Jump to content

машина с ултразвук за пъдпъдък

Recommended Posts

• 10 months later...
моля някой ако има представа от каде мога да си намеря такава ще съм му много задължен писна ми да правя машини и да ми ги крадат

Не знам дали има такова чудо,но ако има и аз съм кандидат :huh: по същата причина.

моля някой ако има представа от каде мога да си намеря такава ще съм му много задължен писна ми да правя машини и да ми ги крадат

Ако можеш разкажи повече за тези машинки с

ултразвук... :D :D :D

Кой ти каза това нещо ...

И един въпрос .!

Ултра звука чува ли се :p ?

Следователно ...аджиба как става това да събира

пъдпъдъците .

Много ще ми бъде интересно !

Желая ти успех в търсенето .

• 2 weeks later...

Има машинки с ултразвук !!!

...само, че можеш да я използваш само да почистваш пъдпъдъка след лов :rolleyes:

Sorry за майтапа, но няма "те ткова животно" т.е. няма как да привлечеш пъдпъдък с ултразвук.

Колегата най-вероятно пита за машинка излъчваща звук в диапазон, който не се чува от човешкото ухо, но се чува от пъдпъдъчето...

Вземат ги горските колега.Ако ги търсиш пишат акт,ако пък не продават.Не Ви ли хванат да ловувате на пусната машинка в съда всичко отпада.Няма забрана да си я пускате кадето искате .Някои се възбужда от МАДОНА защо пък ние ловците да не е от ПЪДПЪДЪК.

Вземат ги горските колега.Ако ги търсиш пишат акт,ако пък не продават.Не Ви ли хванат да ловувате на пусната машинка в съда всичко отпада.Няма забрана да си я пускате кадето искате .Някои се възбужда от МАДОНА защо пък ние ловците да не е от ПЪДПЪДЪК.

А така Москов , а гласа на пловдивският пъдпъдък е най-звучен....... :)

И тъй

имам опит с ултразвукови имитатори, ще кажа да има такива у-ва....

но......ефекта не е това което се очаква .

Според мен то е направена да задържа пасажният пъдпъдък ( свален с нормален имитатор през нощта) през деня.

Какво представляват , ами говорители с три режима на работа - звуков , междинен, ултразвук.

Изплозвал съм такова у-во - не съм очарован, верно има някаква закачка свързана с това че се откриват 5-6 пъдпъдъка около у-ството, но може и да е случайно......

Така бих ви предложил друг способ за защита безжично предаване на звука , така ще ви вземат кое - само говорителя......който е евтин..а пък и немогат да го ползват.

Очаквайте скоро такъв модел от Tiger 2000

• 3 weeks later...
А така Москов , а гласа на пловдивският пъдпъдък е най-звучен....... :angry:

И тъй

имам опит с ултразвукови имитатори, ще кажа да има такива у-ва....

но......ефекта не е това което се очаква .

Според мен то е направена да задържа пасажният пъдпъдък ( свален с нормален имитатор през нощта) през деня.

Какво представляват , ами говорители с три режима на работа - звуков , междинен, ултразвук.

Изплозвал съм такова у-во - не съм очарован, верно има някаква закачка свързана с това че се откриват 5-6 пъдпъдъка около у-ството, но може и да е случайно......

Така бих ви предложил друг способ за защита безжично предаване на звука , така ще ви вземат кое - само говорителя......който е евтин..а пък и немогат да го ползват.

Очаквайте скоро такъв модел от Tiger 2000

Тотални глупости! Машинки за примамване с ултразвук НЯМА!!!! Има такива за прогонване на птици.

Но г-н 8 звука пак се е направил на компетентен!

Тотални глупости! Машинки за примамване с ултразвук НЯМА!!!! Има такива за прогонване на птици.

Ей Китаец като не знаеш поне си мълчи- тази вечер ще пратя снимки на италиански такъв говорител..

И глупака си ти - защото едно у- во неможеш да направиш със собствени ръце...

Незнанието не те прави умен а глупав и се излагаш за пореден път.....

И се информирай от твоят търговец от Петербург- от там съм го купил - 60 евро

Има и испански такива - който има желание ще му дам информация.

Явно в желанието си да бъдеш непрекъснато контра заради информацията която изнесох относно твоят "гений" ще репликираш непрекъснато - но това не пречи поне ще показва всеки път твоята простотия....

Edited by hunt70

Ето Китаец - чети и натрупвай опит в познанието

http://www.kolchuga.ru/production/accessor...vogel/index.htm

И тъйкато едва ли ще се оправиш - да те насоча- Ultrasonic е ултразвук

Манка на руски е примамка

Все пак твоето Ентелектуално развитие ме кара и да превеждам, че пак нещо ще си разбрал с г....

Edited by hunt70

Аз имам такъв говорител - испански е, включвам го към тигърката и работи. Има три режима на работа - на звуковия се чува силно, на междинния едвам едвам, а на ултразвука въобще не се чува. Пробвах го няколко пъти на ултразвуковия режим, но успеха е спорен - не е като при звуковия да има сто пъдпъдъка около машинката.

Все пак твоето Ентелектуално развитие ме кара и да превеждам, че пак нещо ще си разбрал с г....

Явно твоето интелектуално ниво те е подвело отново :clapping: Това, че този ултразвуков продукт е поставен в тази категория заедно с примамките не го прави примамка! Италянските ултразвукови репеленти също се продават в категория "примамки", но не са примамки и там има информация за това. В руския сайт, както сам може да видиш няма никаква информация и ти с твоя интелект просто си решил, че е примамка, полакомил си се и си я купил за да може да я изкопираш!

Прозрачен си ми!

Не подвеждай хората. Самият факт, че няма ефект не ти ли говори нещо? Но ти си упорито парче :drinks:

А сега още малко информация от мен. Ако ти си бе направил труда да провериш по-подробно на страницата на Lockvogel щеше да разбереш, че този говорител е само за няколко вида скорци! Скорците нападат лозята и това е и предназначението на говорителя, да служи за отблъскване! И тъй като твоята 8 звукова машинка не предлага звук на скорец не знам какво ще и бъде предназначението!

Но понеже аз не се оправям с езиците го разбрах а ти полиглоте си разбрал един к...р :drinks:

Смешен си и си изключително некомпетентен! Мъчно ми е за тези които си излъгал! Но ти ги лъжеш от самото начало с твоята смешна машинка и неправилно подбрани звуци, като този на сърната дето доскоро го слагаше, но в един такъв спор ти светна фенерчето и го поправи :clapping:

Няма проблем ще продължавам да те образовам!!!

Аз имам такъв говорител - испански е, включвам го към тигърката и работи. Има три режима на работа - на звуковия се чува силно, на междинния едвам едвам, а на ултразвука въобще не се чува. Пробвах го няколко пъти на ултразвуковия режим, но успеха е спорен - не е като при звуковия да има сто пъдпъдъка около машинката.

Продължавай в сящия дух :clapping:

А сега още малко информация от мен. Ако ти си бе направил труда да провериш по-подробно на страницата на Lockvogel щеше да разбереш, че този говорител е само за няколко вида скорци! Скорците нападат лозята и това е и предназначението на говорителя, да служи за отблъскване! И тъй като твоята 8 звукова машинка не предлага звук на скорец не знам какво ще и бъде предназначението!

Но понеже аз не се оправям с езиците го разбрах а ти полиглоте си разбрал един к...р :drinks:

Смешен си и си изключително некомпетентен! Мъчно ми е за тези които си излъгал! Но ти ги лъжеш от самото начало с твоята смешна машинка и неправилно подбрани звуци, като този на сърната дето доскоро го слагаше, но в един такъв спор ти светна фенерчето и го поправи :clapping:

Мъката настина ще ти е нужна - защо и преди и сега ще покажа на хората как се сглобява от готов

китайски модул - Рапотрска машинка -

Много скоро очаквайте серията на How stuff ( RAPTOR ) work - като гъдел ще пусна снимка на общият вид на твоята измислшьотина закупена от същият китаец продал ти и другите неща

post-16029-1255324370_thumb.jpg

post-16029-1255324341_thumb.jpg

Това е началото очаквайте документалната поредица "истината за една Велика Лъжа"

Колкото за ултазвука си толкова далече от истината колко и от лова на сърната - за разлика от теб аз предлагам нещо което върши работа и ти играчки в китайски стил - точно така - или както си се изразил " продължавай в същЯ дух" твоето желание да направиш нещо свое е толква голямо ,че достигаш да момента на лъжата и дори започваш сам да си вярваш в нея ...

И да -при защита от птици се използва ултразвук , но там принципа е на обикновен генератор за ултразвук настроен на определена честота - и просто пак не си разбрал - както винаги си заблуден и заслепен от обърканите ти познания...

Айде още една припратка - сега ще кажеш ,че руснаците са ала бала..

Типично ще е да е в твоят стил - имаш определено някакви ограничения , а между другото да ти преведе ли или ще се оправиш - знам ли ....

http://www.all4hunt.ru/product/dinamik-ult...d-sound-ap-831/

Айде още една припратка - сега ще кажеш ,че руснаците са ала бала..

Типично ще е да е в твоят стил - имаш определено някакви ограничения , а между другото да ти преведе ли или ще се оправиш - знам ли ....

http://www.all4hunt.ru/product/dinamik-ult...d-sound-ap-831/

Абе ти си бил наистина много ограничен! Само препратки и линкове даваш ама не можеш да приемеш истината! На сайта на производителя на този Lockvogel говорител пише, че първата степен е когато се ползва като обикновен говорител, втората е с по ниско ниво за съхранение на батерията и третото ултразвуково е при ползване със звуци за няколко вида скорци само!!! Със звуци за прогонване! Тоест производителя е направил един универсален говорител за ползване с различни звуци!!!! Ще ти слагам удивителни на всяко изречение защото си удивително тъп!!!!

Що се отнася до това, че искаш да покажеш как може да се направи звукова примамка от плеър, мисля че си закъснял. Много колеги си ги правят отдавна. Аз съм пуснал и коминтар, че предлагам безплатно звуци на който пожелае в темата "Звуци".

Давай прави го и може да се убедиш в предимствата на тази концепция :clapping:

Абе ти си бил наистина много ограничен! Само препратки и линкове даваш ама не можеш да приемеш истината! На сайта на производителя на този Lockvogel говорител пише, че първата степен е когато се ползва като обикновен говорител, втората е с по ниско ниво за съхранение на батерията и третото ултразвуково е при ползване със звуци за няколко вида скорци само!!! Със звуци за прогонване! Тоест производителя е направил един универсален говорител за ползване с различни звуци!!!! Ще ти слагам удивителни на всяко изречение защото си удивително тъп!!!!

Що се отнася до това, че искаш да покажеш как може да се направи звукова примамка от плеър, мисля че си закъснял. Много колеги си ги правят отдавна. Аз съм пуснал и коминтар, че предлагам безплатно звуци на който пожелае в темата "Звуци".

Е това е какво може да се очаква Китаецът се изчерпа и се ядоса....плюф, плюф.... :drinks:

Толкова му се замъгли погледа че не е прочел последното което съм пратил.

Ми да по-лесно е да "плюфка" обиди..

Явно започваш да даваш пълен заден ход...

" Що се отнася до това, че искаш да покажеш как може да се направи звукова примамка от плеър, мисля че си закъснял. Много колеги си ги правят отдавна. Аз съм пуснал и коминтар, че предлагам безплатно звуци на който пожелае в темата "Звуци". "

Къде отиде гордоста от "Уникалното" твое изобретение .... изгуби се в стандарта на тези сглобки коментирани в темата "Машина":rofl:

Наистина ме разсмя днес...

Edited by hunt70

Не съм сигурен, че с ултразвук може да се правят примамки за птици. До колкото ми е известно, слуховия апарат у птиците е доста по-различен от този при бозайниците. Та в този смисъл - вероятно за бозйници може да се направи нещо такова, пример за това са ултразвуковите свирки за повикване на кучето, както и обратното - кучегоните. Тези неща са отдавна известни. Интересно е, че за има разработени ултразвукови гонители на доста бозайници - кучета, гризачи, къртици - за тези съм сигурен, за други - вероятно има. За ултразвукови гонители на птици, разбрах от този форум. Дали има ефект от тях - нямам информация. Но е факт, че във всички "винарски" страни - Франция, Италия, Испания, Гърция използуват мрежи против птици.

Вероятно ултразвуковите гонители са нещо ново ако изобщо има някакъв ефект от тях, но дори и да има никой от изградилите установки за мрежи няма да ги използува по простата причина, че такава установка се използува за 3 вида мрежи - против слана, градушка и птици, само се сменя мрежата през съответния сезон. И най-важното - слуховия апарат при птиците е много по-различен. Пловдивските машинки, използувайки конвеционален звук са едни от най-добрите. Жалко е, че са токова добри! Птиците нямат никакъв шанс. Ако се използуват само за хищници, свраки, гарги и други вредители - моите поздравления. Лова следва да е удоволствие от свършена работа за нещо полезно. Едва ли някой е станал ловец в днешно време за да се изхранва.

И още нещо поредното изхвърляне -

това предоставяна на звуци безпланто звучи , че ти си с авторски права и правиш голяма услуга на хората- поредният смях ...

Едва ли хората са толкова тъпи за колкото си ги мислиш да не открият и те "Уникалните твои "песни"" в Нета.

И затова май- непостигаш неповторимост. :drinks:

Edited by hunt70

Е това е какво може да се очаква Китаецът се изчерпа и се ядоса....плюф, плюф.... :drinks:

Толкова му се замъгли погледа че не е прочел последното което съм пратил.

Ми да по-лесно е да "плюфка" обиди..

Явно започваш да даваш пълен заден ход...

" Що се отнася до това, че искаш да покажеш как може да се направи звукова примамка от плеър, мисля че си закъснял. Много колеги си ги правят отдавна. Аз съм пуснал и коминтар, че предлагам безплатно звуци на който пожелае в темата "Звуци". "

Къде отиде гордоста от "Уникалното" твое изобретение .... изгуби се в стандарта на тези сглобки коментирани в темата "Машина":rofl:

Наистина ме разсмя днес...

Колегата никъде не споменава за уникално изобретение, а за уникални звуци и те наистина са такива. Ако ти ги предлагаш, нямам нищо против, но това не е така.

По темата с ултразвуците също е прав и ти ако знаеш италянски може да го провериш.

Явно ти бърка в психиката дълбоко щом си решил да го копираш :clapping:

Колегата никъде не споменава за уникално изобретение, а за уникални звуци и те наистина са такива. Ако ти ги предлагаш, нямам нищо против, но това не е така.

По темата с ултразвуците също е прав и ти ако знаеш италянски може да го провериш.

Явно ти бърка в психиката дълбоко щом си решил да го копираш :clapping:

А не -тук си в грешка -Бекрайнитя има пълният приоритет и опит да копира и предлага за своя собственост- и ако не си го разбрал - по-зле за теб ....

Сигурно са уникални :drinks: щом казваш , но да ли животинките ги разбират като са толкова уникални:rofl:

Edited by hunt70

И още нещо поредното изхвърляне -

това предоставяна на звуци безпланто звучи , че ти си с авторски права и правиш голяма услуга на хората- поредният смях ...

Едва ли хората са толкова тъпи за колкото си ги мислиш да не открият и те "Уникалните твои "песни"" в Нета.

И затова май- непостигаш неповторимост. :freak:

Да в нета има много звуци безблатни, но аз моите ги купивам и ги предлагам безплатно! Какво да ти кажа, ти си се ограничил с 8 звука, които си свалил безплатно и това е! На теб не ти е ясно, че големите фирми влагат повече пари в записване на звуци от колкото в разработката на самото устройство! Та в този смисъл звуците са уникални и са най-важното в една звукова примамка, но ти и това не си осъзнал. То затова до вчера си слагаше един ревящ(брецащ) сръндак и продаваше това за примамване на сърни :rofl:

Сега с ултра звук "примамваш" :rofl: Смея се ама ми е тъжно за теб. Лошото е, че може би има такива, които ти вярват.

• 2 weeks later...
Да в нета има много звуци безблатни, но аз моите ги купивам и ги предлагам безплатно! Какво да ти кажа, ти си се ограничил с 8 звука, които си свалил безплатно и това е! На теб не ти е ясно, че големите фирми влагат повече пари в записване на звуци от колкото в разработката на самото устройство! Та в този смисъл звуците са уникални и са най-важното в една звукова примамка, но ти и това не си осъзнал. То затова до вчера си слагаше един ревящ(брецащ) сръндак и продаваше това за примамване на сърни :D

Сега с ултра звук "примамваш" :D Смея се ама ми е тъжно за теб. Лошото е, че може би има такива, които ти вярват.

И тъй като заключиха предната тема ще го потвърдя тук - за пореден път доказа ,че акъла ти е орязан - не се само си техн. ограничен , но и си с изключително ниска интелигетност..

и тарикат на дребно...

неможа да защитиш по-никакъв начин тъпото си творение и започна с обиди - характерно за човек изнервен в безсилието си да се покаже - или още веднъж доказа тезата глупостта и тъпотия е безкрайна и неслучайно имаш такъв ник.

Между другото пич , гледам ,че си взел страната да хулиш основно и ако не заключат и тази тема нямаш проблеми - да продължаваме , може и друга тема да се отвори - например " До къде ще достигне тъпотията на безкрайният..."

Edited by hunt70

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.