Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Ловните пушки "Силма"

Recommended Posts

• Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Много ми е интересно този оръжейник, който ти е заявил че цевите на Силма са "меки", да даде нужното обяснение. Това да не е кашкавал та да е мек.

Много просто ... в сайта на фирмата има и е-mail, на който ще пишеш ... измисляш си едно кратко въпросче за това, което те интересува ... пишеш го в гугъл-преводача и той ти го превежда както искаш/на

Ами не,не се води среден клас,поне не и в "белите" държави...

Posted Images

Здравейте колеги ! От скоро съм ловец и си закупих надцевка"Силма".Пушката е втора употреба,но е много запазена,защото е носена само една година.Също така е тип "магнум". Аз съм прочел някои неща за нея,но ми се струва,че са нищо в сравнение с информацията,която бих получил от човек,ловувал с такава пушка.Ето и това,което намерих за пушките "Силма" :

Фирмата "Силма" е създадена през 1944 г. Първоначалната продукция е била от военни потреби и части за огнестрелно оръжие. В следвоенните години производството се преориентира към ловно оръжие. В тази област тя заема една малко разработвана до тогава ниша - производството на евтини, но с добри качествени характеристики оръжия.

На българския пазар "Силма" е от 1994 год. Продадени са стотици от нейните пушки с чудесни отзиви от ловците. Както вече беше посочено по- горе, оръжията на фирмата са от средния клас италианско ловно оръжие.

Какво представляват ловните пушки "Силма"?

Макар фирмата да предлага и класически успоредки, у нас се внасят главно надцевки. Основният внасян модел е базовият - Мод. 70. Това е класическа надцевка, изпълнена по схемата с долна заключваща рамка. Подобна система се използва в редица оръжия и е доказала своята висока надеждност и експлоатационни качества. Тя позволява максимално опростяване на конструкцията, без това да повлияе на сигурността на оръжието. Ударно-спусковият механизъм е от типа "Ансън - Дийли" със спирални бойни пружини. Фирмата предлага варианти както с два, така и с един спусък, а също и версия с един спусък и селектор. Стандартното изпълнение на оръжието е с екстрактор, като съществува и вариант с двоен автоматичен ежектор. Особено внимание при оръжията от тази марка е отделено на цевите - те са от специални видове стомана и са тествани на налягане от 1380 атмосфери - за пример - руското оръжие в калибър 12х76 се тества на 950 Бара. При тези пушки се запазва харакатерното за италианското оръжие изключително прецизно полиране и хромиране на цевите, което спомага за по-дългия живот на тези цеви дори при използването на корозивни капсули. Дулните стеснения са различни според вида на пушките. Като правило, фиксираните са шок/полушок, като съществува и версия с мобилни шокови втулки, които са от пълен цилиндър до пълен шок през 0.25 мм. - общо пет броя. Цевите са с дължина от 700 или 760 мм. Фирмата предлага така също и няколко модела по-луксозно оръжие - това са сериите "Голд бърд" и "Кобра". С добро име сред състезателите по ловна стрелба се ползват и моделите TJ Trap. Това са оръжия, които при еднаква обща компановка с основния модел са с подобрени ударно-спускови механизми, специална изработка на цевта и т.н. Като правило, всички цеви на фирмата са с вентилируема мерна линия. Цевите са оксидирани от външната страна, а главите са от бяла стомана с гравирани мотиви. Прикладите и полуложите са изработени от орехово дърво и са подходящи както за дясното, така и за лявото рамо.

Като цяло може да се каже, че в своя ценови клас пушките на фирмата "Силма" са без конкуренция. По всички параметри - тестово налягане, качество на изработката на металните части и приклада, а така също и по отношение на корозиоустойчивостта, "Силма" превъзхожда другите оръжия в своя клас, което ги прави един добър избор за ловеца със средни възможности.

Силмите не са по-добри от ИЖ-27, аз имах Силма и я продадах - тази пушка не е достатъчно обезопасена

Интересно ми е как ще се обосновеш?

[/много яки две мнения нямам

Да - 11 сезона работи като часовник ..Друго?

двуумя се между дългата цев 76см и късата 71см.като и двата модела сас фиксирани шокове.някакви мнения и наблюдения иматели.

За какъв дивеч , преобладаващо по какви терени.. и колко си бърз..., с по къса цев се работи по лесно

За какъв дивеч , преобладаващо по какви терени.. и колко си бърз..., с по къса цев се работи по лесно

пушката ще се ползва само за едър лов в планински терен със средна гъстота на гората.верно е че с къса цев се работи по добре,но нещо май клоня към пушка с дълга цев незнам двуумя се затова питам за мнения и наблюдения.благодаря.

двуумя се между дългата цев 76см и късата 71см.като и двата модела сас фиксирани шокове.някакви мнения и наблюдения иматели.

Ако си на ръст 1,76 м и нагоре - ще ти отиват повече 76 см, ако си по-нисък - 71 см.

Интересно определение за "къса цев"...:())))....! 71см-е къса? Колега,76см цеви в цял свят се ползват обикновено за патки и гъски!....На слука!

Ami mnogo lesno 6te se obosnowa. Pri otklu4eni zewi na pu6kata, dargeiki losta za otwarjane w kraino djasno pologenie, zatworeno oragie i swalen predpazitel pu6kata si garmi otklu4ena.... Kolega towa i pri nai-nisak klas oragie e premahnato ot gledna to4ka na bezopasnost i e naprawena blokirowka...... Izprobwai i kagi dali ne e taka......Az znaja otgowora ot opit - dobte 4e njama6e posledstwija

Edited by shot1
Пиши на кирилица!!!

Pri wsi4ki modeli ruski pu6ki dokato zewite ne se zaklu4at e newazmogno da se polu4i spuskane na kurok i proizwegdane na izstrel, nezawisimo ot towa dali sa s awtomati4en ili neawtomati4en (kakto pri Silmata) predpazitel... A towa , 4e njakoi si ima praseta s takawa pu6ka ne gowori , 4e oragieto e ka4estweno. Az i s teka si gi bija prasetata.....

Pri wsi4ki modeli ruski pu6ki dokato zewite ne se zaklu4at e newazmogno da se polu4i spuskane na kurok i proizwegdane na izstrel, nezawisimo ot towa dali sa s awtomati4en ili neawtomati4en (kakto pri Silmata) predpazitel... A towa , 4e njakoi si ima praseta s takawa pu6ka ne gowori , 4e oragieto e ka4estweno. Az i s teka si gi bija prasetata.....

Струва ми с,че имаш проблем с клавиатурата?

Ami mnogo lesno 6te se obosnowa. Pri otklu4eni zewi na pu6kata, dargeiki losta za otwarjane w kraino djasno pologenie, zatworeno oragie i swalen predpazitel pu6kata si garmi otklu4ena.... Kolega towa i pri nai-nisak klas oragie e premahnato ot gledna to4ka na bezopasnost i e naprawena blokirowka...... Izprobwai i kagi dali ne e taka......Az znaja otgowora ot opit - dobte 4e njama6e posledstwija

Като се натискат спусъците и има заредени патрони в цевите естествно, че ще гърми при затварянето; предполагам, че фирмата го измислила като един вид отмъщение за невнимателните експериментатори. :)

Kolega za6to njakoi drugi firmi sa go izmislili po-dobre? A znae6 li , 4e prehwalenite Silmi dori njamat i interseptor? Da ne goworime i zatowa , 4e kato ja kupih nowa mojata Silma ima6e petna (defekti ot izrabotkata) i na dwete zewi. Ij-27 (kopiranijat Browning) e pu6kalo s interseptori ,a dori i sega proizwedenite smjatani za neka4estweni, sa po-dobri ot Silmite.

Пиши на кирилица!!!

Edited by shot1
Kolega za6to njakoi drugi firmi sa go izmislili po-dobre? A znae6 li , 4e prehwalenite Silmi dori njamat i interseptor? Da ne goworime i zatowa , 4e kato ja kupih nowa mojata Silma ima6e petna (defekti ot izrabotkata) i na dwete zewi. Ij-27 (kopiranijat Browning) e pu6kalo s interseptori ,a dori i sega proizwedenite smjatani za neka4estweni, sa po-dobri ot Silmite.

Я се скрий некаде.......

Да - 11 сезона работи като часовник ..Друго?

преди два дни си закупих силма с дължина на цевите 70 см.без сменяеми шокове и без ижектори.взех този вариант защото е най опростен.а и с тази дължина на цевта е по маневрена самата пушка.и каточечи по бързо се прицелва с нея-това си е мое мнение.въпроса ми е кои номера от едрите съчми (10/0 . 12/0 .13/0 и 14/0)дават найдобри попадения и с коя цевсъответно с концентратор и без концентратор.всеки който има някакви наблюдения да сподели.ловувам от 5 години с иж 27ем и сега реших да си взема тази пушка която споменах по горелблагодаря за съветите предварително.

Я се скрий некаде.......

ето едно визоално сравнение. силмата е от авг. но сам доволен, ако не вземам предвит че сменях игла и прострелка (сух мерник( ижето е 27ем за 3 години не и знам патроните с един ремонт но италянката ми пасва повече. за сравнение няма място.

post-15287-1238789779_thumb.jpg

Edited by jivko todorov
Я се скрий некаде.......

Той се скри, ама я ти се покажи...колко знаеш! Аз не разбирам, но ти ме осветли има или не интерсептори? Предполагам, че едва ли няма никаква защита против случаен изстрел, в случай че я изпуснеш, ама знае ли човек..? Благодаря!

• 4 months later...

Силмата може да изглежда и по-различно от стандартното,когато е по мярка на стрелеца!post-12258-1251393618_thumb.jpgpost-12258-1251393633_thumb.jpg[att

achment=35791:SILMA_12E__7_.jpg]post-12258-1251393658_thumb.jpgИзвинявам се за лошото качество на снимките!

post-12258-1251393646_thumb.jpg

• 4 weeks later...
  • 1 month later...
хубава пушка е силмата,но има нещо което според мен е недостатък,а именно че от ложата се отчупват парчета дърво винаги на едно и също место.На трима познати със силма ложите са сцепени.Защо е така?Става въпрос за тази част от ложата,която е от към главата на пушката,горния край където е леко изтанено!

абсолютно си прав-аз изстървах ложата на теракот и точно там ми се отчупи и после с каноконлит и почти не личи

• 10 months later...

И аз имам Силма от 2008 г. и съм много доволен от нея.Вярно малко е нежна много лесно се драска и при влага се появява тук там ръждица, но пък до сега не съм имал проблем с нея. И както се казва "За тея пари толкова".То не може за 1200 лева да искаш да вземеш оръжие от класата на Берета или тем подобни марки, абе то може да искаш ама няма, кой да ти даде :) .