Jump to content

Откриване на ловен сезон 2008-09 година

Recommended Posts

Тюююю... Изтървал съм... Ще гледам да наваксам... :D

Вълко,по лоши пътища си тръгнал...Мисли отсега някакво сносно алиби за другата седмица,щото като дойдеш при нас на лов не гарантирам после какви снимки ще се пуснат в интернет пространството!!! :p:D:D Аз само ти обещавам,че ще се погрижа на Росен фотоапарата да изчезне,ама знаеш ли все пак,той е скрита лимонка... :D

• Replies 259
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Имах предвид, че нямаше пъдпъдък, но се изразих неправилно - гургулици имаше много и за новобранец съм много доволен - очаквах да ударя доста по-малко гургулици, имайки предвид бързия им полет

Posted Images

И при нас не е добре работата с пъдпъдъците, но слънчоглед има повечко, та понаимва гургулици да не скучаем до октомври....

Edited by galoff
При нас положението беше мн. слабо - 3-4 пъдпъдъка в цялата дружинка да е убила....

Адска жега, не се вдигат животинките от земята...

НА всичкото отгоре и кофти патрони съм взел...... не знам да ли са ментета или аз съм уцелил кофти партида, но положението е трагично - от 15 метра врабче не може да свали, няколко птички ги изпратих със салюти. Накрая като ми излезе късмета да сваля от 10 метра едно пъдпъдъче после се оказа че съчмите от тази дистанция едва са пробили ципата преди мускулната тъкън........ трагедия пълна, ето снимки на патроните да не се окаже че и други колеги са се напатили от тях:

dsc01291oz8.th.jpg

dsc01290gf4.th.jpg

Аз си знам да си карам на Диана, но защо се подлъгах тази година по това БП.......така е - евтиното винаги излиза по - скъпо.

Направо заминават 4 кутии за гоначите през октомври. А аз в понеделник отивам да си купя Диана.

Колега сигурно кофти партида си уцелил. Аз ползвах същите и съм предоволен. Сутринта бяхме на гургулица и като посвършиха Елеите почнах да слагам от тях имах 11 номер GP. Свалял съм гургулица на докъм 50-тина метра. А пътпъдъците си падаха като по книга.

Чакам те тази събота и неделя.Не се притеснявай,мероприятието ще се повтори :D ,че на колегите им нареса и решиха за този лов да не си носят дори пушките... :p .Канят се да дойдат още в четвъртък,за да имат време за всичко... :D

Идваааам... Ще си нося и пушката :D

Малко ме притеснява жегата само... Твойте кучета как я понасят?

Вълко,по лоши пътища си тръгнал...Мисли отсега някакво сносно алиби за другата седмица,щото като дойдеш при нас на лов не гарантирам после какви снимки ще се пуснат в интернет пространството!!! :p:D:D Аз само ти обещавам,че ще се погрижа на Росен фотоапарата да изчезне,ама знаеш ли все пак,той е скрита лимонка... :D

Компроматите вече не са актуални... Еле пък в нашите среди - кой не е стъпвал накриво... Освен това обещавам, че на софрата ще внимавам... Вие само уточнете мястото - предпочитанията са да е по-хладно... Като гледам прогнозите за времето - "горещичко' ще да е... Дават го 36-37 за събота неделя :D

Edited by vkv_bg

Здравейте колеги!И при нас беше слабо в събота-средно по5-6 пъдпъдъка на човек.Банкета беше перфектен,както всяка година.Започнахме го още от петък вечер с курбан,печено агне и страхотни фоерверки!Наслука на всички приятели,познати и непознати съфорумци,през новия сезон!

Здравейте,при нас откриването на лова премина успешно.Разузнавателната дейност,която провеждахме около седмица преди откриването с кучетата по полето даде резултат :D Наложи се да проведем един ''приятелски"разговор с представители на кооперацията,която обработва замята на ЛД.Бяха ршили,че точно това стърнище,трябва да изорат в петък... :D Договорихме се да не го оработват,колкото е възможно по-дълго.

Лова започна в 05.45ч. и към 10.00ч.,бяхме приключили :p

Всички ловци си изпълниха нормата :D След това се оттеглихме на хладно под асмите и се наслаждавахме на вкусни пъдпъдъци на скара и студена бира :D

Наздраве на всички за успешното откриване на ловния сезон :D

много яко откриване беше-уникално

Не съм провокатор... :D За ''другарката''няма проблем да я приемете в дружинката,само трябва да уредите ''членския''внос... :p

Ето още една снимка и за колегата c4auto,ама не ме карайте да пускам повече снимки от тази сесия,че стават по-горещи... :D

супер снимка-само дето трябваше и със самураиския меч да я запашеш през кръстчето

Колега сигурно кофти партида си уцелил. Аз ползвах същите и съм предоволен. Сутринта бяхме на гургулица и като посвършиха Елеите почнах да слагам от тях имах 11 номер GP. Свалял съм гургулица на докъм 50-тина метра. А пътпъдъците си падаха като по книга.

Колега,с каква пушка ги стреля тези патрони.Те от своя страна с концентратор ли са или обратното.Моя Стожер ми го пробутаха педерасите с дългата цев 76 см и като съм на лов за пъдпъдък,яребица ги пускам да ми бягат напред и тогава ги стрелям,даже и на 40 метра.Ако ги стрелям близо ги раздробявам или не улучвам.Много добра стрелба правя с РЦ-то. Наслука

много яко откриване беше-уникално

Ето и една снимка за теб... :p

post-3218-1219077349_thumb.jpg

При нас банкета беше на ниво както винаги новите ловци се отчетоха с печено агънце,курбана е задължителен че даже и кучетата намазаха всичко беше супер на масата.На полето тази година трагедия в събота 20 човека 7-8 птици общо,в неделя малко по добре по 3-4 на човек ужас.Ама то голяма жега всичко изгоря,няма и не изорана нива де да се дянат тез животни.Да се надяваме на чудо да падне някои пасаж има малко слънчоглед.Наслука на всички колеги.

При нас положението беше мн. слабо - 3-4 пъдпъдъка в цялата дружинка да е убила....

Адска жега, не се вдигат животинките от земята...

НА всичкото отгоре и кофти патрони съм взел...... не знам да ли са ментета или аз съм уцелил кофти партида, но положението е трагично - от 15 метра врабче не може да свали, няколко птички ги изпратих със салюти. Накрая като ми излезе късмета да сваля от 10 метра едно пъдпъдъче после се оказа че съчмите от тази дистанция едва са пробили ципата преди мускулната тъкън........ трагедия пълна, ето снимки на патроните да не се окаже че и други колеги са се напатили от тях:

dsc01291oz8.th.jpg

dsc01290gf4.th.jpg

Аз си знам да си карам на Диана, но защо се подлъгах тази година по това БП.......така е - евтиното винаги излиза по - скъпо.

Направо заминават 4 кутии за гоначите през октомври. А аз в понеделник отивам да си купя Диана.

Колега, може и така да е, в саита няма такава партида както на снимката http://www.bandpusa.com/Shopping/index.php Втора година ползвам марката и съм без забележки. Виждал съм колеги да палзват такива но бързо разраскващи с тях се стреля до 15 метра, но това не означава че са фалшиви :p

Колега, може и така да е, в саита няма такава партида както на снимката http://www.bandpusa.com/Shopping/index.php Втора година ползвам марката и съм без забележки. Виждал съм колеги да палзват такива но бързо разраскващи с тях се стреля до 15 метра, но това не означава че са фалшиви :D

Патроните не са дисперсант! :p

Колега,с каква пушка ги стреля тези патрони.Те от своя страна с концентратор ли са или обратното.Моя Стожер ми го пробутаха педерасите с дългата цев 76 см и като съм на лов за пъдпъдък,яребица ги пускам да ми бягат напред и тогава ги стрелям,даже и на 40 метра.Ако ги стрелям близо ги раздробявам или не улучвам.Много добра стрелба правя с РЦ-то. Наслука

Здравей колега пушката е надцевка ИЖ 12 с 73 сантиметрови цеви

Здравей колега пушката е надцевка ИЖ 12 с 73 сантиметрови цеви

Между другото ги има в сайта на производителя и ги дават за стрелба на къси и средни дистанции, защото са с тапа

http://www.baschieri-pellagri.com/uk/31z1.html

При нас банкета беше на ниво както винаги новите ловци се отчетоха с печено агънце,курбана е задължителен че даже и кучетата намазаха всичко беше супер на масата.На полето тази година трагедия в събота 20 човека 7-8 птици общо,в неделя малко по добре по 3-4 на човек ужас.Ама то голяма жега всичко изгоря,няма и не изорана нива де да се дянат тез животни.Да се надяваме на чудо да падне някои пасаж има малко слънчоглед.Наслука на всички колеги.

Ей това ми е надеждата и на мен! Жътвата на слънчогледа и някой пасаж в него...Но чудна работа - в съседните дружинки се хвалят с много пъдпъдъци и добър отстрел. Вярно, че те имат стърнища, но пък такава разлика ...? Комшиите твърдят, че няма ловец без изпълнена норма, а при нас цялата чета нормата за един не може да направи!!!

При нас годината също е сушава 15ловци 12 птички.На тези които още им се стреляше накрая инсталираха машинка за панички и си проведоха тренировката(по-добре отколкото да си стрелят шапките).Накрая младите ловци се отчетоха доволно.

Пълно разачарование,само това мога да кажа.В събота 4 пъдпъдъка,и в неделя също толко.Нещеш ли сега като се прибирах видях че полето гори.Още по лошо и от излетите.Иначе банкета поне беше на ниво,корбан,пържоли,бири и оркестар от Велинград свири.Стрелба по панички,разходка по улиците с пикап за изветряне на главите и т.н.Абе всичко мина добре с изключение на слуката.ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ ИЗЛИЗАЛИ НА ТОЗИ ДЕН

Ей това ми е надеждата и на мен! Жътвата на слънчогледа и някой пасаж в него...Но чудна работа - в съседните дружинки се хвалят с много пъдпъдъци и добър отстрел. Вярно, че те имат стърнища, но пък такава разлика ...? Комшиите твърдят, че няма ловец без изпълнена норма, а при нас цялата чета нормата за един не може да направи!!!

Това се чудя и аз - четох един пост на колега от Плевен с доста пъдпъдъци, намятани по джиповете, а при нас нямаше ударен - само по някоя гургулица.И при нас стърнищата са кът, повече е слънчогледа, но и в тези които ги има едва зеленее леко и не можахме в събота дори леко да си навлажним ботушите..никаква роса. Е, машинка не сме залагали, ама и да сме.....все тая май!

Това се чудя и аз - четох един пост на колега от Плевен с доста пъдпъдъци, намятани по джиповете, а при нас нямаше ударен - само по някоя гургулица.И при нас стърнищата са кът, повече е слънчогледа, но и в тези които ги има едва зеленее леко и не можахме в събота дори леко да си навлажним ботушите..никаква роса. Е, машинка не сме залагали, ама и да сме.....все тая май!

Сигурно имаш предвид моя пост и снимките,които съм качил :haha3:

Пъдпъдъци има почти навсякъде,само трябва да ги намерите ;)

Търсете стърнище,около което има царевица или слънчоглед.Стърнището е добре да е ''буренясало''и да има гора до него.През деня,когато е много топло пъдпъдъците се крият на сянка там.Това е перфектното ловно поле :) Ако завали дъжд ще се появят и на други места :bulgar: Имам информация,че около Гулянци са намерили пъдпъдъци в една лицерна и в ниска царевица.Като ожънат слънчогледа търсете и там.

Трябва си обикаляне и търсене...и кучета... :)

Разгледай снимката,отзад е царевицата,отпред полето обрасло с трева,зад него е гората.Малко по-надясно от изораното стърнище е слънчогледовата нива.Идеални условия за успешен лов.

post-3218-1219162645_thumb.jpg

Edited by argo

Търсете стърнище,около което има царевица или слънчоглед.Стърнището е добре да е ''буренясало''и да има гора до него.През деня,когато е много топло пъдпъдъците се крият на сянка там.Това е перфектното ловно поле :) Ако завали дъжд ще се появят и на други места :bulgar: Имам информация,че около Гулянци са намерили пъдпъдъци в една лицерна и в ниска царевица.Като ожънат слънчогледа търсете и там.

Разгледай снимката,отзад е царевицата,отпред полето обрасло с трева,зад него е гората.Малко по-надясно от изораното стърнище е слънчогледовата нива.Идеални условия за успешен лов.

търсихме ги къде ли не.кучетата каталясаха няма и няма.

търсихме ги къде ли не.кучетата каталясаха няма и няма.

И ние така.е, разделихме се , но отвсякъде отзивите бяха еднакви...И кучета имаше дето си работят, ама...иначе браво на Арго - направо си е берекет..А , между другото, в събота през нощта и нашите вилаети бяха подпалени.Завиха сирени, събрахме се да гасим, пред нас фазани се вдигаха, докато атакувахме пожара, чакали виеха, абе...кой знае как ни се прокуди и малкото дивеч.А пожарната/която зор дойде/ си трайкаше и викаше "Ако стигне къщите тогава ще се намесим"...Не ми се говори..!!!

Даа, ама нашето поле хич даже не е обрасло с трева - стърнищата са си само на държетата от ожънатото - нали писах, че даже не си намокрихме ботушите.Всъщност не знам къде сте си направили сефтето, ама май са били по-благоприятни условията при вас..Дай боже да си имате слука все така!

За дъжда - може би!!За слънчогледа е ясно, но Гулянци ми е малко далечко, макар че сме горе-долу в тази посока...Ей, каквото стане все пак..няма да се ядосваме я...така или иначе като отлетят гургулиците докато дойде октомври все ще се вдигне по някой пъдпъдък.

Edited by galoff

По точно едва ли може да се опише !!!Абсолютно на същите условия отговаряше нашето печелившо поле.Но най важното в случая е перфектната работа на кучето.Иначе си турист.Особено в тая жега,когато на пъдпъдъка не му се вдига.От 7 ч. до 8.45 вече бях с 28 бройки.Съответно излишните над 15,ги подарих на тия ,дето нямат кучета.В неделя приключих към 8.30 ч.с 12 и с 2 загубени в царевицата,след като дратхаарката ,вместо да търси загубените,предпочете да се скатае на сянка. Красноречив сигнал за прекратяване на лова. Това е неделния лов.Ако някой се чуди защо съм с комбито,предпочитам 60 см. цев и съответно само един изстрел.Психоефекта е по-голям,когато знаеш,че имаш възможност само за един изстрел.Пропуските са рядкост.За сравнение ще отбележа,че ловувахме заедно с приятел,който стреляше с автомат.На всичко отгоре,след колосални пропуски/3-4 патрона на птичка/,се оказа,че е излязъл с най тесния/1.25 мм./мобилшок,който тъй си стоял още от лова на гъски през зимата..

post-9465-1219177406_thumb.jpg

Edited by бай младен