Jump to content

НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ ТЕЗИ ПАТРОНИ ОТ "СТАР ФОРС" !

Recommended Posts

Аз чесно казано не виждам вина в собственника на магазина.От една кутия патрони не са гръмнали два единият от които липсва, другите си ги изхвърлял а искаш от човека една кутия компенсация с един негръмнал патрон. :rolleyes: Да беше му върнал кутията с оставащите патрони сигурно щеше да ти ги смени. Тези дефктни патрони можеше да ги купиш от всеки друг магазин в страната и в чужбина.Имам доста добра колекция от патрони за нарезно от пушките на именити наши и западни туристи събирани в продължение на 26 години и в тази колекция има два патрона единият на Норма другият на Динамит Нобел които имат редовен удър по капсата но не е последвал изтрел при това деиствията се развиват също по време на лов.Както казват хората " случва се и в най доброто семейство",Вярно неприятно, но го има в играта така, че дано да са по редки такива случаи.

П.П.Смущаващото за мен е поредноста на случките и начинат ти на действие които описваш.

Edited by веско

Всъщност, като се замисля, при мен се е случвало само флоберови патрони да не гръмнат, но пак много, много рядко - на хиляди един да не гръмне. Може да се дължи и на факта, че флоберови патрони минават стократно повече през ръцете ми, отколкото гладкоцевни или за нарезни оръжия, но все пак не ми се струва нормално - патрон, съхраняван правилно да не гръмне. Да не говорим колко стотици патрони съм изгърмял от военни разпродажби, включително и два метални сандъка български за мосин от 50-те, турски за маузер от 30-те, южноафрикански .308 от 1971 и 1972 и не се е случило ни веднъж патрон да не гръмне, така че, при извадка от двайсетина, два да не гръмнат вече показва или неправилно съхранение или долни ментета и всеки уважаващ себе си търговец трябва да предложи адекватно обезщетение.

Миналият сезон и при мен 2-а патрона от 1-а кутия(уинчестър) не произведоха истрел.Единият по време на лов.Предположих,че е от стара прадка или ментета,но вече не купувам такива,независимо кой е виновен.

Колега при нарезното няма такъв вариант !

Разбира се, че има. Това е едно от основните правила за безопасност при стрелба. Негръмнал патрон независимо дали е в пушка или пистолет се държи поне 1 минута и чак тогава се отваря затвора.

Аз чесно казано не виждам вина в собственника на магазина.От една кутия патрони не са гръмнали два единият от които липсва, другите си ги изхвърлял а искаш от човека една кутия компенсация с един негръмнал патрон. :D Да беше му върнал кутията с оставащите патрони сигурно щеше да ти ги смени. Тези дефктни патрони можеше да ги купиш от всеки друг магазин в страната и в чужбина.Имам доста добра колекция от патрони за нарезно от пушките на именити наши и западни туристи събирани в продължение на 26 години и в тази колекция има два патрона единият на Норма другият на Динамит Нобел които имат редовен удър по капсата но не е последвал изтрел при това деиствията се развиват също по време на лов.Както казват хората " случва се и в най доброто семейство",Вярно неприятно, но го има в играта така, че дано да са по редки такива случаи.

П.П.Смущаващото за мен е поредноста на случките и начинат ти на действие които описваш.

Ами ако върнатите ги продаде, на теб например и ти се окажеш в същата ситуция ?

Миналият сезон и при мен 2-а патрона от 1-а кутия(уинчестър) не произведоха истрел.Единият по време на лов.Предположих,че е от стара прадка или ментета,но вече не купувам такива,независимо кой е виновен.

БЛАГОДАРЯ ЗА НАВРЕМЕНАТА ПОДКРЕПА ! Имам чувството, че не ми вярват някой колеги, но не знам защо ...

Ами ако върнатите ги продаде, на теб например и ти се окажеш в същата ситуция ?

Няма такава опасност, поне за мен :D .Аз гледам колкото се може по малко да влизам в досег със стоки /боклуци /от САЩ.Предпочитам Германия, Австрия и Скандинавските страни.

Няма такава опасност, поне за мен ;) .Аз гледам колкото се може по малко да влизам в досег със стоки /боклуци /от САЩ.Предпочитам Германия, Австрия и Скандинавските страни.

Може би и аз ще се ориентирам натам ! Благодаря!

Колеги, цяла година ходихме по магазини, изложения, гледахме списания и взаимно се настървявахме като обсъждахме във форумите как ще бием глиганите през този сезон. Пръснахме сума ти пари за да посрешнем достойно предизвикателството наречено ЛОВ. И така съкровенния момент дойде..., седя си аз в буките и чакам да мине сънуваният неведнъж глиган, и нещеш ли, стана чудо! Към мен тичат гадовете мръсни ! Цели 6 прасока идват към моят полуавтоматичен Брауниг, застрашително насочен към най-голямото /някъде около 120-140 кг./, натиснах спусъка и ....о ужас мой ! НЕ гръмна този гаден Уинчестър 30-06, закупен от „Стар Форс”. Прасетата в този миг замръзнаха на място и започнаха да се ослушват, а аз вцепенен гладах пушката и се чудех какво стана. Бързо дръпнах затвора, вкарах нов патрон, но нали знаете какво става в такъв момент ? Когато бях готов отново за стрелба, ТЯХ ги нямаше... След гонката реших да видя дали другите ще гръмнат, оказа се, че от пълнителя/ с 4 патрона/ не гръмна още един от тях,който за съжаление го загубих в шумата, в яда си изхвърлих цялата кутия прад очите на колегите си. Вбесен от качеството на партидата отидох при собственика на Стар Форс, който ми каза, че може да ми смени САМО този патрон, които можете да го видите и Вие, уважаеми колеги. Казах му, че би могъл да ми ПОДАРИ една кутия, от друга марка като компенсация, но той ми каза, че това не е възможно ! Е, колеги мисля, че не е честно, но на кой му пука? Важното е на пълничкия търговец да му върви бизнеса. И така не купувайте от тези НЕКАЧЕСТВЕНИ ПАТРОНИ ! Да ви кажа честно, ако беше ме компенсирал с една кутия патрони, може би нямаше да пиша тези редове, но сега вече не мога да мълча, нали ? :)
Какво значи гадове мръсни??Що за отношение към животните,възмущавам се от подобни изрази към което и да било същество/ние сме гадове не те/. Edited by Mitaka

Какво значи гадове мръсни??Що за отношение към животните,възмущавам се от подобни изрази към което и да било същество/ние сме гадове не те/.

Да, може грешката да не е в Уичестъра или Стар форса, може Диана да има пръст в цялата работа. Друг път колегата ще знае че се гърмят от най-малкото към най голямото и ще падат. :good:

Теорията казва при засечка се изчаква три секунди . Скъпите и маркови патрони не винаги означава качество миналата година купих за SLRа Хинтенбергер по 1.60 лева бройката на 100 метра от легнало положение пет истрела ми ги разхвърля из цялата мишена втората серия с добре подпряна на маса карабина същата работа при положение че с български и сръбски патрони групата я събирам в капачка от буркан.

Теорията казва при засечка се изчаква три секунди . Скъпите и маркови патрони не винаги означава качество миналата година купих за SLRа Хинтенбергер по 1.60 лева бройката на 100 метра от легнало положение пет истрела ми ги разхвърля из цялата мишена втората серия с добре подпряна на маса карабина същата работа при положение че с български и сръбски патрони групата я събирам в капачка от буркан.

Тук несъм съгласен с теб колега за скъпи и маркови муниции :clapping: Всяко нарезно оръжие по-различен начин се държи с дадени муниции това правило се отнася и за гладкоцевното.Пробвам с различни марки патрони,виждам с кои се държи оръжието най-добре и задължително копувам от същата партида от3-5кутии за предстоящия сезон.Това е доказано,а да неговорим,че и по-скапания барут дава отражение на оръжието за неговото почистване и пр. :D Успех и слука по-празниците!!! :drinks:

Edited by orlovec69

Няма такава опасност, поне за мен :D .Аз гледам колкото се може по малко да влизам в досег със стоки /боклуци /от САЩ.Предпочитам Германия, Австрия и Скандинавските страни.

:drinks::D

За моя калибър дори няма американски патрони :D:clapping:

Тук несъм съгласен с теб колега за скъпи и маркови муниции :clapping: Всяко нарезно оръжие по-различен начин се държи с дадени муниции това правило се отнася и за гладкоцевното.Пробвам с различни марки патрони,виждам с кои се държи оръжието най-добре и задължително копувам от същата партида от3-5кутии за предстоящия сезон.Това е доказано,а да неговорим,че и по-скапания барут дава отражение на оръжието за неговото почистване и пр. :D Успех и слука по-празниците!!! :drinks:

Съгласен съм с тебе ако става въпрос за масовите ловни калибри където всяка фирма производител на оръжие има поне пет модела карабини в един калибър но при чисто руския 7.62 х 39 където всичко е на базата на калашника можеше да се постараят малко повече все пак това е най скъпия боеприпас от този калибър.

• 3 weeks later...

здравеите на всички.прочетох темата обстоино и забелязох че разглеждате мониции по фирми модели и грамаж на проектила-но не видях връзка с невъзпламеняването на даден бояприпас в случая,патрон за нарезно оръжие се състои от куршум,гилза,барут,и капсул.тук темата е за невзривилсе капсул-детонатор,което като явление наистина е доста рядко,но не и изклучено.ако забелязвате никоя фирма производител не споменава темата за възпламеняването и гаранции за това още по малко може да даде без значение коя велика фирма е.....просто прехвалянете фирми са силно рекламирани и лансирани с цел завладяване на пазара.НЯМА ПЕЧАЛИВШ БИЗНЕС-ИМА ПЕЧАЛИВША РЕКЛАМА.ЗАТОВА АМЕРИКАНЦИТЕ СТРЕЛЯТ ПОСЛЕДНИТЕ ГОДИНИ С 7.62-54 И 39 ВОЕННИ ИЗЛИШЪК СОЦ ПРОИЗВОДСТВО ВКЛУЧИТЕЛНО И НАШИ НА ЦЕНИ ПО 15 ЦЕНТА -СИГУРНО СА ТЪПИ..... :icon_thumright:

Отдавна имам съмнения , че патроните дето купуваме тук за Американски , са правени в някой гараж в Турция . Имам предвид главно Федерал - и гладките и нарезните .

неще да има съмнение то като им влезиш в саитовете и си пише че ги правят турция ама кои да чете ,,, без лоши чувства :icon_thumright:

Колеги не защитавам дебеланчо от СТАР ФОРС на мен ми се е случвало с чешки 1път а с руски патрони 7.62х54r от една кутия не гръмнаха 5бр.От 2 год. стрелям с Prvi partizan но да чукам на дърво.....

• 3 years later...

Колеги, стига с тези провокации. Аман от конкуренция. Магазинът си е много читав и в него почти всички пазаруват с отстъпки. И жените на касата са изключително любезни и разбрани. Управителят верно е от службите, но цяла София преди време го знаеше като едно от най-добрите и успешни ченгета. Пенсионира се като шеф на най-тежкия отдел в Софийско градско, отдела по убийствата. Винаги е любезен и човечен, стига да не му се катериш по борчето.

Колеги, стига с тези провокации. Аман от конкуренция. Магазинът си е много читав и в него почти всички пазаруват с отстъпки. И жените на касата са изключително любезни и разбрани. Управителят верно е от службите, но цяла София преди време го знаеше като едно от най-добрите и успешни ченгета. Пенсионира се като шеф на най-тежкия отдел в Софийско градско, отдела по убийствата. Винаги е любезен и човечен, стига да не му се катериш по борчето.

Като за първи пост добре в тема от преди една петилетка

• 2 weeks later...

Като за първи пост добре в тема от преди една петилетка

Нека се защити човека бре :opa:по добре късно от колкото никога. :D

Edited by Даниел Узунов

• 1 year later...