Jump to content

На лов с деца?

Share

Recommended Posts

• Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Предстои ми да реша, дали да пусна сина си на лов. Моля за вашия опит и мнение, дали бихте взели вашето дете.

Този въпрос сериозно ли го задавате.... на 5 години вниманието им се задържа за по-дълго едиствено като гледат анимационни филми... на лов не, в природатата да..

Предстои ми да реша, дали да пусна сина си на лов. Моля за вашия опит и мнение, дали бихте взели вашето дете.

Аз лично да! Но само на индивидуален лов в началото,за да мога да гарантирам само аз за сигурността му! Като порасне и започне да издържа на по-продължително ходене-може и за фазани или патици,а още по-нататък и за прасета. Съдя по това от личен опит.Баща ми ме е повел от 6-7 годишен,но в началото само двамата.Даваше ми да си гръмна по гугутки в края на селото и така ме закрасти. Сега само се надявам и аз да мога да изведа моя бъдещ наследник/ца на лов както едно време! Ако го водиш с група облечи му оранжева жилетка за всеки случай...

Аз лично да! Но само на индивидуален лов в началото,за да мога да гарантирам само аз за сигурността му! Като порасне и започне да издържа на по-продължително ходене-може и за фазани или патици,а още по-нататък и за прасета. Съдя по това от личен опит.Баща ми ме е повел от 6-7 годишен,но в началото само двамата.Даваше ми да си гръмна по гугутки в края на селото и така ме закрасти. Сега само се надявам и аз да мога да изведа моя бъдещ наследник/ца на лов както едно време! Ако го водиш с група облечи му оранжева жилетка за всеки случай...

Знаеш ли колко е голяма разликата между 5 и 7 години........ щото аз знам - сина ми е на 4 и 1/2

Знаеш ли колко е голяма разликата между 5 и 7 години........ щото аз знам - сина ми е на 4 и 1/2

Той човека пита по принцип. Аз имам снимки,като държа живарник с риба,когато живарника (телен от старите) е бил колкото мен,но все пак са ме водили. За лова като че ли е малко рано,поне от до година!

Той човека пита по принцип. Аз имам снимки,като държа живарник с риба,когато живарника (телен от старите) е бил колкото мен,но все пак са ме водили. За лова като че ли е малко рано,поне от до година!

Абе то и аз го водя на риба, но след 2 минути е в калта да си прави капани :unsure:

Абе то и аз го водя на риба, но след 2 минути е в калта да си прави капани :unsure:

Ами тъй де! Да се оцапа, да се поожули, да му рукне кръв от коляното, да се сблъска и с други бактерии,за да си изради имунитет към тях,а не да го гони майка му с мокрите кърпички и да му бърше постоянно ръцете! А пробвал ли си да му закачиш жива рибка на въдицата и той да я извади? Знаеш ли каъв кеф ще му направиш! Поне така е правил баща ми с мен...

Ами тъй де! Да се оцапа, да се поожули, да му рукне кръв от коляното, да се сблъска и с други бактерии,за да си изради имунитет към тях,а не да го гони майка му с мокрите кърпички и да му бърше постоянно ръцете! А пробвал ли си да му закачиш жива рибка на въдицата и той да я извади? Знаеш ли каъв кеф ще му направиш! Поне така е правил баща ми с мен...

А той рибите си ги вади сам - е вярно че са колкото малкият ми пръст, но кефа е голям :unsure:

Напълно съм съгласен с теб! Аз от много малък съм тръгнал и на лов и за риба. Не си спомням точно възрастта на която съм бил, но баща ми ме вземаше с него за птичи лов, особено за диви патици и ми даваше да стрелям с пушката. Даже единия път си спомням за диви патици беше ни взел и двамата със сестра ми(тя е две години по-голяма от мен).

В момента имам дъщеричка на 1,3 годинки. Като беше на 20 дена я заведохме със съпругата ми на р.Камчия за риба. Спеше си спокойно в количката. И сега продължавам да я водя и не я е страх да пипа рибките. След време живот и здраве ще я водя и на лов, разбира се мисля че трябва да направи поне 5-6 годинки. Детето само ще си покаже дали има желание да продължи или не.

Няма нищо по - хубаво от това децата да имат достъп с природата дори от много малки.

Успех!

На риба шанса някой друг рибар да те уцели смъртоносно е много малък........ така, че трай бабо за хубост.... на лов НЕ.

На риба шанса някой друг рибар да те уцели смъртоносно е много малък........ така, че трай бабо за хубост.... на лов НЕ.

Прав си. Но както глиганчо каза говорим първо за индивидуален лов пък по-нататък ще почне на групов.

Когато завърших първо отделение в основното ни уч-ще баща ми и чичо ми ме вземаха на първи лов, който ще помня цял живот. За първи път тогава гръмнах по фазан, който не улучих. Бях много послушен и изпълнителен. Сегашните деца са по своеволни и много трябва да внимава онзи родител, решил да изведе детето си там, където хвърчат сачми в разлечни посоки. По-късно, според мен, по-добре.

Аз лично си спомням,че бях в първи клас когато за пръв път излезнах с баща ми на лов,а със дружинката редовно излизам от 7 клас,тогава съм бил на 13 години.По-добре е детето ако е още малко да поотрасне още малко,но това не му пречи да му се дава да грамне 1-2 пъти с чифтето,да се запали както се казва,нали и ние сме минали по тоя път.Наслука на всички!!!!!!

моя съвет е да го вземеш.мен баща ми ме води от 2клас и ето че тая година станах ловец.ако иска го вземай.самоче трябва да внимаваш много.мен бащата кат ме водише винаги гледаше не с 4 очи а със 44.Пък кат порасне ще ти прави конкоренция

Не забравяйте, че откогато вие сте били по на 5г. са минали поне още 20, а тогава ловците бяха по-малко и освен това бяха по-дисциплинирани.

Моето мнение е, че му е още много рано за лов понеже риска е огромен и неоправдан.Ако детето има желание за лов, то и със синджир да го вържеш няма да можеш да го спреш, но всяко нящо с времето си.А до тогава на разходка и за риба.

Успех!

Моят синковец е на 5 и половина и тази събота му беше първия излет.

През целия излет носеше висулките с два пъдпъдъка и два гълъба.

Целия сияеше и не му пречеха драскотините, тръните и прахоляка.

Дано така да си остане.

Уточнение - индивидуален лов.

Жалко, че нямаше място за снимки в GSM-а, та до ви го покажа.

Първият ми излет е бил на 4г. за пъдпъдъци.. Сега съм на 17 и съм много ама адски много запален по всякакъв вид лов.. Знам ,че повечето от вас ще ми погледнат с надсмешка ,но не ме интересува ! Смятам ,че имам някакъв опит в лова ,но естествено той е малък въпреки ,че ходя от отдавна а последните 5-6г. рядко пропускам излети.. Та незнам вие решете дали съм бил малък като съм тръгнал с баща ми.

А иначе има един дето водеше детето си на 2г. на конче :good::D :D

Гледам и не вярвам на очите си.Ми че колеги, то вие всички сте тръгнали от 4-5 годишни на лов, стреляли сте и сте носили дивеча.Сигурно някой от вас са водили и кучета.

Баси аз колко съм бил назад в ловното дело.

Edited by Night_Hunter

Всеки си носи кръста за възпитанието и безопасността на децата... Няма правилно и грешно.. който както си го учи главата.

Миналата година бях видял момченце със баща си от саседното село на лов по моя преценка не беше по голямо от 6 години даже и 6 му са много ама те бяха както по горе сте се изразили почти на индивидуален лов и момченцето си ходеше зад баша му имаше и още един колега с тях та така тримата си ходеха .

А относно въпросът на колегата ако мислиш че ще те слуша и няма да се изложи на опасност взе ми го стеб няма лошо.

Аз на 5 години само ми харесваше да си играя пушки но от лов започнах да се интересувам чак на 12 и то не точно от лов ами да стрелям ей от начало голям страх пушката много силно гърми аз шобе ама няма на зад е ся и учителя си каза думата де много е хубаво човека дето ще те учи или ще ти дава савети да е спокоен и лека полека да ти казва кое как и защо за това че ме научи и той и другата част от хора които така да кажа му дадоха първи стъпки съм и ще съм им благодарен цял живот да са живи и здрави че ме научиха .

А да си продължа от 12 та така на 12 години да ида да гръмна на чучулигите виках патпадъци на скорците гурголици абе какво да ви кажа смях голям но вече като като излизах редовно и някаде кам края на сезона като свърши вече сезона разбрах че ловът не е само стрелба .

И така лека полека взех да не гелдам само стрелбата и сега тя е на последно място и да отстрелям и да не отстрелям голам работа важното кучето да е на стойка и да сме заедно в 6 сутринта с приятели на лов , да се базикаме и даже и да изпусна не ми пука защото после ще ме базикат и майтапа ще е за моя сметка , а ако отстрелям ще ме поздравят и пак ще се чувствам добре и така идва момента когато сички се радват .

Гледам и не вярвам на очите си.Ми че колеги, то вие всички сте тръгнали от 4-5 годишни на лов, стреляли сте и сте носили дивеча.Сигурно някой от вас са водили и кучета.

Баси аз колко съм бил назад в ловното дело.

Като тръгнах на лов нямахме куче и се налагаше аз да бъда кучето,за което разбира се нямах нищо против.НО тогава имаше толкова дивеч,че не се налагаше използването на кучета-вдигаше се и от едно малко момче, провиращо се из трънаците. Баща ми ми беше направил патронташ, в който събирах празните гилзи и бях много щастлив, когато ми дадеше да гръмна по някоя гугутка или празна тенекия.

Аз също съм тръгнал с баща си на тази възраст,като вървях зад него.Случвало се е да сбъркам нещо отнасял съм нещо и пак сме продължавали.Първата ми пушка(ИЖ-18) ми я подариха на 13г.