Jump to content

Recommended Posts

Мисля да закупя надцевка Beretta S55 12кал.,някои има впечатления от този модел на Берета?

Edited by Petar Kalchev
Мисля да закупя надцевка Beretta S55 12кал.,някои има впечатления от този модел на Берета?

Това не е ли един модел от 60те години , или се бъркам ?

Това не е ли един модел от 60те години , или се бъркам ?

Ами незнам дали е от 60-те ама вече не се произвежда,и се чудех дали някой притежава такава пушка и какви впечатления има от нея,ама така като гледам не е много разпространена у нас.

Edited by Petar Kalchev

Марзи ме да проверя , но мисля , че така се казваше моята - надцевка с бяла глава , 2 спусака , без мерна линия . Произведена е 68г и служи без никакви проблеми от тогава . Първо на дядо ми , а сега и на мене . Без сериозна и да не кажа никаква поддръжка , през сезона - няма никакви язви или луфтове . Много устойчиво оръжие . Ползвам я за полски лов . Не групира добре 13/0 , но с бренеке е поносима .

колега, аз лично притежавам такова оръжие, невероятно е и моята е с мерна линия. Мисля, че трудно ще си намериш, според мен това вече е колекционерско ръжие и едва ли някой ще я даде за смешни пари.Първата оферта беше 1100 долара, още беше на баща ми и не му разреших да я предаде, след време реших да я продавам и ми предлагаха 500лв. Дано да успееш да намериш това, което търсиш

Edited by grabadavar
колега, аз лично притежавам такова оръжие, невероятно е и моята е с мерна линия. Мисля, че трудно ще си намериш, според мен това вече е колекционерско ръжие и едва ли някой ще я даде за смешни пари.Първата оферта беше 1100 долара, още беше на баща ми и не му разреших да я предаде, след време реших да я продавам и ми предлагаха 500лв. Дано да успееш да намериш това, което търсиш

Вече го намерих!!!Нямах време стрелям с пушката,иначе визуално пушката си личи че е Берета.

Пратете снимки .Много ще ми е интересно да видя такава с мерна линия . В Гугъла виждах и презокеански - същите , но от долу , дето е нашият надпис Made in Italy там е Made in Argentina . Виждал съм и други без мерна линия - с приклади в окаяно състояние , но пак без луфтове и язви .

Пратете снимки .Много ще ми е интересно да видя такава с мерна линия . В Гугъла виждах и презокеански - същите , но от долу , дето е нашият надпис Made in Italy там е Made in Argentina . Виждал съм и други без мерна линия - с приклади в окаяно състояние , но пак без луфтове и язви .

Ето малко снимки.

post-15519-1226345390_thumb.jpg

post-15519-1226345544_thumb.jpg

post-15519-1226345598_thumb.jpg

Edited by shot1
  • 3 weeks later...

Баща ми има такава с мерна линия.Купи я през 1968г.за 240лв. чисто нова от ЦС на БЛРС.В момента е в перфектно състояние.В нашия град има още 2бр. но са без мерна планка.Като проблем който се показа през годините е постоянното пукане на приклада поради малкото сечение което се образува при сглобката между УСМ и приклада .Ако някой колега пожелае може да покажа и някоя снимка. НА СЛУКА!!!!!!!

Колета това е едно чудесно оръжие. Купих си на времето като млад ловец през 1982г. такава пушка /вариантът с мерна линия/на старо за 280 лв. С нея ловувах мноного яко до 2002г. като за това време съм изстрелял с нея около 13000 патрона/водя си статистика/. Едва на края се появиха някои луфтове, но иначе и до сега пушката е в мен и с нея се ловува. Долната цев, която е 0.25 стреля прекрасно с бренеке, а горната е пълен шок. Та искам да кажа, че ако оръжието е в добро сэстояние без луфт,раковини,подбитости и пр. дефекти по цевите го вземай веднага, защото с него е удоволствие да се ловува.

Колета това е едно чудесно оръжие. Купих си на времето като млад ловец през 1982г. такава пушка /вариантът с мерна линия/на старо за 280 лв. С нея ловувах мноного яко до 2002г. като за това време съм изстрелял с нея около 13000 патрона/водя си статистика/. Едва на края се появиха някои луфтове, но иначе и до сега пушката е в мен и с нея се ловува. Долната цев, която е 0.25 стреля прекрасно с бренеке, а горната е пълен шок. Та искам да кажа, че ако оръжието е в добро сэстояние без луфт,раковини,подбитости и пр. дефекти по цевите го вземай веднага, защото с него е удоволствие да се ловува.

И моята е с мерна линия,цевите са в перфекнто състояние,няма никакви луфтове и прочие,единственият проблем е споменатият от колегата за приклада и моя е леко пукнат в шийката и като свърши сезона ще се прави нов.

Ха, да ти е честита, почти да не пропускаш животно с нея :D и слезващия път като се видим в ловния ви дом, да почерпиш :D иначе тези пожелания няма да се сбъднат :)

Ами незнам дали е от 60-те ама вече не се произвежда,и се чудех дали някой притежава такава пушка и какви впечатления има от нея,ама така като гледам не е много разпространена у нас.

Имам такава наследствена от 1965г.Оръжието е перфектно и събира очите на колегите.?Не е седяла в шкафа и има някоя и друга следа отвън но отвътре цевите са огледало.Почиства се с един сух парцал,

няма и следа от корозия.Цевна кутия изцяло от метал, никакви луфтове!Пушките са невероятни, доколкото имам информация са внесени в БГ срещу износ на диви зайци в средата на седемдесетте.За американския пазар има такива правени в Аржентина но в по късен период.У нас са само италианско производство.Полушок и шок 71см цеви.Като бой и групираност просто няма забележки, дори на пъдпъдъка се случва на 25м да се "взриви" когато снопа го хване централно.Вземай!

И аз съм на мнение, че пушката си заслужава! Моята беше с мерна линия. Аз нямах проблеми с приклада, но счупих едната игла. Сигурно от многото "сухи" тренировки - детска радост... Любо Анатков обаче ми я оправи и то без пари - Благодаря ти Любо!!!

И аз съм на мнение, че пушката си заслужава! Моята беше с мерна линия. Аз нямах проблеми с приклада, но счупих едната игла. Сигурно от многото "сухи" тренировки - детска радост... Любо Анатков обаче ми я оправи и то без пари - Благодаря ти Любо!!!

За прилада и да не беше пукнат пак щях да го сменя,сегашния е доста очукан и самата му форма не ми допада,за иглите нищо не мога да кажа тей като с пушката не е стреляно много но и за тях си имам майстор!НА СЛУКА!!

Отвори й механизма, измий го с бензин и го смажи наново, защото може да не е отваряна откакто е станала на пушка. Това е процедура като смяната на маслото, филтрите и ангренажния ремък при закупуване на автомобил - задължителна!

• 2 years later...
  • 1 year later...

Да поразмърдам малко една стара тема

Прилагам таблица за определяне на годината на повечето модели на Берета. Открих я много трудно с известни затруднения с руския език.

Заповядайте

От 1954 до 1974

1954 - X

1955 - XI

1956 - XII

1957 - XIII

1958 - XIV

1959 - XV

1960 - XVI

1961 - XVII

1962 - XVIII

1963 - XIX

1964 - XX

1965 - XXI

1966 - XXII

1967 - XXIII

1968 - XXIV

1969 - XXV

1970 - XXVI

1971 - XXVII

1972 - XXVIII

1973 - XXIX

1974 - XXX

След 1974 година

1975 - AA

1976 - AB

1977 - AC

1978 - AD

1979 - AE

1980 - AF

1981 - AH

1982 - AI

1983 - AL

1984 - AM

1985 - AN

1986 - AP

1987 - AS

1988 - AT

1989 - AU

1990 - AZ

1991 - BA

1992 - BB

1993 - BC

1994 - BD

1995 - BF

1996 - BH

1997 - BI

1998 - BL

1999 - BM

2000 - BN

2001 - BP

2002 - BS

2003 - BT

2004 - BU

• 2 months later...

колега аз имам саштата обаче е с ьромирани цеви оригинална и незнам колко бройки има в света такива.Моята е проиводство 61-ва година и все оште нямам луфтове и язви..Пушката е перфектна и много удобна ..Наслука

Колеги как се води модела успоредка от същото време? Някъде да се предлага?

Колеги как се води модела успоредка от същото време? Някъде да се предлага?

Берета 470 и 471 Силвер Хоук,ВИП,6100лв/в момента не е налична/.

Edited by drake

Танаци, говоря за стара успоредка набор на S55, продаваха се по същото време и сега не се правят. Повече ме интересува дали има някоя в продажба.

Танаци, говоря за стара успоредка набор на S55, продаваха се по същото време и сега не се правят. Повече ме интересува дали има някоя в продажба.

Не са чак толкова много моделите им с успоредни цеви:GR2,451,426,626,627 и S452 EELL,

Моделите 470 и 471 ги споменах.

Модела 471 се продаваше в БГ,но притежателите му са много малко.

По-"дъртите" модели навън държат цена-примерно GR2 произведена 1968 година е 1800$.

• 5 months later...

И аз имам такава Беретка, след малко инвестиция в нов приклад и ложа, както и оксидация, сега събира очите по ловните излети. Иначе много стегната пушка. Принципно са няколко модела има с и без мерна линия, като моята е с два спусъка и 71 см. цев, но има и с един спусък и по дълга цев, която се води спортна версия.

... А иначе ... всяко нещо се продава, стига да има с какво да се възбуди интереса на притежателя ;)

Колеги ПРОФИСИОНАЛИСТИ!!! Аз съм начинаещ ловец на който му предстои закупуване на първото гладкоцевно оръжие.

Бях се насочил към полуавтомат от ВИП-А турско производство , но с колкото и ловци да се съветвах ми препоръчаха ИЖ 27. Наистина ще съм благодарен да се водя от вашият опит, препоръки и съвети. Кое е по-добро, старото Руско или новите Турски пушки или по-точно марка Чърчил.