Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Винаги ще се намери подобен "лауреат" да оспами иначе приятна тема !

Вместо да се радваме заедно за новата придобивка на колегата и да му пожелаем слука ...

Затова е отрицателен прираста в България-много такива "doktori" се навъдиха !!!

А за степен на грамотност не смея да предположа-съдейки от поста най-вероятно ако си напише трите имена ще има четири или повече грешки !

е вие пък го обесихте човека! :ph34r: той може да се кефи на москвичите и да ги има за нещо велико... а пушката е средностатистическа - демек бива!!! който я притежава да му мисли как ще стреля с нея и как ще и пази реномето...

• Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Здравейте, колеги! Ето още една красавица от този превъзходен модел. ИЖ58, 16кал., закупена от баща ми през далечната 1968год. Това е първата и единствената му пушка, за мен е първата, но не единстве

Здравейте, колеги, Гледам, че има доста фенове на Иж 58. Аз също притежавам такава пушка /ИЖ 58М; 12/70/, и тя ми е най удобна при стрелба. Не се сдържам да се изфукам и аз. Произведена е 1971 година

Да се похваля и аз с една "подмладена" красавица с която ще откриваме заедно сезона : Иж 58МА - 12кал.

Posted Images

• 3 weeks later...
ЕЕЕЕЕи,много прост народ има на тоя свят-мнооого!ЕИ ага хващам бас,че квото може твоита берета.Същото може и ИЖ а на колегата!Само дето тя ще надживее и него и синовете му,че и внуците.Беретата-едва ли!?!?!?

И башта ми има иж 58 16 кл тч е парва пушка на прадядоми, на башта ми, на брат ми а сега и на мен перфектна е!! :D

• 2 months later...
новак ловец съм , закупих си пушка иж 58 МА ,бихте ли ми казали нещо за нея или ориентирали да прочета нещо за модела

колега не си сгрешил аз имам иж 58 12 калибър даже до колкото знам мойта е поръчковия модел който е 750 атмосфери много съм доволен от нея върши ми добра работа дано и ти да си доволен от твоита

колега не си сгрешил аз имам иж 58 12 калибър даже до колкото знам мойта е поръчковия модел който е 750 атмосфери много съм доволен от нея върши ми добра работа дано и ти да си доволен от твоита

Колега какво значи "поръчков модел ... 750 атм.", моята 58-ца 12кал. данеби да е и тя поръчков :mellow: .Незнам нищо за моята пушка просто я закупих от един приятел ловец, тя пък била на баща му лека му пръст.Единственото което знам че е във повече от перфектно състояние не че се хваля ;) и е произведена 80 год. (много съм доволен от 58-цата).

post-11709-1258487339_thumb.jpg

post-11709-1258487357_thumb.jpg

Колега какво значи "поръчков модел ... 750 атм.", моята 58-ца 12кал. данеби да е и тя поръчков :mellow: .Незнам нищо за моята пушка просто я закупих от един приятел ловец, тя пък била на баща му лека му пръст.Единственото което знам че е във повече от перфектно състояние не че се хваля ;) и е произведена 80 год. (много съм доволен от 58-цата).

Видя ли сега адаш,имал си поръчкова пушка,пък ти не си знаел досега :)

Искам аз да попитам,колко ли атм.е "непоръчковия модел"???

Видя ли сега адаш,имал си поръчкова пушка,пък ти не си знаел досега :(

Искам аз да попитам,колко ли атм.е "непоръчковия модел"???

Адаш според мен или поне от тук http://www.hunt4u.ru/ij-58.htm май всички са "поръчови" ;) .

Не знаех, че и моята 58-ца е поръчков модел, защото и тя е 750 Атм. но от 1977г. - пък и с буков приклад!!!

ами до колкото знам за мойта иж 58 тя е със студено кована цев и на нея има едни доста дълбоки гравюри и е доста по-лека от другите пушки

Edited by benlieue13

Моята е иж58М но незнам коя година е произведена как мога да разбера ако може някой да ми каже

Преклада и полуложата са от бреза

Моята е иж58М но незнам коя година е произведена как мога да разбера ако може някой да ми каже

Преклада и полуложата са от бреза

Виж таблицата която е постнал колегата - буквата преди номера съответства на годината и модификацията на "кюнеца"!!!!!!!!

Буквата е Р преди номера но в таблицата под 58М няма буква (Р)

има я под иж58 а не под иж58М

Edited by uBiEtS
  • 6 months later...
A има ли от тях 12 калибър с ежектори.

Да ИЖ 58 МАЕ

Ежекторите са с обща пружина, което до някъде си е проблем...

54-ката няма ижектори,имат 26Е и е обща.

Колега май бъркаш, аз съм лаик, ама други хора ме убеждават, че има, но били редки. :good:

Колега май бъркаш, аз съм лаик, ама други хора ме убеждават, че има, но били редки. :good:

Да,много са редки :clap: доло горе къто приликата между Бен Ладен и мъдите на комара- доста хора говорят за тях обаче още никой не ги е виждал ;) .

54-ката няма ижектори,имат 26Е и е обща.

Тук трябва да се поправя,пружините са две,а не една.

Edited by веско
Да ИЖ 58 МАЕ

Ежекторите са с обща пружина, което до някъде си е проблем...

Намен досега немие създавала никакви ядове :rolleyes: