Jump to content

НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ ТЕЗИ ПАТРОНИ ОТ "СТАР ФОРС" !

Recommended Posts

Колеги, цяла година ходихме по магазини, изложения, гледахме списания и взаимно се настървявахме като обсъждахме във форумите как ще бием глиганите през този сезон. Пръснахме сума ти пари за да посрешнем достойно предизвикателството наречено ЛОВ. И така съкровенния момент дойде..., седя си аз в буките и чакам да мине сънуваният неведнъж глиган, и нещеш ли, стана чудо! Към мен тичат гадовете мръсни ! Цели 6 прасока идват към моят полуавтоматичен Брауниг, застрашително насочен към най-голямото /някъде около 120-140 кг./, натиснах спусъка и ....о ужас мой ! НЕ гръмна този гаден Уинчестър 30-06, закупен от „Стар Форс”. Прасетата в този миг замръзнаха на място и започнаха да се ослушват, а аз вцепенен гладах пушката и се чудех какво стана. Бързо дръпнах затвора, вкарах нов патрон, но нали знаете какво става в такъв момент ? Когато бях готов отново за стрелба, ТЯХ ги нямаше... След гонката реших да видя дали другите ще гръмнат, оказа се, че от пълнителя/ с 4 патрона/ не гръмна още един от тях,който за съжаление го загубих в шумата, в яда си изхвърлих цялата кутия прад очите на колегите си. Вбесен от качеството на партидата отидох при собственика на Стар Форс, който ми каза, че може да ми смени САМО този патрон, които можете да го видите и Вие, уважаеми колеги. Казах му, че би могъл да ми ПОДАРИ една кутия, от друга марка като компенсация, но той ми каза, че това не е възможно ! Е, колеги мисля, че не е честно, но на кой му пука? Важното е на пълничкия търговец да му върви бизнеса. И така не купувайте от тези НЕКАЧЕСТВЕНИ ПАТРОНИ ! Да ви кажа честно, ако беше ме компенсирал с една кутия патрони, може би нямаше да пиша тези редове, но сега вече не мога да мълча, нали ? :)

post-666-1227215382_thumb.jpg

post-666-1227215400_thumb.jpg

post-666-1227215414_thumb.jpg

post-666-1227215423_thumb.jpg

И на мен този Уинчестър ми направи същият номер само,че в калибър 308win.Аз си помислих,първо,че ми е отслабнала бойната пружина и я подсилвах,но се оказа некачествен капсул.На един мой познат му се случи същото със руски патрони кал 308win,като видях капсата,колко силно е деформирана,едва не я е разкъсала иглата,но нямаме възпламеняване.

Аз препатих от този патрон с точно този тип куршум.Мнението ми за куршумчето:не е добро за свински лов-леко,меко,бързо отваряне,слабо проникване=разочарование.

"Стар форс" не бяха ли едни надменни типове, на ул. "Екзарх Йосиф"? Аз отдавна съм ги бойкотирал. Там обслужването е под всякаква критика, камо ли да сменят закупена стока... Сигурен съм, че пазарът ще ги накаже :)

Съжалявам за пропуска на колегата, но това е бял кахър. От менте-патрони могат да се случат далеч по-сериозни неща...

"Стар форс" не бяха ли едни надменни типове, на ул. "Екзарх Йосиф"?

И аз не ходя там- настина ужасно обслужване и нафукани копелета. От службите са, не им пука за пазара.

Покажи снимки на кутията , за да знаем какъв модел патрон с какъв вид куршум , а ако има и № на партидата - за да се пазим от такива ментаци.

Колеги, цяла година ходихме по магазини, изложения, гледахме списания и взаимно се настървявахме като обсъждахме във форумите как ще бием глиганите през този сезон. Пръснахме сума ти пари за да посрешнем достойно предизвикателството наречено ЛОВ. И така съкровенния момент дойде..., седя си аз в буките и чакам да мине сънуваният неведнъж глиган, и нещеш ли, стана чудо! Към мен тичат гадовете мръсни ! Цели 6 прасока идват към моят полуавтоматичен Брауниг, застрашително насочен към най-голямото /някъде около 120-140 кг./, натиснах спусъка и ....о ужас мой ! НЕ гръмна този гаден Уинчестър 30-06, закупен от „Стар Форс”. Прасетата в този миг замръзнаха на място и започнаха да се ослушват, а аз вцепенен гладах пушката и се чудех какво стана. Бързо дръпнах затвора, вкарах нов патрон, но нали знаете какво става в такъв момент ? Когато бях готов отново за стрелба, ТЯХ ги нямаше... След гонката реших да видя дали другите ще гръмнат, оказа се, че от пълнителя/ с 4 патрона/ не гръмна още един от тях,който за съжаление го загубих в шумата, в яда си изхвърлих цялата кутия прад очите на колегите си. Вбесен от качеството на партидата отидох при собственика на Стар Форс, който ми каза, че може да ми смени САМО този патрон, които можете да го видите и Вие, уважаеми колеги. Казах му, че би могъл да ми ПОДАРИ една кутия, от друга марка като компенсация, но той ми каза, че това не е възможно ! Е, колеги мисля, че не е честно, но на кой му пука? Важното е на пълничкия търговец да му върви бизнеса. И така не купувайте от тези НЕКАЧЕСТВЕНИ ПАТРОНИ ! Да ви кажа честно, ако беше ме компенсирал с една кутия патрони, може би нямаше да пиша тези редове, но сега вече не мога да мълча, нали ? :)

Сега ще те глобят защото имаш повече от 2 патрона в пълнителя.Не стига,че прасето си замина а и глоба :good:

А сега сериозно-Гръмнал съм 3 кутии Winchester power-point 180gr. 30-06 без никакъв проблем.Напиши моля,точния модел.

Edited by tanatsi

При патроните за гладко, ако ти се случи такова нещо, трябва да изчакаш известно време преди да счупиш пушката или изхвърлиш патрона от патронника.. Всичко се случва и патрона може да гръмне след 10 секунди.. Предполагам и за нарезното е така.. Има колеги, които повече разбират от боеприси - те да споделят.. на мен ми се е случвало 1 път с гладкия полуавтомат и изчаках около 1 минута с цев насочена към земята..

Покажи снимки на кутията , за да знаем какъв модел патрон с какъв вид куршум , а ако има и № на партидата - за да се пазим от такива ментаци.

Ето кутията на негърмящите патрони.

Edited by ИВАН КЮЧЮКОВ

С патрони за карабина досега не ми се е случвало да не гръмне... (Дай боже и да не се случи!)...

Със спортни 24гр 12кал ми се е случвало многократно... Има партиди за които е нормално на 100-500 патрона един да не гръмне... В скийта и трапа си има правило - като не гръмне пушката - държиш я по фронта, вдигаш ръка и чакаш да дойде съдията - той да я отвори... ако прецени, че пушката не е гръмнала не по твоя вина - повтаря се паничката/дублето...

И аз не ходя там- настина ужасно обслужване и нафукани копелета. От службите са, не им пука за пазара.

Не сте само вие колеги!.. Аз също отдавна не ходя там, а и не само аз.........

Винаги съм бил предубеден за унчетстър и за нарезно и за гладкоцевно ама чак такъв зеян не съм мислил че са!

А за шефа направо съм в шах, ако бях на негово място сигурно щях да ти дам 10 кутий патрони да забравиш за случая,пак да си ми клиент и да не се разчува.

Ама човека явно не е търговец и не може да прецени,че един клиент винаги има опашка след себе си,друг е въпроса от доволни или недоволни е опашката.

"Стар форс" не бяха ли едни надменни типове, на ул. "Екзарх Йосиф"? Аз отдавна съм ги бойкотирал. Там обслужването е под всякаква критика, камо ли да сменят закупена стока... Сигурен съм, че пазарът ще ги накаже :D

Съжалявам за пропуска на колегата, но това е бял кахър. От менте-патрони могат да се случат далеч по-сериозни неща...

За съжаление не мога да я намеря, съжалявам !

Аз стрелям много с такива патрони в 2 калибъра 7мм рем маг и 30/06 и никога ама никога не съм имал проблем.Разликата е,че мойте са 150 грейна.Интересното е че тези които показваш,са доста по различни от тези които имам аз.Оловото на върха много се вижда и надписа около капсата е със страшно големи букви.Случайно да обърна внимание преди да изхвърлиш кутията,какво производство са?Да не са правени в някое мазе в пияно състояние на лунно затъмнение в Албания например?

Аз стрелям много с такива патрони в 2 калибъра 7мм рем маг и 30/06 и никога ама никога не съм имал проблем.Разликата е,че мойте са 150 грейна.Интересното е че тези които показваш,са доста по различни от тези които имам аз.Оловото на върха много се вижда и надписа около капсата е със страшно големи букви.Случайно да обърна внимание преди да изхвърлиш кутията,какво производство са?Да не са правени в някое мазе в пияно състояние на лунно затъмнение в Албания например?

На патроните пише Winchester, ама дали са оригинални или само гилзите са Winchester...Върхът на куршума и на мен ми се струва неестествено оголен.

"Стар форс" са уж стар магазин ама явно стоката им нещо куца.

И на мен никога не ми се е случвало Winchester да не гръмне.

Ето какво намерих в къщи. Тия са оригинални, не са преснарядявани.

post-2000-1227326653_thumb.jpg

post-2000-1227326666_thumb.jpg

Шрифта на "S", "T" и "R" ми се струва различен, както и на цифрата "0", та може и гилзата да е менте.

Edited by Бъчи

Отдавна имам съмнения , че патроните дето купуваме тук за Американски , са правени в някой гараж в Турция . Имам предвид главно Федерал - и гладките и нарезните .

Отдавна имам съмнения , че патроните дето купуваме тук за Американски , са правени в някой гараж в Турция . Имам предвид главно Федерал - и гладките и нарезните .

Значи ако има някакъв проблем с така наречените "маркови" оръжия и боеприпаси то винаги са виновни турците или китайците :D

При патроните за гладко, ако ти се случи такова нещо, трябва да изчакаш известно време преди да счупиш пушката или изхвърлиш патрона от патронника.. Всичко се случва и патрона може да гръмне след 10 секунди.. Предполагам и за нарезното е така.. Има колеги, които повече разбират от боеприси - те да споделят.. на мен ми се е случвало 1 път с гладкия полуавтомат и изчаках около 1 минута с цев насочена към земята..

Колега при нарезното няма такъв вариант !

Да ти кажа откровено, продавачите са свестни хора, пък и те са на заплата, но собственика....

При патроните за гладко, ако ти се случи такова нещо, трябва да изчакаш известно време преди да счупиш пушката или изхвърлиш патрона от патронника.. Всичко се случва и патрона може да гръмне след 10 секунди.. Предполагам и за нарезното е така...
Колега при нарезното няма такъв вариант !

Разбирам, че основателно си ядосан на Стар форс за калпавите патрони, но не си прав за горното ти изказване по повод забележката на xumepa. Закъснял изстрел може да има при всякакъв вид боеприпас, независимо дали е за гладкоцевно или нарезно оръжие - късо или дълго. Пише го в сайтовете на производителите на боеприпаси в секция "Мерки за безопасност". Също така съм срещал такива предупреждения и по кутии с патрони. На курса за безопасно боравене с КНО и на курса за ловци също ни обърнаха внимание на това явление. Съвсем друг е въпросът, че то се случва изключително рядко. Страшното е ако закъснял изстрел стане докато патронът е в някакво "междинно" положение - да речем в патронника на двуцевката, ама цевите не са заключени към главата (примерно при самото отваряне на пушката) или при нарезна пушка докато затворът изтегля негръмналия патрон навън, ама той още не е излязъл от патронната камера или не е напуснал самото оръжие. Тогава взривната вълна обикновено е насочена към стрелящия и той може сериозно да пострада от нея или от осколки. Обаче ако тупне патрона на земята - нека си гърми. Кой знае колко опасно няма как да стане. Е, ако е близо до човешки очи - си е опасно де :rolleyes:

Казвам горното не за да се заяждам, а само в интерес на истината. Така че на подмятания от типа: „Айде покажи ми такова предупреждение в някой сайт!” или „Снимай една такава кутия с патрони и пусни снимките тука!” няма да обърна никакво внимание.