казвам има добри мъжкари заплождай на наши гончета-трицветни.ПОЗДРАВИ ЩЕ ОСТАНЕШ ДОВОЛЕН-ИМАМЕ 3 КУЧКИ МЛАДИ ЧАКАМЕ ДА СЕ РАЗГОНЯТ И ЩЕ ГИ ЗАПЛОДИМ НА ЕДИН СТРАХОТЕН МЪЖКАР,КОЙТО СОБСТВЕНИКА ГО ПАЗИ КАТО ОЧИТЕ СИ.

Да си изплакнем очите,ето истински представител.За работата му не искам да говоря - с две думи куче мечта.

Наистина красиво куче! Не знам как е като големина, но досега които съм виждал са по-едри от лудогорското гонче с по-масивна глава. За съжаление все по-малко се срещат. Пожелавам да завъдите повече такива палета! Наслука!

Наистина красиво куче! Не знам как е като големина, но досега които съм виждал са по-едри от лудогорското гонче с по-масивна глава. За съжаление все по-малко се срещат. Пожелавам да завъдите повече такива палета! Наслука!

Нее много едро-средно куче е,едната му щерка малко е едра-като лудогорците е,но другите са средни,но къде ще ги сравниме с лудогорците,трицветките са поне с 5см по къси от тях-говоря за нашите.