Jump to content

с какви машини подпомагате лова си?

Recommended Posts

Фиат "Панда" е почти клкото нивата за 3 души икучета с багажа е достатачно.Проходима е и лека аи като е малко по- спец.обурудвана отдолу няма проблем ис неравности,камани и коловози.

И най-важно разхода е 3-4 пъти по-малък от "Нива"....е и по-слабичка е,но не тегля ремарке,улова го карат по-големите......

Здравей колега Stier,

Аз съм имал доста 4х4 все УАЗ, но така или иначе останах без кола за лов и ми е страшно неприятно. Насочил съм се пак към УАЗ, но вчера като зареждах на една бензиностанция лимозината за асфалт видях една "Панда". Поразпитах така от любопитство собственика за някои данни и му казвам накрая- "дай да я запалим".

Започна той да я пали, въртя 5-6 пъти, не става. Погледнах в дв.отсек, гледам клапата на смукача му не притваря, натиснах с ръка отгоре и колата запали. Той явно се е мъчил сутринта да я пали, махнал филтъра сигурно е наливал бензин в карбуратора и понеже беше студено не е успял.

Та сега след това описание въпросът към Вас е или по точно въпросите са:

- Цената / а тя е 500 лв. с възможност за коментар/ добра ли е за такава машина, като се има впредвид, че ще се наложи да и направя ремонт и да отделя малко пари за консумативи?

- Начина на ползване е много ясен -ЛОВ, но ще може ли да вървя след големите батковци из горите, а пък аз и сам обичам да се разхождам по баирите?

- Има ли подходящи гуми за този автомобил?

- Като гледам двигателчето с една ръка ще го извадя, а иначе 4х4 /най-вероятно не е правилно да се нарича така 4х4/работи като се издърпа една ръчка между седалките.

Ами общо взето това са ми въпросите. Поздрави.

• Replies 292
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Фиат "Панда" е почти клкото нивата за 3 души икучета с багажа е достатачно.Проходима е и лека аи като е малко по- спец.обурудвана отдолу няма проблем ис неравности,камани и коловози.

И най-важно разхода е 3-4 пъти по-малък от "Нива"....е и по-слабичка е,но не тегля ремарке,улова го карат по-големите......

Здравей колега Stier,

Аз съм имал доста 4х4 все УАЗ, но така или иначе останах без кола за лов и ми е страшно неприятно. Насочил съм се пак към УАЗ, но вчера като зареждах на една бензиностанция лимозината за асфалт видях една "Панда". Поразпитах така от любопитство собственика за някои данни и му казвам накрая- "дай да я запалим".

Започна той да я пали, въртя 5-6 пъти, не става. Погледнах в дв.отсек, гледам клапата на смукача му не притваря, натиснах с ръка отгоре и колата запали. Той явно се е мъчил сутринта да я пали, махнал филтъра сигурно е наливал бензин в карбуратора и понеже беше студено не е успял.

- Цената / а тя е 500 лв. с възможност за коментар/ добра ли е за такава машина, като се има впредвид, че ще се наложи да и направя ремонт и да отделя малко пари за консумативи?

- Начина на ползване е много ясен -ЛОВ, но ще може ли да вървя след големите батковци из горите, а пък аз и сам обичам да се разхождам по баирите?

- Като гледам двигателчето с една ръка ще го извадя, а иначе 4х4 /най-вероятно не е правилно да се нарича така 4х4/работи като се издърпа една ръчка между седалките.

Здравей колега Stier,

а бе колега кво му мислиш скачаи в боя и не му мисли за тия пари си на коня и биииш камшика. един колега от наща дружинка с един рязан МОСКОВЕЦ смая света бре ми тои чудеса от храброст показа във полето и аз си мислех че ще го откопаем и приберем чак на пролет в село но уви МЪРТВЕЦА разби всичко детско в нас и напук на джипките се прибра почти сам. СЪС ЗДРАВЕ

• 2 weeks later...
"М/у това ...някой знае ли по-ве4е за джиповете"Бертоне" с БМВ-двигател?????? :rolleyes:"

Дайхатсу с ДВГ на БМВ...Иначе Бертоне е дизайнера...

Че по добре си вземи с двигател на тоиота,това бмв си е дравце,не мислишли.

Ако е с М40 и не е поддържано наистина е дървенщайн.Ама 1 поддържан и каран с хубави масла М40 си работи съвсем прилично и е горе долу здрав. :drinks:

Ако е с М40 и не е поддържано наистина е дървенщайн.Ама 1 поддържан и каран с хубави масла М40 си работи съвсем прилично и е горе долу здрав. :drinks:
Да всичко зависи от това ,не се знае какъв го е карал ,а доста си гори.

е на джипка няма как да не гори... все пак мотора не е от най-силните...

"М/у това ...някой знае ли по-ве4е за джиповете"Бертоне" с БМВ-двигател?????? ;)"

"М/у това ...някой знае ли по-ве4е за джиповете"Бертоне" с БМВ-двигател?????? ;)"

По-добре оригинала - Фероза ;)

• 4 weeks later...
При нас имаме колеги с няколко джипа,аз имам "Панда",доло-горе се оправяме,но когато има сняг като трябва да се карат кучетата,а и сега за подхранването,не стават малки са ....Преди ползвахме трактори от кооперациите,но сега те не искат,поради селски им караници и това води до това да асе правят само по 1 гонка с продължителност 5-6ч.понеже нямаме нужната мобилност да се разтавим отново. и се завардва така както си е било преди 20 г.- на "вероятни направления"загражда се голям район и гоначите си шарят вътре като чакат дивеча да се обърне към тях.

Вече си мислим да си купим трактор ....знам ли?Или просто да си ходим да ловуваме по ДДС-татат,поне само плащаш и грижи не....

М/у това ...някой знае ли по-ве4е за джиповете"Бертоне" с БМВ-двигател?????? :(

Виж това:

Екшън Спортс видео 1

Екшън Спортс видео 2

Двигателят не е BMW, а Mercedes, ама това да му е кусурът... :lol:

• 1 month later...
Ето това е нещото без което не мога.GEO TRAKER 1.6 89г.От 6 год го имам и добре че не може да ви кажи,как го тормозя.post-884-1176371354_thumb.jpg

Но се случи товаpost-884-1214855225_thumb.jpg

Само дето не съм го пробвал как е по баирите.

post-884-1214855357_thumb.jpg

А вече съм с товаpost-884-1214855665_thumb.jpg

само дето незнам как ще е в калта

Edited by Dian NZ
Виж това:

Екшън Спортс видео 1

Екшън Спортс видео 2

Двигателят не е BMW, а Mercedes, ама това да му е кусурът... :D

Че в България 90% от пътищата с асфалт са по разбити от тоя път по който го тестват. Вкарай тоя SUV по ловните пътища и му гледай сеира. Най много месец и е за ремонт. :)

• 2 months later...
  • 1 month later...
Колеги, кой Московец е по проходим 2140 със задно предаване или Алеко с предно. :D:D Върти ми се нещо в главата.

Еми не знам какво ти се върти , ама ако искаш ела да ти дам един Москвич 21412 на 63000 КМ. с холандско газово, и без това само стои.

Колеги, кой Московец е по проходим 2140 със задно предаване или Алеко с предно. :D:D Върти ми се нещо в главата.

Преди 35 години имах М-ч 427. Карах го 10 год. С по - рошави гуми може да се отиде на всякъде,

разбира се не е като джип но като се внимава върви много. Във всички случаи ще бъде по- добре от 21412.

Взимай 21412.Имах го от 89 до 98 година.Ако има хубави гуми отпред е доста проходим и товари много.

Аз колеги наскоро си взех Dainatsu Feroza.Засега съм доволен, но не съм го пробвал как ще се държи на сняг.Някой има ли повече опит с такава машина?

• 1 month later...
  • 3 months later...