Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

icko_sz

Лов на лисици

274 мнения в тази тема

Аз съм млад ловец и много ми допадна лова на хищници.моля да ми разясните как,къде с какво да отстрелям тези животни.е разбирасе,че с пушка.но по точно,къде да ги търся,с какво да ги примамя и задължително ли е куче.

благодаря предварително

Редактирано от icko_sz

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеи адаш и аз имам същия въпрос и още нещо дали може да се отстриля лисица с 8мм газов пистолет

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и с 9 мм газов може :rolleyes::huh:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
здравеи адаш и аз имам същия въпрос и още нещо дали може да се отстриля лисица с 8мм газов пистолет
Може бе ИЦЕ и със газов да я обиеш ,но трябва малко доработка по пистолета ,но ако те хванат става много лошо. ;):p:wub::rock::huh::rolleyes::wub:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намираш едно гласовито петле. Връзваш го за крака със сезал в гората. През ноща ще пее три пъти, затова сядаш на столче до него и чакаш. Когато дойде кума лиса първо гръмваш :rolleyes: с газовия пищов в очите. Тя се разревава и и пускаш едни съчми :huh: от чифтето за да не се мъчичи горкото хайванче. После я хващаш за предните и задни лапички, мяташ я на врата си и я носиш в къщи за да и смъкнеш кожуха.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Намираш едно гласовито петле. Връзваш го за крака със сезал в гората. През ноща ще пее три пъти, затова сядаш на столче до него и чакаш. Когато дойде кума лиса първо гръмваш :rolleyes: с газовия пищов в очите. Тя се разревава и и пускаш едни съчми :huh: от чифтето за да не се мъчичи горкото хайванче. После я хващаш за предните и задни лапички, мяташ я на врата си и я носиш в къщи за да и смъкнеш кожуха.
И балхите. :wub:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 8милиметров трябва да я удариш по-силно , между очите , от колкото с 9мм ( с дръжката и бий точно между очите , яко! ) :huh:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от по-далечко,ама трябва си доста точен като я замергаш с него :huh:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НАи много да и убиеш балхите колега или някои бела да си навлечеш с тез газовите пистолети

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:huh: някой пропускал ли е от 5-6 метра :rolleyes:

Аз никога не съм стрелял на такава дистанция. Мисля ,че даже да пропусна не е кой знае колко фатално защото след туй от 20-25 метра с 4 нули нали разбираш за какво иде реч. И въпреки всичко на 3 лисици миналата година изпочупих задните крака и след това териера ги обработи перфектно. Значи когато стои човек непосредствено до дупката и ако лиса го види веднага дава на зад независимо , че кучето я подпира отзад и за това винаги трябва да се стои на около 6-8 метра на страни от дупката или тръбата. Лисицата си подава отначало леко носа и след това със много голям бяг се мъчи да се завре или зад дига или храсти. Според мен не си заслужава да и стреля човек от 5 метра. Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:huh: някой пропускал ли е от 5-6 метра :rolleyes:

От близо май е по-трудно да уцелиш! Снопът още не се е разпръснал и като се сложи в сметката и стреса при толкова прибързаната реакция - ето ти го сватбарския изстрел! По-добре е да се изчака и да се стреля на двадесетина метра и отгоре - така хем е по-сигурно, хем няма да повредиш кожата... Ако е зимата, и ти е нужна!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
се мъчи да се завре или зад дига или храсти. Според мен не си заслужава да и стреля човек от 5 метра. Поздрави.

Значи ; седя си зад едни храсти-зад мен е стар напоителен канал / сух / - пред мен около 300 метра голо поле и натам пак храсти и трънаци... през откритото има "кръстовка" /2 вървища на лисици/ .... пуснах звук за примамване и след половин минута зад мен се изшумоля -- в момента като се обърнах лисицата ме видя- /щеше да скочи връз мен/- и счупи под прав ъгъл в храстите....бях с флоберка с оптика и стрелях без да прикладвам.... ама Ядец!!....беше по светло - 19 часа... теглих една майна и се прибрах...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз съм млад ловец и много ми допадна лова на хищници.моля да ми разясните как,къде с какво да отстрелям тези животни.е разбирасе,че с пушка.но по точно,къде да ги търся,с какво да ги примамя и задължително ли е куче.

благодаря предварително

Честито затова,че си станал ловец!Какво правим оттук нататък?Казваш,че много ти допадна/а не допада/.

Кога ходи на такъв лов и разбра ,че ти допадна?Та по същество.

1.Как?Естествено с мерак към този вид лов.Може пеша,а може и с превоз.

2.Къде?Естесвено,че в техните местообитания/невярвам да си го прочел в учебника/

3.С какво?Най вече се отстрелват с пушка,но може и с камък отблизо.

4.С какво?Колегите са ти отговорили по-надолу.Де с кокошка, де със сиренце,де със свирка.

5.Задължително ли е куче?/невярвам да знаеш и кои породи са за този лов/.Без куче става,

ама трябва да изпълняваш неговите функций/ако знаеш какви са/.

Дано докато станеш стар ловец разбереш за какво става дума и на твойте деца акъл да не даваш!

Недей им казва как си станал ловец и как си получил документ.

ПОЖЕЛАВАМ ТИ СКОРО ДА ВЛЕЗНЕШ В ЧАС и прочети за обща култура учебника за кандидат-ловци.

Ако имаш излишни пари ги вложи в нещо съществено а не ги давай на вятъра,че ще ги отнесе.

Явно не си станал ловец от мерак,но избора е твой парите също.

Здраве и слука ти желая!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве аверче ще ми докараш инфаркт! Как можа да напишеш подобна глупост, да не би да си бил нещо напушен или какво ли не знам??? Ти явно не си ловец, ама не си и чувал за лов, ти в коя панелка си расъл че толкова си бос по тази тема, извини ме за реакцията, но вземи малко да прочетеш темите из форума за да не пишеш подобни глупости за лов с разни дезодоранти!

Прости ми за реакцията ама просто не можах да се здържа!

ПОЗДРАВИ и НАСЛУКА!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря предварително

Здрасти колега,ще ти поясня малко от моя опит за варда , най-важното е да си опознаеш района за да разбереш къде са пътеките на хищника, след това си избираш място на истрелно растояние от пътеката или мястото където предполагаш че може да излезе дивеча, хубаво е от това място да имаш хубава видимост за да видиш дивеча преди той да те е видял.Едно от най важните условия е вятъра да духа откъм лицето ти а не в гърба ти защото хищника ще те надуши от далеч.Избери си място където пътеките излизат на чисто(път , поляна или в края на гората).Желая ти успех!

Редактирано от lisugera

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо се просълзих от смях, сега сериозно момчето " ловец_95" сигурно е 1995г. или 13години. По добре кажи на бащати да ти купи и една въздушна пушка и тренира и по мишени до години за ловец.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Честито затова,че си станал ловец!Какво правим оттук нататък?Казваш,че много ти допадна/а не допада/.

Кога ходи на такъв лов и разбра ,че ти допадна?Та по същество.

1.Как?Естествено с мерак към този вид лов.Може пеша,а може и с превоз.

2.Къде?Естесвено,че в техните местообитания/невярвам да си го прочел в учебника/

3.С какво?Най вече се отстрелват с пушка,но може и с камък отблизо.

4.С какво?Колегите са ти отговорили по-надолу.Де с кокошка, де със сиренце,де със свирка.

5.Задължително ли е куче?/невярвам да знаеш и кои породи са за този лов/.Без куче става,

ама трябва да изпълняваш неговите функций/ако знаеш какви са/.

Дано докато станеш стар ловец разбереш за какво става дума и на твойте деца акъл да не даваш!

Недей им казва как си станал ловец и как си получил документ.

ПОЖЕЛАВАМ ТИ СКОРО ДА ВЛЕЗНЕШ В ЧАС и прочети за обща култура учебника за кандидат-ловци.

Ако имаш излишни пари ги вложи в нещо съществено а не ги давай на вятъра,че ще ги отнесе.

Явно не си станал ловец от мерак,но избора е твой парите също.

Здраве и слука ти желая!

Първо искам да ''благодаря'' на stefan4078 за доброто пояснение.Също така ще кажа,че помолих за съвет,но да си дадат компетентното мнение ловците с класа и стаж готови да помогнат на всеки ''колега''.

P.S.-''Тежко,брате се живее между глупци неразбрани.......'' не искам да Ви обидя,но аз помолих за съвет пък получих насмешка.

Редактирано от icko_sz

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има поне още 5 теми за лов на лисици,чакали,недочакали,вуци,лъвове,тигри и др.хищници,ама кой да чете?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Първо искам да ''благодаря'' на stefan4078 за доброто пояснение.Също така ще кажа,че помолих за съвет,но да си дадат компетентното мнение ловците с класа и стаж готови да помогнат на всеки ''колега''.

P.S.-''Тежко,брате се живее между глупци неразбрани.......'' не искам да Ви обидя,но аз помолих за съвет пък получих насмешка.

Аз от начало си мислех, така да те засиля, че да изглежда всичко сериозно и да се хванеш, но после ми дожаля.

За да ловуваш индивидуално на хищници, трябва да те изберат за такъв на общо събрание на дружинката. Само на такива избрани ловци би трябвало да се издават разрешителни за този лов. Ако ти стиска ходи и без.

Между редовете на бъзиците които написахме можеш да прочетеш, че първо трябва да се подготвиш теоретически. След това да се запознаеш с реалната обстановка в района, в който ловуваш, за да устанивиш къде е най-голямата концентрация на хищниците и по кое време излизат. Например аз ходя около сметището. След това да си направиш и поддържаш стървилище на най-подходящото място. Пък ако е възможно що да не си сковеш и едно чакалце на някое дърво. От тук нататък остават постоянството да се ходи, търпението да се чака и умението да се предвиди поведението на хищника.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кръга на шегата но съвсем не на шега точно по обяд изгледахме лисицата като се разкарваше в съседния двор .Няма да обяснявам как се чуствах в този момент.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря предварително

Здравей колега

ще си позволя и аз да си кажа мнението, че като гледам как те сапунисват явно "отлежалите" колеги.Събирай информация било то нужна или ненужна,положителна или негативна...след това си я отсей и избери от всичко това което ще ти прилегне лично на теб , че много ловци много табиети.

Лова на хищници е доста интересен и според мен е по-вълнуващ от свинския.Аз лично излизам нощем когато са най активни и то с кучета/не казвам какви/.

моя съвет е излез някоя вечер и ще срещнеш доста интересни животинки.Не бързай да ги отстрелваш не е необходимо/Само ги наблюдавай..без кучета...ще добиеш представа за дивечовите нрави, и когато прецениш вземи си кучетата /ако имаш повече от едно/ и ловувай смело ...дори да правиш грешки ,не се отчайвай..за всичко има време в човешкия живот.

Успех :D

и нещо интересно: всяко същество има нужда от вода без значение къде се намира в хранителната верига...та къде причакват хищниците? и къде да ги търсиш ти??? :D

Редактирано от Тонката

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тази е случайна жертва при свинския лов... Имаше нещастието да подлъже кучетата.....

post-5181-1226578972_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей адаш,ние на името божие сме много.Понеже практикувам повечето индивидуален лов,ще си позволя да ти дам няколко съвета,дано да ти помогнат.

Както и всяко друго нещо,лова иска първо да му се послугва-най-добре се лови хищник на стървилище.На направата му няма да се спирам,но по-добре е да имаш 2 или повече в различните посоки на света,за да можеш да ги ползваш при различна посока на вятъра.

Винаги чакаш така,че да си срещу вятъра,дори когато подхождаш към чакалото,трябва да се стремиш твоята следа да не пресича евентуалната посока на идване на хищника.

на 35-40м от стървилището си построяваш чакало-достатъчно е да бъде една стълба висока мин.3м с прикрепена седалка навърха(най -простия вариант).

Задължителна е дисциплината докато чакаш не пушиш,не издаваш звуци от всякакъв характер и се стремиш на стоиш неподвижно.

Дрехите ти не е задължително да са скъпи,но трябва да са нешумящи-всички хищници имат изключителен слух.

На вечерната варда сядаш 2часа преди мрак,на сутрешната по-тъмно час преди изгрев.

Далеч не всяка варда е успешна-не трябва да се отчайваш,ако поне всяка 3-та ти е успешна значи си добър.Наслука и да се похвалиш като убиеш нещо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване