Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2018

Recommended Posts

Чехларе 11.12.2016

chehlare-11122016-1.jpg

Най сетне се появиха птички и в Средногорското зимовище ;-)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново прекрасен лов на г. бекас. Макар, че излязох ме в 13ч, бекас не липсваше и бързо успяхме да направим бройка. Вдигнати около 12 бекаса. Стреляни 10, взети 6. Значително по малко са от миналата седмица, но и на това сме доволни. Дано пак да има, че се очаква времето да ги по раздвижи идната седмица. За това утре пак ще ги търсим. Наслука!

15621835.jpg

20161217_164047.jpg

20161217_164106.jpg

20161217_144425.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дано спрът малко тез гадове италианците че както е тръгнало до 3, 4, години ще бъдем като тях няма да го има както сега 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв лов! Днес направо се накефихме на бекасчето. Леш от бекас, поне до сега не сме намирали/вдигали толкова. Взети 23, изгубени още 4, като единият го оставих жив и ми избяга от елека. Вдигнати не знам си колко. Ловът както обикновено много труден, в тръни сме целите. Но кефа си остава голям от прекрасния лов. Дано да ги има още. Наслука!

20161218_164303.jpg

20161218_164349.jpg

20161218_124227.jpg

20161218_125053.jpg

20161218_164108.jpg

20161218_164003.jpg

image0210577.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, Божидар Николов said:

Няма такъв лов! Днес направо се накефихме на бекасчето. Леш от бекас, поне до сега не сме намирали/вдигали толкова. Взети 23, изгубени още 4, като единият го оставих жив и ми избяга от елека. Вдигнати не знам си колко. Ловът както обикновено много труден, в тръни сме целите. Но кефа си остава голям от прекрасния лов. Дано да ги има още. Наслука!

20161218_164303.jpg

20161218_164349.jpg

20161218_124227.jpg

20161218_125053.jpg

20161218_164108.jpg

20161218_164003.jpg

image0210577.jpg

Уникален улов Божка. Такава година скоро не е имало. Не се знае какви са причините, но вероятно са подобни на тези, поради които имаше много риба. Този лов е много увлекателен и по-труден от всеки друг. Трябва хем да се вреш в драките, хем да си готов да стреляш от всякакви позиции, в които те свари излитането на пилето. Идеалният вариант е кучето да го задържи докато се нагласиш, но не винаги става. Дано успея да измисля нещо по въпроса до края на годината.

поздрави и още слука!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая дивотията покрай "птичият грип" престана...

Поне в област Пловдив и Стара Загора (за тях имам информация)...

Бележки за бекас, патица и фазан ще има.

Наслука!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах и преди (доста по-назад в темата) за птичият грип и бекаса...

Начина на живот и местообитанията на бекаса в зимовищата във вътрешността на страната (Странджа - без Черноморските райони, южното поречие на Струма и Места, Централните части на Средна гора и Розовата долина) изключва възможността за контакт с каквато и да било друга птица, включително и друг бекас... Изключенията потвърждават правилото - визирам контакта хищна птица-бекас, когато просто дългоклюния трофей не оцелява...

С две думи бекаса е отшелник по време на есенно-зимният период. Освен това неговите местообитания са съвсем различни от местообитанията на водоплаващият дивеч и местният дребен дивеч (фазан, яребица). Физически контакт между тях е на практика невъзможно да се осъществи. Тоест предаването на зараза от друга птица на бекас е на практика невъзможно. Уточнение - всичко това в местотобитанията във вътрешността на страната, където гъстотата на популацията на зимуващите/преминаващи птици е много ниска. В черноморските райони (до 500-1000м от бреговата ивица) има минимална възможност при едновременна голяма гъстота (пасажен прелет) за случаен контакт между патица/бекас. Тази възможност въпреки че съществува, според мен е пренебрежимо малка.

Крайно време е, лицата компетентни да взимат решения за забрана на лова при опасност от епидемия, да бъдат достатъчно информирани за биологичните особености, местообитанията и начина на ловуване на птиците обект на лов в България. Само информиран и отговорен човек, може да вземе правилно решение, касаещо правата (правото на лов) на хиляди граждани, както и приходите+заетостта в съвсем не малка туристическа индустрия (Организираният Ловен Туризъм - лов на бекас за италианци и французи в черноморските райони).

Дори при наличието на близки огнища на птичи грип в някой Черноморски район, лова на бекас може да бъде забраняван само когато вероятността от контакт между патица и бекас е твърде висока (едновременен пасажен прелет и на патица и на бекас). Такива условия възникват за ден-два максимум два пъти годишно. Точно по това време (изобилие) е възможно отстрелването на 10-20 птици за един излет. Лично Аз, съм с две ръце за това, по време на изобилието лова да се забранява - просто не е етично и спортсменско спрямо принудените от времето, изгладнели, вяли и изпосталяли дългоклюни трофеи. През останалото време, в местотобитанията/местностите различни от устията на реките вливащи се в морето, забраната за лов на бекас няма никакъв смисъл.

Моля Бат Сахо да вземе отношение / напише коментар...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Лицата компетенти" ... оксиморон ли е това ... без съмнение, на обратната страна на дупетата (галено от задници), които визираш се предполага да има и лице ... съвсем пък друга работа е вземането на отношение ... вземането на отношение от въпросните "обратни страни"  практически е невъзможно поради естеството на позицията, която са заели перманентно -  имено - целувателна по отношение на други, по-големи задници ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пурко : Това - ясно... По същество (на темата) ако обичаш...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, vkv_bg написа:

Писах и преди (доста по-назад в темата) за птичият грип и бекаса...

Начина на живот и местообитанията на бекаса в зимовищата във вътрешността на страната (Странджа - без Черноморските райони, южното поречие на Струма и Места, Централните части на Средна гора и Розовата долина) изключва възможността за контакт с каквато и да било друга птица, включително и друг бекас... Изключенията потвърждават правилото - визирам контакта хищна птица-бекас, когато просто дългоклюния трофей не оцелява...

С две думи бекаса е отшелник по време на есенно-зимният период. Освен това неговите местообитания са съвсем различни от местообитанията на водоплаващият дивеч и местният дребен дивеч (фазан, яребица). Физически контакт между тях е на практика невъзможно да се осъществи. Тоест предаването на зараза от друга птица на бекас е на практика невъзможно. Уточнение - всичко това в местотобитанията във вътрешността на страната, където гъстотата на популацията на зимуващите/преминаващи птици е много ниска. В черноморските райони (до 500-1000м от бреговата ивица) има минимална възможност при едновременна голяма гъстота (пасажен прелет) за случаен контакт между патица/бекас. Тази възможност въпреки че съществува, според мен е пренебрежимо малка.

Крайно време е, лицата компетентни да взимат решения за забрана на лова при опасност от епидемия, да бъдат достатъчно информирани за биологичните особености, местообитанията и начина на ловуване на птиците обект на лов в България. Само информиран и отговорен човек, може да вземе правилно решение, касаещо правата (правото на лов) на хиляди граждани, както и приходите+заетостта в съвсем не малка туристическа индустрия (Организираният Ловен Туризъм - лов на бекас за италианци и французи в черноморските райони).

Дори при наличието на близки огнища на птичи грип в някой Черноморски район, лова на бекас може да бъде забраняван само когато вероятността от контакт между патица и бекас е твърде висока (едновременен пасажен прелет и на патица и на бекас). Такива условия възникват за ден-два максимум два пъти годишно. Точно по това време (изобилие) е възможно отстрелването на 10-20 птици за един излет. Лично Аз, съм с две ръце за това, по време на изобилието лова да се забранява - просто не е етично и спортсменско спрямо принудените от времето, изгладнели, вяли и изпосталяли дългоклюни трофеи. През останалото време, в местотобитанията/местностите различни от устията на реките вливащи се в морето, забраната за лов на бекас няма никакъв смисъл.

Моля Бат Сахо да вземе отношение / напише коментар...

Вълко, не се ядосвай за неща, които не можеш да промениш или, на които не можеш да повлияеш. В момента може да се ловува в цялата страна на разрешения дивеч, както е по закон.

Няма никакви забрани или ограничения !

Не мисли, че всички,"компетентни" лица са толкова компетентни, колкото трябва да бъдат, но се намират и такива, които с в час с нещата, но за съжаление от тях не зависи в такава степен вземането на такива важни решения. Добре, че правителството е в оставка и са го ударили на уволнение, защото в противен случай със сигурност щяха да забранят лова на прелетен и водоплаващи, за по-сигурно, че да не им дърпат ушите, а и да се застраховат...:lol:

Стягай се за лов и не се ядосвай ! Живи и здрави да сме, весело посрещане на новата година и догодина заедно да направим няколко успешни ловни излета. От мен фазански лов, от теб - любимия ти бекасарски лов ^_^

Весело посрещане на новата година :bira:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май започна движението. Лошото време тази седмица дано им спомогне. Важно е, че го открих за тази година

IMG_2664.JPG

IMG_2666.JPG

IMG_2675.JPG

IMG_2680.JPG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kokonikolov : Браво Колега! Чудесни снимки! Записа се с първи трофей за този сезон! Пожелавам още много! 

За нещастие Аз все още не съм търсил бекас този сезон (така се случи - ангажименти). Надявам се в  идващите ловни дни през ноември да се разпиша и похваля със снимки...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го открих в събота и неделя .В събота стрелях по три и капо .Но в неделя се поправих

мерника и от 6 изстрела 4 бекаса .

22883222_10214353808899988_1471289054_n.jpg

Photo0038.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази седмица ги търсих навсякъде, но ги няма. Миналата година по това време при нас вече бяха тук.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аман от ангажименти...

Разписах се най-накрая и Аз ;-)

chehlare-bekasi-11112017.thumb.jpg.7e7897b13065c1445862990990f8ce84.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Второ излизане през този сезон и доволно имахме  слука на бекас. Вдигнати 9, стреляни 7, прибрани 5, Единия не позира...защото колегата си тръгна по-рано...Доволен съм, че на младото сетерче успях да му запиша бекас...Наслука!

20171126_110835.jpg

20171126_111101.jpg

20171126_113201.jpg

20171126_132058.jpg

20171126_132602.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота вдигнах два бекаса и двата ги изтървах. В неделя голяма мъка...вдигнахме 6, стреляни 3, прибран 1. Тежък пресечен терен и много гъсти трънаци. Поне добра разходка си направихме. Наслука!

20171203_133500.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много топло 18 градуса три часа маршировка 10км изминах и това е резултата .

25360686_10212315363496855_2120712857_n.jpg

25436441_10212315364496880_554158590_n.jpg

25437268_10212315364856889_716567577_n.jpg

25463978_10212315364896890_1577035234_n.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С колегата направихме разходка на бекас. Положението е никакво...много жега и южен вятър. Все пак на това време успяхме да намерим три бекаса. И трите стреляни, но само един прибран. Искам да отбележа, че пропуските ми бяха просто не надминати. Все пак се записахме и след дълго и мъчително обикаляне в трънаците решихме да приключим. Дано утре времето не се развали, та пак да се пробваме. Наслука!

20171216_135757.jpg

20171216_135914 (1).jpg

20171216_133802.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12/16/2017 at 18:54, Божидар Николов написа:

С колегата направихме разходка на бекас. Положението е никакво...много жега и южен вятър. Все пак на това време успяхме да намерим три бекаса. И трите стреляни, но само един прибран. Искам да отбележа, че пропуските ми бяха просто не надминати. Все пак се записахме и след дълго и мъчително обикаляне в трънаците решихме да приключим. Дано утре времето не се развали, та пак да се пробваме. Наслука!

20171216_135757.jpg

20171216_135914 (1).jpg

20171216_133802.jpg

Ей тия мезета с вино вървят.Весели празници Божо!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Весела Коледа!

chehlare-koleda2017.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 25.12.2017 г. at 6:49 PM, vkv_bg said:

Весела Коледа!

chehlare-koleda2017.jpg

Поздравления Вълко! Снимка за ловен алманах. Честита Коледа!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иванов ден... Чехларе...

Днес и Аз и Рики бяхме 100%-ови - 2 стойки, 2 изстрела, 2 апорта... Освен това имахме и късмет / слука... Бекаса е малко и пръснат... В същият район, другите двама колеги с 4 кучета така и не вдигнаха бекас...

chehlare-07012018.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо замря темата.Бекаса ли поизчезна или всички са на прсчовци?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Important Information

За да посещавате този уебсайт е необходимо да се съгласите с Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.