Jump to content

Патърдейл териер

Recommended Posts

Абе мани и аз по едно време се бях навил да си внасям патердейлчета,

ама като взех да се ровя сериозно в нета и се разочаровах. Ами, че то 99%

от тези дето ги представят за патердейли са си чисти мелезчета от какво ли не!

Ето, аз си имам в къщи чист та се пука Стаф Бултериер, имам и ягдтериери и к'во да взема

да ги меша и айде на стоката - чисти патердейли, ама "Майд ин Силистра"? Мани не си струва...

Горски, да не си объркал породата? :)

Тез последните са си живи стаф бултериерчета бе човек,

мани ти к'ви патердейли са с тез топчестите главички и тия ушета

дето ги държат на "роза"? Те, че са мелезчета патердейлчета е очевадно

и несъмнено, ама е тия точно са дюс-баш питчета или стафордшир бултериерчета...

Прав си, това на втората снимка особено си е баш стафбул или пит, никакъв патърдейл не е.

Тези по ли ви харесват? :)

CH. MQH Lil Hershey Kiss

MQH Candy PTCA, UKC шампион

Множествена Най-доброто от породата Победител

Sired by Barney/ Out of Poppin

CH.MQH Malone

PTCA и UKC шампион

Баща на MQH Bitte Топ Десет UKC 2008

Множествена Най-доброто от породата печели

post-14424-1253264693_thumb.jpg

post-14424-1253264768_thumb.jpg

Прав си, това на втората снимка особено си е баш стафбул или пит, никакъв патърдейл не е.

ейййй,тц...тц...бе много майстори наискочиха вече в бг-кинологията?!? :drinks: та ,като гледам май си тръгнал да се чепиш,ама нямаш и понятие за какво говориш-та каква е породата-стафбул или пит? :good: айде нема нужда-пиши си не ми пречиш-незнаех ,че в ловните сайтове на патърдел качвали" стафбул или питове" .... :drinks::wacko::angry: п.с.достатъчно съм се аргоментирал и не мисля да отговарям повече на подобни тъпи постове! :) а и вместо да дадете повече инфо за тази интересна порода започвате пак да дрискате!!бях задал по горе въпроси ,но що никой не отговори незнам,а иначе сте все компетентни-та и по снимки познавате и окачествявате породи,кучета и качествата им! :):)

До Жоро 74 до колкото 4етох и гледах, за сега знам само че ги използват за стопери заедно със догота в отбор.За гласа още не съм разбрал дали подават

ейййй,тц...тц...бе много майстори наискочиха вече в бг-кинологията?!? :sleep1: та ,като гледам май си тръгнал да се чепиш,ама нямаш и понятие за какво говориш-та каква е породата-стафбул или пит? :D айде нема нужда-пиши си не ми пречиш-незнаех ,че в ловните сайтове на патърдел качвали" стафбул или питове" .... :D:D:D п.с.достатъчно съм се аргоментирал и не мисля да отговарям повече на подобни тъпи постове! ;) а и вместо да дадете повече инфо за тази интересна порода започвате пак да дрискате!!бях задал по горе въпроси ,но що никой не отговори незнам,а иначе сте все компетентни-та и по снимки познавате и окачествявате породи,кучета и качествата им! :D;)

Първо - и аз смтам, че породата е много интересна, коментарът ми изобщо не беше злонамерен, просто констатирам нещо, което явно се забелязва и от други. Но явно когато човек е настроен да се заяжда и да спори вижда провокации и там, където ги няма. Това, че си взел снимката от някой ловен сайт не означава, че кучето на нея не е някой мелез или от съвсем различна порода. Разбирачи има навсякъде, пък и може да не си си превел нещо като хората и да си решил, че и това е патърдейл, знам ли те :D

И второ - май ти си тоя дето се прави на много компетентен по всички въпроси и относно всички породи :hump:

Първо - и аз смтам, че породата е много интересна, коментарът ми изобщо не беше злонамерен, просто констатирам нещо, което явно се забелязва и от други. Но явно когато човек е настроен да се заяжда и да спори вижда провокации и там, където ги няма. Това, че си взел снимката от някой ловен сайт не означава, че кучето на нея не е някой мелез или от съвсем различна порода. Разбирачи има навсякъде, пък и може да не си си превел нещо като хората и да си решил, че и това е патърдейл, знам ли те :D:D:D

:sleep1:

И второ - май ти си тоя дето се прави на много компетентен по всички въпроси и относно всички породи :D

;);):D:hump:

Първо - Разбирачи има навсякъде,като самия аззз

И второ - Аз съм тоя дето се прави на много компетентен по всички въпроси и относно всички породи :hump:

...... :sleep1: сори ,незнаех за екстрасенските ти способности....... :D:D;);)

нещо за феновете на тази порода...за Kazobon-не се цупи ,но по снимка не стават нещата-поне за мен!сега по същество-спора ми с теб е дотук!качих тези снимки ,че са по близо до основата,а именно фел-териера,който лично на мен ми харесва най-много!в САЩ ги наричат още-малки дяволски кучета......

post-10685-1253387946_thumb.jpg

post-10685-1253387953_thumb.jpg

post-10685-1253387962_thumb.jpg

Edited by Жоро_74

• 2 weeks later...
дават ги от 5,5кг до9-12кг и височина-25,5 см до 38см и за всякакъв лов....

Жоре , има нещо вярно в думите на kazobon и TORMENTOR .

Тази глава не е типична за Патърдейл има много общо със Стафбултериерите.

Че ги месят териерите помежду им е факт.

Най голям е броят точно на мелезите между териери.

Всеки ден виждам по няколко.

То тук трудно може да се видят чистопородни кучета , особенно пък териери ( каквито и да били)

Пълно е с кръстоски във който и парк да отида.

Мнооого рядко виждам куче чистопородно със всички отличителни белези за породата си.

Виждал съм и патърдейли , нагледъл съм се и на стафбултериери ( те са най многобройни)

Типчиния патърдейл го има тук на снимки в темата , и сам можеш да забележиш разликата в телосложението и главите . Патърдейла не е нито с масивно тяло нито глава ( това е по характерно за стафбуловете).

Патърдейла е атлетично и жилаво куче.

Виждам че ти се спори но ела тук на острова да те разведа да поразгледаш малко кучета и тогава вече може да поспорим. Остави ги тез картинки и сайтове.

На север още не съм ходил да разгледам там как са кучетата.

Но мисля че там е истината.

Жоре , има нещо вярно в думите на kazobon и TORMENTOR .

Тази глава не е типична за Патърдейл има много общо със Стафбултериерите.

Че ги месят териерите помежду им е факт.

Най голям е броят точно на мелезите между териери.

Всеки ден виждам по няколко.

То тук трудно може да се видят чистопородни кучета , особенно пък териери ( каквито и да били)

Пълно е с кръстоски във който и парк да отида.

Мнооого рядко виждам куче чистопородно със всички отличителни белези за породата си.

Виждал съм и патърдейли , нагледъл съм се и на стафбултериери ( те са най многобройни)

Типчиния патърдейл го има тук на снимки в темата , и сам можеш да забележиш разликата в телосложението и главите . Патърдейла не е нито с масивно тяло нито глава ( това е по характерно за стафбуловете).

Патърдейла е атлетично и жилаво куче.

Виждам че ти се спори но ела тук на острова да те разведа да поразгледаш малко кучета и тогава вече може да поспорим. Остави ги тез картинки и сайтове.

На север още не съм ходил да разгледам там как са кучетата.

Но мисля че там е истината.

Здравей колега,

бих искал да те попитам какво ти е мнението за моите териери.

Знам, че само по снимка е трудно, но все пак ще се радвам да чуя мнението на човек, който е виждал такива кучета на живо.

Благодаря и успех!

Здравей колега,

бих искал да те попитам какво ти е мнението за моите териери.

Знам, че само по снимка е трудно, но все пак ще се радвам да чуя мнението на човек, който е виждал такива кучета на живо.

Благодаря и успех!

Не съм специалист по породата за да мога да ти дам кой знае каква оценка.

На мен ми харесват късокосместите черни екземпляри.

Като тези на първата страница на темата ( втория пост на Nemo 3- те снимки) За мен точно този тип кучета е идеал за породата.

Твоите се доближават до тях и като цвят и като структура ( въпреки че по снимки е много трудно да се прецени)

Харесват ми кучетата ти не са лоши.

Edited by spuni

Не съм специалист по породата за да мога да ти дам кой знае каква оценка.

На мен ми харесват късокосместите черни екземпляри.

Като тези на първата страница на темата ( втория пост на Nemo 3- те снимки) За мен точно този тип кучета е идеал за породата.

Твоите се доближават до тях и като цвят и като структура ( въпреки че по снимки е много трудно да се прецени)

Харесват ми кучетата ти не са лоши.

на доста риторични въпроси си си отговорил.....-по интересно е обаче като породата не е призната от МФК.(и стандарта и е различен-вариращ)..как познаваш за нея по снимки??? :drinks: лично аз съм писал кой типаж ми харесва....и още повече тези на снимките са ловуващи и ако ще и догота да са :fool: да не се повтарям пак назад имах въпроси в темата-никой не ми е отговорил конкретно,така че пиши конкретно ,а не търси поводи....п.с.ако намериш ловна ферма дай координати,начин на лов и вид лов-може да постнеш и нещо-ще е интересно...

на доста риторични въпроси си си отговорил.....-по интересно е обаче като породата не е призната от МФК.(и стандарта и е различен-вариращ)..как познаваш за нея по снимки??? :D лично аз съм писал кой типаж ми харесва....и още повече тези на снимките са ловуващи и ако ще и догота да са :D да не се повтарям пак назад имах въпроси в темата-никой не ми е отговорил конкретно,така че пиши конкретно ,а не търси поводи....п.с.ако намериш ловна ферма дай координати,начин на лов и вид лов-може да постнеш и нещо-ще е интересно...

Какво по точно те интересува че не можах да схвана?

Изказах мнение което е очевадно .

Това как ти виждаш породата и каква е тя в твоята глава само ти си знаеш.

Говори ми в прав текст а не със заобикалки.

Какво по точно те интересува че не можах да схвана?

Изказах мнение което е очевадно .

Това как ти виждаш породата и каква е тя в твоята глава само ти си знаеш.

Говори ми в прав текст а не със заобикалки.

ми чети по бавно та да сханеш :tease: пък явно от такива ОЧЕВАДНИ РАЗБИРАЧИ сме на този хал за породи,развъдна дейност в Б-Я..... :punish: от този по прав текс не се сещам.... и ми отговори ,ако обичаш(можеш) поне за ТОЧНИЯ стандарт,който нее в твойта глава...и дай нещо състезанийца,ловчета и т.н. :D

По молба на моя приятел web designer качвам няколко снимки на неговите животинки!

Браво.Да са живи и здрави.Гледам и работливи.Как изглеждат сега?Горе долу какъв им е актуалният размер?Специално гръдната обиколка...грубо..?

Какви разбирачи, каква кинолигия, какви пет лева ?

Ти наред ли си?

2 ма човека преди мен го написаха същото че единия патърдейл от снимките ти изглежда малко по различен ( има доста стафбул черти във него )

Кога съм твърдял че съм разбирач?

Просто ми харесва породата , както и късокосметсите фоксове.

Тук в Англия Дого е забранено и поради тази причина се оглеждам или за фокс или за патърдейл.

Та имам някакви наблюдения.

А ти в качеството си на какъв ще ми държиш такъв тон ( бай *** ли си какъв си?)

Дето разглеждал само картинките по сайтовете и чел за породата пак от там.

Ти пък откъде ги натрупа тези знания? И стана специалист че и на другите забележки почна да правиш.

Ех че не си ми наблизо...........

Отворко.

Спуни, остави го Жоро, той много се е вживял :angry: И недей да се "оглеждаш", ами взимай териер, няма кво толкова да му мислиш :D

• 3 weeks later...
За тези какво ще кажете?

Жълтия не е мой тип, обаче черния е точно това което

според мен трябва да е един Патърдейл - ПОЛУСТАФБУЛИ !!! :hi:

• 3 months later...

Мина сезона на едрия лов, сега се ходи активно за вреден кажете как се представят(на едрият и на хищник) тези които вкара колегата web designer ,а и другите които има

• 2 weeks later...

Темата май позамря . Ето някои клипчета с някои чисти (според мен) преставители на породата

http://www.youtube.com/watch?v=KVAelpyNwZk&NR=1

Ще се радвам ако web designer разкаже ка се развиват и ка се спрявят с работата неговите , от коите се надявам някога да имам и аз :(

Здравейте колеги!

Тази година нямам много време за подземен лов и съм ги водил само два пъти, като единия път беше язовец в една тръба около 300 м.като кучето го прекара през цялата дължина.За жалост усети вардачите и се заинати да излиза, последва няколко часова борба със захвати но язо не излезе, но общо взето съм доволен от работата на младото куче.

Втория път две лисици отработени от мъжкия и убити от приятели.

Впечатлинията ми - много са злобни, упорити, умни и слушат доста.

Успех!