Jump to content

Recommended Posts

• Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

За много години!!! Това е от последния лов за 2011г.

Бекасииии... и някой-друг гривяк...

Е аз тази седмица отново пострелях....!

Posted Images

Това е от вчера-само 1брой-но вдигнатите бяха доста. До миналата седмица се вдигаха по 3-4,но сега бяха доста повече.

post-62294-0-62921300-1387994912_thumb.jpg

Днес 2 от 3. Очаквах повече,но докато чакахме гъската,едни колеги ги бяха понаплашили.

post-62294-0-88078100-1388065625_thumb.jpg

На 22.12 излязохме двама с моето куче .Вдигнати 10 бекаса , от които 9 със стойка, стреляни 6 , прибрани 5. И както става обикновенно повечето бекаси излизат на ловеца без куче - тоест не на мен.

На 28-ми около обед излязохме 4-ма ловци с 5 кучета . Видяни 7 бекаса ,стреляни 2 , прибрани 2. Видяни 2 заека и един пъдпъдък. На никой не му мина през ума даже и да им се прицели.

По традиция с приятелите на 01.01 винаги излизахме на лов. Тази година обаче нещо ни мързеше след празнуването. Въпреки това към 15.00 часа реших да поразходя кучето. Около 15.20 вече бях го пуснал в тръните и след 10-на минути открих сезона на бекасите. Около 16.20 кучето отново застана на стойка, но чух гъски и видах ято ,което летеше в моя посока на 20-тина метра над земята. Започнах да свалям жилетката, бекаса литна , а гъските минаха на 60-70 метра в страни от мен. Потвърди се старата поговорка - който иска да седи на два стола , пада и от двата.

Наслука на всички и дано 2014 година бъде с по малко инциденти !!!

Днес двама ловци,вдигнахме 3,и ударихме и 3-те. Колегата свали 2 , а след перфектна стойка и аз 1 .

post-62294-0-89895500-1388835328_thumb.jpg

В неделя след като се вдигна мъглата около 10 часа и аз си пробвах късмета.Пообиколих едни драки и след като не намерих нищо тръгнах към колата с пречупена пушка през рамо.Тогава звънчето спря и докато се чудя дали кучето не се облекчава по ръба на гората на чисто към мен долетя бекас. Стрелях го на петнадесетина метра, загледах го невярващ че продължава да лети , стрелях го още един път за да му пусна колесника и той замина към едни акации. Ядосах се ,че похабих животното и тръгнах да го търса по посоката в която се снижи. След пет -шест минути звънчето пак спря, кучето залая и видях бекаса с висящ крак да лети на двадесетина метра през клоните. Този път имах слука.

След няколко минути кучето направи нова стойка ,но следващия бекас се вдигна далече. Тръгнах по посоката му и видях двама колеги, който ловуваха за бакас на същото място.Казаха ,че са вдигвали 4-5 бекаса но все на гъсти и неудобни места. Тръгнахме тримата във верига през гората, ако може да подържаш някаква верига в такива дракалаци . Вдигнахме още 4 бекаса,като на два от тях стреляхме но си заминаха като комити.

Когато се прибирах към колата кучето направи стойка на ръба на едно дере, после се затича в драките и се върна с една ранена гъска.Та така лова приключи добре в качествено и количестквено измерение.

Открих лова за тази година. Бате Ванко ме заведе за бекаси. Първата птичка я вдигнахме без да участва кучето и я свалихме с двоен изстрел. Кученцето я донесе идеално.
032341334.jpg?r=0

После имахме още един бекас ама той не ни изчака. Измъкна се по терлички докато наближавахме кучето.
От гъстата мъгла над главата ни минаха няколко гривека. Леко ударих единия ,но не падна. Явно 7ците са слаби за тях. После мина самотен гълъб над колегата и падна ударен точно.
След това ми кацнаха зад мен едно ято косъри.
Гръмнах два пъти и .....за мене лова приключи.
032341332.jpg?r=0

Следваше така наречената проза:30минути събиране на подскачащи птички. Три часа дране. Три часа кормене, миене, цепене на сърца и воденички.(трабва да си уважим трофеите)
Дето се вика страхотен ловен ден.
Наслука на всики

Кога прибра железата,па кога и ходи на лов :big_boss: .На слука приятелю

• 2 weeks later...

Десет дни никой не пише по темата . Явно наистина тази година е много слабо.

Необичайно топло за сезона... Бекаса хич го няма по обичайните места... Слука също няма...

За щастие синоптиците обещават застудяване...

Вероятно след тази събота-неделя ще се появи доста бекас по южното черноморие и на останалите зимовища във вътрешността...

Баш бекасарите се одръпнаха,нещат да споделят ,не знам каква е причината,може би и бекаса тая година го няма. това е мое мнение. Наслука !!!

Бекасът, който дойде през декември го пообрахме , а и не беше много - може би заради сушата и топлото време. Друг едва ли ще се появи - ако навали много сняг и хване студ. Остава да се надяваме, като минат студовете да вдигаме по някоя и друга птица.

За цял ден ходене се вдигат 1 максимум 2 пилета... Така беше и в събота включително... Бекас има, но малко, пръснат, по високите части на районите... Дано сегашното застудяване да подобри нещата...

Камене блазе ви. Тук сняг и студ, бекаса вече февруари, ако се затопли евентуално. Пушката ти каква марка е? Цеви?

Поздрави

Днес след гонките за чакали направих лека проба , но вдигнах само този. Колеги отидоха да проверят по-перспективно място - но информация утре.

post-62294-0-51643400-1391271599_thumb.jpg

Е те половината от тази бройка да бяха, пак нямаше да се отървеш без да разкажеш как стана? Къде ги вдигна? В лонгоза ли?

Созопол. 01.02.2014

Вълко, поздравления за слуката! Тази пушка не беше ли с друг пликлад? Отговора може и на лични. ;)

Е те половината от тази бройка да бяха, пак нямаше да се отървеш без да разкажеш как стана? Къде ги вдигна? В лонгоза ли?

В деретата и по края на гората... На всякаде имаше бекас - много... многоооо бекас... вреше.... Накрая дочакахме... Струваше си...

Вълко, поздравления за слуката! Тази пушка не беше ли с друг пликлад? Отговора може и на лични. ;)

Беше и още е... Това е леко преправен оригиналният и приклад... Жал ми е да драскам в драките "празничната и премяна"...