Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Лов на хищници с 22 Lr.

Recommended Posts

Нека колегите ловуващи с този кал. да споделят опит , на какви разтояния се стреля каде и с какви патрончета може и снимки но нека да пишат хора пробвали калибара а не такива които са чували как деиства....

• Replies 253
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Снощи към 23и30ч.

здравейте стрелям с марлин модел 25 N калибър 22lr.много съм доволен боеприпаси само стингер с бяла гилза няма прошка 43 лисици имам и 29 чакала а кучетата не ги броя.много рядко е да избягат ако не

До миналата година и аз ги стрелях с 22LR през Аншуц Матч 1708. Намерени 50% от улучените чакали. Лисиците мрат по-лесно. За това, че си улучил няма грешка, чува се удара в тялото. Беше простреляна с

Posted Images

Колега аз стрелям с Рюгер 10/22 оптика Норкониа 6/40 и патрони Селиер и Белот с кух връх. При добре пласиран изстрел/глава и врат/ падат на място. При изстрел в гръдния кош съм намирал само няколко - отнасят а дали умират не знам. Най-далечният ми изстрел беше на 120м - може и да е случайност но лисицата умря :cool: . Имам и доста други изстрели от порядъка на 90-100м все сполучливи. А колко кучета умряха ........ :icon_thumright:

Remington 597 прострелян на 75 метра. Патрони само CCI Velocitor. Използвам го само за хищници, зайци и за удоволствие. Стрелям само в гръден кош като се стремя да дублирам. Много рядко отнасят при дубле и малко по-нататък умират. Стрелял съм ги и в главите, но много пищят, бягат и много рядко падат от раз. Явно или не ги целя където трябва или мозъка им е прекалено малък за да го уцеля. И аз имам попадение в куче на около 120-130м, но си беше чист късмет, че умря на място. При тези възможности на патрона и тези разстояния много е удобно оръжието да се използва в комбинация с бързомер. При многото скитащи кучета в нашите ловни райони .22LR е неизменно с мен в автомобила дори когато си ходя до село.

До миналата година и аз ги стрелях с 22LR през Аншуц Матч 1708. Намерени 50% от улучените чакали. Лисиците мрат по-лесно. За това, че си улучил няма грешка, чува се удара в тялото. Беше простреляна с Арсеналски патрони на 60 м. На 100 м пада беше 22 см, опитно установено. За дистанции над 70 м трябва да знаеш разстоянието с точност до 10 м. От тази година минах на 7,62Х54Р. Въпреки сериозния калибър пак се опитват да пробягат 20-на м, но оставят лесни за разчитане следи. Кожи не ми трябват.

post-13544-1227022778_thumb.jpg

post-13544-1227022760_thumb.jpg

Нека колегите ловуващи с този кал. да споделят опит , на какви разтояния се стреля каде и с какви патрончета но нека да пишат хора пробвали калибара а не такива които са чували как деиства....

22 Л.Р. става за лисици и скитащи кучета. Ако са добре улучени в главата падат на място , при точен изстрел в гърдите пробягват на различно разстояние от 10 до няколкостотин метра. Ако се ловува в чисто поле не е проблем да се намерят. Също така зимата на сняг лисиците се движат и през деня (става въпрос за горските и планински райони)- и може да се издебнат и отстрелят като мишкуват по поляните-тогава и да не падне след изстрела на място, лесно я намираш по следата. Патроните с които стрелям са C.C.I-Velocitor -2.6 грама и скорост 435 м.с. център на 115 метра- при по близко разстоляние правя лека корекция "на око" :rofl: ... Разбира се 22кал. е абсолютния минимум за такъв лов но ми се е случвало и лисица ударена с 7.62 в корема да избяга да мре в трънките :p.......П.С. - ПО ПОВОД НАПИСАНОТО ОТ Бат Кифи - при мен с българския патрон центъра е на 55мтр. Трябва доста да постреля човек за да хване горе-долу чалъмите на 22кал. ... и да се ползват само 2 вида патрони - силни и слаби /от един модел и марка/

Edited by jovani62

в нашия район чакали няма , но за сметка на това лисици колкото искаш та от личен опит с ЧЗ 452 с оптика 3-9х42 на разстояние до 60 метра лисиците остават на място (стрелям винаги в плешката) от осем изстрела 8 лисици за сега на по голяма дистанция несъм стрелял по лисица , но съм стрелял от 120 метра в главата на дива котка и резолтата беше същия. Стрелям с CCI Stinger (имам запас от 2 кутиика като ги свърша ще видя каква алтернатива ще им намеря)

Имам БРНО-2 която закупих наскоро точно заради чакали и лисици,защото ми омръзна да гледам как унищожават запасите на заека.Оптиката е 4-12х40 .Нее луксозна но върши работа.ССI MINI-MAG HIGH-VELOCITY това са патроните с които стрелям.На 100м.нямя пропуск.Още не съм имал възможност да стрелям по лисица или нещо подобно,но се надявам скоро да стане.Пробвал съм по пернати,няма грешка.Иначе за 1година имам 10-на чакала.Поздрави на всички които притежават такова малко бижу.НАСЛУКА ;):D :D

• 2 weeks later...

Имам Бърно-1 с оптика на някаква китаиска марка може би Таско но за 22 лр няма значение каква е.3-6х42.Използваям патрони на федерал с тях съм я прострелял на 50м център,а на над 60 м малко вдигам на око,за момента съм много доволен от патроните ,а и са сравнително по джоба.0,15лв.

Вторник ще изляза за хищник и ще кача снимки тук ако има слука.

Edited by enco
Нека колегите ловуващи с този кал. да споделят опит , на какви разтояния се стреля каде и с какви патрончета може и снимки но нека да пишат хора пробвали калибара а не такива които са чували как деиства....

Ако някой е стрелял с китайски 22 кал. магнум , моля да сподели мнение и опит. Благодаря предварително !

• 2 weeks later...
Ако някой е стрелял с китайски 22 кал. магнум , моля да сподели мнение и опит. Благодаря предварително !

Моя е американски магнум, Марлин. Нямам думи просто... Не повтаря. И в гъза да го удариш,

върти се като пумпал и пада. И кон можеш да събориш. В Африка зебри бият с 22 маг.

Мисля че е минимума за хищници. От л.р. чакалите трудно падат и не ги намираш после...

• 1 month later...
Моя е американски магнум, Марлин. Нямам думи просто... Не повтаря. И в гъза да го удариш,

върти се като пумпал и пада. И кон можеш да събориш. В Африка зебри бият с 22 маг.

Мисля че е минимума за хищници. От л.р. чакалите трудно падат и не ги намираш после...

А колку струва едно патронче 22 магнум ????

Колега аз стрелям с Рюгер 10/22 оптика Норкониа 6/40 и патрони Селиер и Белот с кух връх. При добре пласиран изстрел/глава и врат/ падат на място. При изстрел в гръдния кош съм намирал само няколко - отнасят а дали умират не знам. Най-далечният ми изстрел беше на 120м - може и да е случайност но лисицата умря :) . Имам и доста други изстрели от порядъка на 90-100м все сполучливи. А колко кучета умряха ........ :)

Привет Колега

Да те попитам доволен ли си от Рюгера? От каде си го купил? Модификация Таргет ли имаш или някаква друга, а също дали си си купил варианта от неръждаема стомана? Питам, защо и аз ще търся такава пушка тези дни. Ще съм ти благодарен ако споделиш и цената, на която си я закупил. Ако те притеснява да кажеш цената пред аудитория може и на ЛС да ми отговориш.

Аз (след консултация) реших да взема варианта Таргет от неръждаема стомана. Пусни някоя снимка на твоята ако не те затруднява!

Поздрави, Явор

П.С. Моля съфорумците да ме извинят, че съм малко извън темата!

А колку струва едно патронче 22 магнум ????

От 0.40 до 0.60лв. По-евтино от половината патрони 12кал. И какво значение има, стреляш - и пада.

Даже и го намираш. Не е като 22лр да изквичи и да замине. :) И след като за скалп на чакал ти плащат към 48 лева??? :drinks:

btw. На 100 метра куршум 22маг носи все още повече енергия, отколкото 22лр при дулото...

Как ти се струва?? :):)

По каква линия се получават 48 лв от чакал?

Че аз от 3 години имам във фризера 2 чифта уши и крака и още не мога да си взема парите...

По каква линия се получават 48 лв от чакал?

Че аз от 3 години имам във фризера 2 чифта уши и крака и още не мога да си взема парите...

Как искаш да им вземеш парите, като седят във фризера?? :):)

Занеси ги в ловното. Че и там има чакане..

• 3 weeks later...
Как искаш да им вземеш парите, като седят във фризера?? :rolleyes::rolleyes:

Занеси ги в ловното. Че и там има чакане..

Парво се минава вав горското,сас брадвата ги нацепват или ако са кожи за обработка сас замбата до опашката 2 дупки и 1 на ухото!След което ти правят портукол и тепраштат в ловното с тоя портукол,мадамата ти брои по 10 кинтана чакал и лисица,издавати фактура да минеш през даначното да кихаш!А Горското Плашта само чакалите по 25лв!но Кинти все нямат таи че ште чакаш!Но важното е че има да взимаш!Така е в Хисаря!

Но колеги неми се струва че колкото и да одарите,стея закасали за тия пари!Гот е когато ме одарят през рацете 700,800лв,на сезон,Но ми е гот Повече когато кучето го гони ас го пресрештам в гастака вдигам и пада на тая гад и кучетата го растягат на ластик!Гордост казвам си колко душички спасих,дано за нашите дица остане полезен дивеч да видат кво е Заек,Ярбеца но едвали,трепя с удоволстви е и винаги штего правя!А с Кинтите Патрони,Дрехи и Бензин!Важно е да имаш цел и играеш правилно играта,,,,мисля че тия пари каде дават са ништо,подигравка за нас малцината каде ходим!Ят ме е за мравкарите след нас! Ония гадове ги расцепваме но Тези няма как! Лакомия и алчност!Успех и Здраве на всички Преследвачи на ХИШНИЦИ!!!

• 2 weeks later...
ССI MINI-MAG HIGH-VELOCITY това са патроните с които стрелям.

Не ви ли сее малко с тия високоскоростните и минимагнумите, аз забелязвам подобно нещо.Доволен от sellier & bellot - изцяло оловен, като точност е слънце но пък не е с кой знае какви поражения. /снимка 1/, Winchester Laser - и точност и поражение биват /снимка 2/, Remington Viper - чуден като точност, но с по-малки поражения и от Sellier-Bellot /снимка3/ и Remington Yellow Jacket Hollow Point / чуууден за гадини до 20-25 оки /. /снимка4/. Аз предпочитам пъвият и четвъртият.

Ако някой колега има наблюдения над други или иска да ме коригира, ще се радвам да обменим мнения.

post-7424-1234612601_thumb.jpg

post-7424-1234612610_thumb.jpg

post-7424-1234612619_thumb.jpg

post-7424-1234612626_thumb.jpg

Edited by buhil4u
Не ви ли сее малко с тия високоскоростните и минимагнумите, аз забелязвам подобно нещо.Доволен от sellier & bellot - изцяло оловен, като точност е слънце но пък не е с кой знае какви поражения. /снимка 1/, Winchester Laser - и точност и поражение биват /снимка 2/, Remington Viper - чуден като точност, но с по-малки поражения и от Sellier-Bellot /снимка3/ и Remington Yellow Jacket Hollow Point / чуууден за гадини до 20-25 оки /. /снимка4/. Аз предпочитам пъвият и четвъртият.

Ако някой колега има наблюдения над други или иска да ме коригира, ще се радвам да обменим мнения.

Естествено че високоскоростните имат по-лоша точност от стандартните....Какво значи да сее,колко да сее?...Тия патрони на снимките всичките съм ги пробвал (без първия С.Б) с различни болтови флоберки и нито един не ми харесва като точност...за добра точност приемам група 3-4 см. от 5 изстрела на 100 мтр. За мен най-добрите H.V. ca FEDERAL и C.C.I.

Edited by jovani62

Федерал 510 ги пробвах от мой познат и правеше чудесна група. Сега ще си купувам само от тях докато има. За лов Мини Маг - Стингър

Quick Shock или Velocitor ...

Няма значение патрончето при точно попадение в главата, а с Velocitor до към 40-45 м

дори едрите скитащи кучета при попадение в сърдечната област също остават на място.

Съботно неделно ще пробвам куик шоковете. В тази връзка някой може ли каже след като се вземе бележка за вреден какъв е броят на предадени уши /минимален/, да знам как да си правя сметката и да взема да се напъна за целогодишен отсрел.

Съботно неделно ще пробвам куик шоковете. В тази връзка някой може ли каже след като се вземе бележка за вреден какъв е броят на предадени уши /минимален/, да знам как да си правя сметката и да взема да се напъна за целогодишен отсрел.

Може да предадеш 1(един) или 1 милион чифта уши. Най съм доволен от Федерал-помеднени.