Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Оптика "Уинчестър"

Recommended Posts

Има ли някой преки впечатления за оптики "Уинчестър". Има ги в магазина срещу халите и там казаха,че дават гаранция 30 год. Цената е около 280 лв за 3,5 до 12 х 56 с подсветка на скалата(червена точка в средата на скалата).

Има ли някой преки впечатления за оптики "Уинчестър". Има ги в магазина срещу халите и там казаха,че дават гаранция 30 год. Цената е около 280 лв за 3,5 до 12 х 56 с подсветка на скалата(червена точка в средата на скалата).

...за тая цена нещо не ми се връзва 30години гаранция!!!

...по вероятно е да загризаш дървето :cool:

Рекламираха ги в един др.форум.Като започнаха да задават въпроси потребителите и нещо се умълчаха.

За какво оръжие ти трябва тази оптика?

Edited by lovecbg

Срещал сам я тази оптика само по форумите.Не знам какво представлява,но за тази цена едва ли може да й се даде такава гаранция.Мисля,че пак е някакъв китайски продукт, съдейки по факта че в сайта на фирмата Уинчестър въобще не се споменава че правят оптики.Единствените оптики на консорциома Броунинг-Уинчестър-Мироку които са официално обявени и се предлагат на пазара,включително и в магазина до халите(СтарФорс) са Optalens.За тях вече мога да ти кажа че дават 30 години гаранция.

аз съм с такава,само че е 1,5-6х42,и съм доволен.имам изстреляни около 20 патрона с карабина застава 8х57,и засега няма проблеми.30г гаранция ми се вижда доста преувеличено

аз съм с такава,само че е 1,5-6х42,и съм доволен.имам изстреляни около 20 патрона с карабина застава 8х57,и засега няма проблеми.30г гаранция ми се вижда доста преувеличено

СТУДЕНТ----Какво значи това?Мецни нещо.Няма да ти вадиме думите с ченгел от устата я.

Oптиката ми трябва за карабина кал.223Rem. Още не мога да избера каква да взема-SLR

Kaлашников, Иж-18МН като най- достъпни финансово. За калашника се колебая-дълга или къса цев,

защото колеги ме разубеждават за дългата цев, че нещо не са нацелили стъпката и има големи вибрации цевта. Този калибър ми трябва предимно за хищници и сърни.

За оптиката Win не знам какво да ти кажа.Четох за нея на др.място и доста се опитваха да я рекламират.Ама нещо ми понамирисва тази работа с ГАРАНЦИЯТА 30г.Моята е ОМЗ 6x42 и голямо чудо беше с нея,описал съм го в тема.Добре че е в гаранция и я ремонтираха,какво да направиш късмет.За сега се справя добре и съм доволен.

За пушките SLR смятам е добро решение за това,на което ще ловуваш,аз също имам такава и съм доволен.Но това е тема за коментар на др.място.

Колега само като видиш цената на оптиката и гаранцията която ти дават трябва бързо да си направиш извода че има нещо гнило. Няма такова нещо което да е хем евтино хем толкова качествено 8)

Според вас и опита който имате, каква оптика бихте ми препоръчали за SLR и за това за което ми трябва.

Една оптика МЕОПТА 1,5-6х42 ще ти свърши чудесна работа.А за монтажа на оптиката ти препоръчвам да бъде максимално нисък,т.е. да е колкото може по близко до цевта на оръжието.Всякакви други монтажи позволяващи и използване на механичните прибори са компромисни.Получава се като в поговорката "От два стола че по средата".Колкото е по висок монтажа на оптиката толкова се влошава прицелването в целта. :rofl:

• 6 months later...

Winchester оптики се произвеждат от американската фирма Vanguard която пък е филиал на Guardforce Corporation каквото и да значи това :AR15firing: Winchester в случая се използва просто като търговско име - In addition to our Vanguard line of products, Guardforce Corporation also manufacturers products under our licensed brand Winchester.

Дали са добри или не трябва да каже някой който си я купил.

http://www.vanguardusa.com/about.htm

• 3 weeks later...

НАИСТИНА ТАКОВА ЖИВОТНО НЯМА -ХЕМ ДА Е ЕВТИНО , ХЕМ ДА Е КАЧЕСТВЕНО СЧИТАЙ ЧЕ ДЪРВОТО СИ ГО ГРИЗНАЛ ОТ РАЗ :)

Според вас и опита който имате, каква оптика бихте ми препоръчали за SLR и за това за което ми трябва.

Ако не си изгорял вече мини през Пловдив и си купи оптика Win.. само за 82 лв. 3 до 9 Х 42, но гаранцията е само 6 мес. Става само за обикновена "флоберка". Иначе също е със светещ кръст, които се регулира. И запомни: Компромис с оръжието можеш да направиш, но с оптиката никога!

Привет колега,

Аз работя с руска оптика 4х34 на Иж 18 .223 и е мн. добре. Моя съвет е да се въздържаш от варио оптики, особено ако са от по-ефтините марки. Оптимума за СЛР-а според мен 6х40 или 6х42. Разбира се монтажа е много важен.

Наслука