Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Състезания и изложби за ягдтериери

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=X74fvdap8IQ...feature=related

Ето това покажеш ли поне на половина евала ама поне един независим свидетел да има :drinks:

Стига бе братче ти стози клип, а ако разгледат и останалите от галерията на сърбина ще им насадиш такива комплекси на някой хора, че току виж сменили породата!!!! ;)
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

силно казано непобедимия Роналдо

Програмата отдавна е обявена там където и е мястото да се обяви,тук само припомням на забравилите за мероприятията.Но винаги ще има някои, които не си е направил труда да я потърси ,и да изкара всички

до колкото съм запознат ще се пускат два пъти на язовец,и след това на лисица.всички много лаехте а сега се ослушвате като моми.приканвам повече хора да доидат и да учавстват.никой няма да загуби.тук

Posted Images

Ето това покажеш ли поне на половина евала ама поне един независим свидетел да има :drinks:

.. maks ...ако кача клип само че с куче БГ производство че и абуриген ще почерпиш ли ??? ;):p

http://vbox7.com/play:cc4dcf83 Този клип е отговора на въпроса защо в Добрич Аркан е бил пуснат втори път на прасе! Врабчето се радва като на сгоден циганин брат му! И това е отговорника на съдиите в клуба! :drinks: Слез боже да си прибереш версиите!!!

Ами дядото по майчина линия на това куче е Ех, а баща му е Аркос и двете кучета са внесени в Бг. от мен, ако някой има право да се радва Врабеца е последния с оглед на постигнатото от него в породата!!! Толкоз!

Относно Аркан бях писал в един свой пост (който едно мустакато лице изтри), че е красиво куче, изключително злобно към всички видове дивеч, което се вижда и от последните клипове и никой не оспорва тези негови качества!!!! Но те съвсем не са достатъчни за едно комплексно куче. Не е нужно да се маскират слабите му страни, например гласа! Какво означава репликата: -Ама аз на следващото състезание ще съм го научил да лае!???? Кого ще заблуждаваш Жоре - единствено себе си!

Керк, посочи поне 1 основателна причина, поради която Г.Тошев няма право да се радва на работата на кучето??? Какво като е отговорник на съдиите??? Не разбирам ???

Колкото до това, комплексен или не е Аркан - отогвори си сам.

1.Перфектен апортьор: от вода, 1.Място I.приз, перфектно изпълнение

2.Перфектен апорт на космат и пернат дивеч от земя

3.Перфектен апорт на мъртав дувеч от тунела

4.Успешно положен изпит на кървава диря

5.За захватите му под земя на двата вида дивеч оценки от 4 до 4+1

6.За работата на прасе - 2хI приза с максимум оценки на ГЛАС, ПРЕТЪРСВАНЕ, ИЗДРАЖЛИВОСТ и ОСТРОТА

7.Отлична обща дресировка, водимост и послушание

В съвсем кратко време кучето ще е готово за всестранно изпитание.

ДА, има проблем с гласа на шибъра. Според Чепеля това е отсраним проблем ,който няма нищо общо със следогласността на кучето.

Колкото до това какъв разплодник е Аркан, скоро ще се разбере. Едно куче съдено от Макс показа добър глас на решеткатаи захвати от 4 и 4,5 на ИВК. Същото имаше и перфектн аследогластност и водолюбивост. Други 2 женски, от 2 различни скачки на Аркан по на 8 и 10 месеца - пукат прасетата и сърните в Средна Гора по 1-2 часа с перфектен глас. В момента в къщи има друго куче от Аркан (от трета скачка) - идкаш ли да ти пусна колко е нямо на шибъра и какво "нямо" поведение има пред прасетата, на 5 месеца е. Със синове и дъщери на Аркан в скоро време ще печеля състезания и на прасе и под земя.

Аркан има 8 клубни скачки с 49 приплода.

Не го сравнявай с кучето на Ники - няма никаква база за сравнение.

От досега произведените приплоди от Аркан няма нито една "нямца".

Не искам да заблуждавам никога, а най-малко от всичко - себе си!

Ако Аркан не ставаше за нищо в гората, нямаше да го гледам до сега.

Няма елемент от лова, който да не го умее. Гони с глас, връща се по обратна диря и т.н.

И много често пълни раницата с всякакъв вид едър лов.

Спирам и ви съветвам и вие да спрете да се занимавате с кучето ми. Когато си произведете и подготвите куче на нивото на Аркан - тогава ще получите моите поздравления.

За сега моля - когато говорите за Аркан - говорете с уважение, защото не можете да покажете нищо по-добро. Последното най-вече се отнася за Макс, защото той от плюене по Аркан не му остава време за нищо друго да си направи поне 1 свястно кученце. Него лично го съветвам като минава покрай Аркан - да му сваля шапка!

Поздрави

Жоро

http://vbox7.com/play:cc4dcf83 Този клип е отговора на въпроса защо в Добрич Аркан е бил пуснат втори път на прасе! Врабчето се радва като на сгоден циганин брат му! И това е отговорника на съдиите в клуба! :drinks: Слез боже да си прибереш версиите!!!

Ами дядото по майчина линия на това куче е Ех, а баща му е Аркос и двете кучета са внесени в Бг. от мен, ако някой има право да се радва Врабеца е последния с оглед на постигнатото от него в породата!!! Толкоз!

Относно Аркан бях писал в един свой пост (който едно мустакато лице изтри), че е красиво куче, изключително злобно към всички видове дивеч, което се вижда и от последните клипове и никой не оспорва тези негови качества!!!! Но те съвсем не са достатъчни за едно комплексно куче. Не е нужно да се маскират слабите му страни, например гласа! Какво означава репликата: -Ама аз на следващото състезание ще съм го научил да лае!???? Кого ще заблуждаваш Жоре - единствено себе си!

Последно ще кажа, че всички познават кучето Блеки на Ники от Банкя! Това куче за информация на Томпом съм го купил от Чапеля преди той да се събуди и разбере, че териери се състезават и отглеждат не само в Пловдивска околия? (Той се събуди пък те спряха да се състезават ама това е друга тема..... )Та въпросното куче е с изключително точен захват и злоба, но с липса на следогласност. Има само видогласност и му беше голям проблем да лае пред решетката. Три пъти съм го събирал по чертеж след свински лов и най накрая Ники проумя, че това куче не става за нищо, нито за лов нито за състезания и го подари на един приятел да му пази гълъбите от котки и белки! И за разплод не ставаше защото след него се появяваха немци, а това е чиста загуба на време,нерви и пари!

Айде весели празници!

Понеже пак ме намесиха във чужди спорове ,ще кажа само няколко неща .

Първото е ,че има огромна разлика между гласа на Клемпа (кучето Блеки) и Аркан по отношение следогласността .Аркан прогони следогласно още на 6 месеца и можеше успешно да положи изпит пред който и да е съдия ! Казвам го не ,защото аз съм го произвел и е на мой най-добър приятел ,а защото това е истината ! Клемпа така и не подаде глас и на диря и на шибър .Тогава и на състезанието в Пловдив кучето бе дисквалифицирано ,защото беше абсолютно нямо на шибъра !

Ванка , не виждам защо пак аз съм ти в устата ?!

Вероятно ,защото аз ти казвах истината в очите ,а другите те коментираха и не смееха да ти го кажат открито . По този повод ще искам да ти кажа нещо което от много време искам призная !

ИСКАМ ДА СЕ ИЗВИНЯ НА ИВАН ИВАНОВ -КЕРК И ДА ПРИЗНАЯ ,ЧЕ НЕ ТОЙ Е БИЛ ТОЛКОВА И ТАКА ВИНОВЕН ЗА ПОЛОЖЕНИЕТО НА КЛУБА И РАЗВЪДНАТА ДЕЙНОСТ ,КАТО ЦЯЛО ! ВИДНО Е ,ЧЕ ПРЕЗ НЕГОВОТО ОТСЪСТВИЕ НЕЩАТА СТАНАХА МНОГО ПО-ЗЛЕ И КРИТЕРИЙТЕ СЕ ЗАНИЖИХА ,А НЕ УВЕЛИЧИХА .РАЗВЪДНАТА ДЕЙНОСТ СЕ РАЗВИВА ДОКУМЕНАТАЛНО БЛАГОДАРЕНИЕ НА ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ ИНАЧЕ И ТЯ ЩЕШЕ ДА Е КАТО СПОРТНАТА .ДВЕ СЪСТЕЗАНИЯ В ЕДИН ДЕН ,ЕДНОТО ОРГАНИЗИРАНО ОТ ОТГОВОРНИКА ПО СПОРТА НА КЛУБА УСПОРЕДНО НА CACT ДОБРИЧ ,ПРОВЕЖДАЩ СЕ ЗА ПЪРВИ ПЪТ У НАС И С УЧАСТИЕТО НА ГОСТИ МАЙСТОРИ НА ТОЗИ СПОРТ ОТ БРАТСКА СЪРБИЯ . ТАКА СЪЩО И ДА БЪДЕМ ГОНЕНИ ОТ ПОЛИГОНИ И ОТ СЪОРЪЖЕНИЯ И ДА ПРАВИМ СПЕЦИАЛКИ ПО ПОЛЯНИ ДО СМЕТИЩА ,ЗА МЕН ТОВА Е СРАМНО И ОБИДНО ! АЗ ЛИЧНО СЧИТАМ ,ЧЕ ОТ ТОВА ПО-ЛОШО НЯМА НАКЪДЕ !

С ОГЛЕД НА ОБЕКТИВНАТА ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ ОЩЕ ВЕДНЪЖ СЕ ИЗВИНЯВАМ НА ИВАН ИВАНОВ ЗА ВСИЧКО КАЗАНО И НАПИСАНО ОТ МЕН ПРЕЗ ВРЕМЕТО НАЗАД ,ТУК И НАВСЯКЪДЕ ДРУГАДЕ .МАКАР И ТОГАВА ДА СЪМ СЧИТАЛ ЗА ПРАВИЛНИ КОМЕНТАРИТЕ И ПОСТЪПКИТЕ СИ . СЕГА ВИЖДАМ И СЪМ УБЕДЕН ,ЧЕ ВИНАТА ЗА ПОВЕЧЕТО НЕЩАСТИЯ НА КЛУБА ИДВАТ ОТ СЪВСЕМ ДРУГИ ХОРА ,ХОРА КОИТО ТОГАВА МЪЛЧАХА С НАВЕДЕНИ ГЛАВИ ,А ИВАН ГИ НАВИКВАШЕ .МНОГО СЪМ МИСЛИЛ ,ЗАЩО Е ТАКА !? ВЕЧЕ ЗНАМ !

ИВАНЕ АРКАН Е ВНУК НА ЕКСИ И НЕИЗМЕННО НОСИ И НЕГОВИ ГЕНИ И ПОБЕЖДАВА ,КАКТО ДЯДО СИ ! АЗ БИХ СЕ РАДВАЛ ,ЗА ТЕБ НЕЗНАМ .

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ ОЩЕ ВЕДНЪЖ ОТ МЕН ! ! !

Ето това покажеш ли поне на половина евала ама поне един независим свидетел да има :p

Колега , ако ти го покажем същото упражнение със всичките изисквания пред много свидетели с моя терминатор /ти го знаеш :drinks: / ,ще почерпиш ли по една студена мастика със диня ако ти дойдем на гости със онова момче дето скоро ви видях заедно на снимка извън БГ :lol: и ;)

Колега , ако ти го покажем същото упражнение със всичките изисквания пред много свидетели с моя терминатор /ти го знаеш :drinks: / ,ще почерпиш ли по една студена мастика със диня ако ти дойдем на гости със онова момче дето скоро ви видях заедно на снимка извън БГ :lol: и ;)

И без да го покажеш пак ще черпиме ! :p

Колега , ако ти го покажем същото упражнение със всичките изисквания пред много свидетели с моя терминатор /ти го знаеш ;) / ,ще почерпиш ли по една студена мастика със диня ако ти дойдем на гости със онова момче дето скоро ви видях заедно на снимка извън БГ :pardon: и :p

Колега аз кучето го знам на какво е способно,та за черпенето няма проблеми и без нищо да показваш.Само времето да стане за мастика и дините да узреят.

Честито на Жоро Георгиев и от мен! Колкото и да е трудно да се приеме от някои Аркан е отлично куче. Дано да продължи дълго да радва не само членовете на клуба, но и феновете на породата. А и както е известно завистта няма почивен ден....

Честито на Жоро Георгиев и от мен! Колкото и да е трудно да се приеме от някои Аркан е отлично куче. Дано да продължи дълго да радва не само членовете на клуба, но и феновете на породата. А и както е известно завистта няма почивен ден....

Ники, вземи покажи и брат му на Аркан, Ar-Ex не е 4ак толкова грозен качи някоя снимка ;) Или не иска6 да му намерят кусур. Де да знаеш може и да мине! И хич да ти не пука кой к'во ще пише.

Поздрави на бандата и Митака най-вече :p

Мерси момчета от името на баща ми!

Хайде, изкарайте го един път този младеж Ар-Екс на състезанийце! Голям чук беше, като си го спомням.

Edited by Tashunko-Sapa

На 17.05.2009г от 08.00 часа на полигона в гр.Съединение ще се проведе състезание за работа под земя,само на язовец.

Няма да се изпитват реакция на изтрел и извличане на мъртъв дивеч.

Право на участие имат кучета от всички породи за подземен лов(със и без родословия).

Наградите за двете състезания са осигурени от Клуб НКГЛТ.

Приемам заявки за участие на лични съобщения,

и на място, в деня на състезанието.

Таксата за куче е 10 лв.

Състезанието ще е една добра тренировка за всеки участник.Добър начин да проверите злобата и точноста на помощника ви в лова.Цената е символична, с цел популяризиране на подземния лов и на всички породи териери.

На 17.05.2009г от 08.00 часа на полигона в гр.Съединение ще се проведе състезание за работа под земя,само на язовец.

Право на участие имат кучета от всички породи за подземен лов(със и без родословия).

Наградите за двете състезания са осигурени от Клуб НКГЛТ.

Таксата за куче е 10 лв.

Не мога да разбера за какви две състезания става въпрос

Не мога да разбера за какви две състезания става въпрос

ще се пускат по 2 язовеца-първия(острия) в лице с кучето,а втория в гръб! :)

ще се пускат по 2 язовеца-първия(острия) в лице с кучето,а втория в гръб! :D

"оцелелите"-класиралите се продължават в среща с язовеца на Сашко.....та за това е толкоз ниска цената за участие-пазете си любимците..... :)

Понеже се разгорещихте предлагам собствениците на Аркан да обявят място за проба отиваме с камерите и ако не тръгне по дивечова следа с глас вие млъквате АКО проследи дивеча с глас ние млъкваме.

Очакваме отговор. ;)

Знаеш ли къде е разликата,че едни търсеха с носа си а други се ориентираха по гласа на съдии и публика ;)

:D Стига бе ... то пред очите ти стана ти пак не вярваш! Ха ха ха!

Ама верно ти виждаш САМО ТОВА, КОЕТО ИСКАШ ДА ВИДИШ! "Опък човек!"

Айдееее на диазепамитееее .....!

http://www.clip4e.com/play_kratko_predstav..._fon_kostov.htm

Edited by Tashunko-Sapa

Ar-Ex още е голям чук. Аз съм само любител на породата и досега не съм мислил за състезания, но знае ли човек... Ако Макс продължава в същия дух ще дойда и аз да го бия веднъж - па дано тогава спре с празните приказки...

Ar-Ex още е голям чук. Аз съм само любител на породата и досега не съм мислил за състезания, но знае ли човек... Ако Макс продължава в същия дух ще дойда и аз да го бия веднъж - па дано тогава спре с празните приказки...

Ники ,кучето спокойно можеш да го заведеш, няма да те изложи гарантирам ти и го казвам като негов бивш собственик.2 години съм го гледал добре и му знам възможностите перфектно .Не съм го водил на състезание защото не е било важно за мен,а пък когато го заведох в Пловдив на ИВК видях що за интриганти и мрънкачи съществуват и си казах просто никога повече.Аз не гледам комерсиално на нещата, ама ако много те предизвика Максчо иди може да не стане кучето 1 ама няма да те е срам.Както казва Бандерас ''да се кърти''

Сега като питат що съм ти го продал аджаба, тогава мисля че има кой да отговори пък и ти знаеш и можеш да обясниш. :bira:

Ай поздрави

Наградите за състезанието са осигурени от Клуб НКГЛТ.

Таксата за куче е 10 лв.

Състезанието ще е една добра тренировка за всеки участник.Добър начин да проверите злобата и точноста на помощника ви в лова.Цената е символична, с цел популяризиране на подземния лов и на всички породи териери.

В неделя на 17.05.09 всички участници със родословни кучета да си носят родословията.

В неделя на 17.05.09 всички участници със родословни кучета да си носят родословията.

????????????????????????? С каква цел ???????? Ако обичаш разясни по подробно. :p

ще има достатъчно.заповядай

Няма ги дисциплините, които търся в кучетата така и като зриител не ми се идва.Виж Желю ако направи нещо,а той знае как с удоволствие ще отида.Успех на учасниците.