Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Да се похваля и аз с една "подмладена" красавица с която ще откриваме заедно сезона :

Иж 58МА - 12кал.

post-11136-0-23180400-1406700727_thumb.jpg

post-11136-0-11248500-1406700757_thumb.jpg

post-11136-0-33167200-1406700778_thumb.jpg

post-11136-0-41986000-1406700791_thumb.jpg

• Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Здравейте, колеги! Ето още една красавица от този превъзходен модел. ИЖ58, 16кал., закупена от баща ми през далечната 1968год. Това е първата и единствената му пушка, за мен е първата, но не единстве

Здравейте, колеги, Гледам, че има доста фенове на Иж 58. Аз също притежавам такава пушка /ИЖ 58М; 12/70/, и тя ми е най удобна при стрелба. Не се сдържам да се изфукам и аз. Произведена е 1971 година

Да се похваля и аз с една "подмладена" красавица с която ще откриваме заедно сезона : Иж 58МА - 12кал.

Posted Images

Да се похваля и аз с една "подмладена" красавица с която ще откриваме заедно сезона :

Иж 58МА - 12кал.

Станимир добре се е потрудил. Много слука през сезона, колега.

Станимир добре се е потрудил. Много слука през сезона, колега.

Благодаря, да ти се връща!

новак ловец съм , закупих си пушка иж 58 МА ,бихте ли ми казали нещо за нея или ориентирали да прочета нещо за модела

Колега, бих искал да ти изпратя оригиналните инструкции на ИЖ 58МА. Мисля, че ще ти свършат работа. Разбира се, имам и доста други материали за тези много добри пушки. Файловете за съжаление са по големи и не мога да ти ги прикача. Ако искаш дай си адреса на пощата на [email protected] и с удоволствие ще изпратя материалите.

Между впрочем, по мое лично мнение, касаещо се особено до руско оръжие, колкото е по сложно, т.е има повече джаджи /екстри/, толкова вероятността от проблеми е по висока. Аз имам една ИЖ 58М /т.е. е с екстрактори, а не с ежектори/, която пушка е прекрасна. Произведена е 1971 година, без абсолютно никакви репарации или освежаване. Изпращам ти няколко снимки.

post-33096-0-12918300-1407059808_thumb.jpg

post-33096-0-63701100-1407059819_thumb.jpg

post-33096-0-42477000-1407059833_thumb.jpg

post-33096-0-41361200-1407059994_thumb.jpg

".... Аз имам една ИЖ 58М /т.е. е с екстрактори, а не с ежектори/, която пушка е прекрасна. Произведена е 1971 година...."

Струва ми се, че има нужда от малко пояснение! Иж 58 М е с екстрактор, без автоматичен предпазител; Иж 58 МА е същата, но с Автоматичен предпазител; Иж 58 МАЕ е с Ежектори

Струва ми се, че има нужда от малко пояснение! Иж 58 М е с екстрактор, без автоматичен предпазител; Иж 58 МА е същата, но с Автоматичен предпазител; Иж 58 МАЕ е с Ежектори

Да, колега, прав си! Извинявам се за допуснатата грешка. Макар, че основното съждение за повече джаджи като автоматичен предпазител на Иж МА, считам за правилно.

Колега Diters, честито! Много хубав приклад!

Не мога обаче да се сдържа да не попитам колегите със сменените приклади (maestroto, Diters): не ви ли е гнус на такава убиташка оксидация да сложите такъв хубав приклад? Някакси си мисля, че цялостната комбинация стои много грозно... Като ще е естетическа хирургия - режете до край! На мен такава пушка ми седи като отгоре да облечеш костюм на Армани а отдолу да си с дочени панталони - протрити и опръскани с масло и боя.

На Djimrev пушката примерно много радва окото - може да не е с най- баш- приклад, но цялостното съчетание е на порядъци по-добро!

Edited by JDredd

Не мога обаче да се сдържа да не попитам колегите със сменените приклади (maestroto, Diters): не ви ли е гнус на такава убиташка оксидация да сложите такъв хубав приклад? Някакси си мисля, че цялостната комбинация стои много грозно... Като ще е естетическа хирургия - режете до край! На мен такава пушка ми седи като отгоре да облечеш костюм на Армани а отдолу да си с дочени панталони - протрити и опръскани с масло и боя.

На Djimrev пушката примерно много радва окото - може да не е с най- баш- приклад, но цялостното съчетание е на порядъци по-добро!

В интерес на истината, и аз като я видях не можах да повярвам, че е правена в СССР. Теглото и е 3160 гр. Пък и английски приклад-така добре ми пасва! Вярно лаково покритие /оригинално е/, но с елементарни домакински преперати се поддържа приемливо.

За съжаление упражнението с нова оксидация на стара пушка-до нищо добро не води.

Обикновенно зеиват всички язви по-цевтта,дето си си смислил че ги няма. :eusa_naughty:

Бях се замислил и да посегна на оксидацията, но започнаха едни съмнения за разлика в стоманите на двете цеви, от там различни оцветявания та чак и разлепяне на цевите и се отказах. Все пак тази пушка има за мен лично сантиментална стойност. Ако исках чисто нова такава бих отишъл в магазина и така проблемите с оксидацията щеше да бъде решена. Все пак не са чак толкова скъпи пушки. А това с "Армани" и себеподобните им не разбирам кво повече може да има в тяхните "гащи" че да струват майка си и баща си. Аре че не остана. Много слука на всички!

... Не мога обаче да се сдържа да не попитам колегите със сменените приклади (maestroto, Diters):...

Първо бих искал да се извиня за късния отговор,

Основната идея за закупуването на оръжието не е използването му за лов, а идеята да съхраня майсторската работа на един невероятен човек с голямо сърце и душа и да я предам на деца и внуци.

Относно оксидацията: все още не съм открил човека, на който да се доверя за подобен род интервенция по оръжието, пък и от друга страна, в момента оксидацията не ми изглежда чак толкова зле (стария изтъркан вид, според мен придава автентичност на пушката), с други думи- към настоящият момент не мисля, че нова оксидация би била по-добро решение от старата, но някой ден не е изключено и това да се случи.

Мисля, че всеки има право сам да избира как да изглежда оръжието му и по-важно е то да радва собственика си, отколкото останалите колеги.

Edited by Diters
  • 1 month later...

Ето и аз с какво се сдобих този сезон ИЖ 58МАЕ

нещо не мога да кача снимките пък сега

Edited by low_creep

Моля, моля! Всички мирно! Ето най хубавата пушка ИЖ 58М на балканите! Произведена 1971 година, тегло 3,150 кг. Напълно автентична, без никакви козметични интервенции. Разрешавам само благородна завист!

post-33096-0-40918300-1411741877_thumb.jpg

post-33096-0-19673800-1411741955_thumb.jpg

post-33096-0-89521400-1411741970_thumb.jpg

post-33096-0-90098100-1411741984_thumb.jpg

post-33096-0-44193900-1411742052_thumb.jpg

• 2 months later...