Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Здравейте колега това ,че е полу автомат трябва да не се отразява защото иж 18 30-06 ги товари повече оптиките-поздрави!

Колега за товаче ИЖ 18 трябва да ги товари повече е вярно но според мен колегата е имал предвид това че с полу автомата могат да си произведат няколко изстрела за 30 сек.примерно което също е едно голямо натоварване на лещите в следствие на откатите докато при болта се губи време при презареждането незнам това е моето обяснение

• 2 weeks later...
  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Колега тука не става въпрос за сравнение а за информация за самата марка,затова по същество ако имаш някакъв коментар по темата пиши ако смяташ да правиш сравнение не е това мястото.

Монтажа не е по-малко важен от самата оптика.Заради скапан монтаж може да съсипеш хубава оптика,а най-добрия случей една камара боептипаси без резулнатно.Съветвам Ви да си вземете стоманен монтаж родн

При майстор фрезист а чертежа и размерите от мен.

Posted Images

След дълго чакане оптиките най-накрая пристигнаха, и вече са при собствениците им. Днес прострлях моята. Търсения резултат беше +2 на 50м, при което нулата е на около 100-120м.

post-6608-0-17748200-1296573064_thumb.jpg

След дълго чакане оптиките най-накрая пристигнаха, и вече са при собствениците им. Днес прострлях моята. Търсения резултат беше +2 на 50м, при което нулата е на около 100-120м.

Колега първо да ти е честита оптиката и да падат много добитък с нея само неможах да разбера оптиката с какви степение на увеличение и колко време я чака да дойде

Колега първо да ти е честита оптиката и да падат много добитък с нея само неможах да разбера оптиката с какви степение на увеличение и колко време я чака да дойде

Честито!много слука да имате.Ще споделите ли как се справят в сумрак(по-тъмната част на деня)Благодаря ви!

Моделът който поръчах е 3-12Х50 с милдот скала. Според мен изглежда много добре за оптика в този ценови клас. Като недостатък за сега мога да отбележа само това, че по време на прострелката установих че страда в известна степен от възникване на паралакс. С повече тренировки и свикване обаче, това се преодолява. преди малко погледах през балкона с нея (при сумрак), и установих че също се справя добре. Погледнах към двора на отсрещната сграда, където имаше паркиран камион. В сянката му имаше стара дограма, която въобще не виждах с невъоръжено око, а през оптиката се забелязваха даже и подробности. Пробвах да направя снимка но не се получи. Колкото до поръчката и срока на доставка, съм леко разочарован от немската точност. Едва на двадесетия ден от правенето на поръчката получих мейл, че пратката напуска склада. Простигнаха четири дни след това. Не знам, дано е единичен случай. Колегите които поръчваха преди това бяха писали че пристига по-бързо. Ако имате други въпроси, питайте, ще се опитам да бъда полезен. Успех и слука на всички!

Моделът който поръчах е 3-12Х50 с милдот скала. Според мен изглежда много добре за оптика в този ценови клас. Като недостатък за сега мога да отбележа само това, че по време на прострелката установих че страда в известна степен от възникване на паралакс. С повече тренировки и свикване обаче, това се преодолява. преди малко погледах през балкона с нея (при сумрак), и установих че също се справя добре. Погледнах към двора на отсрещната сграда, където имаше паркиран камион. В сянката му имаше стара дограма, която въобще не виждах с невъоръжено око, а през оптиката се забелязваха даже и подробности. Пробвах да направя снимка но не се получи. Колкото до поръчката и срока на доставка, съм леко разочарован от немската точност. Едва на двадесетия ден от правенето на поръчката получих мейл, че пратката напуска склада. Простигнаха четири дни след това. Не знам, дано е единичен случай. Колегите които поръчваха преди това бяха писали че пристига по-бързо. Ако имате други въпроси, питайте, ще се опитам да бъда полезен. Успех и слука на всички!

... честита оптика и от мен!

И аз съм се спрял на 3-12х50, но си харесах друга скала: Special hunting reticle (illuminated).

Та да попитам ако някой е запознат: отговаря ли описанието на оптиките и това, което е показано на "картинките".

И по-точно:

Premium Edition - Superior quality

- Side-focus parallax adjustment

- Magnification: 3x - 12x

- Objective lens: 50mm

- Tube diameter: 30mm

- Red Dot reticle - пише RED DOT, а е показано светещ кръст в окръжност. На кое да се вярва!?

... честита оптика и от мен!И аз съм се спрял на 3-12х50, но си харесах друга скала: Special hunting reticle (illuminated).Та да попитам ако някой е запознат: отговаря ли описанието на оптиките и това, което е показано на "картинките".И по-точно: Premium Edition - Superior quality- Side-focus parallax adjustment- Magnification: 3x - 12x- Objective lens: 50mm- Tube diameter: 30mm - Red Dot reticle - пише RED DOT, а е показано светещ кръст в окръжност. На кое да се вярва!?

Ако е същата за която гоориш (продуктов номер 111082), то там виждам светеща точка в окръжност.

Ако е същата за която гоориш (продуктов номер 111082), то там виждам светеща точка в окръжност.

Точно за нея става въпрос, но скалата от снимката е тази:post-14410-0-42093900-1296755195_thumb.jpg

Ясно се вижда, че е "кръст в окръжност". "Точка в окръжност" не видях да има като опция въобще при тези оптики.

Също ще много от полза (поне за мен), ако някой опише стъпка по стъпка процедуратa по поръчка и плащане от сайта на Sutter. Колкото по-подробно толкова по-добре, стига да има желание и възможност.

Благодаря и успехи!

Не е сложно. Правиш си регистрация и следваш стъпките. Трябва ти карта ВИЗА или регистрация в мънибукърс (moneybookers.com)за да извършиш плащането.

Мисля да купувам оптика за Карабина Мазалат 7,62x54 (то незнам дали и има друг калибър) и търся съвет и препоръка. Спрях се на оптиките СУТЕР поради ограничения бюджет и добрите отзиви. Не мога да разбера само каква е разликата когато е реддот или милдот. А иначе въпросната оптика ще е една от тези, тъй като там където ловувам района е с видимост до 150 м.:

http://www.sutter-gmbh.de/Rifle-Scopes/Illuminated/Zoom-15-7x50/Rifle-Scope-15-7x50-E-d%3D254-LP::1661.html

http://www.sutter-gmbh.de/Rifle-Scopes/Illuminated/Zoom-15-6x42/Rifle-Scope-15-6x42-E-d%3D254-LP::1658.html

http://www.sutter-gmbh.de/Rifle-Scopes/Illuminated/Zoom-15-6x42/Rifle-Scope-15-6x42-E-d%3D254-MD::2705.html

Ако правилно съм разбрал и трите са с посветка. Мерси

Мисля да купувам оптика за Карабина Мазалат 7,62x54 (то незнам дали и има друг калибър) и търся съвет и препоръка. Спрях се на оптиките СУТЕР поради ограничения бюджет и добрите отзиви. Не мога да разбера само каква е разликата когато е реддот или милдот. А иначе въпросната оптика ще е една от тези, тъй като там където ловувам района е с видимост до 150 м.:

http://www.sutter-gmbh.de/Rifle-Scopes/Illuminated/Zoom-15-7x50/Rifle-Scope-15-7x50-E-d%3D254-LP::1661.html

http://www.sutter-gmbh.de/Rifle-Scopes/Illuminated/Zoom-15-6x42/Rifle-Scope-15-6x42-E-d%3D254-LP::1658.html

http://www.sutter-gmbh.de/Rifle-Scopes/Illuminated/Zoom-15-6x42/Rifle-Scope-15-6x42-E-d%3D254-MD::2705.html

Ако правилно съм разбрал и трите са с посветка. Мерси

Милдот скала

bild6_gr.jpg

Ретдот скала

bild6_gr.jpg

така реших проблема за ИЖ 18.

Монтажа ти ли си го прави,или е купуван?

Бай Иване опитах на лични, но сигурно не са включени.

А иначе за оптиката ме включете. В понеделник ще реша точно коя да е. Мерси за отговора за милдот и реддот

Монтажа ти ли си го прави,или е купуван?

При майстор фрезист а чертежа и размерите от мен.

post-12563-0-54027700-1297583823_thumb.jpg

Edited by angel71

Бай Иване опитах на лични, но сигурно не са включени.

А иначе за оптиката ме включете. В понеделник ще реша точно коя да е. Мерси за отговора за милдот и реддот

Е тая ще да е http://www.sutter-gmbh.de/Rifle-Scopes/Illuminated/Zoom-15-6x42/Rifle-Scope-15-6x42-E-d%3D254-LP::1658.html

Как ще се свържем дай телефон на лични.

П.С. включи си ЛС

Колеги, към кого да се обърна, за да се включа в поръчка за SUTTER. Искам да поръчам ето тази

http://www.sutter-gmbh.de/Rifle-Scopes/Illuminated/Zoom-3-12x50/Rifle-Scope-3-12x50-E-d%3D30-MD::1669.html

Колеги, към кого да се обърна, за да се включа в поръчка за SUTTER. Искам да поръчам ето тази

http://www.sutter-gmbh.de/Rifle-Scopes/Illuminated/Zoom-3-12x50/Rifle-Scope-3-12x50-E-d%3D30-MD::1669.html

Може да се включиш,така ставаме 4ма и доставката идва на 7,5Е :)

пратих инфо на лични на бай Иван. Предполагам, че цената за доставката е една и съща независимо от количеството оптики, които поръчваме?

Здравейте колеги!

Днес прегледах темата и бързам да споделя мойте впечатления от Зутер-а! Имам от почти всички модели и като правило мога да кажа-за тези пари са добри! Имах проблем само с една 1-4Х24. Първоначално беше на 7,62Х39(около 250 изстрела), после я качих на 308WIN. След 10-15 патрона скалата се завъртя обратно на часовата стрелка, на около 15-20 градуса. Оптика който я ремонтира каза, че брата китаец е използвал некачествено лепило за слепване на детайлите, които конструктивно следва да се залепят. От ремонта насам не е мръднала а имам гръмнати поне 50-60 потрона. Сами си правете изводи!

П.С. Положителното в моя случай е, че поне я напълниха с азот, хе, хе!

Поздрави и успех в покупките!

• 2 weeks later...

Оптика който я ремонтира каза, че брата китаец е използвал некачествено лепило за слепване на детайлите, които конструктивно следва да се залепят. От ремонта насам не е мръднала

Колега, би ли споделил къде си правил ремонта на оптиката. Аз имам една оптика която видя малко зор в едни скали и търся къде евентуално може да се ремонтира.

С поздрав

Скоро чакаме отзиви и от други колеги със SUTTER :)

022539885.jpg?r=0

Да ги ползвате със здрьве колеги много прасета да падат кажете как са оптиките и на какви оръжия ги монтирахте

Да ги ползвате със здрьве колеги много прасета да падат кажете как са оптиките и на какви оръжия ги монтирахте

Аз ще покажа как се представя оптиката в Неделя след като направя прострелката, а иначе ще я слагам на мазалат с цев от мосин

Колеги направихте ли прострелка на оптиките.Споделете своето мнение.