Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Колега би ли споделил как си постигнал този очарователен резултат с дървените части на това пушкало :good: .

Благодаря.

Една от най-важните операции е полирането на дървесината.Това става с вълнен парцал и много търкане,след което вариантите за лакиране са няколко.Аз лично използвам двукомпонентен полиуретанов лак /нанася се с пистолет/,шеллак или смес от пчелен восък и клей.Много е важен и подборът на самата дървесина.

• Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Здравейте, колеги! Ето още една красавица от този превъзходен модел. ИЖ58, 16кал., закупена от баща ми през далечната 1968год. Това е първата и единствената му пушка, за мен е първата, но не единстве

Здравейте, колеги, Гледам, че има доста фенове на Иж 58. Аз също притежавам такава пушка /ИЖ 58М; 12/70/, и тя ми е най удобна при стрелба. Не се сдържам да се изфукам и аз. Произведена е 1971 година

Да се похваля и аз с една "подмладена" красавица с която ще откриваме заедно сезона : Иж 58МА - 12кал.

Posted Images

Това беше отдавана с пушката все още ловувам , доволен съм и добре я подържам.

А ловувам и с още една красавица.Тула-59 год.-БЕЗУПРЕЧНА.

Edited by madaneca1973

Това вече е сериозна работа... :good:;)

Днес реших малко да си поиграя със приклада на моята 58-ца.Понеже не можах да намеря терпентин и със пчелен восък да импрегнирам приклада, реших да експериментирам и замених терпентина със ленено масло.Настъргах със ренде пчелния восък и сложих лененото масло на водна баня.След 10 мин се стопи восъка и стана приятна леко гъста субстанция за нанасяне със четка.Изтърках приклада със шкурка.Докато шкурих приклада, сместа за импрегниране се втвърди и стана като паста-боя за обувки.Сложих бурканчето във микровълновата и за 1 мин. готовата вакса са импрегниране стана отново течна и готова за нанасяне Ефекта който се получи много ме удоволетвори :good: .След като намазах приклада и изсъхна следваше здраво търкане със вълнен парцал ;).

post-11709-1246720592_thumb.jpg

Edited by JEMiliov
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
И аз си купих 58-ца 12 кал. Тя е супер удобна и прикладиста, а освен това и лека в сравнение с останалите руски модели...

Ники честито, това значи ли че спираме да търсим 54ка???

:rolleyes:

И аз си купих 58-ца 12 кал. Тя е супер удобна и прикладиста, а освен това и лека в сравнение с останалите руски модели...

Ами честито!В края на седмицата се похвали какво си направил на откриването. :rolleyes:

абе сеедно си купил москвич
По голяма простотия не бях чел!
Човека има Берета, другото явно е .................

Сигур е ES 100 ...

Човекът си е купил оръжие колкото и да е старо за него е НОВО.За любителите на оръжие няма старо или ново.Не бъди черноглед и завистлив българин а му пожелай ,,Наслука" с него през новият сезон.Наслука :)

ЕЕЕЕЕи,много прост народ има на тоя свят-мнооого!ЕИ ага хващам бас,че квото може твоита берета.Същото може и ИЖ а на колегата!Само дето тя ще надживее и него и синовете му,че и внуците.Беретата-едва ли!?!?!?

не се вълнувайте колеги... като видите някой, който се е регистрирал вчера и пише необмислени глупости, първо си задайте въпроса дали не е някое дете... беретата сигурно е на вуйчо му, както и кучето... младежа просто е решил да се включи с някакъв коментар..

иначе иж форевър!!!

не се вълнувайте колеги... като видите някой, който се е регистрирал вчера и пише необмислени глупости, първо си задайте въпроса дали не е някое дете... беретата сигурно е на вуйчо му, както и кучето... младежа просто е решил да се включи с някакъв коментар..

иначе иж форевър!!!

Абсолютно вярно колега и поради тази причина много от нас се въздържат от излишни коментари.Пошлостта и простотията тук са в изобилие.Наслука на всички!

Да. Вече не си търся 54-ка. Не зная от какво е направен приклада на тази 58-МА, но пушката тежи 3,1 кг и е супер удобна...

Дървесината на Юбилейните изпълнения на ИЖ-58 и въобще по принцип на всички руски гладкоцевни ловни оръжия са от орех,независимо от годината на производство,а всички останали екземпляри,произведени за сектор "Ширпотреба" са /били/от бреза и бук.

Винаги ще се намери подобен "лауреат" да оспами иначе приятна тема !

Вместо да се радваме заедно за новата придобивка на колегата и да му пожелаем слука ...

Затова е отрицателен прираста в България-много такива "doktori" се навъдиха !!!

А за степен на грамотност не смея да предположа-съдейки от поста най-вероятно ако си напише трите имена ще има четири или повече грешки !

Никои няма право да обижда тези пушки,защото през всичките тези години на експлоатация те са доказали безпорните си качества.С нищо "Беретата"нее по-добра от Иж-то.Напротив,тя е много по-претенциозна отнего. :ph34r:

Здравейте и наслука!!

Тази година си купих на старо Иж-12/Байкал", надцевка и след малко козметика по дървесината , подмяна ударниците е изпробвах на откриването по пъдпъдъка и гривека.

Не че в град Съединение имаше от тези птици, но не съм валат и съм доволен от съветската придобивка за 250.00 лв. Много ми е лека и наръчна.Рита повече от Стожера, но то си има причина за тази работа.

Иначе европейските пушки са много красиви, елегантни, та чак да не ги носиш на лов, а за стената.

Всеки луд с номера си ,колеги?!