Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Благодарение на форума вече се отказах от родния ни калашник.Кажете нещо за този вариант.СЛР-а е със слаба муниция,а тази сайга е 7,62x51.Все пак си е калашник,но 308 уинчистър е друго нещо.Цената е 1050 лева и също е с полимерен приклад и полуложа.Предлагат се с ПСО оптика и стойка като се доплати 300 лева,което ми се вижда много добре.За тази цена няма друга полуавтоматична пушка с такъв калибър.Знам,че не е БРАУНИНГ или БЕНЕЛИ,ама те струват двойно и нагоре.Цевта също е доста по-дълга от на калашника.Моля за много мнения,но най-вече на хора,които притежават такова нещо или са запознати с пушката.Какви групи прави на 100 и на 200 метра.

Edited by babadjanov
Благодарение на форума вече се отказах от родния ни калашник.Кажете нещо за този вариант.СЛР-а е със слаба муниция,а тази сайга е 7,62x51.Все пак си е калашник,но 308 уинчистър е друго нещо.Цената е 1050 лева и също е с полимерен приклад и полуложа.Предлагат се с ПСО оптика и стойка като се доплати 300 лева,което ми се вижда много добре.За тази цена няма друга полуавтоматична пушка с такъв калибър.Знам,че не е БРАУНИНГ или БЕНЕЛИ,ама те струват двойно и нагоре.Цевта също е доста по-дълга от на калашника.Моля за много мнения,но най-вече на хора,които притежават такова нещо или са запознати с пушката.Какви групи прави на 100 и на 200 метра.
Колега някъде из форума се беше похвалил че караш Мерцедес Е класа,като е така що се занимаваш с руски пушки от най ниско качество? Ми добави още някой лев,вземи си един Браунинг БАР 2 и бъди рахат.Мани ги тез Сайги дялани с теслата.

Te къде ги внасят защото от 2 години да не кажа 3, не съм ги виждал по магазините? Доста тежичка е.

Да ти кажа аз от мерцедеса не слизам и трябва да ми е удобен,пък и от как се помня винаги сме карали вкъщи само мерцедес.Ама тука се пита за друго.Че е дървена е дървена пушката,ама за гората ми е се тая.Дай да видим като пушка как е,пък петте кила ше ги нося аз,ако пак не ме разубедите де.

Да ти кажа аз от мерцедеса не слизам и трябва да ми е удобен,пък и от как се помня винаги сме карали вкъщи само мерцедес.Ама тука се пита за друго.Че е дървена е дървена пушката,ама за гората ми е се тая.Дай да видим като пушка как е,пък петте кила ше ги нося аз,ако пак не ме разубедите де.
Ами то и с пушките е същото-удобна (при всяко прикладване) и евентуално грозна и неудобна пак при всяко прикладване. Само калибъра и е хубав,но това не бива да те подвежда. Има и други пушки в този калибър ,е да цената е друга но я плащаш веднъж и после всеки допир до това оръжие е удоволствие да не говорим за стрелбата... Освен ако изпитваш удоволствие от грозните и неудобни пушки- в което се съмнявам.
Guest BYLLI

къде я намери тази сайга 308 ,защото и аз скоро се заинтригувах от тази пушка в този калибър и изчетох всичко дори и в руските сайтове.братушките твърдят , че е технически по-близка до тигъра и свд с хромирана цев и правила добри групи.в последния брой на сп.лов и куче я имаше в рекламата на нвс комерс с доста атрактивна цена.когато се обадихме в пловдив на вносителя , той каза , че е станала грешка и в този калибър нямат внос.

Дай моляте другите алтернативи.Нека да не са 1000,но максимум 1300 лева и да бъдат полимер.Дай някакъв друг вариант,а нека и да е болтова,която сметнеш,че е по-добра,но обоснови отговора си моляте.Кажи и недостатъцине на сяйгата освен вида.Ще ти бъда благодарен,а и на другите,които дадът адекватен съвет.А на Били-пиши ми на лични и ще ти кажа.

Edited by babadjanov
Дай моляте другите алтернативи.Нека да не са 1000,но максимум 1300 лева и да бъдат полимер.Дай някакъв друг вариант,а нека и да е болтова,която сметнеш,че е по-добра,но обоснови отговора си моляте.Кажи и недостатъцине на сяйгата освен вида.Ще ти бъда благодарен,а и на другите,които дадът адекватен съвет.А на Били-пиши ми на лични и ще ти кажа.
Ами стрелял съм с такава и спомена ми е че беше много неудобна. Човека който беше с нея на лов и беше качил бързомер,за точни групи с такава нямам впечатления но на 70м където целих там ударих.Не се познавах с човека и за пръв път видях такава пушка у него-помолих го да ми даде да я пробвам и това е. Впечатленията са ми за груба и неудобна пушка,НО това е мое мнение което не налагам.

Вижте тази снимка.Това е нов модел сайга 308.Цената в Русия на обикновената е 9000 рубли,което ще рече около 450 лева.На тази на снимката е 13000 рубли или около 650 лева.Дано тази дойде по-скоро до нас.

post-15532-1214334110_thumb.jpg

Вижте тази снимка.Това е нов модел сайга 308.Цената в Русия на обикновената е 9000 рубли,което ще рече около 450 лева.На тази на снимката е 13000 рубли или около 650 лева.Дано тази дойде по-скоро до нас.
Бабаджанов не ти знам вкусовете,ама това на снимката е рядко грозна пушка. Руснакът и дизайнът винаги са били дааааалечни братовчеди и като гледам тая Сайга...за пореден път се уверявам в това.
Guest BYLLI

на мен пък ми харесва този нов модел ,важно е да е прикладиста на ловеца. като и се сложи бързомерец и ти излезе една сюрия прасета - ооох котьо . малко се размечтах .

Патронът е хубав. Много даже... Аз обичам милитари изпълнения и на мен не ми е свръх грозна... А, и не е толкова тежка- няма 4 кг.

,,На вкус и цвет товарищи нет" На който му харесва ще си я купи на който не ,да си търси друга.

,,На вкус и цвет товарищи нет" На който му харесва ще си я купи на който не ,да си търси друга.

Да но в България я няма!

Наскоро гледах сръбски калашник /ЗАСТАВА/ в кал.308 , с 10 заряден пълнител... на външен вид много прилича на армейския калашник

Наскоро гледах сръбски калашник /ЗАСТАВА/ в кал.308 , с 10 заряден пълнител... на външен вид много прилича на армейския калашник

ако можеш качи някоя снимка

Колеги между сръбския калашник и сайга 308 сигурно има голяма разлика,защото тази сайга която е на снимката долу е на базата на СВД и е много по-близо до наго отколкото до калашника.Сайгата е с тройно заключване на затвора към цевта,както е при СВД,цевта е хромирана,самата цев е по-дебела,по-дълга е.Според мен срещу още 200 лева е по-добре Сайга 308.

post-15532-1214645070_thumb.jpg

Младеж, недей да говориш глупости... СВД ала бала...

Для радикального улучшения кучностных параметров “Сайга” нуждалась в глубокой модернизации. Что же требовалось усовершенствовать, чтобы карабин “заработал” точнее? Во-первых, следовало было умощнить ствол: сделать его длиннее, с более толстыми стенками, т.е. баллистику необходимо было таким образом приблизить к целевым изделиям. Как следствие, более мощный ствол заставил разработчиков изменить конструкцию вкладыша, соединяющего сам ствол с коробкой. Существенным шагом по пути повышения кучности стала модернизация затвора. Вместо двух выступов, характерных для базового автомата АК, затвор “Сайги-308” имеет уже три запирающих выступа, подобно СВД - снайперской винтовке Драгунова.

http://club.guns.ru/sig308.htm

................................................................................

................................................................................

.

..............Тва нещо не съм го писал аз."БАТКО"Преди да напишеш,че някой твърди глупости първо се поинтересувай,защото в противен случай рискуваш ти да родиш някоя такава,както в случая.Никой не твърди,че сайга е драгунов,тук се казва по какво си приличат.

Edited by babadjanov

Нещо масата ме притеснява 4.100 без пълнител, а като сложим и него + оптика или бързомер отиде над 5 кг