Jump to content

За границата ни

Recommended Posts

Няма да съдят граничар Цонков

20:10 | 25 октомври 2008

Военна прокуратура Сливен отказа да образува наказателно производство и спря делото срещу бургаския граничен полицай Михаил Цонков, съобщи днес адвокатът му Росен Кожухаров. На 19 юни тази година Цонков получи обвинителен акт за причиняване на смърт по непредпазливост за убийството на турски рибар - бракониер.

На 17 април тази година край Резово при изпълнение на служебния си дълг българска лодка на ”Гранична полиция” направи опит да провери турска гемия, навлязла в български териториални води за улов на калкан въпреки обявената забрана. При възникналата схватка сержант Цонков, смъртоносно прострелял Ялчън Ерджан. Другите двама бракониери Енгин и Заим Ерджан получиха една година условна присъда от съда в Царево, припомня Дарик.

След повдигнатото обвинение в защита на Михаил Цонков медии и граждани инициираха подписка, в която се включиха над 80 хиляди души от цялата страна. Заедно с това бургаските общински съветници приеха единодушно Цонков да получи званието ”Почетен гражданин на Бургас”, поради защита на границите на България и Европейския съюз.

:):sufra::bulgar:

Edited by shot1

Турската страна се била изказала гневно срещу отказа за съдебно производство.Може би съседите че сме протекторат или нещо от този род и техните хулигани могат да посягат на полицията.Най-после някой се е сетил че срещу полицай изюпълняващ служебни задължения не се посяга,а още повече при защита на националния суверенитет. :sufra::)

Edited by chocho

• 2 months later...

Бандитите и убийците са на свобода , а тези които трябва да бъдат наградени, ще станат изкупителни жертви. Това не се случва за първи път.

Работя точно в тази сфера и мога спокойно да заявя ,че в този или подобен случай случай,свързан с употреба на оръжие,полицая е винаги виновен според българското законодателство,независимо от това какво е правил.Нашите управляващи са подлизурковци!

туй простотията и гъзоблизането при някои хора няма почивен ден

Здравейте,Българи.Искате ли някой който е вътре в събитието да даде иширет и да отидем всички БЪЛГАРИ на делото на доблестния наш ГраничарЗащитил държавата ни от арнаутски набези?Този достоен Българин има нужда от подкрепа.Каде е Сидеров И Расате?

Това е предупреждение към всички които професионално са задължени и готови да защитават суверенитета и територялната цялост на РБ. Както и към тези граждани, които са готови с оръжие в ръка да защитават личната си чест и собственост. За тях няма да има награда, а затвор!

Този случей ми напомни за друг. Чужди фактори се месят отдавна не само във вътршната и външната ни политика, но и във всекидневната дейност на институциите.

Преди години, служител от американското посолство беше забравил телефона си при проверка в КПП на наше летище. За броени часове апаратът се намери, двама граничари бяха обвинени в кражба. Ареста се извършва от маскирани спец полицейски части. Двете момчета (на няколко месеца служба) ги държаха през цялото време в ареста. Напомням, че тази мярка се налага само ако има възможност извършителя да се укрие, да извърши ново престъпление, да повлияе на свидетелите. А това е дребна кражба на телефон, от тези кражби има стотици всеки ден. Но никога не се разкриват така светкавично. Държаха ги в ареста за да ги пречупят и накарат да признаят вината си.

Мина време, обжалваха, не се разбра дали е имало кражба. Ама поръчката на новите ни господари си пролича, това е сигурно. А ставаше въпрос само за един телефон. А да защитиш границата на родината си е несравнимо по-страшно престъпление срещу чуждите сили, които имат мерак да ни управляват.

След тази скапана история, които и да е на неговото място при подобна ситуация ще обърне гръб или ще се прави че нищо не вижда, за да не отиде в затвора или на съд. Това си ние страната скапана, жалко за момчето, после искаме да няма убиства, бракониери, катастрофии...... е няма как да стане за момента, примирявайте се :D<_<;)

• 2 weeks later...
НЕ знам дали знаете но нашата държава НАРЕЧЕНА българия в момента съди момчето което преди месец защити държавната граница от турски бракониери.КАЗВА СЕ СЕРЖАНТ ЦОНКОВ .МОЛЯ всеки който е съпричастен да изкаже мнение да помогнем на момчето което изпълни дълга си към към своята мащеха наречена БЪЛГАРИЯ.БОГ ДА ПАЗИ РОДИНАТА ОТ ТРОЙНИ КОАЛИЦИИ

Това е ! Лошото е, че вече е даденост.

Щях да пиша още но ,колкото повече се замислям ,толкова повече се ядосвам! ;)

След няколко месеца идват избори,просто не трябва да се допускат грешките за които се ядосваме сега,ако ме разбирате правилно. ;)

Edited by chocho

To държава отдавна няма , ти за граници говориш.Жалко за момчето.А турското присъствие е направило от нас овче племе,карат го на заколение а то само блее,бееее... (нямам нищо против мюсулманите) Така се получава :"тъп народ,слаба държава"! И не знам какво трябва да стане, за да прогледне тоз нещастен народ. А за момчето 90% съм сигурен ще му разплачат майката тез дупедавци.Дано греша.....

To държава отдавна няма , ти за граници говориш.Жалко за момчето.А турското присъствие е направило от нас овче племе,карат го на заколение а то само блее,бееее... (нямам нищо против мюсулманите) Така се получава :"тъп народ,слаба държава"! И не знам какво трябва да стане, за да прогледне тоз нещастен народ. А за момчето 90% съм сигурен ще му разплачат майката тез дупедавци.Дано греша.....

Дано да грешиш колега..

:rolleyes:;):eusa_pray::eusa_pray: се да грешиш...

Поздрави!!!

• 9 months later...

А защо въобще трябваше да се стига до там, мислите ли че вече това момче не е сринато психически.

Ние сме правова държава - ще кажете, ми те и американците са най-правовата държава в света но не си съдят войниците за проява на патриотизъм и изпълнение на дълга.

Аз като войник бях граничар, и съм участвал в много бойни действия на границата, за които съм и награждаван. Да, за подобно предотватяване на нахлуване в Българска територия, при бай Тошо се получаваха звания и медали, а тогава повярвайте ми се стреляше на месо.

Абе то сме правова държава, ама за определени субекти, които имат само права.

Задълженията са за други.

Служителите на МВР, говоря за тези които са "на улицата", в боя така да се каже имат само задължения и никой не се сеща за правата им и дълга им.

И понеже управляващите(говора за тия до сега, новите тепърва ще ги видим) са се водили винаги от личния си финансов интерес и за целта минаваха през всичко от гъзоблизане до мачкане на хора за да постигнат целта си се стигна до такива идиотщини да наказват, уволняват и съдят хора изпълнили дълга си.

И после имат наглостта да искат от тия които все още са на служба да служат робски и да мълчат.

Да им :clapping::good::p .......