Jump to content

АНГЛИЙСКИ ПОЙНТЕР

Recommended Posts

Много ми хареса сигналната жилетка, наистина. Но и тя добре обхваща тялото точно там, където им е студено. По повод забележката ти съм съгласен, още повече, че моят кучкарник е на открито и освен колибката, кучето има съде един покрив над главата си и се намира целогодишно на 800 м. Надморско равнище, в полите на Витоша. През зимата навява сняг, а водата й за пиене се покрива от 1см. Ледена кора.

Не ми се ще обаче да рискувам да зяносам кучето от немукаетлък, защото с тези къси косми и липса на подкосъм, при -10 градуса ще си замръзне като нищо. Та затуй се замислям за защита, в случай че се наложи бързо да реагирам.

Прибираш я в къщи и не се занимаваш да я изнежваш излишно.Ако все пак мислиш да я оставиш навън,по-добре мисли за изолирана колиба или отопление за текущата ,за да не и е студено. Моя пойнтер седи на 15-16 градуса през зимата.

• Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

На проведената вчера национална киноложка изложба с ранг CAC в гр.Пордим, Gerganna Hella спечели поредната тила за най-добро куче в седма породна група. Миналата година имаше по-голяма конкуренция от

Инар, 8 мес

Моята голяма принцеса, никога не е харесвала да позира за снимки, но понякога и се налага и няма избор Тези са от днешния ловен излет за пъдпъдък.

Posted Images

Съгласна съм с Данчо. И нашите са без зимни палта, при условие, че тук става и до -30.Те също живеят с собствена къща, където поддържам температура около 18 градуса.

Пичове,голям проблем......

Вчера както го разхождам се загуби ,голямо викане го виках и кат дойде накрая ,носеше ей тъз грозна твар в уста.... :(

Порицах го строго и се надявам да не се повтаря....

post-9825-0-67861600-1447059679_thumb.jpg

Edited by JPB

Вчера както го разхождам се загуби ,голямо викане го виках и кат дойде накрая ,носеше ей тъз грозна твар в уста.... :(

Пази го колега че по този начин ще си развали апорта....

Пази го колега че по този начин си разваля апорта...

убих те! :) :) :)

убих те! :) :) :)

Дефектен е , първо у прасето се фана,а че покрай него ври от фазан,баш го брига..... :D

• 3 weeks later...

Фазанье не биете ли бре пойнтерджии?

В неделя въпреки мизерните условия за лов все пак намерихме фазани,имаше чупки,стойки и отстрел...

Фазанье не биете ли бре пойнтерджии?

В неделя въпреки мизерните условия за лов все пак намерихме фазани,имаше чупки,стойки и отстрел...

Ми кам ги снимките? Моята Жара има вече донесени двайсетина фазана, като тази Зима още не сме ходили на фазански лов. Засега си прекарваме времето така:

post-29236-0-24755200-1448998511_thumb.jpeg

Edited by JOR8

Ми кам ги снимките? Моята Жара има вече донесени двайсетина фазана, като тази Зима още не сме ходили на фазански лов. Засега си прекарваме времето така:

attachicon.gifimage.jpeg

Не съм снимал,на тоз вятър грам не ми беше до снимки....Прибрах кучето в клетката, и развалихме седянката.

Иначе не си даваме много зор,час - час и половина лов и после почивка.. :)

Edited by JPB
  • 2 weeks later...

Излязохме за един час в събота,кучето резна няколко стойки и отстреляхме два мъжки фазана.

Време за снимки нямаше много-много ,че имахме малко спешна работа. Но не сме и без хич снимки :)

post-9825-0-34063200-1450085728_thumb.jpg

Edited by JPB
  • 2 weeks later...

Бърз лов за около два часа,резна някоя и друга стойка,поутепахме му някой друг фазан(общо към 6 броя). За снимката съм сложил само моята слука.. :) След като направих нормата ,го прибрах и приключихме лова.

Весела коледа на Вас и на ловните Ви помощници.

post-9825-0-70138300-1450956286_thumb.jpg

Прекрасен ден за лов на фазани и гимнастика за всички! Много пойнтер, много нещо. Кученцата се раздвижиха и показаха отлични ловни качества.
post-29236-0-89575000-1451249405_thumb.jpeg

post-3218-0-39590300-1451250923_thumb.jpg

post-3218-0-20969400-1451250924_thumb.jpg

• 4 weeks later...

Туй е то да имаш ятаци по западните дължини.. :) От снощи пойнтера се сдоби с бронирана жилетка : http://www.gundogsupply.com/skid-plate-oreange.html :D Ако всичко е как си требе ,другия уикенд ще я пробваме :)

Поздрави :)

• 3 weeks later...

Една българска девойка във Финландия по време на лов.

Gerganna Idris, собств.Timo Patrikainen

post-8198-0-31616900-1455089023_thumb.jpg

post-8198-0-49267100-1455089033_thumb.jpg

post-8198-0-30709600-1455089043_thumb.jpg

post-8198-0-36094800-1455089052_thumb.jpg

• 3 weeks later...

На 02.04.2016 г. (събота) от 10.оо часа

НАЦИОНАЛЕН КЛУБ ПОЙНТЕР – БЪЛГАРИЯ организира ;

НАЦИОНАЛНА КЛУБНА ИЗЛОЖБА ранг CAC и излъчване на клубен шампион за 2016 година която ще се проведе в комплекс 40 те ИЗВОРА град АСЕНОВГРАД

Съдия ще бъде г-дин Георги Христозов .

Изложба БЕБЕ – от 6 до 9 месеца ( без такса за участие )

Клас МЛАДИ – от 9 до 18 месеца

Клас ОТКРИТ

КЛУБЕН ШАМПИОН

Такса за участие на едно куче е 20 лв. за клубни кучета

Такса за участие на пойнтер на който собственика не е член на клуба е 50 лв.

Заявките за участие се приемат на клубна поща pointerbg@abv.bgили на място !

За повече информация телефон за контакт 0885267611

Заявките за участие задължително се придружават от копие на родословието на кучето

Ще ходите ли на специалка бре пойнтерджии? :D

Има и състезания него ден две на брой може да ходят там едното край Монтана другото на Чекерица!!! :D

Ми на втори април в Асеновград на клубното сме. Хайде стягайте се и вий. :)

Ми на втори април в Асеновград на клубното сме. Хайде стягайте се и вий. :)

На 3-ти в неделя има едни полеви изпитания за сетери и пойнтери покрай Пазарджик. Мисля и на тях да ида.

Лошо ,че специалката не е съобразена с хуберта в Чекерица ,и там ми се ходеше...

Отново сватба.

post-9150-0-43614100-1458406196_thumb.jpg