Jump to content

Странен пъдпъдък ?

Recommended Posts

post-1752-1225039450_thumb.jpg Тази странна птица ми подари един съсед,хванал я е в оранжерията си преди месец.На пъдпъдък прилича но оперението е различно,като го напече слънцето през деня пее,но нищо общо с пъдпъдъчото пеене.По скоро фиучи като линейка и то доста силно.Ветеринарят който ми лекува кучетата каза че едни деца му донесли същата птица хванали я на детска площадка в центъра на Варна.Някой от колегите има ли представа какво държа в къщи?

А стига е.....каква пък ще е тая гадинка.Да не би да е някаква разновидност на нашия пъдпъдък.Да е долетял от някое забравено кътче на света

post-1752-1225039450_thumb.jpg Тази странна птица ми подари един съсед,хванал я е в оранжерията си преди месец.На пъдпъдък прилича но оперението е различно,като го напече слънцето през деня пее,но нищо общо с пъдпъдъчото пеене.По скоро фиучи като линейка и то доста силно.Ветеринарят който ми лекува кучетата каза че едни деца му донесли същата птица хванали я на детска площадка в центъра на Варна.Някой от колегите има ли представа какво държа в къщи?

Аз съм виждал такава :p знайш кви големи зъби има и яде хора май му викаха ЧОВЕКОЯД :):sufra::bulgar::D :D бъзикам, се за първи път виждам такава ???

А стига е.....каква пък ще е тая гадинка.Да не би да е някаква разновидност на нашия пъдпъдък.Да е долетял от някое забравено кътче на света

Японски пъдпъдък.От тия дето ги гледат за яица.Испуснал ги е някой.

Аз съм виждал такава :p знайш кви големи зъби има и яде хора май му викаха ЧОВЕКОЯД :):sufra::bulgar::D :D бъзикам, се за първи път виждам такава ???

Красиво оперение.....но каква е всъщност птицата??

п.п. Прилича на японския ...ето линк към него.

http://quailbg.narod.ru/qipd.html

Edited by lady_Lia
Японски пъдпъдък.От тия дето ги гледат за яица.Испуснал ги е някой.
Не знам,ветеринарят ( той обслужва и ферми за пъдпъдъци ) каза че нямат нищо общо.Този е с големина по-малка от яребица и по-голям от най едрите пъдпъдъци които съм удрял.Ето как изглежда японскияhttp://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_Quail

Определено не е японски ... загледаите се и в оперението на главата и в човката нещо ....

Определено не е японски ... загледаите се и в оперението на главата и в човката нещо ....

garo_dai, имаш вече Яйца? :sufra: Ако нямаш - не ще да е японски! :)

garo_dai, имаш вече Яйца? :sufra: Ако нямаш - не ще да е японски! :)
post-1752-1225047650_thumb.jpg Абе че не е японски не е,може и мъжки да е,ама какъв е? Яде просо ,счукана пшеница също,много обича грозде,хапва и домати.
Много прилича на този фазан,Королевский фазан,само че е още малък
Не е фазан бе колега, когато не съм край него,вирва главата като другите пъдпъдъци .Обаче като се приближа и се снишава и затова на снимката е такъв. Ти пък фазан... :) погледни му краката.П.П. ти малки фазанчета виждал ли си?

post-1752-1225048362_thumb.jpg

Не е фазан бе колега, когато не съм край него,вирва главата като другите пъдпъдъци .Обаче като се приближа и се снишава и затова на снимката е такъв. Ти пък фазан... :sufra: погледни му краката.П.П. ти малки фазанчета виждал ли си?

Ако се научи да говори, може пък да е папагал.... :)

Ако се научи да говори, може пък да е папагал.... :)
Абе дали така си пее или имитира линейка не знам,да не се окажеш прав? И ти го видя кажи си...

Открих го в нета що за птица е, БОБУАЙТ пъдпъдък,този наистина се оказа мъжки . Обитава северна и южна Америка -ловен обект, ба си как ли е попаднал тука...http://en.wikipedia.org/wiki/Bobwhite_Quail post-1752-1225054872_thumb.jpg post-1752-1225054894_thumb.jpg

Edited by garo_dai
Абе дали така си пее или имитира линейка не знам,да не се окажеш прав? И ти го видя кажи си...

Видях го. Твар странна и непозната за мен.

Мяса,мяса.Качулка има ли или наченки на качулка? При Американския бобкуейл мъжките имат качулки.Как е дошъл до тук обаче?Аляска-Чукотка-Азия-Европа??Що да не...или е избягал от некой зоомагазин :)

Мяса,мяса.Качулка има ли или наченки на качулка? При Американския бобкуейл мъжките имат качулки.Как е дошъл до тук обаче?Аляска-Чукотка-Азия-Европа??Що да не...или е избягал от некой зоомагазин :)
Може и да е имал качулка но главата му отгоре е очукана щото се е блъскал в клетката.Не съм виждал в БГ пъдпъдъци по зоомагазини .Дайте да му намерим някоя женска че може да е загоряло момчето...

Може а ги купиш от тук---> http://www.lakecumberlandgamebirds.com/index1.html ебахти Бай Тошовските цени :)

За малки пилета става въпрос :sufra:

Edited by val4ak

Здравей, колега

Красива птица - има ги в зоологическата градина във Варна.

Можеш да го занесеш там да не скучае без женска :censored:

И аз много се учудих какво е това, което толкова прилича на пъдпъдък.

Може би е избягал оттам - едва ли е долетял от Америка.

Наслука на всички!

Не знам американско, английско или австралийско е това чудо... Но както вече съм споделял във форума, според мен нещата в природата и обществото са неразривно свързани... Пичове, такъв упадък на морала и разврат е настъпил, че е трудно да се каже какво е това птиче... Кой знае какво става в гората и полето като се стъмни! Ей ви на резултата - прилича на фазан, пъдпъдък и яребица едновременно, има белези и на папагал, че и вие като линейка... Явно сексуалната революция не е подминала и ловните полета! / Абе, я го огледайте по-добре - дали не прилича и на шефа на местната ловна дружинка????/

Edited by Любен Любенов
Прилича ама не е ,много е дребен за лещарка.Във линка от Уикипедията има МР3 запис на пеене на Бобкуейл-ами същата е,като го слушам и този.