Jump to content

Ловна пушка >> 308win

Recommended Posts

значи по добре да е 3006 ем е по моштен и по точен !!! мерси

За точност според мен по-точен е .308 Win , за мощност 30.06 Spr , а по мощен е .338 . Въпрос на вкус.

Ако ще стреляш на 1500 - 2500 м. по-добре .50 BMG. Според задачата- боеприпаса и калибъра , а и оръжието .

Kолега, въпросите ти са доста дилетантски. Има теми доста за 3006. Направи си труда да прочетеш. А, и друга препоръка... българският език ти е роден предполагам... не го обиждай... Или пиши с правилен правопис, или вземай часове по писане и тогава във форума...

308 е създанен и внедрен за да измести 30-о6 от армейското производство.Това предполага да е по-усъвършенстван,например скъсяването на гилзата има връзка с подобряване на групираноста,отката и трясъка.Разликата в мощноста е неосезаема,няколко м/с начална скорост при същия куршум.Гилзата на 30-06 е по-дълга,обаче не е пълна,докато 308 е натъпкан на макс(говоря за една и съща серия патрони на един производител),така че барута е сходно количество предполагам.

Аз си купих Сайга 308 само заради калибъра и на скептиците ще кажа че може да ги сборим с някоя по-скъпа болтова пушка 30-06 например.Сефтето и бяха две кучета на сух мерник от 200 метра,като едното падна като ударено с чук а другото го ударих в задника.Супер лека стрелба и никакъв откат.Като монтирам оптиката ще докладвам как е в прецизната стрелба,обаче съм убеден че ще е добре.

308 е създанен и внедрен за да измести 30-о6 от армейското производство.Това предполага да е по-усъвършенстван,например скъсяването на гилзата има връзка с подобряване на групираноста,отката и трясъка.Разликата в мощноста е неосезаема,няколко м/с начална скорост при същия куршум.Гилзата на 30-06 е по-дълга,обаче не е пълна,докато 308 е натъпкан на макс(говоря за една и съща серия патрони на един производител),така че барута е сходно количество предполагам.

Аз си купих Сайга 308 само заради калибъра и на скептиците ще кажа че може да ги сборим с някоя по-скъпа болтова пушка 30-06 например.Сефтето и бяха две кучета на сух мерник от 200 метра,като едното падна като ударено с чук а другото го ударих в задника.Супер лека стрелба и никакъв откат.Като монтирам оптиката ще докладвам как е в прецизната стрелба,обаче съм убеден че ще е добре.

мерси задоволителен отговор

ЗДР и от мен ! Изкам да попитам ,понеже един познат ще копува такава пъшка във такав калибар та ако може да препорачате какво пу6кало да земеме !! благодарим предварително на сички помогнали !!пушката да не надвишава 1500лв . И да не кажете че само на готово знаеме изчетохме доста вав форума и горе доле сме орентирани кам ЗАСТАВА или CZ вазможни са и други предлойения!! :D:p

Колега несе притеснявай за калибара .И 308и 3006 са идеални за лов унас.Ако е за полуавтомат за мен е по добре 3006 но ако е болтова 308 е супер що се отнася до отката и малко по ефтините боеприпаси.Все пак отката е важен зависи ве4е физикатати.Аз се спрях на ЗАСТАВА -308 и да ти кажа супер е.Но ако вземеш cz-550-класик пак няма да збъркаш,праил съм сръвнения между 2-те ,по4ти са еденти4ни .Братов4ет ми има CZ-550 и се оплаква ,4е раждясва лесно докато аз нямам такива оплаквания.Механи4ните прибори пък на cz-то са малко по добри .CZ-ТО има предпазител на 3 степени a ZASTAVATA 2. Цената на ЗАСТАВАТА е по ниска. И общо взето това са разли4ията.НАСЛУКА.

Edited by dimitrov.d

Щом биеш кучета на 200м на сух мерник за какво ти е опитка бе колега???2

Щом биеш кучета на 200м на сух мерник за какво ти е опитка бе колега???2

И аз тва се чудя,от суета :D   За стрелба по мишени на по-големи дистанции предимно или за чакало.Що питаш,не ти се вярва за стерлбата на сух мерник ли?И на мен отначало не ми се вярваше...Пробвах и по мишени на сто метра-цигарени кутийки си ги отнася всеки път-ако ги виждаш де...

Време е да кажеш как е с оптиката,групите,оксидацията,доволен ли си?

Време е да кажеш как е с оптиката,групите,оксидацията,доволен ли си?

Ами малко майсторя стойката да се зключва щото въпреки че не се усеща явно има някакъв откат и колкото и да е стегната се мести по релсата,освен това заварях релсата заради луфта в нитовете.Стойката я избирах от 6 вида и тази поне беше със стоманен стягащ зъб,повечето бяха чисто алуминиеви.

Оксидацията е като на слр-а не точно оксидация ами фосфатно покритие и е слабичко.

Иначе има по елегантен фасон от слра щото газовата тръба е скрита в ложата и е с прав приклад много ми е удобна като за калашник.Стрелбата на сух мерник е голям кеф с нея.

Ами малко майсторя стойката да се зключва щото въпреки че не се усеща явно има някакъв откат и колкото и да е стегната се мести по релсата,освен това заварях релсата заради луфта в нитовете.Стойката я избирах от 6 вида и тази поне беше със стоманен стягащ зъб,повечето бяха чисто алуминиеви.

Оксидацията е като на слр-а не точно оксидация ами фосфатно покритие и е слабичко.

Иначе има по елегантен фасон от слра щото газовата тръба е скрита в ложата и е с прав приклад много ми е удобна като за калашник.Стрелбата на сух мерник е голям кеф с нея.

Можеш ли да качиш малко снимки?

• 4 years later...

.308 Win е добър патрон за лов в нашите условия ..за оръжието... и "Лось" 7-М върши добра работа...(в никакъв случай ТОЗ...) ако е за гонка по добре да е самозарядна , в този ценови диапазон е "Сайга" .308

... патроните ... от 1.70 до 4.60 лв (за брой)...има даже руски 7.62Х51

...но като я вземете пробвайте... всяко оръжие си има "предпочитания" към определен вид патрони дори в един и същи калибър в зависимост от тегло на куршума,начална скорост и стъпка на нарези..защо да не е тоз

Колега Щирлиц не се доизказа какво те притеснява относно новия закон,ще съм ти благодарен ако споделиш опасенията си.Надявам се да не е свързано с 308 че ми остават броени дни до сдобиването ми с заветната карабина в този калибър .

Колега, въпрос на вкус . Аз имах Тикка Т3 калибър 300 Win Mag . Наложи се поради финансови причина да я продам. Бях много доволен от нея, като изработка, много елементарен и мазно плъзгащ се затвор, лека и удобна. Но мисля ,че в калибъра който искаш 308 Win, е към 1800-1900лв . Аз също много харесвам и Winchester болтовите карабини , допадат ми като цяло , но и те са към 1600-1800 лв. Чешките и те са добри. Според мен в магазина като я подържиш, прикладваш ще разбереш коя най много ще ти пасне на сърце, ръце и око.

Успех!

Ами малко майсторя стойката да се зключва щото въпреки че не се усеща явно има някакъв откат и колкото и да е стегната се мести по релсата,освен това заварях релсата заради луфта в нитовете.Стойката я избирах от 6 вида и тази поне беше със стоманен стягащ зъб,повечето бяха чисто алуминиеви.

Иначе има по елегантен фасон от слра щото газовата тръба е скрита в ложата и е с прав приклад много ми е удобна като за калашник.Стрелбата на сух мерник е голям кеф с нея.?

С какви парони стреляш колега ?

• 4 weeks later...

здравей колега , не знам от къде си , аз съм от хасково имам Застава 308 в комплект с оптиката и се вмествам в твоето мнение за цената. ако те интересува обади ми се на тел. 0898/791279. ако успея да я продам ще взема "гола карабина" за по висока цена. Калиб. 308 е достатъчния кълибър за добрия и точен стрелец

Притежавам Сайга 308,страхотна карабина е според мен,групата и на 100м е 2,5 см няма никакъв откат и не гърми като топ,само дето е малко тежичка, но с това се свиква.Не харесва патрони с мек връх при автоматичното зареждане деформира леко гилзата,затова минах на хорнади с остър връх и съм много доволен от тях