Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

ivdimitrov

Silma или F.a.i.r

Здравейте колеги,

тъй като съм нов в занаята имам нужда от съвет за първо пушкало. Решил съм да е надцевка 12кал. и съм предвидил бюджет около 1500 - 1700 лв. Хвърлил съм око на Силма и ФАИР, но чета и чувам различни мнения и коментри, предполагам, че има и други добри пушки, които мога да взема за тези пари, така че помагайте с мнения, въпроса е да е надцевка и да мога да я намеря в близките седмици по софийските магазини, че имам големи мераци вече и ми се ходи на лов ;)

Благодарско!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силмата и Феър-а не са в 1 ценови клас.. Феърката отива към 2000+ лева.

Аз имам комбинирана такава и съм доволен към момента. Добра оксидация ,добър бой,Изработена е доста прилично.Бих си взел и едни гладки цеви ама малко по-нататък.

Иначе ако гледаш за нещо около 1700 лева виж Фаусти Стефано доста прилични. За тая цена са топ избор поне за мен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JPB,моля, ако имаш данни за ловна надцевка "Лумар", сподели ги! Нямам никаква представа от това оръжие, а ми го предлагат за закупуване и не зная какво да правя. Благодаря. /Или някой друг, имащ данни за пушката/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм някъв капацитет по оръжията,просто споделям това за което имам някъв личен поглед и опит....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Благодаря JPB. Някой не знае ли нещо, по-добро оръжие ли е от "ИЖ-27" ?

в какво отношение да е "по-добро" от ИЖ 27 ......??

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Благодаря JPB. Някой не знае ли нещо, по-добро оръжие ли е от "ИЖ-27" ?

Всичко е по-добро от руското... Един колега има "Лумар" и го използва само за юрдек. Дава добър бой на далечни разстояния.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mladene,не зная "Лумар"-а какво производство е, по-лека ли е от "ИЖ-27", дали има по-добър бой/при едни и същи патрони и на едно и също разстояние/, хромирани ли са цевите, в студ капризни ли са иглите, пружините и т.н. Благодаря, че се обади!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
JPB,моля, ако имаш данни за ловна надцевка "Лумар", сподели ги! Нямам никаква представа от това оръжие, а ми го предлагат за закупуване и не зная какво да правя. Благодаря. /Или някой друг, имащ данни за пушката/

Георги,

разбирам че и ти си търсиш ново пушкало и си мислия, че спокойно можеш да отвориш една тема за пушката, която те интересува, че някак си темата, която аз съм пуснал се измести в посока, пушката за която ти питаш, а аз ценя мнението на всички колеги тук и разчитам на тяхна помощ.

Поздрави на всички

;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е по-добро от руското... Един колега има "Лумар" и го използва само за юрдек. Дава добър бой на далечни разстояния.

Купи си някоя качествена руска пушка и ще те видим каква песен ще запееш

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dimitrov,до тази вечер имам срок и просто бързах. Прощавай, желая ти късмет в избора. Пиши първите си впечатления, ще са в полза на доста колеги.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване