Jump to content

Регулировка Сайга 12

Recommended Posts

ХЕ ХЕ,по ирония на съдбата си купих сайгата на следвашия ден ;)

Та относно въпроса със положения на винта ще внеса малко корекций.

Значи по-минала седмица успях да си пробвам пушката на стрелбище по панички и първата ми кутия патрони която си купих като ловец (хем да видя как става :yahoo: )беше NSI някакви италиянски 30 грамови 10-ки и едно скъпичко подкалибрено бренеке Sauvestrre което първо да прекарам през пушката като за кадем и после стрелях италянските по панички,значи на положение 1 нямах никакви проблеми,докато на 25-тия патрон като последен не реши да ми се оплези както на една качена снимка на Cancel която бе качил по-напред,но с едно дръпване и се маха,но на него като последен му бе простено,понеже няма кой да го подбутне отдолу и така за по-предната неделя.

А днес,т.е вчера защото сега е 2 през ноща си купих 2 кутий патрони,едната беше RIO 10-ка 30гр,а другата Fiocchi 7-ци 32 грамааааааа.Та пак цялата история се разви със 3 засечки на първите 10 патрона от RIO-то и моментална намеса от моя страна чрез превключване на степен 2 и някакси всичкоспря..... и си стреляше перфектно и даже мяткаше с 30см по-далече гилзите на останалите 15 патрона и заспа,след което последва една кратка почивка с биричка и цигара,защото това пукане за мен си е жив секс и трябва малко релакс.

След почивката реших да си върна положение 1 защото бяха 32гр Fiocchi-тата и да се пробвам какво ще стане,абе същата история,пак имах 3 грозни заклинвания на патрона в ония като релси дето са горе които го водят към патронника и пак на 10-тия патрон някъде смених на положение 2 и нито заченка за засечка от страна на механиката,да же и на трите бърси истрела дето пуснах нямах проблеми,просто безотказно и двата вида птрони си бяха обикновено 12/70 и 12/68,за Sauvestrre-то няма да говоря защото работата беше ясна,май бая походих напред докато намеря гилзата при положение 1 :D все пак си беше минимагнум.А и между положение 1 и 2 в тази ситуация не намерих разлика в отката,в началото се пищисах защото ми засичаше,ама колега от дружината имащ такава ми каза,че било препоръчително на слабите да не презареди и грам като хората,защото била перфектно натроена,лошо щяло да бъде,ако ми презареждала спокойно на тези патрони както на предната която е продал била имала ужасен откат с магнум,за разлика от тази на братовчед му.

Та като цяло колегата който беше писал "1-магнум,2-всички останали" е прав и защитавам с факти това което писал.Радвам се,че най-после успях да направя тест със огнестрелно и най-важното да го споделя с вас,а не само да чета и мечтая ;),дано съм ви бил полезен,опитите продължават,следващия път със Saga 24гр на положение 1 ;) НАСЛУКА

• 5 years later...

tanatsi, това че си отговорил на колегата е хубаво, че си сложил документа на производителя е още по-хубаво. Ние не искаме да кажем, че няма никакъв смисъл от положение "2", нито спорим с конструкторите на оръжието. Но мен лично, не ми хареса иронията и категоричността ти. Не давай толкова категорични мнения за оръжие, което не познаваш колкото собствениците му. Аз с моята САЙГА-12 не съм стрелял никога на положение 2 и нямам случай да не е презареждала - факт.

А това, че оръжието е тактическо, повярвай не научихме от тебе wink.gif

Аз също притежавам Сайга 12 - от първите, с фиксиран шок 1.0, произведена 2000 г.

Никога до момента не съм стрелял на положение 2, дори от любопитство. Имам пушката от няколко месеца, на всяко излизане задължително гърмя над 20 патрона от всякакъв тип - дребни и едри сачми, куршуми и т.н. Най-ситните 11-ка 12/70, най-едрите 14/0 на 12/76. Стрелял съм 28 грамови обикновени 7-ци, както и 40 грамови магнум куршуми.

Газовият регулатор винаги е на режим 1 - до момента нямам нито една засечка, нито някакъв проблем с механиката.

Сайга 12 с фиксиран шок безотказно стреля от позиция 1 с всякакви ФАБРИЧНИ патрони. Също така мога да потвърдя, че може да стреля безотказно с всякакви ФАБРИЧНИ куршуми през пълния шок, били те магнум или обикновени. Все пак стеснението е само 200 микрона, което е 1/5 от милиметъра...

Наведнъж най-много съм стрелял 75 пилешки патрона един след друг по панички (по 5 в пълнител), без да правя паузи, освен за презареждане - отново никакъв проблем - цевта беше топла, но определено не гореща, а стрелбата не се промени въобще.

Съветът ми е редовно да почиствате пушката, както и газовата камера - аз чистя цевта след всяка стрелба, а газовата камера през стотина изстрела.

Купувайте Сайгите, докато ги има, защото Барак Гейбама ни забрани вноса от братска Русия и не останаха много...

• 1 month later...

Kolega,zdravey gord sobstvenik san ot 6 godini na tazi lamya :)))) iztrelyal san s neta hilyadi patrono ot vsyakak vid mágnum,supermagnum....vsichko ni edna zasechka do den dneshen,he he malko e tejichka ama pak za smetka na tova bezotkazna,kupih tri tochkov remak za neya kato v ruskite spec chasti i matan zdravo.........uspeh i ne se plashi zarejday i strelyay zdravo vez da se pritesnyavash.....

Колега правилно ли разбрах че стреляш супер магнум през твоята С-12 ?

Вероятно се е объркал колегата... Няма Сайга-12, която да стреля със Супер Магнум (12х89). Може да е стрелял с МП 153 или просто да се е подвел.

Сайга-12 стреля с всичко от 12х67 до 12х76, но дотам :)

Колеги и аз бях пред същата дилема с регулировката на Сайга 12 преди една година. В интернет намерих долната схема, която ми изясни нещата. От тогава си държа пушката на положение 2 и нямам никакви проблеми дори и с 24 грамови патрони. Естествено когато ходя на свински лов е в положение 1, защото ползвам предимно магнум патрони. Логиката, е че при положение 2 навлизат повече газове в газовата камера и с по-голяма лекота презарежда леки патрони. При магнум патрони навлизането на газовете е намалено поради причината, че тези патрони имат по голям заряд и по-продължително време оказват натиск върху буталото. Ако се стреля с магнум патрони на положение 2 се увеличава малко повече отката, но е поносимо. Това нещо съм го изпробвал!

За себе си съм си извадил следния извод:

Положение 1 - от 30 грамови патрони нагоре

Положение 2 - от 24 до 32-34 грамови патрони

При положение 1 и 28 грама ги гърми, но в зависимост от марката патрони има или няма засечки!

Дано съм бил полезен с опита си на някого!

Само да отбележа, че пушката ми е с постоянен пълен (1 мм.) шок, понеже смятам, че има значение!

Поздрави на всички колеги и наслука!

post-44945-0-42989700-1416866987_thumb.jpg

• 5 months later...

Колеги и аз бях пред същата дилема с регулировката на Сайга 12 преди една година. В интернет намерих долната схема, която ми изясни нещата. От тогава си държа пушката на положение 2 и нямам никакви проблеми дори и с 24 грамови патрони. Естествено когато ходя на свински лов е в положение 1, защото ползвам предимно магнум патрони. Логиката, е че при положение 2 навлизат повече газове в газовата камера и с по-голяма лекота презарежда леки патрони. При магнум патрони навлизането на газовете е намалено поради причината, че тези патрони имат по голям заряд и по-продължително време оказват натиск върху буталото. Ако се стреля с магнум патрони на положение 2 се увеличава малко повече отката, но е поносимо. Това нещо съм го изпробвал!

За себе си съм си извадил следния извод:

Положение 1 - от 30 грамови патрони нагоре

Положение 2 - от 24 до 32-34 грамови патрони

При положение 1 и 28 грама ги гърми, но в зависимост от марката патрони има или няма засечки!

Дано съм бил полезен с опита си на някого!

Само да отбележа, че пушката ми е с постоянен пълен (1 мм.) шок, понеже смятам, че има значение!

Поздрави на всички колеги и наслука!

Газовият регулатор е точно като на чертежа :) Не е лошо от време на време да се развива и почиства, защото събира нагар. Аз го правя на около 100 изстрела, но чистя цевта след всяка стрелба.

Откакто имам пушката, хич не съм стрелял на 2-ро положение, защото нямам проблеми с презареждането. Все пак не съм пробвал 24 грамови патрони - ще купя няколко, за да проверя дали ще ги хвърля на 1-во положение (магнум). Иска ми се да пробвам и 12/65, за да видя дали ще ги приема, защото са доста къси. Блядинките казват, че Сайга 12 стреля със 70 и 76 мм, но аз съм тествал с 67 и 67.5 мм - няма проблеми.

На положение 1 пушката е доста мека и приятна за стрелба дори с магнум куршуми.

• 5 months later...

Хеее тука има хора които не са държали Сайга в ръцете си ама дават акъл.....друга тема....колега купих моята преди 8 години и беше на позиция 1......не съм пипал нищо и на тази позиция нямам засечка на нито един вид патрон.......а повярвай ми изстрелял съм хиляди......на слука.....и питай тизи които имат опит.

ЕУ иска да ни вземе и сайгата...

https://www.change.org/p/council-of-the-european-union-eu-you-cannot-stop-terrorism-by-restricting-legal-gun-ownership?recruiter=44828234&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=autopublish&utm_term=des-lg-share_petition-reason_msg&fb_ref=Default Приятели, Еврогейският парламент иска НЕЗАБАВНА ЗАБРАНА НА ВСИЧКИ ПОЛУАВТОМАТИЧНИ ОРЪЖИЯ притежавани от населението на ЕУ. Също така атентатите бяха извършени с незаконно АВТОМАТИЧНО оръжие. Всички знаем,че терористите не пазаруват от магазина с надлежно разрешително. Според колеги юристи, за изработването на докумета (внесената директива) са били нужни поне 3 месеца. Тоест документа е би готов и е очаквал събитията! Моля подписвайте петицията, защото който разменя свобода срещу сигурност скоро губи и двете!

ЕУ иска да ни вземе и сайгата...

https://www.change.org/p/council-of-the-european-union-eu-you-cannot-stop-terrorism-by-restricting-legal-gun-ownership?recruiter=44828234&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=autopublish&utm_term=des-lg-share_petition-reason_msg&fb_ref=Default Приятели, Еврогейският парламент иска НЕЗАБАВНА ЗАБРАНА НА ВСИЧКИ ПОЛУАВТОМАТИЧНИ ОРЪЖИЯ притежавани от населението на ЕУ. Също така атентатите бяха извършени с незаконно АВТОМАТИЧНО оръжие. Всички знаем,че терористите не пазаруват от магазина с надлежно разрешително. Според колеги юристи, за изработването на докумета (внесената директива) са били нужни поне 3 месеца. Тоест документа е би готов и е очаквал събитията! Моля подписвайте петицията, защото който разменя свобода срещу сигурност скоро губи и двете!

Тези са боклуци, пълни, невероятни боклуци!

Мога да дам толкова аргументи в полза на притежанието на лично оръжие, че ще им трябва цяла библиотека, за да ги запишат и приберат. Сигурността за мен не е да те пази полиция, която (почти) винаги е там, когато не ти трябва, не обратното! Предпочитам да се пазя сам - отговорността е моя и разчитам само на себе си.

Ще ми вземат пушката, ще ми забраняват да нося ножове, ще ми забраняват да излизам по тъмно..... Ало, ЕС пед*ли, вие в кой век живеете?!

Това ако го приемат там, тези наши подлоги ще го гласуват на първо четене с мнозинство. Искат да бъдем просто едно стадо, а овчарят не раздава оръжие на овцете си... Та затова и сега искат да си го вземат.

До колегата Jose - подписах петицията веднага. Ако организираме протест, ще е най-добре. За да си запазя оръжието излизам веднага на протест, без колебание!