Jump to content

Защо изобщо ловуваме?

Recommended Posts

В този форум няма глупци,а има ловци ''господине''

:good::yahoo::good:

БРАВО!!!!Ние, които с нетърпение треперим да започне ловът прекарваме часове тук, губим си времето с неизяснили себе си момченца, а и взаимно се наричаме "глупци"....Пфууу, айде да почва по-бързо този лов, че да минем вече по същество!!

• Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

моето момче ти явно си природозащитник нямаш работа в този форум.

Според мен надали някои ще успее да го обясни,то трябва да го почустваш да е вътре в тебе,а ти явно не ставаш за тая работа.Може да излезе природо защитник от тебе късмет...

Posted Images

Бориславчо,колкото и жестоко и нелепо да звучи,но истината е една:Целия прогрес на човечеството,всички значими открития са плод на една цел-усъвършенстване на средствата за убиване.При нас,ловците е най безобидния атавизъм.Погледни,обаче,какво става по света!!!!! : :yahoo::good::yahoo:

Колега Галоф ако не се смяташ за глупак не се засягай

Не се засягам..само дето ми стана кофти ЧАК толкоз да се изпозахапем заради това, че момченцето се е объркало къде да се изпусне.. Поздрави и стига препирни!А Бориславчо след този сезон може пък и да се изясни - като се завърти около баща си и анализира хубавите отговори, които му се поднесоха тук..

Според мен хора които изобщо не са усетили истинският лов като,това хлапе дето бращолеви глупости е по здравословно да изтрие от браузера си нашият сайт и да се пренасочи към sladur.com по добре ще е и за двете страни лошо е когато хората се занимават с несвоиствени работи !!!

какъвто е при сладурите такъв ще е и ловец с две три птички и това е което го задоволява въпросното момченце , няма смисъл да се пъне да става ловец то не му нюха

защо трябваше да го нападате уважавайте и чуждото мнение тези дето го нападнаха какво доказват колко големи ловци ли са или мъже или какво

Преди да започна,искам да се извиня на администратори,модератори и всички потребители на този форум затова,че навярно тази тема е дискутирана милион пъти и затова,че не я поставям на правилното място,но мисля,че само така някой ще ми обърне внимание.

Искам да отправя някои въпроси,на които настоятелно се надявам да получа най чистосърдечни отговори от по-опитни хора от мен:

Вече съм пълнолетен,мислех да карам курсове за ловец,но започнах да преустановявам мнението си.

Защо изобщо ловуваме?Кое ни кара да говорим,че ловът е удоволствие и изобщо удоволствие ли е да убиваш различни животински видове като гледаш как буквално агонизират в ръцете ти,след като си пролял кръвта им за нищо? :yahoo::good: Каква гордост е да се наречеш ловец-да вървиш нагоре-надолу с оръжие последен модел и трепеш невинни и беззащитни животни?Защо?От какъв зор?Това започва да се превръща не в спорт,а в чист садизъм,в който се доказва,че човекът е наистина най-голямото животно!! :yahoo:

Аз досега дивеч не съм убивал,имам на сметката си само 5-6 обикновени птички.Защо изобщо да продължаваме,особено сега,когато идва новият ловен сезон и когато ще умрат още стотици твари?Има ли някакъв смисъл всичко това?Наистина ли ни е толкова необходимо да се доказваме като убийци и садисти?! :D

Не мога да проумея това човешко желание да убива,затова моля още веднъж НАСТОЯТЕЛНО да ми се отговори без никой да се сърди.Просто искам да получа нормален,свестен отговор без заобикалки.Навярно много от вас ще останат учудени,други ядосани, но обстоятелствата го налагат.

Благодаря предварително!!!

Ами защото ловът, а не курвалъка, е най - старият занаят на света и защото на повечето мъже това им е ВРОДЕНО - генетично заложено. Защото лова не е само трепането на това или онова. ЛОвът включва подготовката и изборът на правилна екипировка, хладно и огнестрелно оръжие, боеприпаси, проучването на терена, където се ловува, правилната предварителна подготовка. Грижата за кучето и обучението му. Любовта към природата, като цяло, уважението към надхитреният дивеч. Удоволствието от работата на кучето на терена, ПРЕСЛЕДВАНЕТО на дивеча. ОПравянето на дивеча, готвенето му и споделянето на ловните емоции с приятели и семейството.

Защото контакта с дивото в природата те кара да се замисляш за онези отдавна загубени ценности и умения в нашето общество, благодарение на които някога хората са оцелявали.

Защото докато човешкият род съществува в някой негови представители ще гори древният инстинкт на дедите ни оцелявали благодарение на лова. И хората ще ловуват и убиват докато свят светува. Защото това е НОРМАЛНО и така трябва да бъде и нищо няма да се промени. Защото такава е човешката природа и слава БОГУ!!!

Ако не можеш да го разбереш - не се и опитвай - просто си губиш времето.

Преди да започна,искам да се извиня на администратори,модератори и всички потребители на този форум затова,че навярно тази тема е дискутирана милион пъти и затова,че не я поставям на правилното място,но мисля,че само така някой ще ми обърне внимание.

Искам да отправя някои въпроси,на които настоятелно се надявам да получа най чистосърдечни отговори от по-опитни хора от мен:

Вече съм пълнолетен,мислех да карам курсове за ловец,но започнах да преустановявам мнението си.

Защо изобщо ловуваме?Кое ни кара да говорим,че ловът е удоволствие и изобщо удоволствие ли е да убиваш различни животински видове като гледаш как буквално агонизират в ръцете ти,след като си пролял кръвта им за нищо? :yahoo::good: Каква гордост е да се наречеш ловец-да вървиш нагоре-надолу с оръжие последен модел и трепеш невинни и беззащитни животни?Защо?От какъв зор?Това започва да се превръща не в спорт,а в чист садизъм,в който се доказва,че човекът е наистина най-голямото животно!! :yahoo:

Аз досега дивеч не съм убивал,имам на сметката си само 5-6 обикновени птички.Защо изобщо да продължаваме,особено сега,когато идва новият ловен сезон и когато ще умрат още стотици твари?Има ли някакъв смисъл всичко това?Наистина ли ни е толкова необходимо да се доказваме като убийци и садисти?! :D

Не мога да проумея това човешко желание да убива,затова моля още веднъж НАСТОЯТЕЛНО да ми се отговори без никой да се сърди.Просто искам да получа нормален,свестен отговор без заобикалки.Навярно много от вас ще останат учудени,други ядосани, но обстоятелствата го налагат.

Благодаря предварително!!!

До къде я докарахме, на времето като деца ако видехме някакво оръжие или ловци(гонката за зайци минаваше точно зад училището,тогава се учеше и в събота)сън не ни хващаше то сега природозащитници ли не щеш гейове ли и какво ли още не.Бориславчо имам две момчета ако след време (защото са още малки)някое ми изръси такава глупост ще го вкарам в ортопедията

До къде я докарахме.... .имам две момчета ако след време (защото са още малки)някое ми изръси такава глупост ще го вкарам в ортопедията

Е, чак пък там! :yahoo: :yahoo:

Edited by lady_Lia

Ловец съм от 2000 година, преди това - бракониер. Имам достатъчни отстреляни същества, за да мога дам мнение по тази тема, а то е: Всички, които участвате толкова активно в този форум, не бихте могли да сте толкова активни и в гората или в лова по принцип, тъй като от много писане не ви остава време да ходите в гората. По мое мнение всеки има право на личен избор, включително и Борислав. Така че, вие, убилите много животни, тръбящи наляво и надясно колко е велико да убиеш не проповядвайте убийство на всяка цена, а просто се замислете за други ценности в живота.

Наслука за новия сезон!

Много хубава тема се захвана, момчето малко се е объркало но няма нищо напълно логични въпроси и аз съм си ги задавал преди, няма еднозначен отговор. Но трябва да отиде да пробва да погледа и ще си отговори и без наша помощ. Пробвай се само че иска жертви- ставане рано, ходене пеша (и по25 км) мъкнене на тежки тоари през силно пресечени местности и ред други

А защо аз взех билет и се опитвам да стана ловджия от 2002 год. Ами щото съм природолюбител и то много запален. В началото, още като малък много четях книги за природата и особено за животните, от тях знам много повече за животните от доста ловци, които и тук претендират за познания и пишат какви ли не дивотий.И аз мислеш че ловците са убийци и съдист , за някои се оказах прав но след време разбрах че лова е най- истинския начин да се доближиш до природата. И така до днен днешен не пропускам излет, а относно убиването то не е задължително, животното по принцип има много сериозни шансове да се спаси. Пропуснал съм доста животни, няко съм опуснал но не съжалявам за нито една пропусната възможност да убия. И не обръшай кой знае какво внимание на постовете, тук едва ли има и 10 човека (от редовните чатъри) за които лова е нещо повече от пълна торбичка или разходка в гората с пушка на рамо

SMITH заверявам повече от30 г.колко птички съм ударил не е важно. Друго искам да ти кажа келеши като тебе провалиха не една дружина а ти ако беше в моята с тоя език нямаше да те търпиме 24 ч.

Здравейте колеги,отдавна искам да отговоря на един такав вапрос,но първо искам да попитам знаеш ли в проценти ловците колко дивеч Убиват,а знаеш ли че при химизацията в селското стопанство процентат е по висок,И НЕ ВСИЧКИ ПРИРОДОЗАЩИТНИЦИ ДА ПЛЮЯТ ПО ЛОВЦИТЕ,А ДА СЕ ЗАЕМАТ С РАБОТА, И НЕ КОГТО НЯКОИ СИ ИЗМИЕ ПРЪСКЧКАТА В РЕКАТА ДА ПРАВИМЕ СТАЧКИ,ЗАЩОТО НЯМА ДА ВЪРНЕМ ТЕЗИ ПТИЦИ НАЛИ ТАКА,А ТРЯБВА ДА ГО ПРЕДОТВРАТЯВАМЕ С ОБЩИ УСИЛИЯ....ДРУГ Е ВАПРОСА С БРАКОНИЕРСТВОТО.....А СЕГА ДА ТИ ОТГОВОРЯ И НА ВАПРОСА, ЗАЩОТО СЕ СЛИВАМ С ПРИРОДАТА,ОПОЗНАВАМ Я,И СЕ ПОТАПЯМ В ЛОВНАТО БЛАЖЕНСТВО,КОЕТО МЕ Е ОБСЕБИЛО ,А НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ ИСКАМ ДА ПОЖЕЛАЯ ДА ИМАТ МНОГО СЛУКА ПРЕЗ НОВИЯ ЛОВЕН СЕЗОН И НЕКА САХРАНИМ В СЪРЦАТА СИ МАГИЯТА НАРЕЧЕНА "Л О В" .

Borislav4o, понеже и сам горе доло на твоите години. Според мен нещо те е обаркало (книга, жена, наркотици, филм....) нищо лично. Неможе да твърдиш, че до 18 г. си бил страшно запален покрай бащати и в един момент "разочарован". Но всеки с личното си мнение.

станах ловец тая година.явно ти си природозащитник лова не е само убиване на животни!!!!този които мисли че е така наистина е садист.Лова е едно хоби с много емоция и адреналин.Лова нее масово избиване на животни а избиване на болните или увредени диви животни.Ти първо ако си имал мирак щял си да станеш ловец а не да се отказваш.това че ни си станал заради избиването на дивеча е предтекст.стои си у вас и се зарови в компа.Само ще ти кажа че изтърваш много.по-добре че ни си станал ловец само да запълваш броиката,така поне хората които имат желания ще станат

Бориславчо,

ще ти задам два въпроса:

-като те засърби ухото и се почешиш, на пръста ли си правиш кефа или на ухото?

-като си направиш една ч...я на душата ли си я правиш или на ...

Колкото до лова...

Дъщеря ми е на 15г. и не яде месо от 2г. насам - обичала животните, гледала някакъв клип по интернрт от разни кланици и пр. и така се отказа от месото - криво разбрано вегитарианство. Въпреки това обаче, това че се занимавам активно с лов и риболов, въобще не я бърка, защото е от малка закърмена със смисъла на тези човешки дейности. От нея такъв въпрос "Защо изобщо ходите на лов?" никога няма да чуя!

Та всичко си е до човека, някои просто не разбират лова, други не искат да го разберат защото не ги интересува, други защото са тъпи по рожение, а трети (те са и от рода на вторите) защото се изкарват природозащитници, каквито всъщност не са, ама още не го знаят!

Според мен хора които изобщо не са усетили истинският лов като,това хлапе дето бращолеви глупости е по здравословно да изтрие от браузера си нашият сайт и да се пренасочи към sladur.com по добре ще е и за двете страни лошо е когато хората се занимават с несвоиствени работи !!!

Ами ако там зададе въпрос "защо трябва да правим секс" :good:

Много интересна тема. И доста крайни изказвания. На мен също ми е ставало неприятно при вида на агонизиращо, ранено животно, просто в такъв случай слагаш бърз край на мъките му (или с пореден изтрел, или с нож). Няма да пиша защо съм ловец, за да не повтарям постовете по-горе. Наскоро водих подобен спор с един колега (от работата, не ловец) той твърдеше, че ловците не били коректни, че сме дебнели дивеча с оръжие - последна дума на техниката, че не сме давали никакъв шанс на животното и прочее глупости. Аз спорих със същите аргументи, като в постовете по-горе, но без резултат.

Извода е следния: Да обясняваш на човек, който не ловец, какво е ловът, е все едо да обясняваш на евнух какво е секс.

Наслука през новия сезон

Edited by Милен Милчев