Jump to content

Recommended Posts

Днес кучето ми получи тикове,падна и не може да се изправи ,гърчи се около 1,2 минути,после се стабилизира за около 5 мин и отново всичко се повтаря,като гърчовете са придрожени с тракане сас зъби.Ветиринаря му би оспокоителни ,вля му и система и някакви други инджекции,каза ,че е тежка форма на Гана-нервнопаралитчна .Няма температура,нито секрети от носа,но се запенва.Кучето е на 6г.и след третата няма ваксина за гана.Възможно ли е възрасно куче да боледува от тази болест и какъв ще е изхода от болеста?Доктора ми предложи да го преспи,но за сега мисла да изчакам.Моля ви споделете някакво мнение има ли вариант да е нещо друго?

Болеста е рядкост при възрастни кучета ,но тези симтоми са типични за болестта! Страхувам се, че ветеринаря е прав и кучето е добре да бъде приспано. Съжалявам приятел!

Здравей, колега! Макар и по - рядко боледуват и възрастите кучета! Голяма грешка, е че не си ваксинирате любимците. Това че някои големи "разбиратели" дето казват, че възрастно куче няма нужда от ваксини да има много поздрави!

Кучето ти наистина може и да е с нервна форма на гана. Знам че има тестове за диагностика на гана, но мисля че трудно се намират на пазара, аз поне не разполагам с такива, пък и ти докато ги намериш ще стане късно.

С тези и подобни признаци протича и епилепсията, някои от отравянията(има ли възможност да е натровено с нещо?)

Лекувай го! Може и да се оправи, макар че съм почти сигурен, че дори и да оздравее ще останат поражения в нервната система, т.е. ще е пак с нервни признаци, макар и далеч по- леки. Дано да има късмет животинката!Успех!

Лек ден!

Edited by д-р Дж.
Здравей, колега! Макар и по - рядко боледуват и възрастите кучета! Голяма грешка, е че не си ваксинирате любимците. Това че някои големи "разбиратели" дето казват, че възрастно куче няма нужда от ваксини да има много поздрави!

Кучето ти наистина може и да е с нервна форма на гана. Знам че има тестове за диагностика на гана, но мисля че трудно се намират на пазара, аз поне не разполагам с такива, пък и ти докато ги намериш ще стане късно.

С тези и подобни признаци протича и епилепсията, някои от отравянията(има ли възможност да е натровено с нещо?)

Лекувай го! Може и да се оправи, макар че съм почти сигурен, че дори и да оздравее ще останат поражения в нервната система, т.е. ще е пак с нервни признаци, макар и далеч по- леки. Дано да има късмет животинката!Успех!

Лек ден!

Наистина има вероятност да е отровено,преди два дни кучето е повърнало веднъж и вчера нямаше голям апетитит,повече му се пиеше вода,сега се мъчи да се изправя но задницата му не държи и изобщо не е адекватно.Доколкото до лечението ,ако е гана можело да се мъчи с месеци,а и изхода не се знае,утре пак ще го водя на лекар и ще решя,какво да правя,но като го гледам направо ми е жал и не мисля да се мъчи докато умре,което е най вероятно в този случай на гана,а в случай,че е натравяне какви са му шансовете,може ли да се въстанови напълно или пак оставя някакъв недъг у него ?

Наистина има вероятност да е отровено,преди два дни кучето е повърнало веднъж и вчера нямаше голям апетитит,повече му се пиеше вода,сега се мъчи да се изправя но задницата му не държи и изобщо не е адекватно.Доколкото до лечението ,ако е гана можело да се мъчи с месеци,а и изхода не се знае,утре пак ще го водя на лекар и ще решя,какво да правя,но като го гледам направо ми е жал и не мисля да се мъчи докато умре,което е най вероятно в този случай на гана,а в случай,че е натравяне какви са му шансовете,може ли да се въстанови напълно или пак оставя някакъв недъг у него ?

Колега,

не съм доктор, но ...

Преди ганата да се развие, се появява един много характерен симптом.

Кучето често откашля, сякаш иска да извади косъм от гърлото си.

Ако си бил около него и си наблюдавал нещо подобно ... може би е гана.

Не знам тест, но виждам, че си близо до Стара загора и можеш,

да занесеш урина за изследване във Ветеринарния институт.

Ако от там ти потвърдят, че е нервна форма на гана,

има схема на лечение със стрихнин и нивалин (някои доктори я знаят),

но терапията е много дълга и изисква доста усилия ...?!

Успех!

Днес кучето ми получи тикове,падна и не може да се изправи ,гърчи се около 1,2 минути,после се стабилизира за около 5 мин и отново всичко се повтаря,като гърчовете са придрожени с тракане сас зъби.Ветиринаря му би оспокоителни ,вля му и система и някакви други инджекции,каза ,че е тежка форма на Гана-нервнопаралитчна .Няма температура,нито секрети от носа,но се запенва.Кучето е на 6г.и след третата няма ваксина за гана.Възможно ли е възрасно куче да боледува от тази болест и какъв ще е изхода от болеста?Доктора ми предложи да го преспи,но за сега мисла да изчакам.Моля ви споделете някакво мнение има ли вариант да е нещо друго?

За да изключите гана, идете до Стара Загора, че Ви е по-близо и направете тест. Резултата ще получите в рамките на 10 мин. Аз също разполагам с тестове,но съм Ви далече.

Но, по-скоро бих Ви посъветвала да се коментира с лекарят на кучето евентуална форма на епилепсия.

лека вечер :rolleyes:

Благодаря Ви на всички,от 4,5 часа взе да се изправя и да помръдва по малко,като пак си има някакви тикове но поне седи изправено ,и залита.А до това за кашленето бих го забелязал ако е кашлело,винаги има хора покрайнего и все на някой щеше да му направи впечатление

Edited by Dian NZ
  • 2 weeks later...

Кучето се възтановява от 5,6 дни ,не трепери,чува и има голям апетит,ходи си нормално и за сега няма признаци на нещо негативно.След ,като го лекувах 3 дни за гана,бях се отказал и му спрях ихджекциите,но след няколко дена кучето оздравя,като от веднъж.Сега се надявам,че и нюхът му е същия и ,че ще продължавам да му се радвам още доста време.

Кучето се възтановява от 5,6 дни ,не трепери,чува и има голям апетит,ходи си нормално и за сега няма признаци на нещо негативно.След ,като го лекувах 3 дни за гана,бях се отказал и му спрях ихджекциите,но след няколко дена кучето оздравя,като от веднъж.Сега се надявам,че и нюхът му е същия и ,че ще продължавам да му се радвам още доста време.

Браво, колега - това е добра новина! Винаги има шанс - и човек не трябва да се отказва! :)

• 2 months later...

Здравейте имам много голям проблем,преди 76 часа си играехме и обучавахме без никакви симптоми на някакво заболяване но след 12 часа спря да яде и не се вдига от мястото си.Температура 41 С диярия със кръв и слуз от устата.Както са описани в учебника всички симптоми на Гана кучето е на 6 месеца и всички ваксини са направени според вет.2 те ваксини за Гана предпазват на 85% понеже установих заболяването вечерта започнах лечение с каквото имах под ръка комбиниран препарат от витамини и някакъв антибиотик до сутринта температурата спадна с 2 градуса отидох да взема серум против Гана и вит.С от аптеката ветеринаря там ми каза,че може да не е Гана защото температурата е спаднала,а при Гана нямало спад на температурата.

В момента кучето е с температура 38.7 носа му е влажен но все още има слуз от устата и малко около едното око.не е яло от 76 часа давам му подсолена вода,вит С инжективно и от по-горе описания препарат както и15 мл серум против Гана еднократно.Ако има някой да дава ъкъл ще съм му благодарен.

ПП В една и съща ветеринарна клиника трима лекари ми казаха 3 различни диагнози и 3 различни лечения,аман от специалисти.