Jump to content

Снимки на вашите трофеи

Recommended Posts

Залепи ги със силикон и така нищо няма да личи. От това по дискретно няма.

• Replies 758
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ето и два мои интересни трофея - "чуждоземски" : единият е "сибиряк", а другият е от Воеводина .

Един скромен трофей .

Ето го и моя трофей от миналата година, вече на поставка 121.5 точки

Posted Images

Залепи ги със силикон и така нищо няма да личи. От това по дискретно няма.

Колега, в първият ми пост пише, че мисля да ги водя по изложби и трябва да ги свалям :)

• 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Малиии...150т....Ако не се лъжа този трофей влиза в топ5 на България.

Може ли малко повече подробности за него? Такъв трофей не бива да се подминава с лекота. :clapping:

Гледам темата се активизира, та да попитам няколко въпроса.

От колко години имате най-възрастен трофей (от най-дълго време изваден), с какво сте го напълнили и има ли пукнатини?

Смазвате ли с нещо зъбите отвън с идеята да се запазят по дълго във времето?

Струва ми се, че последните снимки са с напълнени с парафин зъби. Стара мода ли се връща или парафинът е надделял над епоксидната смола при избора?!?

Малиии...150т....Ако не се лъжа този трофей влиза в топ5 на България.

Може ли малко повече подробности за него? Такъв трофей не бива да се подминава с лекота. :clapping:

Благодаря за коментара. Сега забелязвам, че цитираните по памет точки вероятно не са в правилния порядък. Пак ще проверя, но по-скоро са над 130. :cap::pardon:

От колко години имате най-възрастен трофей (от най-дълго време изваден), с какво сте го напълнили и има ли пукнатини?

Струва ми се, че последните снимки са с напълнени с парафин зъби. Стара мода ли се връща или парафинът е надделял над епоксидната смола при избора?!?

Зъбите от пост 733, за които писах в предходния пост са напълнени с Ц200. Постепенно наслояване. Не съм сигурен, дали е най-удачния вариант.

Колега,това с парафина е отживелица според мене, живеем в 21 век, и има достатъчно химии с които да се напълнят зъбите и да бъдат запазени ...аз лично имам 2 чифта пълнени с парафин и 2 се напукаха след 3-4 месеца.. последният чифт го напълних както колегата JOR8 с Ц200 и съм много доволен, не са мръднали.. :) Наслука

С Ц200 да си призная не съм пълнил, но ... много добре си спомням едно време, защото това беше мое задължение, пълнех трофеите на татко с парафин. Вярно, че бях малко хлапе, но нямам спомен така напълнени да са се пукали. И ако не ме лъже паметта точно в тази тема бяха писали, че напълнени с парафин се запазвали, защото се "подхранвали" от парафина.

За съжаление поради крадливи обстоятелства аз не мога да отговоря на поставените от мен въпроси, но предполагам има достатъчни млади ловци с бащи ловци и хубави трофеи, които да споделят как са запазили бащините трофеи от едно време, а тогава имаше (трофеи) не е като сега...

Показвам трофеите от лова, с който група приятели закрихме лова на дивя свиня за сезон 2014/2015 в близко до столицата ловно стопанство. Един златен, един бронзов медал и едни малки 13 см. зъбки, принадлежащи на моя скромна милост. Снимките са показани в същия ред.

attachicon.gifIMG_2593.JPG attachicon.gifIMG_2594.JPG

attachicon.gifIMG_2596.JPG

.

Здравейте и поздравления за прекрасните трофеи. Надявам се да не бъда погрешно разбран но мисля, че ако лентичката с трибагреника се сложи така че белият цвят да е от ляво ще изглежда по красиво! Поздрави.

Здравейте и поздравления за прекрасните трофеи. Надявам се да не бъда погрешно разбран но мисля, че ако лентичката с трибагреника се сложи така че белият цвят да е от ляво ще изглежда по красиво! Поздрави.

Забележката се оказва правилна. Но не мога да я отразя, тъй като не съм аз притежателят на трофея.

С приятелски поздрави

• 4 weeks later...

Новата поставка на един златен медалист...

post-3218-0-03533100-1427377720_thumb.jp

post-3218-0-81105200-1427377721_thumb.jp

post-3218-0-07753300-1427377723_thumb.jp

post-3218-0-61530000-1427377724_thumb.jp

post-3218-0-55883700-1427377725_thumb.jp

post-3218-0-54961300-1427377726_thumb.jp

post-3218-0-60531500-1427377727_thumb.jp

зъбите са чудесни! ако резбата беше` една идея` по малко, щеше да е перфектната комбинация.

това си е мое мнение де.

поздравления за трофея!

зъбите са чудесни! ако резбата беше` една идея` по малко, щеше да е перфектната комбинация.

това си е мое мнение де.

поздравления за трофея!

Благодаря, поставките са с три размера, като този е най-големия, съответно за глиги над 20-21 см. дължина. Наистина може да се намали малко дебелината и ширината на средния лист дърворезба, който покрива разстоянието, където се съединяват зъбите. Страничните листа на поставката мисля, че са добре, но мога да го обсъдя с майсторите, все пак те са едни от най-добрите в България. Поне аз не съм виждал по-добри и качествени поставки от техните до момента.

Зъбите наистина са уникални като ширина, дължината е около 21 см., като обиколката на горните зъби вдигна значително оценката и по този начин трофея получи 123.10 CIC точки. Много симетричен и красив трофей, а спомена с отстрела му е много интересен и запомнящ се. Някъде в темата за лов на дива свиня 2009 г. бях разказвал за тази моя слука :)

това си е мое мнение де.

поздравления за трофея!

Споделям Вашето мнение. Много се чудех на западняците, че слагат трофеите на поставки, на които няма или почти няма дърворезба. Работата е проста. Важен е трофея. Той трябва да изпъква. Може дъската да е с хубав фладер за да не простее, но трофея трябва да изпъква. В случая изпъква майсторството на резбаря. Тая тема ми хареса, че в момента се замислям да променя поставките на моите. До сега ползвах натюр, Изрязани щайби от ствол. Те имат недостатък, че са светли и се губят трофеите поради сливане. Да ме прощава собственика на трофея от пост 743. Вкус другар няма. И добре, че е така иначе ще се избием за една жена. :hihi:

Споделям Вашето мнение. Много се чудех на западняците, че слагат трофеите на поставки, на които няма или почти няма дърворезба. Работата е проста. Важен е трофея. Той трябва да изпъква. Може дъската да е с хубав фладер за да не простее, но трофея трябва да изпъква. В случая изпъква майсторството на резбаря. Тая тема ми хареса, че в момента се замислям да променя поставките на моите. До сега ползвах натюр, Изрязани щайби от ствол. Те имат недостатък, че са светли и се губят трофеите поради сливане. Да ме прощава собственика на трофея от пост 743. Вкус другар няма. И добре, че е така иначе ще се избием за една жена. :hihi:

Прав си, че избора да дъските е като избора на жените, за всеки е различен... :) Въпрос на вкус и други неща...

Не знам кои западняци имаш предвид, че предпочитат да си поставят трофеите на обикновени дъски, защото тези, които познавам не са точно такива.

Ето един нагледен пример по-долу на снимките. Този германски ловец, който почина на 92 г. си беше направил собствена трофейна зала и видно от подредбата на експонатите, според мен се беше справил добре.

По принцип, глигите, ако ги сложиш в една малка домакинска чиния изглеждат най-внушителни и големи, но това все пак е виртуална измама :)

За мен това съчетание и баланс на поставката за трофея е добро, като това си е мое разбиране и на майстора, който ги изработва, но в крайна сметка е важно да ми харесва и да ме радва :drinks:

post-3218-0-79363300-1427442739_thumb.jp

post-3218-0-21427100-1427442740_thumb.jp

post-3218-0-63165800-1427442740_thumb.jp

post-3218-0-95786800-1427442740_thumb.jp

post-3218-0-28090800-1427442741_thumb.jp

мммда,аз сега търся идея за едни зъби на един глиган - разкошен трофей - 133-134 точки, най-големите дето имам. Повечето глиги ми са на поставки като в пост № 731. Извода до който стигнах е че трябва поставката да е много тъмна, резбата `по-малко` и трябва големите зъби да са в близост до няколко други трофея, за да се види колко наистина са големи

post-190-0-79064300-1427450543_thumb.jpg

post-190-0-73745700-1427450562_thumb.jpg

Най-много ми харесват трофейни зъби, които образуват форма, най-близка до окръжност. Това се получава при генетично чисти и естествено селектирани диваци. При тях окръжността се получава вече от петата година нагоре и не се нарушава, колкото и дълъг да е зъбът. Изключение се получава при неправилно взаимодействие между долни и Горни зъби заради счупване или деформация. Тогава износването е неправилно, или липсва, което води до асиметрия, изтъняване, и т.н.

Колкото до цвета и резбата, според мен цветът трябва да е тъмно медно кафяв, но не към черно - защото вехтее. А резбата - толкова по-дозирана, колкото е по-любителска. За да не се получи кич. Красивата резба не тежи, тъй както орнаментите и гравюрите по ръчно изработените оръжия.

Но всичко е въпрос на вкус.

мммда,аз сега търся идея за едни зъби на един глиган - разкошен трофей - 133-134 точки, най-големите дето имам. Повечето глиги ми са на поставки като в пост № 731. Извода до който стигнах е че трябва поставката да е много тъмна, резбата `по-малко` и трябва големите зъби да са в близост до няколко други трофея, за да се види колко наистина са големи

Един съвет от мен, когато се поставят горните зъби на дъската, изглежда много добре, ако плоскостта на която са поставени е малко по висока от тази на която са долните. Като композиция, а и като се погледне отстрани се открояват повече :rolleyes:

Такива ценни трофеи си заслужават качествена поставка, все пак това е спомен за поколенията :cap:

П.П. Забравих да добавя, че поне на мен ми харесва да има някакво "листо", което да закрива празното разстояние, където се събират глигите. Също така краищата на поставката да имат наклон към изтъняване в краищата, за да се открояват зъбите.

Да не продължавам да издавам тънкостите на занаята, че ако прочете майстора и ще спре да ми прави "дъсчици"... :)