Jump to content

АНГЛИЙСКИ ПОЙНТЕР

Recommended Posts

Не ти трябва втори пойнер колега,по-добре си вземи курцхаар, та освен красота да има и ефективност! :cap:

ехеее бате Анди ме развесели :girl_cray2: Ма вземи покани Данчо сега в Разград, да види ефективни курцхаари да се убеди и да маха тоя неефективният от тях :) :) :)

Шегата на страна успех на развъдника ти на мероприятията уикенда! Ще чакаме купите! :)

• Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

На проведената вчера национална киноложка изложба с ранг CAC в гр.Пордим, Gerganna Hella спечели поредната тила за най-добро куче в седма породна група. Миналата година имаше по-голяма конкуренция от

Инар, 8 мес

Моята голяма принцеса, никога не е харесвала да позира за снимки, но понякога и се налага и няма избор Тези са от днешния ловен излет за пъдпъдък.

Posted Images

ехеее бате Анди ме развесели :girl_cray2: Ма вземи покани Данчо сега в Разград, да види ефективни курцхаари да се убеди и да маха тоя неефективният от тях :) :) :)

Шегата на страна успех на развъдника ти на мероприятията уикенда! Ще чакаме купите! :)

Обичам да развеселявам хората!Данчо, каня те на лов в моята дружинка когато ти е удобно/след откриването разбира се/!Само ще се обадиш поне две седмици предварително, щото при мен винаги има приятели на лов!Ако приемаш поканата да кажа, че целта не е да си мерим...кучетата, а да си направим удоволствието ловувайки с любимите породи /при мен са няколко, вкл.и пойнтер/, а и некое питие да изпием...Може и чеверме да завъртим...Както ни е кеф!

За махане на кучета-дума да не става!Само увеличаване!То където едно-там и две, а дето две...И като се огледах по едно време и се хванах за главата! :cap:

Гери, благодаря за пожеланията,развъдника ми може би ще има скромно участие в изпита, но това не е най-важното!Важното е да се постави едно начало!

Все така да се занимавате с децата ми! Поздрави от един техен роднина :)

За занимаването е ясно ,че ще продължим,но след като измътят яребиците.

Мисля ,че е редно да им се даде малко почивка.

Обичам да развеселявам хората!Данчо, каня те на лов в моята дружинка когато ти е удобно/след откриването разбира се/!Само ще се обадиш поне две седмици предварително, щото при мен винаги има приятели на лов!Ако приемаш поканата да кажа, че целта не е да си мерим...кучетата, а да си направим удоволствието ловувайки с любимите породи /при мен са няколко, вкл.и пойнтер/, а и некое питие да изпием...Може и чеверме да завъртим...Както ни е кеф!

За махане на кучета-дума да не става!Само увеличаване!То където едно-там и две, а дето две...И като се огледах по едно време и се хванах за главата! :cap:

Гери, благодаря за пожеланията,развъдника ми може би ще има скромно участие в изпита, но това не е най-важното!Важното е да се постави едно начало!

Благодаря,щом няма да ги мерим аз съм ЗА!Пък де да знае човек,може да ти се прииска да завъдиш още един пойнтер :D

Ще почерпя с едни еликсири в такъв случай.. :)

Поздрави!

Edited by JPB

Я вземи покани мен и Барс че той много ги харчи пъдпъдъците миналия сезон едва шест месечен имаше има няма 80 броя пъдпъдъци!!!А чекай те питам имате ли пъдпъдък ако нямате аз да те каня по Хайрединско?Пък по Хайрединско чеверметата вървят с оркестри Емил така обича!!! :cap:

Edited by Манол Манолов

:wizard::big_boss:

Тази стойка едва ли ще да е на консервена кутия. По-вероятно е да маркира някое пиуе или пълзяща твар. :cap: Edited by JOR8
  • 3 weeks later...

Едно клипче от мен за сега съм доволен от това което показва кучето все пак още е в процес на обучение http://vbox7.com/play:2d65a7e96b

Едно клипче от мен за сега съм доволен от това което показва кучето все пак още е в процес на обучение http://vbox7.com/play:2d65a7e96b

Сега да разкажем какво наблюдавахме: Пойнтерът надуши яребицата (?) на гнездо. Тя излезе и се отдалечи на крак, за да го отвлече от мътилото. Не се вдигна, докато не откара кучето по-надалеч и чак тогава излетя. Така ли беше? Или не видя това, колега?

Сега да разкажем какво наблюдавахме: Пойнтерът надуши яребицата (?) на гнездо. Тя излезе и се отдалечи на крак, за да го отвлече от мътилото. Не се вдигна, докато не откара кучето по-надалеч и чак тогава излетя. Така ли беше? Или не видя това, колега?

Разбираш ги работите колега браво поздрави и наслука

Разбираш ги работите колега браво поздрави и наслука

То не става въпрос за разбиране. Наблюдавал съм същата картинка два-три пъти в поле, обитавано от яребици. Затова сега следвам съвета на един друг колега и не ходя да разхождам кучето там, докато се въдят малките.

Поздрави

Работете колеги че ....сезона наближава....

post-16496-0-23330700-1431687075_thumb.jpg

post-16496-0-91809400-1431687121_thumb.jpg

• 4 weeks later...

Няма нищо по-хубаво от това, когато на чужда земя две български кучета се борят за първото място!

Gerganna Ida, 17m, open class exll, RCACIB

Gerganna Diana, 5y, champion class, exll, CACIB; BOB; BOG4

И ние правим същото, само че в България.... :)

Gerganna Jymmi и Gerganna Jack - CAC, BOB, BOG

Gerganna Jesi я няма на снимките, защото не са я снимали, но и тя получи CAC. BOB, BOG.

post-3218-0-65757000-1433659829_thumb.jp

post-3218-0-17539600-1433659830_thumb.jp

И ние правим същото, само че в България.... :)

Gerganna Jymmi и Gerganna Jack - CAC, BOB, BOG

Gerganna Jesi я няма на снимките, защото не са я снимали, но и тя получи CAC. BOB, BOG.

Поздравявам те Роска!Да са живички и здрави,да те радват много възпитаниците ти!

Няма нищо по-хубаво от това, когато на чужда земя две български кучета се борят за първото място!

Gerganna Ida, 17m, open class exll, RCACIB

Gerganna Diana, 5y, champion class, exll, CACIB; BOB; BOG4

Много я подмлади таз убавица Ида... :) 20-ти месец ще удрят тая седмица в петък.. ;)

Много я подмлади таз убавица Ида... :) 20-ти месец ще удрят тая седмица в петък.. ;)

И аз се комплексирах от обявената възраст. Вероятно по време на състезнието е била на толкова. Но симрекох, брей, моята Жара на 17 месеца по дрбна върви. Може би не я храня достатъчно.? :)

Данчо, намери ли пъдпъдъци за тренировка?

И аз се комплексирах от обявената възраст. Вероятно по време на състезнието е била на толкова. Но симрекох, брей, моята Жара на 17 месеца по дрбна върви. Може би не я храня достатъчно.? :)

Данчо, намери ли пъдпъдъци за тренировка?

Не съм търсил, изникнаха ми други ангажименти...общо взето го водя да тича където няма опасност да срещнем и стресираме дивеча излишно... Да свърши месеца ,да спрат да мътят яребиците и пак ще почваме да тренираме... ;)

Сега сме по парковете ,за друг дивеч.. ;) Мани майтапа... ама е страшен атрактант(мюре) :D

Edited by JPB

е сбъркала съм де, 19 месеца е. Винаги се пишат навършените :)

Не съм търсил, изникнаха ми други ангажименти...общо взето го водя да тича където няма опасност да срещнем и стресираме дивеча излишно... Да свърши месеца ,да спрат да мътят яребиците и пак ще почваме да тренираме... ;)

Сега сме по парковете ,за друг дивеч.. ;) Мани майтапа... ама е страшен атрактант(мюре) :D

Така е! Проверено и доказано е, че когато се движим с куче сред хора, понякога се залепват невинни почитателки и охкат и ахкат - колко е сладка (ък)! Може ли да я (го) погаля? Ама каква е сладурана...

И те така... Ама вие и двамата сте ергенчета, докато ние с моята взаимно се вардим. :). ;)

• 2 weeks later...

Като имаш рода "Британци" получаваш разни британски благини...

Две книги за водача на младия джентълмен и както приляга на един млад джентълмен - нашийник папионка + повод. :big_boss::D:lol: :lol2: :lol: :lol2:

Папионката и повода едва ли ще ги носи особено... ама пък книгите са много добри,горещо ги препоръчвам на всеки стопанин на пойнтер и/или сетер.

post-9825-0-32015100-1434615578_thumb.jpg

Като имаш рода "Британци" получаваш разни британски благини...

Две книги за водача на младия джентълмен и както приляга на един млад джентълмен - нашийник папионка + повод. :big_boss::D:lol: :lol2: :lol: :lol2:

Папионката и повода едва ли ще ги носи особено... ама пък книгите са много добри,горещо ги препоръчвам на всеки стопанин на пойнтер и/или сетер.

Къде можем да намерим книгите

post-16496-0-93224100-1434631925_thumb.jpg

Моите са взети от английския амазон - http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=pointers+and+setters . Най-добрият(най-евтиният) вариант за доставка(при положение ,че нямате хора в англия) е поръчка от амазона e през габко(http://www.gabco.org/index.php).

Почти съм привършил книгата на Дери Аргю и се осветлих по много въпроси ,които ме интересуваха...
Като цяло интересно и полезно четиво. Съжалявам ,че не ги придобих още преди да си взема пойнтер....

Апропо, книгите са на английски.

Edited by JPB

Моите са взети от английския амазон - http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=pointers+and+setters . Най-добрият(най-евтиният) вариант за доставка(при положение ,че нямате хора в англия) е поръчка от амазона e през габко(http://www.gabco.org/index.php).

Почти съм привършил книгата на Дери Аргю и се осветлих по много въпроси ,които ме интересуваха...

Като цяло интересно и полезно четиво. Съжалявам ,че не ги придобих още преди да си взема пойнтер....

Апропо, книгите са на английски.

По твоя преценка дай две-три съществени препоръки, изведени от прочетената литература и които според теб трябва да се знаят от всеки притежател на пойнтер?

Двете най-важни неща(особено за хора ,които тепърва започват да стопанисват такава бегачка(или пък каквото и да е ловно куче)) трябва да се случват преди самото вземане на кучето и те са :

Да се почете специализирана литература,това ще спести много проба-грешка.

Да се избере пойнтер(куче) с доказан произход и редовни документи от добър развъдник,това ще спести много разочарования.

Аз първото го пропуснах и имам разни неща за доизглаждане(пойнтера поне за мен е много различен от континенталните птичари ,с които имам някакъв опит). Хубавото е ,че според англичаните пойнтера е животно ,което се съсипва по-трудно от другите островни птичари и подлежи на тренировка и корекция без проблем..

Зелен съм още да давам препоръки... Като приложа прочетеното и го проверя ,непременно ще споделя резултатите,а който желае може да ги приеме или като препоръки или като знание на готово.. :)

Поздрави,

Йордан.