Jump to content

Ловни прашки

Recommended Posts

• 6 months later...

Абе хора моля ви някой да ми каже как да се прицелвам с това толкова хубаво и.... оражие. Моля някой да ми каже. :(:unsure: :unsure:

Внимавайте с това оръжие..първо да се представя Преслав от варна съм на 17 години стрелял съм почти само с прашка като не броим изтрелите с въздушна пушка.Та така де преди 4-ири дена се случи нещо неочаквано..излязохме с един приятел в голямото междучасие да постреляме на канала до училище..не щеш ли няколко врабчета кацнаха на една ограда на съседен паркинг на около 50 60 метра от училището..моят приятел реши да се пробва по тях а аз останах наблизо да целя към канала..чу се нещо като дрънчене на метал и тои доиде с прибрана прашка а аз продължавах да дебна и по едно време от прозореца на първия етаж се чуха викове излязоха група момчета и ни казаха че ни викат в даскало..естествено хвърляме прашките но намериха моята в последствие..дълга история..и що да видим единият стъклопакет пробит..и сега аверчето ще дава 64 лева а стреля от над 50 метра.. аз също съм свалял врабчета от 10 метра..последният път даже ударих един гълъб но не падна само се разхвърча перушина..но тогава не бях с лимки а с обикновен камък..че мисълта ми е не подценявайте прашката с малко упражнения сме уцелвали буй които е разположен на около 30 метра от брега.

Тоя стъклопакет 3 квадрата ли е? :rolleyes:

• 1 year later...

аз имам прашка Хризолит и в мазъта кът одита ........... малееееееееееиииииииии .. кът почнъ да трепя плъховете :AR15firing: .. после на котките и на кучетатъ ги давам,че и те да се "запасят" за зимаска :sufra: пък и може и аз да си сложа 2-3 парчета във фризера 8)

• 1 month later...

Хора може ли да ми кажете какви ластици са най добри да се сложи от ръкавици плондери гуми. Изключвам купешките защото са много трърди а и от последната стрелба с червен ластик направо ми се появиха звезди посред бял ден като се скъса и ме цапна през лицето... :censored:

Хора може ли да ми кажете какви ластици са най добри да се сложи от ръкавици плондери гуми. ... :censored:

Купуваш два женски катетъра от санитарния магазин и си в джаза :trumpet::baraban:

Здравей колега ,едно време нямаше от къде да се закупят ,прашка,жилка,ластика във всеки град или село си имаха различни имена.Сега ще опиша как ги правя аз .Наскоро лятото си правих една да гоня досадния добитак като ходя на риба да не се навира между рибарските пръчки. Читала се изработва от дърво,дрян, маждрявка.Отсичаш клон-2см с противоположни клони еднакав диаметър-1см ,извива се и се вързва с тел и след това на огъня се изпича.След което се обелва и се отрязва дръжка според големината на ръката.После се реже самата чашка и крайщата и дръжката се запилват от мустаците.Взимаш кожата естесвена ако не можеш да намериш минаваш на по лекия вариянт стари обувки и им взимаш езиците .От тях се изрезват две ушички,демек лента с размера на чашката-3см дължина и накрая да завършва на геврек.Тези ушички се монтиран посредсвом тънко ластиче за рокцата на чашката като се увиват, гевречетата останат отгоре да са успоредни и на тях се монтират ластиците с тънко ластиче.Това се прави да не се къса ластиците.Следва последната стъпка,режи се кожа с размер 2см,и половина на 11см като се дупчат две дупки от всеки край тясния като се отпуска-8мм от края.В тях влизат ластиците.Завързваш единия с тънко ластиче вкарваш другия и центроваш като хванеш чашката и като опънеш леко да са еднакви ластиците и тогава вързваш другия и си готов.За ластиците най съм доволен от бракувани от енергото ръкавици за високо напрежение сега има и на битаците чифт ластици за 2лв но на всеки пазар цената е различна.Стрелял съм всичко ,речни камачета,чакъл фракция-1,5,зелени домати в населено място,в парка си бях харесал зелени шишарки кръгли грапави от някав сорт хвоина.Но върхът на слодоледа беше касата оловни пломби от енергото,две шишета дюлева на пазача и бартер за каса оловни пломби Млади години и много спомени за което ви Благодаря че ме върнахте назат .Сегашната младеж стези компютри една прашка не могат да опънат като хората.

Aдаш на 16 съм и стрлям бая с прашка но просто не съм доволен от тези купешките за прашка където са. Вярно е че повечето на тази възраст се интересуват само от Facebook и тъй нататък ама какво да се прави животът е такъв :cap:

• 1 month later...

Ето и моята прашка която си купих,но се скъса. Малко труд и тел и стана,а и изпраща много на далече. За сега нищо не мога да оцеля освен кошче опитвам и с врабчета, но още не мога. Надявам се след време и тях да улучвам като кошчетата.

post-49496-0-07461700-1356780415_thumb.jpg

post-49496-0-26687900-1356780523_thumb.jpg

Колега ,защо не смениш ластика ?

Цената на нов ластик е м/у 3 и 5 лева.

Много по-лесно стреляш с него.

п.п.Не цели врабчета а обърни внимание на враните.Има ги в изобилие в Сливен, а и са по-големи,

следователно по-лесни за целене.

Това оръжие колеги е перфектно и за самозащита и за каквато и да е било цел .Тихо,поразяващо на достатъчно разстояние и има джепане всякакъв калибър за него. при това има опция да не прави сериозно нараняване.Добри ластици има в Хасково на изхода за Кърджали(в малко магазинче за рибарски такъми и домашни любимци)-червени и доста мощни ,при това на цена 2-3 лева.Металните чатали които се продават не ги препоръчвам -някак не са удобни и са тежки.Начина на направа на добра прашка го описа колега вече,а колкото до прицелването ,то зависи от разстоянието на целта,силата на опън,с каква големина и тежест камък хвърляте,но като цяло целта трябва да се намира между двете страни на чатала и след като се простреля прашката се установява по нагоре или по надолу.Весела Нова Година колеги и наслука!!!

• 5 months later...

стрелбата с гайки е по неефективна от сачмите защото в повечетно случаи попадат с широката си част.