Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Ловните пушки "Силма"

Recommended Posts

Здравейте колеги,поздрави на всички които ползват СИЛМА.Аз я ползвам 2 години и вече имам проблем със спускателите на удърницител.Някой знаели от къде мога да си купя нови,защото старите не са надеждни.Поздрави и НАСЛУКА.

• Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Много ми е интересно този оръжейник, който ти е заявил че цевите на Силма са "меки", да даде нужното обяснение. Това да не е кашкавал та да е мек.

Много просто ... в сайта на фирмата има и е-mail, на който ще пишеш ... измисляш си едно кратко въпросче за това, което те интересува ... пишеш го в гугъл-преводача и той ти го превежда както искаш/на

Ами не,не се води среден клас,поне не и в "белите" държави...

Posted Images

Какво толкова е станало че си ги разбил Аз ползвам силма от 2002 и сьм изстрелял много патрони и до сега нямам никакви

ядове нито по механика нито за подрьжка :drinks: това е работна пушка

Колега сигурно си му е дошло времето,аз я купих втора употреб,но сега я оправиха и да се надяваме да няма да има повече проблеми.

• 2 months later...

Здравейте колеги,наскоро станах собственик на силма модел N70 и много ми харесва.Имам едно запитване към Вас относно предпазителя на тази пушка.Когато се зглоби ,зареди и се затвори този предпазител,автоматично ли трябва да отива на SAFE или ръчно трябва да се постави ?Извинявам се за невежеството си ,но съм млад /току що станал /ловец и това е първата ми пушка.

Предварително благодаря.

Здравейте колеги,наскоро станах собственик на силма модел N70 и много ми харесва.Имам едно запитване към Вас относно предпазителя на тази пушка.Когато се зглоби ,зареди и се затвори този предпазител,автоматично ли трябва да отива на SAFE или ръчно трябва да се постави ?Извинявам се за невежеството си ,но съм млад /току що станал /ловец и това е първата ми пушка.

Предварително благодаря.

Предпазителят не е автоматичен, т.е. в позиця S се поставя ръчно

• 3 years later...

Привет, колеги! От скоро съм със Силма, купена на старо но не знам коя година е произведена? Номера и започва 08! Поздрави!

Привет, колеги! От скоро съм със Силма, купена на старо но не знам коя година е произведена? Номера и започва 08! Поздрави!

Не значи, че е произведена през 2008 г. Моята започва с 13, а съм я купил нова през 2008 г.

Добре де, има ли някакъв начин да разбера кога е произведена?

Много просто ... в сайта на фирмата има и е-mail, на който ще пишеш ... измисляш си едно кратко въпросче за това, което те интересува ... пишеш го в гугъл-преводача и той ти го превежда както искаш/на италиански или на английски - няма значение/. Добре би било да се каже ДОБЪР ДЕН ... и за отговора - да БЛАГОДАРИШ предварително! Копираш превода в писмото си и им го пращаш от е-mail -а си..... пак там до няколко дни ще получиш и отговора на въпроса си .. това е. Поздрави и наслука! :drinks:

Edited by В. Василев
  • 6 months later...

Сега видях темата за Силма. Имам такава пушка -магнум с два спусъка. Преди имах още една. Ловувам активно и общо взето - не съм доволен. Не от стрелбата , а от слабото качество на всичко. Още в началото се отчупи парченце от дървото на полуложата. После почнаха едни луфтове. По едно време се спука отдолу полуложата. Ходих при майстори. Полуложата се пука защото е "ширпотреба" ,тоест правена е една за различни модели. Моята има празнини / понеже е без ежектори и няма устойчивост. Всеки път с по-едър патрон ме бие скобата по средния пръст. При най малък допир - веднага следи. Огъната мерна линия . Белези по цевите. Драскотини по приклада който се оказа всичко друго, но не и качествено дърво. Изпадна му евтиния лак почти веднага. За всички, които мислят, че оръжието е подложено на "бясна" експлоатация, пояснявам - минал съм 60 години , имам сериозен опит с оръжие и не стрелям с него на Нова година и по селските събори. Тоест отношението ми към оръжието и неговото поддръжка е както трябва. А цената не е "ширпотреба". Води се среден клас. Наслука!

Тия Силми ги правят в съветския запад.

Тия Силми ги правят в съветския запад.

Не знам дали завода е съветски, но със сигурност има няколко цеха!?Като чета мнения, а и като гледам снимки, качени от колеги си мисля, че действително става въпрос за пушки произведени на различно място.Това са актуални снимка на моята. Пушката е купена през 2008 година, нова, след участие в някакво ловно изложение.За времето от тогава, не е жалена, но и не е прибирана непочистена.Разбира се, има нормални следи от употреба по оксидацията и дървенията, но няма идея за ръжда, падане на лак и др. такива. Даже и с раните от експлоатацията, все още хваща окото:

post-8076-0-95997200-1421003291_thumb.jpg

post-8076-0-27411200-1421003535_thumb.jpg

• 3 weeks later...

пишеш го в гугъл-преводача и той ти го превежда както искаш/на италиански или на английски - няма значение

А пък преводача как ще го преведе само..... има да се смеят там като четат, съвета ти е отличнен колега само бих допълнил да не ползва преводача на Гугъл а някой негов приятел да му го напише на английски или италиански как му е кеф или какъв знае! :)

• 4 weeks later...

Една от пушките ми е Силма 12 С76, нямам забележки към нея. Качество отговарящо на пушките СССР, и по добро. Проблеми за сега никакви. Нарушена оксидация и ръжда забрави.

• 1 year later...

Здравейте ! От една година съм собственик за ловно оръжие Силма 12х70 с дължина на цевите 71 см. Стария собственик каза ,че пушката е плащана през 2002г 1400 марки и му е подарък.Пушката няма язви ,механизма на главата работи много стегнато при отваряне и затваряне , има инжектор ,цевите са с отделени една от друга .Това ,което ми прави впечатление е главата .До сега никъде не съм срещал друга Силма, като с моята глава .Нито е чисто черна нито е бяла .Оксидацията стои на петна ,като цветна.Има горе посочените проблеми с лекия луфт в пул ложата одраскването на цевите при свалянето и откъм цевната кутия ! Самата П.Ложа е с отчупено пърченце ,което е залепено но стария собственик каза ,че я е изпуснал при почистването на пушката и така се счупила .лепнал я е и няма проблеми.Аз така я закупих.Това което ми направи впечатление за оръжието ,е че е прикладисто леко и удобно за носене. Сглобката ми струва здрава има БОЙ и то голям ,както на подкалибрено бренеке така и на 9/10/11 номер патрон за птичи лов.

Наистина е с малко меко дърво за ,което искам да попитам някой може ли да ме насочи към тема как да си сваля лакът и да го мина с ленено масло,пчелен восък за да стане като руското оръжие на вид без лак? За да не се дразня от падналия лак .Все пак аз ходя на лов в балканът влизам по храсти с тръни удрям оръжието по дървета и камъни без да искам колкото и да се опитвам да го пазя . Не ходя на изложба .За да не ме дразни по добре да няма лаково покритие. Другото ,което не мога да разбера е кой е точния и модел и повече спецификации за него(говоря за пушката ) .На главата на оръжието има щампа на ,която ясно се чете ,,Брешия,, , което е местността и градът на оръжениете заводи в ,които се сглобява ,,БЕРЕТА,, .Във сайт тук прочитам че ,,Силма,, е в консорциум със,, Берета ,, .Означава ли това ,че материалите и сглобката се правят в един и същи завод и това ,като оръжие е ниския клас на Берета ли ? Стария собственик твърди ,че е така.Та да попитам за читав майстор на дървения за ловно оръжие в района на ПЛОВДИВ ? Искам на мястото на ботуша , който съм сложил да имам задтилник . Да го махна да скъся прикладът защото ми е малко дълъг и да монтирам такъв директно за него .

Искам да кажа ,че в къщи имам и руска надцевка ussr ИЖ27 собственост на баща ми и с нея имам изстреляни поне 500 патрона така ,че имам наблюдение и сравнявам двете оръжия .ИЖ е груб и по тежък Силмата е лека и удобна и двете имат добър бой но италянката на моменти изпреварва ИЖ. Тествал съм с еднакви патрони при еднакви у-вия .Сега за здравина няма как да кажа тъй като Иж е производство 68 /70 година и е ясно ,че когато Силмата стане 48 годишна ще мога да кажа как е ,като здравина :)

Аз лично за себе си смятам ,че не съм направил лош избор със Силма ,защото всички сме в дружинки и ако се огледаме масовката използват пушките на бащите и дядовците си ,които са завет от комунистическия строй и са наследени ИЖ 27,54,58 ,Тоз ,Сбрйовка ,Симсон ,Меркел. Ще се съгласите ,че младите ловджии ,които си закопуваме нещо по различно от тези марки като Берета,франч,Силма или чисто нов ИЖ сме по малко като бройка и все още тестваме оръжията .Все пак дори и втора ръка едно оръжие от 1500 лв няма как да се закупи за по малко от 650 1000 лв втора ръка и е по скъпо от добре познатата USSR-ка ,която според мен за това е на пиедестал евтина и вечна за което преклон.Но нека да не плюем по новите оръжия и да не отговаряме на поговорката ,,гроздето ,като е на високо значи е кисело,, !

Всеки да стреля с каквото реши ,Тук сме се събрали да си помогнем.Дано аз съм помогнал и дано и на мен да ми помогнете с правилни съвети.

П.С.-Ако някой метне и някоя дума с какви патрони се представя най добре пушката при птичи лов ,понеже аз лично още я тествам и не мога да определя с какво стреля най добре като марка.За подкалибрено бренеке със Saga показа добри резлултати .

Поздрави и лек ден !

post-65858-0-94979200-1468939465_thumb.jpg

Edited by Atanasov881