Jump to content

СВД - Снайперска Винтовка Драгунов

Recommended Posts

здравейте колеги видях една тема тук за внос на оръжие оръжие.като погледнах в сайта една винтовка тигър-драгунов е към 19хил.рубли около 500-600 долара тва въобще не е много в сравнение с тукашните цени от около 3-4 хиляди лв.

някой запознат ли е с вноса на руски оръжия.или има ли някаде в нета в информация .

знам че драгунова е страшна пушка и идеална за варда и за далечен лов за тва и се интересувам.

по принцип имам такъв калибър 7,62*54 в комбинирана пушка и знам че калибъра е ефективен.

моля който е запознат да даде информация.

благодаря предварително

• 3 weeks later...
  • Replies 350
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

пропуск може и да няма ако стреляш по чаршаф

А ,, и как можем да знаем какъв е редът на попаденията .? Ограждал си произволно . Тези дупки в оградката , ако допуснем че са от куршуми , може да не са от три поредни , а може да са от единия вляво

Дупките са си от куршуми и това си личи от снимките с ролетката. Но и аз не виждам логика в хаотичното разположение както на единичните изстрели, така и на двете групи. Ако е стреляно за проверк

Posted Images

колега тази цена за драгунов е нереалнал.на изложението в НДК тази пролет ТИГЬРА беше 3500лв,а ДРАГУНОВ-5500лв заедно с оптиките.

доволен ли сте от ИЖ 94,какви са им показателите при стрелба над 200м

a колега говори на ти няма проблем аз съ на 22 год тъй 4е ок.

за ижовката не сам я пробвал на над 130 метра прави група 5 см от легнал без подложка с руска оптика.

имам убито прасе 170-180 кг с нея на 140 метра от първия изтрел в задника .навярно съм уцелил няква точка 6тот като отидох до него дишаше но беше обездвижено и плюеше кръв.имам и сърна на 120 метра но тва не е хвалба.сега върнах оптиката и ще взимам меопта така казват по-опитните да направя.обаче пушката размества стойката от магнум бренекетата.гръмнах 5 едно след друго добре я подгрях и после стойката хлопаше и се наложи да правя нов приклад щот руския са цепна.утре пътувам от германия за бг и ще си я натъкмя за свинския лов.и се надявам да ди намеря някой хубав драунов или тигър по-евтино да си го взема.само че не знам къде да го търся.

наслука през новия сезон на всички колеги

a колега говори на ти няма проблем аз съ на 22 год тъй 4е ок.

за ижовката не сам я пробвал на над 130 метра прави група 5 см от легнал без подложка с руска оптика.

имам убито прасе 170-180 кг с нея на 140 метра от първия изтрел в задника .навярно съм уцелил няква точка 6тот като отидох до него дишаше но беше обездвижено и плюеше кръв.имам и сърна на 120 метра но тва не е хвалба.сега върнах оптиката и ще взимам меопта така казват по-опитните да направя.обаче пушката размества стойката от магнум бренекетата.гръмнах 5 едно след друго добре я подгрях и после стойката хлопаше и се наложи да правя нов приклад щот руския са цепна.утре пътувам от германия за бг и ще си я натъкмя за свинския лов.и се надявам да ди намеря някой хубав драунов или тигър по-евтино да си го взема.само че не знам къде да го търся.

наслука през новия сезон на всички колеги

Колега тези истории за далекобойността на Драгунов респективно за Тигър са фантазии.Не че няма такива образци, но те се правят изключително за специалните части на руската армия.Тигъра, който казват че е приемник на Драгунов, предназначен за ловци няма нищо общо с военния образец.Допуските при изработването на каналите на цевта са доста по-големи и я няма тази точност.Освен това с този калибър 7,62х54 забрави да правиш точни изстрели на големи дистанции(над 400 метра).За тази цел има специални боеприпаси, с голяма настилна траектория и достатъчна скорост.Но този калибър не е от тях.Руснаците стрелят с калибър 9,3х64, който е магнум.Но както казах за голяма далекобойност се изискват съответните боеприпаси.Освен това оптиката трябва да е с много голямо увеличение за да може да стеляш на тези дистанции(над 12-14 кратно увеличение).И не на последно място тази пушка е ужасно тежка-около 4,5кг без оптика и патрони.Сам прецени дали е подходяща за лов. :D

• 2 months later...

Ловувам с тигар 7.62х54 и е супер.От 300м с бързомерец кобра удрям чоки, а с ОМЗ 4-12х56 с балистична скала на 7.62х54 с подсветка е направо фантазия.С много много стари патрони групата му на 100м е 1.0 МОА при 3 изстрела.

• 2 weeks later...

Незнам несъм виждъл ловния Драгунов но от армейския по добър няма стрелял съм много и сам доволен но уви няма от къде да си го купим само оптиката нее хубава но до 1000 м. с прецизен куршум няма пропуск....

здравейте колеги видях една тема тук за внос на оръжие оръжие.като погледнах в сайта една винтовка тигър-драгунов е към 19хил.рубли около 500-600 долара тва въобще не е много в сравнение с тукашните цени от около 3-4 хиляди лв.

някой запознат ли е с вноса на руски оръжия.или има ли някаде в нета в информация .

знам че драгунова е страшна пушка и идеална за варда и за далечен лов за тва и се интересувам.

по принцип имам такъв калибър 7,62*54 в комбинирана пушка и знам че калибъра е ефективен.

моля който е запознат да даде информация.

благодаря предварително

Здрасти Денка,не знам защо си решил че това е пушка за лов.Това не е удобна пушка за лов по причина че е конструирана за стрелба лежешком.Ти често ли стреляш легнал на лов?Стрелял съм и с Тигър и с чист Драгунов(произв.1982) вторият биеше наистина точно,но и двата ми оставиха чувство на неудобство.Ниско разположена оптика,неудобен приклад.Може би щото съм си свикнал с Мазалата не знам :lol:

Незнам несъм виждъл ловния Драгунов но от армейския по добър няма стрелял съм много и сам доволен но уви няма от къде да си го купим само оптиката нее хубава но до 1000 м. с прецизен куршум няма пропуск....

Всъщност, когато подмениш оптиката с един истински класен Бушнел и падат до 1800 метра.

Аз нямам пропуск ! Гаранция!

Горките жертви на Здравната Каса !

Готов съм да ви спонсрирам в лекарствата !

Спокойно, перушани,

Не е задължително да си луд, за да станеш хампи, но всв пак помага !

Идете си търсете работа в Дайкан, там епикризите от психото се ценят ката референция и са допълнително предимство към задължителните критерии към пперсонала - да си педерас !

Горките жертви на Здравната Каса !

Готов съм да ви спонсрирам в лекарствата !

Спокойно, перушани,

Не е задължително да си луд, за да станеш хампи, но всв пак помага !

Идете си търсете работа в Дайкан, там епикризите от психото се ценят ката референция и са допълнително предимство към задължителните критерии към пперсонала - да си педерас !

Защо бе Човек?

Защо ни пращаш да работим?

Ние обичаме да мързелуваме и да мислим за оръжия!

Лежим си в леглата и си мислим.

И колкото повече мислим, толкова по-далечни дистанции поразяваме!

Аз примерно снощи като му легнах след яребичия лов, и вместо да пофана булката, се замислих.

И кви дистанции с тоя гладкоцевен автомат поразявам ! Не ти е дума.

Минимум 800 метра прав изстрел.

На открити мерни прибори.

Ако сложиш корекция, ще ги докара и до 2300.

После си викам - дай да я уважа моята, щото ей ги Момците за педераси говорят. Ама докато си го помисля, и пак стрелба в главата ми.

Блъскат се едни съчми, едни бренекета, едни проектили в черепното ми пространство!

Кънтят на кухо...

Абе важна е дистанцията!

А пък 7,62Х54 всъщност е правен да се поразяват танкове! НДАА ДА! От 13000-до 1800 метра. И това снощи ми дойде в акъла.

Та сега да го споделя :cool:

П.с. Педерас се пише с Т накрая :lol:

Добро утро, Set.

И ти си бил сложна, противоречива личност, значи!

Демек -през деня неуморно изграждаш, през ноща без пощада рушиш?

То бива ден за размисъл ама ти си я задълбочил снощи до немай къде по хоризонталата и вертикалата.

Изглежда, братко, и при тебе прираста на знания не е прираст на увереност, а на съмнения.

И ти, може би учиш не за бе;лежки, а за знания.

Очевидно при вас, нощните стрелци на дълги (над 2000) и средни (до 1800 м.) разстояния поразяването на живите цели на противника, както и някои по-бавни нисколетящи самолети са въпрос

на дълг и чест, както и хоби.

Само не ми стана ясно:

1. Ако не бях писал "педерас", без Т, (верятно това Т произлиза от тъпак!?) нямаше ли да се сетиш за булката? Ако аз съм причината за снощната оргия, ще трябва да черпиш.

2. Не разбра ли че моя коментар не се отнася за тебе (1800м. и нагоре), а за тези нетренирани снайпери които не пропускат само до 1000 м., оттам нагоре понякога се излагат и не улучват падпъдъци, не ги е срам!

От всичката таз попара най-важен ми се струва въпроса ДЕТО ПОВДИГНА за булките.

Днес, като не можем да ловуваме прасета и други волнонаемни, що не половуваме на булки, с индивидуални бележки, на варда, гонка, издебване, обход и т.н.

Оръжия и амуниции всеки си знае.

НАСЛУКА :lol:

Edited by rotary
Добро утро, Set.

И ти си бил сложна, противоречива личност, значи!

Демек -през деня неуморно изграждаш, през ноща без пощада рушиш?

То бива ден за размисъл ама ти си я задълбочил снощи до немай къде по хоризонталата и вертикалата.

Изглежда, братко, и при тебе прираста на знания не е прираст на увереност, а на съмнения.

И ти, може би учиш не за бе;лежки, а за знания.

Очевидно при вас, нощните стрелци на дълги (над 2000) и средни (до 1800 м.) разстояния поразяването на живите цели на противника, както и някои по-бавни нисколетящи самолети са въпрос

на дълг и чест, както и хоби.

Само не ми стана ясно:

1. Ако не бях писал "педерас", без Т, (верятно това Т произлиза от тъпак!?) нямаше ли да се сетиш за булката? Ако аз съм причината за снощната оргия, ще трябва да черпиш.

2. Не разбра ли че моя коментар не се отнася за тебе (1800м. и нагоре), а за тези нетренирани снайпери които не пропускат само до 1000 м., оттам нагоре понякога се излагат и не улучват падпъдъци, не ги е срам!

От всичката таз попара най-важен ми се струва въпроса ДЕТО ПОВДИГНА за булките.

Днес, като не можем да ловуваме прасета и други волнонаемни, що не половуваме на булки, с индивидуални бележки, на варда, гонка, издебване, обход и т.н.

Оръжия и амуниции всеки си знае.

НАСЛУКА :D

Как беше приказката - Кой разбира - тук се спира.

Та и аз разбирам (от булки и близка стралба) примерно :D . Ама как да не си покажа знанията и мислите :lol:

П.с. А ся да те видя братчед ти дали разбра :D:lol:

Как беше приказката - Кой разбира - тук се спира.

Та и аз разбирам (от булки и близка стралба) примерно :D . Ама как да не си покажа знанията и мислите :D

П.с. А ся да те видя братчед ти дали разбра :D:lol:

Не човек, а желязо!

При такваз диагноза търси някоя с нещастен брак и щастлив развод и ще заспиваш по лесно!

Ако не намериш такава, има и друга рецепта (народна медицина) - да си набавиш 18 годишна нимфоманка и да четете заедно на кръгла спалня цяла вечер "Лов и оръжие" (това е моята кристална детска мечта) !

:lol:

Не човек, а желязо!

При такваз диагноза търси някоя с нещастен брак и щастлив развод и ще заспиваш по лесно!

Ако не намериш такава, има и друга рецепта (народна медицина) - да си набавиш 18 годишна нимфоманка и да четете заедно на кръгла спалня цяла вечер "Лов и оръжие" (това е моята кристална детска мечта) !

:lol:

А моята:

Руса нимфоманка, собственичка на пивоварна! :lol::D:D:D

Наздраве! За Драгунов! :D

Всъщност, когато подмениш оптиката с един истински класен Бушнел и падат до 1800 метра.

Аз нямам пропуск ! Гаранция!

пропуск може и да няма ако стреляш по чаршаф :D

Мале,човеко , теб някой те е барнал яко по акъла......1000 м.Лудница

Според теб колко бие точен изтрел сигурно 5000 м. :D:D:D

При драгунов,нема такова нещо,максимум до 400-600м.Говорим за точна стрелба,не за попадения в чаршаф

Като видя тема - Драгунов - по форумите и се приготвям за душевна наслада от "бисери" от стил сатира и забава. Това е идея за Сатиричния театър и току виж някой направи постановка - Драгунов, снайпера с неограничените възможностти. :D

Давайте, че е интересно :D

Да не се впрегнете сега - ти си такъв, ти си онакъв - само споделям, че чета с огромно удоволствие.

Току виж съм се навил да си продам колата и да си купя някъкво подобно оръжие, че когато пусиите са нейде високо и на чисто, да мога да ги вардя сам, до към 5 000м. То и растоянието не е кой знае колко де, само някъкви си 5 км. Кажи речи до най близкия жилищен квартал :cool: На това растояние и танка се вижда като листна въшка на тъмна петура. А за дивеч да не говорим. Колко му е да го видиш. :D

Хамзи спомена, че е наемен войник. Бил е на мисии зад граница (поне така твърди). Аз бих вярвал на това, което пише и не бих спорил!

Наслука!

Edited by Конак
При драгунов,нема такова нещо,максимум до 400-600м.Говорим за точна стрелба,не за попадения в чаршаф

И аз говоря за точна стрелба,с руската оптика на 1000м. а куршума на колко отива несъм го виждъл ако застанеш на 2500м може и да паднеш говоря за точност на срелбата.

И аз говоря за точна стрелба,с руската оптика на 1000м. а куршума на колко отива несъм го виждъл ако застанеш на 2500м може и да паднеш говоря за точност на срелбата.

Ндам...

Точно умерва танка :cool:

По въпроса с 1000 м.

На това разстояние куршума на Драгунов /7,62х54/ има пад около 12-13 м., хоризонталното отклонение при най-най слаб вятър почти пълно безветрие на това разстояние е около 30-40 см. Сега който иска може да продължи с въпроса с прецизният изстрел.....

М/у др. може да се произведе точен изстрел на това разстояние и то дори без оптики и драгунови.

Мой познат ,картечар твърди /и съм склонен да му вярвам/, че картечницата е много по точно оръжие от много снайперски пушки вкл. и драгунов.Той със механичен мерник казва,че сваля мишена с човешки ръст от 4-5 изстрела. Но.....човека е стрелял и то много на такива разстояния и на око правилно благодарение на това определя корекцията, стрелят и със трасиращи патрони при които много добре се вижда траекторията на куршума, като сложиш малко късмет и става...

Защото и на мен както на Конак ми омръзна да чета колко страхотно "ловно" оръжие е Драгунов създавам тази тема. Бих помолил Модераторите и Администратора да обединят всички постнати до сега мнения в едно и да направят ако е възможно така че темата да излиза най-отпред при всяко едно влизане в отдел "Ловни оръжия" така че да се убият страстите на бъдещите привърженици на ловния драгунов. И за да не съм голословен слагам един файл с фактите за СВД от Руски сайт(Винаги търся автентичност на сведенията).....

Забравих един моноооого важен момент.....Патрона, наречен "снайперски" продават го на всеки ъгъл ........но в Авганистан :D

SVD.doc

Edited by NickK