Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Колеги дайте съвет как да се отърва от 2-3 плъха които влизат при малкото ми гонче и му ядат храната с отрова каква и каде я има.Или друг метод>с пушката не стана защото си показват само муцуните пробвах...

• Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Митак нарежи им и салатка от червени домати и краставци наръсена със сирене :D Оставяш ги да се насъберат и да се нашляпат хубаво и после като са пияни са лесни може и да не хабиш чашки даже бой

Колеги ние сме ловци най-вече.Вземайте въздухарките и залагайте на 15 метра сиренце или кашкавал и е доста забавно!Мисля да пробвам и аз !

Как можа бре Горкото животно

Posted Images

Никаква отрова при кучето! Ще си направиш една варда с въздухарката и бой по муцуните, ако не ти се занимава плъх се хваща елементарно на примка или капан

Отрова за плъхове на гранули, но да се постави на място където кучето не може да я намери: РАТ-Билен РАТ-Веном, РАТ-Битекс, РАТ-Пепър.

И аз не те съветвам да ползваш отрова-въпреки,че е далеч от кучето - от нея плъховете не умират на място а зашеметени могат да попаднат в неговия обсег и става непредвидимото-кучето да захапе плъха,той да отвърне,кучето да глътне част от плъха в злобата си или получи рана от него.Най добре застопорен какпан или с въздухарката по тъмното.

Най- обикновен капан за плъхове. Или брашно, захар и гипс равни части. По втория метод прошка няма.

Колеги дайте съвет как да се отърва от 2-3 плъха които влизат при малкото ми гонче и му ядат храната с отрова каква и каде я има.Или друг метод>с пушката не стана защото си показват само муцуните пробвах...
Здрасти Енцо,първо никакви отрови. Аз така ги моря-взех си един капан за около 5 лв с решетка и врата която се щраква. Връзвам в една парцалче малко кучешка храна на ганули и го закачам на телчето което е за стръвта в капана и поръсвам и малко гранули вътре.След което връзвам вратичката на капана с тел да не може да се затвори-така ''спънат'' оставям капана няколко вечери. Плъховете са хитри но накрая се престрашават и си хапват здраво от захранката. Като за целта разкъсват вързопчето...на следващото зареждане капана обаче не е ''спънат'' и съм хващал по 3 на вечер.Успех

Колеги тия гадове не смогвам да ги храня с Рат-Билен отрова за това се заложих с въздухарката и не след дълго докато си пийвах облака и чаках се показа първия който бе покосен незабавно от хидрошокова съчма утре чакам следващия 1 на 0 за мен :icon_scratch: хахахах

Един път моето кучето беше влязло в една сграда и като го изгоних видях,че на земята имаше сложена капачка от буркан за отрова за мишки.По капачката имаше само следи от отровата(червено жито) и аз си помислих,че кучето я е изяло.Няма да ви казвам ка се уплаших за него и само седях и го наблюдавах да не му стане нещо,но за мой и негов късмет явно отровата е била свършила преди то да мине оттам. Така преди години един плъх ядеше от паницата на сетерката ми,но тя нищо не му правеше. Сега имам териери и веднъж намерих в колибата им един пресен пресен удушен и складиран вътре без да е чекнат даже.Така че кучето ти ако стане специалист само ще се научи да ги лови!Макар че те са много хитри. Но отровата я забрави,за да не плачеш после!!!!:icon_scratch:

Edited by gligan4o
Колеги тия гадове не смогвам да ги храня с Рат-Билен отрова за това се заложих с въздухарката и не след дълго докато си пийвах облака и чаках се показа първия който бе покосен незабавно от хидрошокова съчма утре чакам следващия 1 на 0 за мен :icon_scratch: хахахах

Снимай се с него бре, дай да ти го препарират.

хАХАХАХХАХ то сега и това си е трофей преди големите ловове тръпката да трепеш е голяма

хАХАХАХХАХ то сега и това си е трофей преди големите ловове тръпката да трепеш е голяма

Браво колега сега започвай да ги трепеш подборно и показвай трофеите. Майтап, както искаш така ги трепи но пази кучето.

"Енцо" и при мен в мазата на блока се бяха навъдили.Незная откъде идват тези плъхове,но откакто започнахме със сина ми да залагаме стъпното капанче,вече понамаляха.Хванахме четири и повече несъм видял други.Пробвай с капанче по далече от кучето,може да се получи.

щЕ пробвам в едно тенеке от сирене пълно до половината с вода отгоре наилон а върху него поръсвате брашно.Найлона е за да не потъне брашното и така поставям една летва да се изкачи и като скочи вътре да яде айдеееееееееееее..

то за крастата ако е и по скорци и гарги може ама да спасиме кутрето е номера

Колега има едно лепило за плъхове и мишки кутията е червена с два плъха, които се дърпат не мога да се сетя как се казва струва около 5 лв. Та това лепило се маже върху стъкло 30см.х30см. и се слага около входа или пътеките които изплзват плъховете. Внимавай да не залепне друго животинче върху лепилото и най-важното-като се хванат гадините са живи внимавай да не те ухапе!!!

Колега има едно лепило за плъхове и мишки кутията е червена с два плъха, които се дърпат не мога да се сетя как се казва струва около 5 лв. Та това лепило се маже върху стъкло 30см.х30см. и се слага около входа или пътеките които изплзват плъховете. Внимавай да не залепне друго животинче върху лепилото и най-важното-като се хванат гадините са живи внимавай да не те ухапе!!!

как се казва и от каде да го намеря днес видях един с много забавени реакции при кучето сигурно от отровата изперкват

как се казва и от каде да го намеря днес видях един с много забавени реакции при кучето сигурно от отровата изперкват

Отровата е антикоаголант, не позволява на кръвта да се съсири и те умирът от вътрешни кръвоизлеви.

Аз им давах 1 седмица ядоха РАТ БИЛЕН и вчера намерих два малки плъха в двора да меришат вече,добре е че съм ограничил влизането им при кучето че инече опасно.Мисля че вече няма да ги видиме при мене тия гадини мазни.

С отровата не е добра идея, казаха го вече. Това с вардата е много интересно. :rolleyes: Но плъховете са хитри животни и рано или късно ще се усетят. Някой какво ще каже за биологични контрамерки? Някой по-голям смок? Не че ще изяде много, но съм чувал че гризачите много ги е страх от змии и бягат. А смоците са си безобидни животни и стават и за домашни любимци в такъв случай. :D

С отровата не е добра идея, казаха го вече. Това с вардата е много интересно. :drinks: Но плъховете са хитри животни и рано или късно ще се усетят. Някой какво ще каже за биологични контрамерки? Някой по-голям смок? Не че ще изяде много, но съм чувал че гризачите много ги е страх от змии и бягат. А смоците са си безобидни животни и стават и за домашни любимци в такъв случай. :yahoo:

Голям смок? :rolleyes: Той Енчо точно отърва кучето от плъховете и ти искаш сега смока да го глътне... :D

Това на жена ми ще се хареса,защото само ми мрънка,че искала да си гледа змии.Аз се и казвам ,че други змий не ща,а тя много искала.Да си се припичали заедно на терасата.;):yahoo::rofl:

мерси колега ако се върнат ще ги пробвам.Пак благодаря.