Jump to content

САЙГА 12 или МП-153

Share

Recommended Posts

Тези спорове едно ЗА или Против дадено оръжие и кое е по-добро, са малко безсмислени. Всяко оръжие си има почитатели, както и хора които не го харесват. Всеки е прав за себе си. Това ме кефи при американците, че те не се интересуват кое кой го е правил (руснак, американец или европеец)- интересува ги колко струва и какво може на стрелбището.

По-добре би било да се пише от ползватели за конкретни плюсове и минуси. Така ще бъде полезно за мераклиите и няма никой да се засяга.

Тези спорове едно ЗА или Против дадено оръжие и кое е по-добро, са малко безсмислени. Всяко оръжие си има почитатели, както и хора които не го харесват. Всеки е прав за себе си. Това ме кефи при американците, че те не се интересуват кое кой го е правил (руснак, американец или европеец)- интересува ги колко струва и какво може на стрелбището.

По-добре би било да се пише от ползватели за конкретни плюсове и минуси. Така ще бъде полезно за мераклиите и няма никой да се засяга.

Колега Джимрев, приема се :drinks:

Много си прав Уинтърхънтър! А хАмериканците много знаят за оръжията, защото МНОГО стрелят с тях :) Пазарът там е огромен, никъде няма това изобилие и достъпност, както в САЩ.

В повечето щати е законно да стреляш за удоволствие в собствения си имот, ако е извън градските райони - единственото изискване е да си обезопасил терена. Това се нарича „плинкинг“ и те го практикуват масово. Не като у нас... гръмнеш 2 пъти и си престъпник, прибират ти пушката и т.н.

А Сайгата там я ценят, най-вече обикновените хора (веселяците), които правят неща от сорта на „ще изпразня този 20 заряден барабан в онази кофа и т.н.“ За повечето от българските ловци това може да звучи тъпо (защото притежанието на пушка зависи от ловен билет), но всичко е въпрос на мироглед. Ако у нас даваха да се стреля така, и ние щяхме да го правим. Другото, което е плюс - възможностите за тунинг са големи, там имат части и правят уникални изпълнения. Това се отнася не само за Сайга, а и за всички производни на АК. Цената на руското оръжие е доста ниска. Дори нашата продукция от Арсенал се цени високо и хората там я купуват, тунинговат и се забавляват. То за какво ти е иначе тяхната свобода да имаш оръжие, ако то не те прави щастлив?

А хАмериканците много знаят за оръжията, защото МНОГО стрелят с тях :) Пазарът там е огромен, никъде няма това изобилие и достъпност, както в САЩ.

В повечето щати е законно да стреляш за удоволствие в собствения си имот, ако е извън градските райони - единственото изискване е да си обезопасил терена. Това се нарича „плинкинг“ и те го практикуват масово. Не като у нас... гръмнеш 2 пъти и си престъпник, прибират ти пушката и т.н.

А Сайгата там я ценят ...... Другото, което е плюс - възможностите за тунинг са големи, там имат части и правят уникални изпълнения. Това се отнася не само за Сайга, а и за всички производни на АК. Цената на руското оръжие е доста ниска. Дори нашата продукция от Арсенал се цени високо и хората там я купуват, тунинговат и се забавляват. То за какво ти е иначе тяхната свобода да имаш оръжие, ако то не те прави щастлив?

Точно така е колега. Аз имам сайга 308-1 и много ми харесва- като надеждност и точност. Можех и по-скъп полуавтомат да си взема, ама за какво ми е. Разбирам и колегите, които не я харесват- някои искат да е по-лека с 300-400 грама, други не харесват АК визията, трети искат марка, четвърти- да не е руско оръжие .... Ами живи и здрави- всеки да си купува каквото му е драго на душата .....

• 5 months later...

Колега,ако го искаш......взимай и не се притеснявай,но това е оръжие за тези които обичат калашников....!А ти?

Аз я имам Сайгата от 8 години,безотказна всеядна руска машина....непритенциозна

Удобна за лов на едър дивеч,патица,яребица,заек,хищник.....и неудобна на пъдпъдък и фазан.....а бе с две думи въпрос на вкус.......не търси мнения......или я искаш или не.

Но ако все пак искаш мнение.....аз не бих се двуомил ако трябва пак да избирам...Сайга!!!!